IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Според проф. Красимир Петров, всеки имотен балон се създава по един и същ начин, като гостът посочва за основен фактор ниските лихви от страна на централните банки през последните години, които рефлектираха и като ниски лихви по ипотечните кредити.

    А добър ден.

    „Сега е възможно най-лошият и най-рисков момент да се правят покупки на жилища. тази година цените ще паднат с 5-10%, а до 3 години, цените биха спаднали с 20-40%“, посочи експертът.

    Тук е в грешка, само за първата седмица цените са - 5-10%, на офертна, при реалните сделки - не се знае.
    Тц, не позна .
    Днес цената е Средна цена на кв.м: 1882 euro.
    Което е по-малко от пика който съм записал , но е най-високото от Септември насам....Обаче разликите са в рамките на брокерската грешка :-)
    21.7.2022 1910

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

      Пак ли този шушляк дето от 8 години разправя как балона е пред спукване.
      Колко ли хора е подвел..
      Сигурно повече и от Bertram.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        Краси е машина! Просто светът, в който живеем се изп.д.р.сти с това печатане и улесняване и затова все още голяма част от публиката взима него и сходно мислещите за 'мезе'.
        Така е помним как Ратко пишеше любовни писма на Баце.
        Не съм против различните хора,явно Ратко не се привлича от жени,факт но и той е част от процеса дето описа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
          След това всичко си става по-старо му - измислят нови кризи, печатат, раздават и така до следващия път, когато Баланса няма да е 9трл, а 18трл до 5г и в това съм абсолютно сигурен.
          Кавръка е прав, че докато лихвата не постои над инфлацията поне година няма сваляне на инфлацията, по нормалния начин, във нормален Свят.
          Обаче, често живота е нелогичен и несправедлив, особено когато само един държи сиренето и ножа.
          Най-вероятно, за съжаление, подчертаното ще стане, иначе ще е като 1929 год.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://euronewsbulgaria.com/news/84...omika-06012023

            Проф. Красимир Петров: Раздухме имотен балон - жилищата са трикратно надценени | Е-кономика, 06.01.2023
            Пак ли този шушляк дето от 8 години разправя как балона е пред спукване.
            Колко ли хора е подвел..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Не си ли слушал краси професорчето? той мисли че жилищата са трикратно надценени, да. Тука във форума е на "особена почит".
              ​​​​​​Изрежда очевидни неща, но откъде това трикратно!?

              Click image for larger version

Name:	52eca73fef4181eef3a821cd33d7f1dc.jpeg
Views:	1
Size:	6.9 КБ
ID:	4010412

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                на особена почит е и то без никакви кавички и в двата лагера
                в наемателския - по очевидни причини
                но и в повишителския ...по същите причини

                а пазара е трикратно надценен поне откакто съм го чул, чел за първи път
                как така седи все на това ниво, не знам
                Хаха, точно същото смятах да напиша ама ме изпревари ;-)

                Коментар


                • Ей го и тоз, -50%? Защо? Нали има инфлация, защо сваля и то с 50%?

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66367412571149

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Хахаха, че това е страхотно увеличение, приятелю Този парцел е за строеж на къща , я му прочети параметрите. Колко да струва според теб и колко ще ти излезе една къща построена на него ?! Искрено ме развесели с този пример да си призная
                    Изобщо не гледам какво е, само виждам, че е свалил цената с 20 000 евра. Защо? Нали само нагоре? Сиренето нагоре, инфлацията - нагоре, парцела - надолу? Защооо?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Кой каза, че парцелите били по 1500 евра и няма да има прИмоциЙ и при тях?

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63705882027828
                      Хахаха, че това е страхотно увеличение, приятелю Този парцел е за строеж на къща , я му прочети параметрите. Колко да струва според теб и колко ще ти излезе една къща построена на него ?! Искрено ме развесели с този пример да си призная

                      Коментар


                      • Ко става бе другари? 1100 евро готов, обзаведен на ливади?

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65581277273807

                        Коментар


                        • Кой каза, че парцелите били по 1500 евра и няма да има прИмоциЙ и при тях?

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63705882027828

                          Коментар


                          • Според проф. Красимир Петров, всеки имотен балон се създава по един и същ начин, като гостът посочва за основен фактор ниските лихви от страна на централните банки през последните години, които рефлектираха и като ниски лихви по ипотечните кредити.

                            А добър ден.

                            „Сега е възможно най-лошият и най-рисков момент да се правят покупки на жилища. тази година цените ще паднат с 5-10%, а до 3 години, цените биха спаднали с 20-40%“, посочи експертът.

                            Тук е в грешка, само за първата седмица цените са - 5-10%, на офертна, при реалните сделки - не се знае.
                            Last edited by better; 12.01.2023, 18:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              Краси е машина! Просто светът, в който живеем се изп.д.р.сти с това печатане и улесняване и затова все още голяма част от публиката взима него и сходно мислещите за 'мезе'.
                              Това е така, докато пазара не ги вземе за "мезе".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                на особена почит е и то без никакви кавички и в двата лагера
                                в наемателския - по очевидни причини
                                но и в повишителския ...по същите причини

                                а пазара е трикратно надценен поне откакто съм го чул, чел за първи път
                                как така седи все на това ниво, не знам

                                Коментар

                                Working...
                                X