IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    някой казал ли е, че като са с по-ниски разходи ще делят разликата с купувача
    По-ниските производствени разходи обръщат процеса и отново се увеличава предлагането. А цената не е константа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Много на ангро описваш сложни процеси. Изчезването на стоката означава свиване на предлагането/строителството. Само че това свиване в следващия момент води до по-ниски строителни разходи, няма да обяснявам защо.
      някой казал ли е, че като са с по-ниски разходи ще делят разликата с купувача
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Аве държи, как да не държи? Ей ги на сайта, "държат" едни и същи бройки от доста време.

        https://sohome.bg/apartment/
        тия са изключение
        питай песимисчо за любимия инвеститор, дали му седат така апартаментите по обяви
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          аз нямам нищо против догодина, до друга пак да мога да бера имотиту с големата кошница,
          като далечната 2015-та.
          но май ще се чака, някъде докъм 2039
          и тогава ще ги купувам от пенцията
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            а квартирите на три месеца добавят 5%
            Да ве, стигнаха чааак 700 лв за двустаен в Лозенец.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Съжалявам, че се намесвам ,но тук масово не помните времената на Луканов и Д. Попов, когато казваше : За Бога, братя не купувайте !
              По времето на Луканов, нямаше пазар защото цените бяха ниски и всичко се скри. Имаше купони и какво ли не.
              После цените ги отвързаха и вече всичко се появи на различна цена обаче.
              Толкова за това как работи пазара. Когато цената е по-ниска от разхода и стоката изчезва !!!
              Много на ангро описваш сложни процеси. Изчезването на стоката означава свиване на предлагането/строителството. Само че това свиване в следващия момент води до по-ниски строителни разходи, няма да обяснявам защо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                аз не знам квае тая крива работа, но каквото и да стане имотиту место да пада....
                то ковид ли не беше, то бомби, то лихви, то каквото се сетиш
                борси паднаха и още толко ги чакат да паднат, коня и той улете в ряката
                пусто имоти държи
                а квартирите на три месеца добавят 5%
                Аве държи, как да не държи? Ей ги на сайта, "държат" едни и същи бройки от доста време.

                https://sohome.bg/apartment/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  Продавачите на имоти да го пампурат, защо кога можеше да продават на 1500 еу/кв и нагоре, те чакаха да иде на 5000 еу/кв
                  сега ще ревЪт по новините, докато им отпуснат субсидия от нашите данъци
                  като хотелиери и рестораюнтьори. не ги халИ ама ич

                  всъщност, ти сам си го написал в предния пост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Няма смисъл от този разговор. Всеки има право да иска и получи повече пари ,незвисимо къде, дали в БГ или в ЕС Имала съм чистачка румънка
                    В едно съм сигурна, никой няма да работи ако не печели и не ми говорете, че когато цените на строителните материали са високи ,някой ще строи скъпо и продава евтино. Абсурд !!! Чисто и просто няма да строи което и се случваше през 2011-2014 г. Това е и една от причините да ви пиша, че когато има спад и "стоката" изчезва. Вече сме го виждали и презивявали това.
                    Никой няма право да получава никакви пари. Може да да иска , но ще получи най-много колкото някой се навие да му плати. Ако няма ново строителство , има старо. Жена ми и аз имаме 2 апартамента, които не ползваме и какво мислиш ако тръгна да ги продавам , ше ги държа 2 години на 150к без да ги продам , вместо да ми се махнат от главата за 80-100к сега ? На мен и без това нишо не ми струват, че даже ми струват да ги подържам, и сметката е колко мога да изкарам от наем или продажба. Ми 500 лв наем за 30 години е 90к евро бруто. Знам , че наема с годините се очаква да се качи, но ще се качи само ако икономиката върви , което би означавало да се качат примерно и акциите. Що да не взема 90 к сега , докато мога, а да гоня Михаля след 30 години ? Освен това най-вероятно ако продам ше е за да купя другаде така , че мен въобше не ми дреме какъв ше е наема след 5 години , ше се опитам да продам ако излиза сметката в момента и ето ти един мотивиран продавач на който не му дреме колко искат кофражистите. Отделно , че има една камара други начини. Вече почнаха да говорят да дават бачкаторски визи. Влезнат ли виетнамците в строителството, българите ще трябва да учат виетнамски ако искат да работят там . Тук така е с мексиканците. В кухня на ресторант и стротелството за да си намериш работа трябва да говориш испански иначе не разбираш какво си говорят останалите около теб. Та тия, които работят в строителството е хубаво да си претеглят шансовете за намиране на работа ако имат големи претенции. Стоманата щяла да се качи заради потреблението в Украина след войната, ми украинците ше си оправят техните заводи първо бе.Да не мислите че ше купуват скъпа стомана от Швеция. Освен това бума в Китай утече, Техните заводи какво ше правят , грънци ли ? Аз не съм някакъв стратег и не знам дали това наистина ше се случи по този начин, но и тия дето Ви разправят как всичко шяло да скача нагоре са аматьори като мен, иначе поне щяха да споменат краша в Китай. Всъщност какво толкова ше стане ако стоманата скочи ? Тука правят къщите от дърво. Знам какви са натроенията в България, и аз като дойдох тук се надсмивах над "кашоните" ма като се запознаеш малко с реалността почваш да разбираш , че тия хора тук не са идиоти и този начин на строене има и предимства. Например еластични са , а България е земетръсна зона и хората трябва да се замислят за това. Лесно се ремонтират и строят, имат добра изолация ... Мисля , че се ползват в Швеция , Дания, Норвегия. Там шом може в БГ не може ли ? По-богати сме или е по-студено при нас ? Та какво я дъвчете тая стомана ? Има различни технологии, утре може да се окаже , че всички са на 3Д принтинг, тогава ше ги питам кофражистите колко ще искат. България където отива, другите държави се връшат. И тук преди няколко години тия дето работят на минимална ставка по бъргерджийниците искаха "достойно заплащане" и имаше хора дето им обясняваха , че флипваш бъргъри се предполага да е почасова работа за студенти а не работа за 40 годишни с 3 деца в колеж. Натискаха, натискаха, направиха мин ставка от $7 на $15 на час, бъргърите се вдигнаха малко заради инфлацията а фаст фууд ресторантите почнаха да въвеждат автоматизация и накрая се оказа , че плашат горе долу съшите пари за заплати ,. но работят 2-пъти по малко хора. Един робот за готвене струва $30к , колкото човека дето ше работи 2000 часа годишно за $15/час, само че на робота не му се плащат осигуровки, застраховки и може да работи 24/7 а не 8 часа. Къде мислиш , че е точката на търпение на работодателя към прищевките на нискоквалифициран бачкатор ?

