IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Взимай инвертори на Gree.
    Писах по темата ако си чел де...сложих е във фирмата и техниците ми казаха че Дайкина е каквото било,било в миналото и изобщо повечето марки,са само едни голи имена ,Gree чупи пазара по продажби и е топ цена -качество...Иначе по другата тема ще извиваш ръце на майсторите, не се оставяй да те гърбят
    Грее са среден клас, техниците може да го хвалят, защото вземат по-голям % от тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      А пък този път мненията ни ще съвпаднат :-) Имам 2 къщи на 30-40 мин с кола от Южната дъга / без понеделник сутрин и петък вечер/ или от Люлин. Има и много автобуси , влакове , но никога ама никога не бих си го причинил....Едната особено е супер с 5+ декара двор разделен на 2 от малка рекичка... идилия.... за 2 пъти месечно когато времето е хубаво....
      В момента училището ми е на 100 метра, детската градина на 25 , Лидъл на под 500 , Била, Кауфланд , Фантастико, Т-маркет , Промаркет всичко на макс километър. Болница и медицински центрове няколко броя на минути, Пирогов на няколко минути с кола. Поне 5 различни вида градски транспорт на 300 метра....
      Когато се пенсионирам и децата са на 20+ бих обмислил къща , но пак не е много сигурно за постоянно щото тогава пък съвсем ще ми трябват болници на кратко разстояние
      25 метра радиус от детската в Гоцето има само панелки - няма ново.
      "Поне 5 вида градски транспорт" - това самолети и дронове включва ли? Метро знаем, че в Гоцето няма, няма и да има.
      От Гоцето до Пирогов - няколкото минути ще са към 20-30 по Каблешков и Цар Борис.

      Знаем за склонностите ти да бъркаш числа и разстояния, но чак такива аномалии...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        това с климатиците е от чувал котка всеки си хвали стоката и останалото са боклуци
        един приятел беше купил дайкин за варненски апартамент нов и дошъл някакъв разбирач (варненски майстор) и му казал аааа за Варна дайкина не става щото нещо си... без коментар

        направи си бюджет и се вмести в него с някоя добре позната марка ... пък каквото стане

        защо мултисплит система? нямаш ли място за 2-3 външни тела.

        факт мултисплита е удобен, че едно външно тяло, но пък при проблем с него ... нямаш нищо, а иначе ако си с 2 или 3 климатика децентрализираш риска да стоиш на жега/студ известно време докато се отстрани проблем с външното тяло
        Е как не става във Вн съм Дайкин вече 9 та год., но чух че новите не били толкова добри като старите (моя е стар). Място имам, на покрива ще е, но да слагам 5 отделни климатика не е ок.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Взимай инвертори на Gree.
          Писах по темата ако си чел де...сложих е във фирмата и техниците ми казаха че Дайкина е каквото било,било в миналото и изобщо повечето марки,са само едни голи имена ,Gree чупи пазара по продажби и е топ цена -качество...Иначе по другата тема ще извиваш ръце на майсторите, не се оставяй да те гърбят
          какви грее, бре
          ще му се смеят другите койнаджии с тия грее
          препоръка е

          Коментар


          • https://m.imot.bg/details/2d166624647380270

            А това? На -50%>

            Йебем ти инвестмента, ако ще е така. Всички бай-ту-лет като се усетят ще стане интересно

            Коментар


            • https://m.imot.bg/details/2e166937102183240

              Мда, тази работа с наемите не е за всеки. Яко намаление.

              Изобщо само аз ли виждам лек колапс на наемите? 1700е за чисто нов апартамент на не лошо място.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Приятели, някой правил ли е ремонт скоро? Грубия строеж е готов, започвам ремонт. Как са цените на материалите? Има ли спад след върха? Какъв мултисплит климатик препоръчвате? Ползвам Дайкин, но на новото искам да мина на друго, понеже чувам, че новите не били толкова добри. Според някои Мицубиши и Тошиба били топ.
                Взимай инвертори на Gree.
                Писах по темата ако си чел де...сложих е във фирмата и техниците ми казаха че Дайкина е каквото било,било в миналото и изобщо повечето марки,са само едни голи имена ,Gree чупи пазара по продажби и е топ цена -качество...Иначе по другата тема ще извиваш ръце на майсторите, не се оставяй да те гърбят

                Коментар


                • [QUOTE=vikhunter;n4011537]
                  Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Е, да. Ако сте изчакали женати да завърши три висши и да направи две кариери може и на 90+ да си. Тогава не знам.Знам за 50+.
                  Кой както си го направи...не се оплаквам
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.01.2023, 13:51.

                  Коментар


                  • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n4011535]
                    Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Зависи ти самият на колко години ще си...60-70+.... Дано да има все още купон тогава :-)
                    Е, да. Ако сте изчакали женати да завърши три висши и да направи две кариери може и на 90+ да си. Тогава не знам.Знам за 50+.

