IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    ти само го критикуваш, но като те бъзне какво си взел срещу инфлацията си доста уклончив - та не мисля, че е редно да влизам в подробности, но сетъпа му е с много нисък риск (минимален) и му дава относително добра ликвидност. повече не е редно да коментирам.
    Може но откакто като първата ку....ва започна да плямпа разговори от ЛС-та стана ясно ,че не е точния човек за това ! Сещаш ли се или ти е трудно ?!
    ПП По повод Фаленето ,че се печели от депозит при инфлация 20% , ми кво да ти кажа , трагикомедия , трагикомедия е и заливането на форума със спам....ала майк флорида . Да е бот да го разбереш ама то "жив" човек .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      С депоззит през 2023та да се фалиш е смех на квадрат !! При това икономист човек да се Фали ...
      ти само го критикуваш, но като те бъзне какво си взел срещу инфлацията си доста уклончив - та не мисля, че е редно да влизам в подробности, но сетъпа му е с много нисък риск (минимален) и му дава относително добра ликвидност. повече не е редно да коментирам.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

        А защо европейските банки изкупиха активи свързани с Гърция по време на охито докато им бяха блокирани парите? Купуват евтино активи и после тея активи ще ги експлоатират докато съживяват(или задлъжняват) икономиката. Веднъж като имаш критична маса активи никой няма да посмее да заеме позиция срещу теб защото може да продадеш и да фалираш конкуренцията, но реално си строиш монополна среда. В Гърция имотите не се притежават от Гърци. Притежават се фирми със чуждо финансиране, поне по-апетитните.
        Не знам какво са купували банките в Гърция, но това не е причина да купуват в България. Ако все пак се опитваш да обясниш евентуалналната покупка в България с това , че е имало ( може би) някакви покупки в Гърция, следва въпроса защо са купували в Гърция. Това за монополната среда, го забрави,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

          ..В САЩ оценките бяха само 4% под върха преди да почнат фалитите заради ипотеки.
          Кога това ? Ако говориш за 2008 тогава проблема беше, че буквално даваха кредити на хора работещи в Макдоналдс за $5 на час, които даже не си правеха труда да плащат главницата, само лихвата. Бяха на плаваша лихва и купуваха с идеята да продадат след 3-4 месеца и да изкарат лесни 20-30к. След 2-3 врътки същите тия , които дотогава скачаха на къщи по 150к, рипнаха на 400-500к и там някъде всичко се срина зашото нямаше никой от другата страна да купува и подържа пирамидата. Аз затова Ви питам как мислете да излезнете от пирамидата , зашото това дето му викате балон е пирамида. Балон е като купуваш надценен апартамент, но поне знаеш , че ще живееш в него или ше го даваш под наем и ше изкарваш пари. Като разпитвах за наемите в България излезе , че доста хората всъшност купуват апартаменти и ги държат празни с идеятз , че ше им се качи стойността и вероятно , някъде във времето, някой ще им даде повече пари отколкото те са дали, което е точно това което се случи тук 2008-ма и е чиста форма на пирамида ( тук му викат Понзи схема)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Защо европейските банки ще купуват активи свързани с НИ в България ???? Една смислена причина ми кажи.
            А защо европейските банки изкупиха активи свързани с Гърция по време на охито докато им бяха блокирани парите? Купуват евтино активи и после тея активи ще ги експлоатират докато съживяват(или задлъжняват) икономиката. Веднъж като имаш критична маса активи никой няма да посмее да заеме позиция срещу теб защото може да продадеш и да фалираш конкуренцията, но реално си строиш монополна среда. В Гърция имотите не се притежават от Гърци. Притежават се фирми със чуждо финансиране, поне по-апетитните.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

              Не си прав. Фалиралите банки ще бъдат ликвидирани и техните активи (имоти) ще бъдат изкупени от наши хора, чужди банки, фондове или ЕЦБ, които нямат зор да продават ами по скоро ще ги експлоатират като актив. Това е добрия случай. В по-лошия ще е като КТБ - виваком и техномаркет бяха продадени на безценица на съмнителни мафиотски компании и на свободния пазар не остана абсолютно нищо. Та една такава операция може да не остави свободни жилища, зависи как се направи. Трилионите си седят и чакат.

              Най-вероятния вариант е ЕЦБ да спаси банките от еврозоната, българските да фалират и Европа да изкупи всичко с напечатани евра. Аз ако имах парите това щях да направя и всеки лешояден фонд ще се радва да е част от това.
              Защо европейските банки ще купуват активи свързани с НИ в България ???? Една смислена причина ми кажи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                В България от 10 години само в 5 е имало нещо подобно на ценова стабилност, инфлацията, цени на имоти, заплати са изцяло непредсказуеми и политически мотивирани без пазарна оценка на нищо. В условия на ценова нестабилност всякакви оценки са напълно произволни. Така че гаранция ти давам че оценките са грешни.

