IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    В Германия имам сметки в DKB и Comdirect, имам и в Швейцария и в други страни извън ЕС. Лесно е ако си живял там да си запазиш сметките. По-трудно, но не невъзможно е да откриеш такава и без постоянен адрес. Има си начини.
    При немските банки често имаш такси от 2-3 Евро, които отпадат ако постъпват по няколкостотин Евро всеки месец. Преводите по Сепа са винаги безплатни. С картата на DKB се тегли безплатно от банкомати по целия свят. В DKB вече имаш и 1% по безсрочен депозит (т.нар. Tagesgeld). На други места имаш и над 2%.

    Българските банки са безкрайно нагли в момента, трябва да се избягва ползването на услугите им. Хем високи такси, хем те цакат за всяка глупост, хем некадърни и неграмотни служители, хем нивото на услугите им е още в 90те години.
    Да купиш ДЦК например - 50 лева. Акции - 0.8%. 0.10% от стойността на портфейла само да ти поддържат депозитарната сметка. И накрая - нулеви лихви.

    Разбираемо е, че при подобна банкова система и тези кожодери хората набиват всичко в имоти. Те просто нямат алтернатива (имат, но не четат и не се интересуват). В Германия още преди 20 години имах безплатна депозитарна сметка към студентската ми и купувах акции с много ниски такси на Xetra. Срамно и безотговорно е това положение в БГ, 21 век сме, ЕС.
    Е да ма пак сме изтеглили късата клечка. Ако пенсинерите и тия на минимална заплата имаха проблем с банковите такси , министърчето щеше да ги забрани

    Тук не съм чувал за такси, Един път преди години май ми поискаха 10 или 20 кинта за чекова книжка като отварях сметка, но се оаза , че ако вкарам 1000 кинта или нещо такова и чековете са безплатно. Банките общо взето се опитват да привлекат клиенти и да им ползват парите, та цялата концепция с таксите за вкарване и изкарване на пари в сметките ме обърква.Как да вкараш пари за да ги ползват като те наказват с такса броене ? После пък те наказват с такса за теглене. За какво бе ? Доскоро във Франция и Италия 30 годишни кредити с фиксиранат лихва се даваха на 0.5-0.7% лихва, т.е. дават ти техни пари срещу таксата, която ти удържа Булбанк да изтеглиш собствените си пари .Щеше ли Булбанк да го прави ако другите не го правеха ? Всички го правят . Е как пък точно само в България всички откриха едновременно ,че трябва да чарджат 0.7% такса за теглене на пари ? Държавата бъкана с комисии и регулатори, шо не ги питат тия банки зашо не чарджат подобни такси в други страни и не разследват как пък се случи всички да чарджат еднакво ? Ами това е: 72 -ро място в индекса за корупция не се постига лесно. Персептрона ме пита защо африкански страни имали по-ниска корупция от нас. Ми минали сме ги бе, печелим! Половин-един милиард годишно от такси! Докато не се разсмърдят пенсионерите, нишо няма да се слуи.Аз си ги броях CODB, ма много неща се събраха и айде , кой от къде е

    .
    Last edited by segato; 28.03.2023, 02:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      В Германия имам сметки в DKB и Comdirect, имам и в Швейцария и в други страни извън ЕС. Лесно е ако си живял там да си запазиш сметките. По-трудно, но не невъзможно е да откриеш такава и без постоянен адрес. Има си начини.
      При немските банки често имаш такси от 2-3 Евро, които отпадат ако постъпват по няколкостотин Евро всеки месец. Преводите по Сепа са винаги безплатни. С картата на DKB се тегли безплатно от банкомати по целия свят. В DKB вече имаш и 1% по безсрочен депозит (т.нар. Tagesgeld). На други места имаш и над 2%.

      Българските банки са безкрайно нагли в момента, трябва да се избягва ползването на услугите им. Хем високи такси, хем те цакат за всяка глупост, хем некадърни и неграмотни служители, хем нивото на услугите им е още в 90те години.
      Да купиш ДЦК например - 50 лева. Акции - 0.8%. 0.10% от стойността на портфейла само да ти поддържат депозитарната сметка. И накрая - нулеви лихви.

