IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

    Точно в момента никой не се "задъхва".
    Ти изобщо имаш ли някакъв опит в реалната икономика?
    Какво точно ще стане след няколко месеца, какъв спад очакваш, дай точна прогноза?
    Стига с тези увъртания и общи приказки, пенсионира Кавръка в детската стая.
    Срам нямаш, Берти.
    ​​​​​
    Ха ха ха ха абе ти къде живееш ?
    Осезаемо спаднала поръчките при нас,имаме хиляди фирми от малък бизнес до АЕЦ Козлодуй като ниво ,всеки лев се прецежда пре две цедки ,всичко се е свило като харчове от страна на фирмите.
    Инфлацията удари всичко което свари, това е процеса който се реализира в момента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Ще бъдат ударени тези дето са купили в последната една година, да кажем 10% от всички теглили кредит от предишната криза насам

      За сметка на това умниците дето гледаха мача от близо вече одавна изядоха тоягата на инфлацията и то на 100% от тях

      Та как мислиш кой е по на далавера тия дето нямаха пари, а имат имоти или тия дето имаха пари а сега имат само шума???
      лично за мен 2014-15-16(с уговорка за 16-та) беше последния смислен момент за покукпа в София (за който иска да инвестира, а не да спекулира и да се набива просто така). Нали не очакваш, че това според мен е бил момента за връх... кой купува на връх. После се юрна народа и духът излезе от бутилката, което с ниските лихви по кредитите направи яхуто още по яко. 2019-та беше време да започнат да се случват неща по пазарите, но ковида с паника, която се получи даде мотивация за още една мнооого яка инжекция, която виждаме до какво доведе.

      в личен план, че все съм ти в устата от 2017-нататък си казах вместо да вкарам пари за един апартамент в София я по-добре да инвестирам в друг тип НИ, които НИ не се произвеждат така лесно ... останалото го знаеш. Пазарът винаги носи изненади и в едната и в другата посока и ако всичко е линейно няма да има кризи нито яхуу-та и психози покрай това.

      по линия на шумата (както с пренебрежение се нарича КЕШ-а) - не мисля, че с политиката, която са поели всички значими ЦБ ще има палене на шумата, а точно напротив... доста хора ще си дадат равносметка, че понякога едни готови пари ... може да направят разликата между това да имаш или да нямаш.

      успех в инвестициите или каквото там се занимаваш
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Пазара е замръзнал от 5 месеца

        Не те ли гложди мисълта че 5 месеца замръзнал пазар са предостатъчни за да се срутят цените и че ако това не се е случило до сега е много вероятно да не се и случи и в следващите 5 месеца

        Как мислиш?
        Преди да паднат цените пазара трябва да премине в режим на спад в сделките+задържане на цените.Този процес е налице от половин година.От Февруари в България лихвите ще се увеличават още а до няколко месеца ще са в рестриктивна територия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          Какво обръщане? Наблюдаваме рекордно ниска безработица и увеличаващи се доходи.
          1-2% увеличаване на лихвите нищо няма да промени.
          Цени като от 2019та вече никога няма да има, никога.

          Както казах по-рано, ако влезем в рецесия, до края на годината пак ще има количествени улеснения.
          Ако има спад, ще е 5-10% и после пак нагоре.

          ​​​​​
          Ти или си брокер, или си фейк профил! НЕМА КАК ТОВА ДА Е ТАКА, НА МЕН НЕ МИ СЕ ЩЕ И ЗАТОВА НЕ Е ТАКА! Истинската цена е 600 евро на квадрат, всичко друго е балон!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ей такова не ми се рови да ти плесна какви комуникации има в брокерските групи.Пазара е замръзнал от поне 5 месеца ,сделки се сключват много по трудно,пазара на зелено строителство отива в киреча за няколко години,това е което се комуникира в средите в момента,намери си източници строители,брокери,от банките и те ако са искрени ще ти кажат.
            Пазара е замръзнал от 5 месеца

            Не те ли гложди мисълта че 5 месеца замръзнал пазар са предостатъчни за да се срутят цените и че ако това не се е случило до сега е много вероятно да не се и случи и в следващите 5 месеца

            Как мислиш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Не знам върху кои сектори от икономиката имаш наблюдения, но фирмите започват да усещат негативните ефекти от инфлацията и 'състезанието' с нея. Понеже виждам, че си надъхан - купувай, пък след има няма няколко месеца ще разбереш какво съм имал предвид.
              Точно в момента никой не се "задъхва".
              Ти изобщо имаш ли някакъв опит в реалната икономика?
              Какво точно ще стане след няколко месеца, какъв спад очакваш, дай точна прогноза?
              Стига с тези увъртания и общи приказки, пенсионира Кавръка в детската стая.
              Срам нямаш, Берти.
              ​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Не знам върху кои сектори от икономиката имаш наблюдения, но фирмите започват да усещат негативните ефекти от инфлацията и 'състезанието' с нея. Понеже виждам, че си надъхан - купувай, пък след има няма няколко месеца ще разбереш какво съм имал предвид.
                Зарежи ги тия смотаняци,те си мислят че филма Ковид част 2 ще се гледа в момента,нека живеят с тези нагласи лошо няма, но вече сме в режим обратния на този дето стимулираше харченето

