IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    а можеш ли да кажеш кога ще купи?
    Когато прецени, че пазара е стигнал дъно, не го бърка нищо, тренда се е обърнал вече.
    Акциите и криптото са като заек, а имотите са като костенурка,
    дай им време да падат плавно.
    Четете история, имотите имат архиви от XVIII век.
    Това е едно от трудните решения на всеки човек,
    виж го като маратон, а не като спринт.
    Продавай панелките, след година-две ще си ги купиш наполовина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      мишУенце,
      те по тубата може много да говорят, но тук не става дума само за инфлация. Тя е само на повърхността.
      Да - икономиката е като Титаник и радиуса на завой е няколко мили и процесите трябва да се гледат в дълбочина, но тук има скрита битка и за загубеното доверие! Все пак не говорим за евро, франк и йена, а за долар. Световната резервна валута! И след като няма златно обезпечение от над 1/2 век федералните са меко казано длъжни да върнат част от доверието в долара, ако ще да жертват благосъстоянието на цяло едно поколение в името на по-дългосрочните си интереси. Иначе останалите държави ще продължават да бягат от гущерите в темпо, което хич не им се нрави...... а нали се сещате, че процеси като деноминация /махане на нули/ в зелено са абсолютно табу!

      Така че, драги ми лирически герою на Джеймс Клавел /една от най-великите книги дето съм чел/, по-вероятно е да видим още от: Юдри, бай Павле" ама в посока увеличение на лихвите...... а не в полза на безконечната 'артия!
      ще се съглася с теб, че става дума за доверие в зелената хартия
      но евакуацията започна след като започнаха да запорират доларовите сметки на мада раша
      китай, раша, сауди ако се не лъжа вече бягат от $$$
      ако ще и 2 поколения да онодат, доверието нема да се върне, защото не е това целта на тия де бягат
      ще останат едните подлоги ук, канада, зеландия и австралия
      разбира се няма да стане бързо, но веднъж започнало не виждам как ще го обърнат
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

        Аз не търся сега в момента, имам къща във Нови Искър и скромна селска вила във селото на Славчо Дългуча,
        но ако стане квадрата един суверен както преди десетина години, ще захлюпя нещо за допълнителна пенсия.
        Пиша за младите и зелените, че форума се чете от доста хора.
        Успех! То реално и сега са 1000 евро сравнено откъм покупателна, парите са се обзценили поне двойно за "десетина" години. Подсещам преди 10 години, че средната заплата беше 600-700лв, а сега дори минималната е повече (790лв, вече е прието) Старите 600-700лв са сегашните 1500-2000лв. И като се сетим тогава какви лихви бяха и сега какви са.... и излиза, че даже е по-достъпно да се купи жилище сега.
        Last edited by ivanvg93; 29.12.2022, 20:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Вдигай дохода, иначе винаги ще ти е скъпо докато си беден. Или най-добре дай под наем, какво се занимаваш с тия скъпотии. Менталната мастурбация, че ще купиш на -50% е приятна (даже повече от другата), но истината е, че София е от най-достъпните мултимилионни градове и в момента.

          За по-добри цени се ориентирай към района на Ихтиман. За 30мин с кола си в София, там даже можеш и на -70% дискаунт още сега, без да трябва да чакаш! Ама над половината население е m@ng@l, като навсякъде в прованса дамубешмакята.
          Аз не търся сега в момента, имам къща във Нови Искър и скромна селска вила във селото на Славчо Дългуча,
          но ако стане квадрата един суверен както преди десетина години, ще захлюпя нещо за допълнителна пенсия.
          Пиша за младите и зелените, че форума се чете от доста хора.
          Last edited by Бедният брoкер; 29.12.2022, 20:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            по тубата казват, че тия движения наистина са плавни и ако отърве момента федя / както злите езици твърдят/
            после става трудно за овладяване положението и се прилага обратно действие
            примерно казват, че инфлацията вече е поела надолу и ако продължат да вдигат лихвата
            скоро ще стане време за сваляне а като сгъне и икономиката ше заредят пак принтерчето и УДРИ
            може и да бъркат, те всички в тубата са по-умни от федя
            ще видим
            мишУенце,
            те по тубата може много да говорят, но тук не става дума само за инфлация. Тя е само на повърхността.
            Да - икономиката е като Титаник и радиуса на завой е няколко мили и процесите трябва да се гледат в дълбочина, но тук има скрита битка и за загубеното доверие! Все пак не говорим за евро, франк и йена, а за долар. Световната резервна валута! И след като няма златно обезпечение от над 1/2 век федералните са меко казано длъжни да върнат част от доверието в долара, ако ще да жертват благосъстоянието на цяло едно поколение в името на по-дългосрочните си интереси. Иначе останалите държави ще продължават да бягат от гущерите в темпо, което хич не им се нрави...... а нали се сещате, че процеси като деноминация /махане на нули/ в зелено са абсолютно табу!