      Разбираемо е, че при подобна банкова система и тези кожодери хората набиват всичко в имоти. Те просто нямат алтернатива (имат, но не четат и не се интересуват). В Германия още преди 20 години имах безплатна депозитарна сметка към студентската ми и купувах акции с много ниски такси на Xetra. Срамно и безотговорно е това положение в БГ, 21 век сме, ЕС.
      Банковата система работи на 2% спред. След като има глупаци да си дават мангизите на 0% лихва, банкстерите ще дават кредити на 2%. Ако глупаците поумнеят (едва ли) и почнат да искат 2%, банкстерите ще вдигнат кредитите на 4%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Revolut има някаква месечна сума без такси и после е 2% fee за АТМ. Аз като видя % и дропвам. Въобше и не проверих дали има fee за плащане с дебитна карта. Абе всички тия схемички може да имат някакъв смисъл ако човек се опитва да скрие оборот.Даже не е нужно да минаваш през криптоборса. Като си отварях акаунт в Кракен ми искаха повече инфо отколкото в банката. Много по-лесно е да се ползва пеймент процессор като ПейПро, и да правиш трансфери каъм виртуални дебитни карти. Само че на мен всички плащания ми минават на светло и искам просто да няма риск. Таксите са дразнеши но са CODB

        Клиентите като видят биткойн и бягат. Малко ми е че ме питат дали фирмата има общо с Русия, сега остава да почнат да се съмняват , че пера пари или превеждам пари н анякой в Близкия изток примерно. Та никакъв биткоин.
        Мин год точно Креди суиз ги осъдиха за пране на пари, Дойче банк също, и то за милиарди, ама за плебса пари се перат през Биткойн. То толкоз Биткойни няма, колкото бамките препират само за 1 година. Някой да е чул да са вкарали в кауша някой банкстер за пране на пари? Няма и да чуете. Препират 1 млрд, ако ги хванат (мн рядко) плащат 10 млн глоба и пак си връткат синджира.
        Last edited by better; 28.03.2023, 01:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Мерси. Гледал съм Revolut, Paysera и ми се сториха безмилени че и риск. Wise го видях сега, ами имат си такси. Това са процесори, риска е голям зашото повечето не са регулирани и не знаеш къде и кога ше изгърмиш. Не са и застраховани.
          В Германия имам сметки в DKB и Comdirect, имам и в Швейцария и в други страни извън ЕС. Лесно е ако си живял там да си запазиш сметките. По-трудно, но не невъзможно е да откриеш такава и без постоянен адрес. Има си начини.
          При немските банки често имаш такси от 2-3 Евро, които отпадат ако постъпват по няколкостотин Евро всеки месец. Преводите по Сепа са винаги безплатни. С картата на DKB се тегли безплатно от банкомати по целия свят. В DKB вече имаш и 1% по безсрочен депозит (т.нар. Tagesgeld). На други места имаш и над 2%.

          Българските банки са безкрайно нагли в момента, трябва да се избягва ползването на услугите им. Хем високи такси, хем те цакат за всяка глупост, хем некадърни и неграмотни служители, хем нивото на услугите им е още в 90те години.
          Да купиш ДЦК например - 50 лева. Акции - 0.8%. 0.10% от стойността на портфейла само да ти поддържат депозитарната сметка. И накрая - нулеви лихви.

          Разбираемо е, че при подобна банкова система и тези кожодери хората набиват всичко в имоти. Те просто нямат алтернатива (имат, но не четат и не се интересуват). В Германия още преди 20 години имах безплатна депозитарна сметка към студентската ми и купувах акции с много ниски такси на Xetra. Срамно и безотговорно е това положение в БГ, 21 век сме, ЕС.
          Last edited by ejonny2376; 28.03.2023, 01:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Отваряш си фирменна сметка в Кракен (примерно), той ти генерира адрес, правиш един invoice, там вместо банкова сметка пишеш Биткойн адреса (може и на някой стейбъл, примерно Тетър) пращаш го на клиента и след няколко мин виждаш тези 5000 евра (като Биткойн примерно) обменяш ги в борсата (някви центове са таксите) и даваш Сепа теглене към Револют (примерно) тук ще имаш 1 евро такса, от сметката си в Револют можеш да си ги харчиш с дебитната карта или да направиш трансфер към обб (пак 1 евро) тва са ти таксите горе долу.

