IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    И въпреки ясната прогноза за 4%, Голдман дори пише за растеж? Да, може да е за да продават мечти и те, но няма основания да очакваме тежка рецесия. Ефектът спрямо имотите е следствие на поскъпнал кредит, но не и да доведе до апокалипсиса, който се очаква поне от някои във форума.
    голдман, за да 'излезе'... някой FOMO трябва да влезе
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      При 4% (напълно постижимо ниво до средата на лятото на 2023-та) лихва на ЕЦБ плитка рецесия ще е мечтан сценарий за Еврозоната. Другите европейски държави, които не сме в еврозоната сме много пряко свързани с нея като основен търговски партньор и потребител на стоки произвеждани тук, в полша, чехия и тн. Сгъне ли Германия - сгъваме на квадрат, а Германия ще сгъне.
      И въпреки ясната прогноза за 4%, Голдман дори пише за растеж? Да, може да е за да продават мечти и те, но няма основания да очакваме тежка рецесия. Ефектът спрямо имотите е следствие на поскъпнал кредит, но не и да доведе до апокалипсиса, който се очаква поне от някои във форума.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
        Синхронизацията във вдигането на лихвите в отворените икономики означава, че не ги е страх от рецесия....
        Не, че не ги е страх, но повече ги е страх от инфлация, която да докара още по-яка криза (срив) в икономиката - затова ще преглътнат/предизвикат рецесия.

        Големият въпрос е дали не закъсняха?
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...pikovite-lihvi
          В Полша зейна ипотечен капан, след като банки замразиха пиковите лихви

          Плащанията по някои кредити се удвоиха, а продажбите на нови жилищни заеми се сринаха с близо 50% миналата година

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            Централната банка на Южна Корея засега се придържа към строгата си парична политика с оглед на инфлацията.

            Комитетът по паричната политика на Bank of Korea реши да повиши лихвените проценти с още 0,25 пункта. Лихвеният процент, който определя цената на междубанковите заеми, се повиши до 3,5 процента, най-високото ниво от края на 2008 г. Това беше седмото поредно увеличение на лихвите на банката.

            https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23841405.html
            Синхронизацията във вдигането на лихвите в отворените икономики означава, че не ги е страх от рецесия. Дори ако овладеят инфлацията може и да няма рецесия. Е, имотите ще дадат фира, но централните банки не манипулират пазара на имоти, дори не отчитат цените на НИ (само наемите). И ако така агресивно вдигат лихвите, явно няма очаквания за катаклизми. Това, че МВФ мърмори, в повечето случаи засяга бедните държави, за щастие не сме сред тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              Пиша, че рецесията е неизбежна, но лека. И че борсата и Голдман твърдят, че НЯМА ДА ИМА РЕЦЕСИЯ в ЕС! А Вие ми давате непоискан урок по география и история. Не Ви разбирам
              може пък и аз да ви дам непоискан урок по география - като са толкова обединени, отидете да живеете в Монтана, Илинойс или Западна Вирджиния? Гарантирам ще ви се прииска да се върнете във Видин
              При 4% (напълно постижимо ниво до средата на лятото на 2023-та) лихва на ЕЦБ плитка рецесия ще е мечтан сценарий за Еврозоната. Другите европейски държави, които не сме в еврозоната сме много пряко свързани с нея като основен търговски партньор и потребител на стоки произвеждани тук, в полша, чехия и тн. Сгъне ли Германия - сгъваме на квадрат, а Германия ще сгъне.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар



              • Централната банка на Южна Корея засега се придържа към строгата си парична политика с оглед на инфлацията.

                Комитетът по паричната политика на Bank of Korea реши да повиши лихвените проценти с още 0,25 пункта. Лихвеният процент, който определя цената на междубанковите заеми, се повиши до 3,5 процента, най-високото ниво от края на 2008 г. Това беше седмото поредно увеличение на лихвите на банката.

                https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23841405.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Пиша, че рецесията е неизбежна, но лека. И че борсата и Голдман твърдят, че НЯМА ДА ИМА РЕЦЕСИЯ в ЕС! А Вие ми давате непоискан урок по география и история. Не Ви разбирам
                  Прогнозира се такава,а каква ще е никой не знае ,така както до оня ден буквално други прогнози валяха.