                Не приемам теорията че трябва 30-40% да са грешни. В САЩ оценките бяха само 4% под върха преди да почнат фалитите заради ипотеки. От къде изкара 30-40%? Вярно че в БГ банките са по стабилни, замразяват средства и даже има толеранс в обществото за по 6 месеца ваканция (КТБ), НО вече има алтернативи. Револют смля българските банки сред заможното население и младите. Ако го направят този номер повече няма да видят нов клиент. Единствения източник на нови клиенти в момента по банките е кредитни контракти със задължение да превеждаш заплата. Спре ли кредитирането никой няма да се нахендри на високите такси, бъгавите аппове и обирджийското превалутиране.
                Какво е Револют ? Руския ПейПал ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  ако е купил имот през пиковата 2022-ра - колко повече ще печели?

                  ти да не си купил 20 тона кашкавал?
                  тогава си защитен от инфлацията
                  С депоззит през 2023та да се фалиш е смех на квадрат !! При това икономист човек да се Фали ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ако е купил имот през пиковата 2022-ра - колко повече ще печели?

                    ти да не си купил 20 тона кашкавал?
                    тогава си защитен от инфлацията
                    Бертрам ,знаеш ,че те уважавам ! Не го върти обаче така , това не е торта ! Кога ако не е купил ...2023....?! пробвай пак ,знаеш кога не е купил и и знаеш ,че и той и ти пишете глупости .
                    ПП Нали не твърдиш ,че банките ако паднат той печелейки проценти ще печели нещо ?! И нали не твърдиш ,че сме в цикъл 2008 ?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                      Не си прав. Фалиралите банки ще бъдат ликвидирани и техните активи (имоти) ще бъдат изкупени от наши хора, чужди банки, фондове или ЕЦБ, които нямат зор да продават ами по скоро ще ги експлоатират като актив. Това е добрия случай. В по-лошия ще е като КТБ - виваком и техномаркет бяха продадени на безценица на съмнителни мафиотски компании и на свободния пазар не остана абсолютно нищо. Та една такава операция може да не остави свободни жилища, зависи как се направи. Трилионите си седят и чакат.

                      Най-вероятния вариант е ЕЦБ да спаси банките от еврозоната, българските да фалират и Европа да изкупи всичко с напечатани евра. Аз ако имах парите това щях да направя и всеки лешояден фонд ще се радва да е част от това.
                      припомни си цените след Виденовата зима и ще разбереш какво имам предвид
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ако има банково зануляване както му викаш - имотите ще са много евтини, защото няма да има пари
                        който има малко спасени пари ще може да купи много, но по-добре да не се случва
                        Не си прав. Фалиралите банки ще бъдат ликвидирани и техните активи (имоти) ще бъдат изкупени от наши хора, чужди банки, фондове или ЕЦБ, които нямат зор да продават ами по скоро ще ги експлоатират като актив. Това е добрия случай. В по-лошия ще е като КТБ - виваком и техномаркет бяха продадени на безценица на съмнителни мафиотски компании и на свободния пазар не остана абсолютно нищо. Та една такава операция може да не остави свободни жилища, зависи как се направи. Трилионите си седят и чакат.

                        Най-вероятния вариант е ЕЦБ да спаси банките от еврозоната, българските да фалират и Европа да изкупи всичко с напечатани евра. Аз ако имах парите това щях да направя и всеки лешояден фонд ще се радва да е част от това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Т.е. при тази инфлация ти смяташ ,че пИчелиш ?! И ти си икономист ?! С 6000 лв на година , пИчелиш , при кашкавал 25лв килото ?! Събуди се бе !
                          ако е купил имот през пиковата 2022-ра - колко повече ще печели?

                          ти да не си купил 20 тона кашкавал?
                          тогава си защитен от инфлацията
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                            Каврък теб защо не те вълнува темата с гарантираните депозити? Не ти ли е съмнително как ЕЦБ не ще да обяви стъпки по гарантиране на депозити. Не стига че САЩ имаха 250К гаранция, пък в Европа само 100К, ами и пак за повече се разбраха. 100К не стигат и за химикалки по бюрата вече. При едно зануляване както се надяваш, май парите ще почнат да недостигат пак. Аз мисля че имотите дори 30% да отстъпят пак нищо нормално не можеш да вземеш под 100К.
                            ако има банково зануляване както му викаш - имотите ще са много евтини, защото няма да има пари
                            който има малко спасени пари ще може да купи много, но по-добре да не се случва
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Виж сега аз си взех 5 месечната топ лихва и сега мигрирам на четворна по голяма след 6 месеца средно 250 евра чисто ще взимам месечно с 0 риск
                              Т.е. при тази инфлация ти смяташ ,че пИчелиш ?! И ти си икономист ?! С 6000 лв на година , пИчелиш , при кашкавал 25лв килото ?! Събуди се бе !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Виж сега аз си взех 5 месечната топ лихва и сега мигрирам на четворна по голяма след 6 месеца средно 250 евра чисто ще взимам месечно с 0 риск
                                Каврък теб защо не те вълнува темата с гарантираните депозити? Не ти ли е съмнително как ЕЦБ не ще да обяви стъпки по гарантиране на депозити. Не стига че САЩ имаха 250К гаранция, пък в Европа само 100К, ами и пак за повече се разбраха. 100К не стигат и за химикалки по бюрата вече. При едно зануляване както се надяваш, май парите ще почнат да недостигат пак. Аз мисля че имотите дори 30% да отстъпят пак нищо нормално не можеш да вземеш под 100К.

                                Коментар

                                Working...
                                X