            Така че, драги ми лирически герою на Джеймс Клавел /една от най-великите книги дето съм чел/, по-вероятно е да видим още от: Юдри, бай Павле" ама в посока увеличение на лихвите...... а не в полза на безконечната 'артия!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

              Тебе не, не е икономически обосновано на тия цени, сори
              Бих подкрепил Кавръков, хем ще изчака цени наполовина, хем ще е събрал пачка за по-голямо самоучастие, да не кажа фулл кеш.
              а можеш ли да кажеш кога ще купи?
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                При нас няма фалит. В рамките на година, две ипотекарите ще го разберат по трудният начин. Какво да се прави- такъв е живота за тези които не са си написали домашното....
                Напротив, през 2016г мисля, като приеха закона за частния фалит във Испания,
                жилищата се срутиха със 60-70%, данните са проверуеми.
                Така че, зависи какво искаш.
                Макар, че вече законът е написан и от ЕС ни притискат да го приемем,
                но банките и колекторските фирми не искат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                  Тебе не, не е икономически обосновано на тия цени, сори
                  Бих подкрепил Кавръков, хем ще изчака цени наполовина, хем ще е събрал пачка за по-голямо самоучастие, да не кажа фулл кеш.
                  Вдигай дохода, иначе винаги ще ти е скъпо докато си беден. Или най-добре дай под наем, какво се занимаваш с тия скъпотии. Менталната мастурбация, че ще купиш на -50% е приятна (даже повече от другата), но истината е, че София е от най-достъпните мултимилионни градове и в момента.

                  За по-добри цени се ориентирай към района на Ихтиман. За 30мин с кола си в София, там даже можеш и на -70% дискаунт още сега, без да трябва да чакаш! Ама над половината население е m@ng@l, като навсякъде в прованса дамубешмакята.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                    Изречението ти е правилно подредено .
                    Въпроса е ще има ли търсене .
                    А търсене няма да има .
                    За дълго време .
                    И произведеното ще мухляса.
                    Във Банско даже ще падне .
                    ортодокчооо, отговори за миналогодишната ти прогноза. Нали щяха да падат цените, че щяло да спре инерционното поскъпване. Ба тая инерция, както е тръгнало ще се точи чааак до 2029-та.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                      Тебе не, не е икономически обосновано на тия цени, сори
                      Бих подкрепил Кавръков, хем ще изчака цени наполовина, хем ще е събрал пачка за по-голямо самоучастие, да не кажа фулл кеш.


                      А тези, които "дебнат" от 6 години плащайки наем, са най-големите тарикати. Трябва им само 75 % спад и ще излязат на плюс.

                      ​​​
                      Last edited by X_Y; 29.12.2022, 20:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        В Щатите играта е друга.

                        ... При нас е различна лихварската схема, но пак е кофти, когато лихвите тръгнат нагоре.
                        При нас няма фалит. В рамките на година, две ипотекарите ще го разберат по трудният начин. Какво да се прави- такъв е живота за тези които не са си написали домашното....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                          Да, така и ще направя, купувам с още една ипотека, 5-та подред. Благодаря за подкрепата!
                          Тебе не, не е икономически обосновано на тия цени, сори
                          Бих подкрепил Кавръков, хем ще изчака цени наполовина, хем ще е събрал пачка за по-голямо самоучастие, да не кажа фулл кеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                            Говорих с директора днес. За мен лихвата е 2.1% в левове ГПР към 2.35%. Потвърждението е само вербално, но и другите ми ипотеки са на тези нива, така че според мен е достоверно. Последната сделка ми е отпреди 2 месеца пак на тези нива (80% финансиране, 20% самоучастие), докато на редови ипотекар по канален ред в най-добрия случай е към 2.8% и ГПР към 3.1%. Пак е без пари.
                            Да, такива са лихвите. Преди 1 г. бях пред сделка и тогава щях да подпиша на 2.3%, но нещата пропаднаха в последния момент. В момента с "връзки" може и да се добера до 2.1%, но аз ще чакам да ги дублират и тогава ще скачам (евентуално).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                              Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
                              САЩ: На годишна база предстоящите продажби на жилища се сринаха с 38,60%, най-големият годишен спад досега.

                              Ау, що няма търсене там ?
                              Те по-тъпи ли са, по-бедни ли са, храната и енергията не са им голямо перо като нас, могат да си позволят ново жилище.
                              Средните им цени са двойно по-високи спрямо нашите, а пък заплатите им поне четворни, и пак няма търсене.
                              Сещам се за един слатински шапшал, дето всекидневно търси пътя, оплитайки крака към неизмазаното си второ етажче, след разходката до Лидъла и омахал половината шише по пътя, похарчил част от инфлационните рентиерски лефчета.
                              Та, 2009-2013 десетина продавачи се бореха за един купувач, що така, а и цените бяха на безценица, амчи май търсене е нямало.
                              Значи, всичко е у кратуната на хората, зависи във какъв паралелен свят живеят - едни плащат рента и си свиркат, чакайки по-сносни цени,
                              други си бухат кратуната у тухлите, търсейки истината и просветлението.
                              Click image for larger version

Name:	z5.JPG
Views:	1
Size:	49.2 КБ
ID:	4005553


                              Last edited by Бедният брoкер; 29.12.2022, 20:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                                Говорих с директора днес. За мен лихвата е 2.1% в левове ГПР към 2.35%. Потвърждението е само вербално, но и другите ми ипотеки са на тези нива, така че според мен е достоверно. Последната сделка ми е отпреди 2 месеца пак на тези нива (80% финансиране, 20% самоучастие), докато на редови ипотекар по канален ред в най-добрия случай е към 2.8% и ГПР към 3.1%. Пак е без пари.
                                нямаше ли начин и аз покрай теб да намажа някоя тънка лихва?
                                цкб-то ме друсат на 2.4%
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X