                    Стана малко разхвърляно но се надявам идеята да е горе доолу ясна. Когато производството стане нерентабилно се първо се опитваш да качиш производителността а не цените. Ако качиш само цените, другите ше качат производителността и ше те изхвърлят от пазара.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Аз пък чух, че в складовете за имоти било претъпкано от стока. Та преди внесат евтини имоти от Украйна, родните щели да бъда подарявани.

                      ===2039===

                      Само чеканье му е майката...
                      аз не знам квае тая крива работа, но каквото и да стане имотиту место да пада....
                      то ковид ли не беше, то бомби, то лихви, то каквото се сетиш
                      борси паднаха и още толко ги чакат да паднат, коня и той улете в ряката
                      пусто имоти държи
                      а квартирите на три месеца добавят 5%
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Някъде подочух, че Русия изкарала пшеница на 450 лв/ тон за да разчисти складовете, ако е вЕрно, ще има мяУ при зърнарите.
                        зърнарите да го пампурат, защо кога можеше да продават на 600 и нагоре, те чакаха да иде на 1000
                        сега ще ревЪт по новините, докато им отпуснат субсидия от нашите данъци
                        като хотелиери и рестораюнтьори. не ги халИ ама ич

                        всъщност, ти сам си го написал в предния пост.
                        Last edited by ratten; 09.03.2023, 20:26.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Дъри ама ги говориш едни.
                          Как така изчезва? Я виж зърнарите как си късат рубашките и се молят някой да им купи зърното, което са готови да продадат на себестойност (540 лв тон !!!!), ама въпреки това купувачи - нЕма. Складовете са фрашкани със зърно, а само след 3 месеца идва новата реколта, найс Ъ?

                          П.С когато им даваха 700 лв/т, те викаха "аааа нема да продавам под 1000 лв/тон". Сега замени зърнари със строители.
                          Аз пък чух, че в складовете за имоти било претъпкано от стока. Та преди внесат евтини имоти от Украйна, родните щели да бъда подарявани.

                          ===2039===

                          Само чеканье му е майката...

                          Коментар


                          • Някъде подочух, че Русия изкарала пшеница на 450 лв/ тон за да разчисти складовете, ако е вЕрно, ще има мяУ при зърнарите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              търсене и предлагане

                              2011-2014 без строителство - цените бяха идеални...защо...защото търсенето беше МАЛКО.
                              Така беше, ама и много трудно се намираше нещо читаво За съжаление, аз наистина не виждам това да се случи скоро поради много причини за които сме писали тук. Лошото е ,че и нови излизат. Както и да е, ще видим какво ще стане и колко от нас ще успеем да се облажим както ,Лева, тогава

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Няма смисъл от този разговор. Всеки има право да иска и получи повече пари ,незвисимо къде, дали в БГ или в ЕС Имала съм чистачка румънка
                                В едно съм сигурна, никой няма да работи ако не печели и не ми говорете, че когато цените на строителните материали са високи ,някой ще строи скъпо и продава евтино. Абсурд !!! Чисто и просто няма да строи което и се случваше през 2011-2014 г. Това е и една от причините да ви пиша, че когато има спад и "стоката" изчезва. Вече сме го виждали и презивявали това.
                                Дъри ама ги говориш едни.
                                Как така изчезва? Я виж зърнарите как си късат рубашките и се молят някой да им купи зърното, което са готови да продадат на себестойност (540 лв тон !!!!), ама въпреки това купувачи - нЕма. Складовете са фрашкани със зърно, а само след 3 месеца идва новата реколта, найс Ъ?

                                П.С когато им даваха 700 лв/т, те викаха "аааа нема да продавам под 1000 лв/тон". Сега замени зърнари със строители.
                                Last edited by better; 09.03.2023, 19:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X