                Коментар


                • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                  Както казах по-рано, ако влезем в рецесия, до края на годината пак ще има количествени улеснения.
                  Ако има спад, ще е 5-10% и после пак нагоре.​​​​​
                  Аз не виждам с такава инфлация как ще влезем в рецесия

                  При инфлация над 10% сигурно трябва пак да затворят локдаун половин година та да влезем в рецесия

                  Ние май 2020-та не сме били в рецесия та сега ли при тази инфлация

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                    Какво обръщане? Наблюдаваме рекордно ниска безработица и увеличаващи се доходи.
                    1-2% увеличаване на лихвите нищо няма да промени.
                    Цени като от 2019та вече никога няма да има, никога.

                    Както казах по-рано, ако влезем в рецесия, до края на годината пак ще има количествени улеснения.
                    Ако има спад, ще е 5-10% и после пак нагоре.

                    ​​​​​
                    Ей такова не ми се рови да ти плесна какви комуникации има в брокерските групи.Пазара е замръзнал от поне 5 месеца ,сделки се сключват много по трудно,пазара на зелено строителство отива в киреча за няколко години,това е което се комуникира в средите в момента,намери си източници строители,брокери,от банките и те ако са искрени ще ти кажат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Какво обръщане? Наблюдаваме рекордно ниска безработица и увеличаващи се доходи.
                      1-2% увеличаване на лихвите нищо няма да промени.
                      Цени като от 2019та вече никога няма да има, никога.

                      Както казах по-рано, ако влезем в рецесия, до края на годината пак ще има количествени улеснения.
                      Ако има спад, ще е 5-10% и после пак нагоре.

                      ​​​​
                      Не знам върху кои сектори от икономиката имаш наблюдения, но фирмите започват да усещат негативните ефекти от инфлацията и 'състезанието' с нея. Понеже виждам, че си надъхан - купувай, пък след има няма няколко месеца ще разбереш какво съм имал предвид.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ти нали продаваш натискай нагоре, но мисля,че няма да ти се получи и този пазарен цикъл
                        Кой е този пазарен цикъл???

                        Тоя от 2009-та до 2017-та когато дойде голямото МЯУ

                        или този от 2017-та до Ковида 2020-та

                        Или този от 2020-та до 2023-та

                        Че вие толкова често му обявявахте край на този цикъл че вече почвам да се обърквам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          мисля, че първото тримесечие на 2023-та ще затвърди обръщането, на което бяхме свидетели през последното тримсесечие на 2022-ра.
                          Не забравяй, че НИ не са волатилни като акции или крипто. В момента има едно сериозно затишие и ако не ми вярваш на мене потърси хора в банковите и брокерските среди и си поговори с тях.
                          Какво обръщане? Наблюдаваме рекордно ниска безработица и увеличаващи се доходи.
                          1-2% увеличаване на лихвите нищо няма да промени.
                          Цени като от 2019та вече никога няма да има, никога.

                          Както казах по-рано, ако влезем в рецесия, до края на годината пак ще има количествени улеснения.
                          Ако има спад, ще е 5-10% и после пак нагоре.

                          ​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Доста Бай Ганьовци с кредити ще бъдат ударени яко !!!!
                            Ще бъдат ударени тези дето са купили в последната една година, да кажем 10% от всички теглили кредит от предишната криза насам

                            За сметка на това умниците дето гледаха мача от близо вече одавна изядоха тоягата на инфлацията и то на 100% от тях

                            Та как мислиш кой е по на далавера тия дето нямаха пари, а имат имоти или тия дето имаха пари а сега имат само шума???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Не забравяй това не забравяй онова, виж сега ластика, погледни ножицата и тн тн

                              Направо ми става жал за тебе и Кавръка и си викам нема ли да паднат най накрая тия имоти да се свършат мъките ви
                              ти нали продаваш натискай нагоре, но мисля,че няма да ти се получи и този пазарен цикъл
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                мисля, че първото тримесечие на 2023-та ще затвърди обръщането, на което бяхме свидетели през последното тримсесечие на 2022-ра.
                                Не забравяй, че НИ не са волатилни като акции или крипто. В момента има едно сериозно затишие и ако не ми вярваш на мене потърси хора в банковите и брокерските среди и си поговори с тях.
                                Не забравяй това не забравяй онова, виж сега ластика, погледни ножицата и тн тн

                                Направо ми става жал за тебе и Кавръка и си викам нема ли да паднат най накрая тия имоти да се свършат мъките ви

                                Коментар

                                Working...
                                X