                  Коментар



                  • Crypto.com съкращава 20% работна сила, докато фирмите се подготвят за Crypto Winter

                    Според различни профили в социалните медии Crypto.com има около 3500-4500 служители. Това би накарало настоящия кръг от съкращения да засегне около 700-900 служители.

                    https://www.coindesk.com/business/20...-by-nearly-20/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Щатите са 52 мисля като брой ,почти всеки с население колкото една държава ,обединени с общ език,икономика,Централна банка пъти по интегриран пазар а кривите са налице и при тях така че тезата ти в тази насока няма тежест
                      Пиша, че рецесията е неизбежна, но лека. И че борсата и Голдман твърдят, че НЯМА ДА ИМА РЕЦЕСИЯ в ЕС! А Вие ми давате непоискан урок по география и история. Не Ви разбирам
                      може пък и аз да ви дам непоискан урок по география - като са толкова обединени, отидете да живеете в Монтана, Илинойс или Западна Вирджиния? Гарантирам ще ви се прииска да се върнете във Видин
                      Last edited by Chio; 13.01.2023, 08:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        https://www.ft.com/content/b0ff0e1d-...6-99477daff996



                        https://www.wsj.com/articles/european-stocks-are-outshining-u-s-peers-11673360451



                        https://www.bloomberg.com/news/artic...-lifts-outlook


                        То и 6000 писа същото по-долу. Защо така? Едва ли заради огромните лихви на ЕЦБ? Аз имам по-добро предположение директно от кристалната топка - обшият пазар в комбинация с общата външна политика прави ЕС почти неуязвим към тежки рецесии. Само, ако е световна, естествено ще страда, ако е локално се решава с локални мерки.
                        Щатите са 52 мисля като брой ,почти всеки с население колкото една държава ,обединени с общ език,икономика,Централна банка пъти по интегриран пазар а кривите са налице и при тях така че тезата ти в тази насока няма тежест

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Каврък и аз като тебе чакам пазарите да паднат по специално този в УК ама вместо това те правят 4 годишен връх и са много близо до абсолютният си връх

                          Същото положение е и с европейските борси и американските - Всички гонят върховете

                          Та кажи ми след като са толкова притеснени кой купува???

                          Явно не са притеснени и имат кинти в излишък, май пак си от грешната страна на оградата
                          След час ще имаме рецесия в UK -
                          58 min GBP GDP (QoQ) -0.3%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Тя рецесията все още не е дошла ама щяла да е лека ...Не знам кристална топка ли имате или какво ?
                            https://www.ft.com/content/b0ff0e1d-...6-99477daff996



                            https://www.wsj.com/articles/european-stocks-are-outshining-u-s-peers-11673360451



                            https://www.bloomberg.com/news/artic...-lifts-outlook


                            То и 6000 писа същото по-долу. Защо така? Едва ли заради огромните лихви на ЕЦБ? Аз имам по-добро предположение директно от кристалната топка - обшият пазар в комбинация с общата външна политика прави ЕС почти неуязвим към тежки рецесии. Само, ако е световна, естествено ще страда, ако е локално се решава с локални мерки.
                            Last edited by Chio; 13.01.2023, 08:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Каврък и аз като тебе чакам пазарите да паднат по специално този в УК ама вместо това те правят 4 годишен връх и са много близо до абсолютният си връх

                              Същото положение е и с европейските борси и американските - Всички гонят върховете

                              Та кажи ми след като са толкова притеснени кой купува???

                              Явно не са притеснени и имат кинти в излишък, май пак си от грешната страна на оградата
                              FOMO-то е повсеместно и затова си има обяснение
                              Инфлацията се настани трайно и помага на схемаджиите да обират шараните - къде с акции, къде с крипто, къде с недвижими имоти без перспектива
                              класика
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                То и аз купувам 3стаен на 1300-1700м2 в тези квартали, но такива цени там няма от 2016 за последните коптори тотал щета на 1 етаж. А като бяха на тези цени, заплатите бяха наполовина на сегашните. Ако ще обсъждаме смешки, ОК - поствайте смело.

                                Нещо сте се превъзбудили в очакванията за промоции. Че ще има спад, видно е неизбежно, и не е новина за никой. Да отиде на -15% до края на годината. След това изобщо не е ясно накъде отиват цените. Рецесията е неизбежна, но лека. Хората няма да спрат да потребяват, няма да спре производството, няма да премахнем парите и да ги заменим с натурална размяна или какво там е в главата на дуум-пророците. След една лека корекция на имотите по време на рецесия, пазарът се балансира. Е, вярно е че в някои квартали, дори градове като Пловдив, ще останат закопани имоти с неясно предназначение, но това е нормално - кризата ще изчисти лошите инвестиции.
                                Тя рецесията все още не е дошла ама щяла да е лека ...Не знам кристална топка ли имате или какво ?

                                Коментар

                                Working...
                                X