                    Коментар


                    • [QUOTE=vikhunter;n4011534]
                      Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      А пък този път мненията ни ще съвпаднат :-) Имам 2 къщи на 30-40 мин с кола от Южната дъга / без понеделник сутрин и петък вечер/ или от Люлин. Има и много автобуси , влакове , но никога ама никога не бих си го причинил....Едната особено е супер с 5+ декара двор разделен на 2 от малка рекичка... идилия.... за 2 пъти месечно когато времето е хубаво....
                      В момента училището ми е на 100 метра, детската градина на 25 , Лидъл на под 500 , Била, Кауфланд , Фантастико, Т-маркет , Промаркет всичко на макс километър. Болница и медицински центрове няколко броя на минути, Пирогов на няколко минути с кола. Поне 5 различни вида градски транспорт на 300 метра....
                      Когато се пенсионирам и децата са на 20+ бих обмислил къща , но пак не е много сигурно за постоянно щото тогава пък съвсем ще ми трябват болници на кратко разстояние[/QUOTE]

                      Какви ти болници. Точно след като децата са така добри да ви освободят от присъствието си, точно тогава започва купона.
                      Абе купон, ама само за тези които са задържали искрата

                      Коментар


                      • [QUOTE=vikhunter;n4011534]
                        Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        А пък този път мненията ни ще съвпаднат :-) Имам 2 къщи на 30-40 мин с кола от Южната дъга / без понеделник сутрин и петък вечер/ или от Люлин. Има и много автобуси , влакове , но никога ама никога не бих си го причинил....Едната особено е супер с 5+ декара двор разделен на 2 от малка рекичка... идилия.... за 2 пъти месечно когато времето е хубаво....
                        В момента училището ми е на 100 метра, детската градина на 25 , Лидъл на под 500 , Била, Кауфланд , Фантастико, Т-маркет , Промаркет всичко на макс километър. Болница и медицински центрове няколко броя на минути, Пирогов на няколко минути с кола. Поне 5 различни вида градски транспорт на 300 метра....
                        Когато се пенсионирам и децата са на 20+ бих обмислил къща , но пак не е много сигурно за постоянно щото тогава пък съвсем ще ми трябват болници на кратко разстояние[/QUOTE]

                        Какви ти болници. Точно след като децата са така добри да ви освободят от присъствието си, точно тогава започва купона.
                        Зависи ти самият на колко години ще си...60-70+.... Дано да има все още купон тогава :-)

                        Коментар


                        • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n4011513]

                          А пък този път мненията ни ще съвпаднат :-) Имам 2 къщи на 30-40 мин с кола от Южната дъга / без понеделник сутрин и петък вечер/ или от Люлин. Има и много автобуси , влакове , но никога ама никога не бих си го причинил....Едната особено е супер с 5+ декара двор разделен на 2 от малка рекичка... идилия.... за 2 пъти месечно когато времето е хубаво....
                          В момента училището ми е на 100 метра, детската градина на 25 , Лидъл на под 500 , Била, Кауфланд , Фантастико, Т-маркет , Промаркет всичко на макс километър. Болница и медицински центрове няколко броя на минути, Пирогов на няколко минути с кола. Поне 5 различни вида градски транспорт на 300 метра....
                          Когато се пенсионирам и децата са на 20+ бих обмислил къща , но пак не е много сигурно за постоянно щото тогава пък съвсем ще ми трябват болници на кратко разстояние[/QUOTE]

                          Какви ти болници. Точно след като децата са така добри да ви освободят от присъствието си, точно тогава започва купона.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Приятели, някой правил ли е ремонт скоро? Грубия строеж е готов, започвам ремонт. Как са цените на материалите? Има ли спад след върха? Какъв мултисплит климатик препоръчвате? Ползвам Дайкин, но на новото искам да мина на друго, понеже чувам, че новите не били толкова добри. Според някои Мицубиши и Тошиба били топ.
                            това с климатиците е от чувал котка всеки си хвали стоката и останалото са боклуци
                            един приятел беше купил дайкин за варненски апартамент нов и дошъл някакъв разбирач (варненски майстор) и му казал аааа за Варна дайкина не става щото нещо си... без коментар

                            направи си бюджет и се вмести в него с някоя добре позната марка ... пък каквото стане

                            защо мултисплит система? нямаш ли място за 2-3 външни тела.

                            факт мултисплита е удобен, че едно външно тяло, но пък при проблем с него ... нямаш нищо, а иначе ако си с 2 или 3 климатика децентрализираш риска да стоиш на жега/студ известно време докато се отстрани проблем с външното тяло
                            Last edited by bertram; 15.01.2023, 13:12.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Приятели, някой правил ли е ремонт скоро? Грубия строеж е готов, започвам ремонт. Как са цените на материалите? Има ли спад след върха? Какъв мултисплит климатик препоръчвате? Ползвам Дайкин, но на новото искам да мина на друго, понеже чувам, че новите не били толкова добри. Според някои Мицубиши и Тошиба били топ.
                              Мога да кажа малко само за Мултисплит системите . Аз си сложих Панасоник преди около година или малко повече.... само за охлаждане , иначе има ТЕЦ. Прави всичко което искам и очаквах - най-вече ТИХО , има куп плюсове значи и харчи малко ток, но реално го ползвам 20 дни в годината така че не знам колко харчи....
                              за монтажа ми взеха към 1000 лева при ИЗГРАДЕНА инсталация от строителя, поставки и т.н.... 3 ма човека за 2-3 часа..... Трябваше само да закрепят телата и да ги вържат към съществуващите маркучи..., а сложиха и подложка за оттичането на водата от тях за външното тяло....ЯКА ТЕСЛА...., но е по системата ако искаш.... А иначе бяха пълни мърльовци които бързаха да претупат нещата....мъка....

                              ПП Тошибата излизаше няколкостотин лева по-евтино...до 1000, но трябваше да чакам поне 3 месеца за доставка....иначе с подобни параметри като Панасоника дето сложих....Тя беше оптималната като цена/параметри на хартия.... без да броим производните на Мидеа под различни марки....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.01.2023, 12:57.

                              Коментар


                              • Приятели, някой правил ли е ремонт скоро? Грубия строеж е готов, започвам ремонт. Как са цените на материалите? Има ли спад след върха? Какъв мултисплит климатик препоръчвате? Ползвам Дайкин, но на новото искам да мина на друго, понеже чувам, че новите не били толкова добри. Според някои Мицубиши и Тошиба били топ.

                                Коментар

                                Working...
                                X