            П.С Не забравяй да декларираш криптото, в ГДД има отделна графа за тази цел.
            Revolut има някаква месечна сума без такси и после е 2% fee за АТМ. Аз като видя % и дропвам. Въобше и не проверих дали има fee за плащане с дебитна карта. Абе всички тия схемички може да имат някакъв смисъл ако човек се опитва да скрие оборот.Даже не е нужно да минаваш през криптоборса. Като си отварях акаунт в Кракен ми искаха повече инфо отколкото в банката. Много по-лесно е да се ползва пеймент процессор като ПейПро, и да правиш трансфери каъм виртуални дебитни карти. Само че на мен всички плащания ми минават на светло и искам просто да няма риск. Таксите са дразнеши но са CODB

            Клиентите като видят биткойн и бягат. Малко ми е че ме питат дали фирмата има общо с Русия, сега остава да почнат да се съмняват , че пера пари или превеждам пари н анякой в Близкия изток примерно. Та никакъв биткоин.
            Last edited by segato; 28.03.2023, 00:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Мерси. Гледал съм Revolut, Paysera и ми се сториха безмилени че и риск. Wise го видях сега, ами имат си такси. Това са процесори, риска е голям зашото повечето не са регулирани и не знаеш къде и кога ше изгърмиш. Не са и застраховани.
              Регулирани са, имат банкови лицензи, но кво те грее това след като 165 годишна регулирана Швейцарска бамка падна кът зряла круша за има няма 3 дена. Щом някой друг ти държи парите, риск винаги има.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Revolut, Vivid, Wirex, Paysera и т.н, банки да искаш, нямат такси, трансферите през Сепа са за 1-2 евро, дават ти карти колкото искаш, можеш да минаваш крипто>фиат без проблеми. За фирма можеш да ползваш Wise.
                Мерси. Гледал съм Revolut, Paysera и ми се сториха безмилени че и риск. Wise го видях сега, ами имат си такси. Това са процесори, риска е голям зашото повечето не са регулирани и не знаеш къде и кога ше изгърмиш. Не са и застраховани.

                Коментар


                • Туй го взех от съседната тема:
                  Ако това, което казва Нап е вЕрно, то бамките трябва серизоно да се замислят.

                  Click image for larger version

Name:	nap.jpg
Views:	1
Size:	40.0 КБ
ID:	4044884

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Това е за трансфери. Трябват ми 5000 лева, как да ги изтегля като са в биткойн ? Трябва да ги конвертираш вероятно към евро, след това в лева и накрая пак опираш до БГ банката да ги изтеглиш. Колко такси ше платиш според теб ?
                    Отваряш си фирменна сметка в Кракен (примерно), той ти генерира адрес, правиш един invoice, там вместо банкова сметка пишеш Биткойн адреса (може и на някой стейбъл, примерно Тетър) пращаш го на клиента и след няколко мин виждаш тези 5000 евра (като Биткойн примерно) обменяш ги в борсата (някви центове са таксите) и даваш Сепа теглене към Револют (примерно) тук ще имаш 1 евро такса, от сметката си в Револют можеш да си ги харчиш с дебитната карта или да направиш трансфер към обб (пак 1 евро) тва са ти таксите горе долу.

                    П.С Не забравяй да декларираш криптото, в ГДД има отделна графа за тази цел.
                    Last edited by better; 28.03.2023, 00:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Коя банка ?
                      Revolut, Vivid, Wirex, Paysera и т.н, банки да искаш, нямат такси, трансферите през Сепа са за 1-2 евро, дават ти карти колкото искаш, можеш да минаваш крипто>фиат без проблеми. За фирма можеш да ползваш Wise.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        От магазините няма отърване, но от банкстерите начини - бол. Биткойн е само единият от начините - през Lightning Network на Биткойн таксите са 0,04$, независимо от сумата. Ончейн транзакциите (през мрежата на Биткойн) днес са около 0,60$ без значение сумата. Таксата за съхранение е 0.
                        Това е за трансфери. Трябват ми 5000 лева, как да ги изтегля като са в биткойн ? Трябва да ги конвертираш вероятно към евро, след това в лева и накрая пак опираш до БГ банката да ги изтеглиш. Колко такси ше платиш според теб ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                          След тия 0.96 ще похарчиш поне 100К за адвокати и счеотоводители да се оправят с тоя "трансфер". Да не говорим че като влезнат тия пари по някоя платформа или банка с KYC веднага ще бъдат замразени за неопределен период от време.
                          За трансфера никой (никога) няма да разбере. Разкешването ще го направиш в Дубай, най-много да ти стъпи на 10~15к, ама ако си скрънза можеш да си купиш някоя виличка като тая:

                          https://cryptorealestate.cc/property...extended-plot/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Открийте си сметки в някоя онлайн банка извън БГ. Много от тях нямат такси. Не се занимавайте с БГ.
                            Коя банка ?
                            Last edited by X_Y; 28.03.2023, 09:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Коя бамка може да ти трансферира в рамките на минути 10 000 000 евро срещу такса от 0,96 евро?
                              [ATTACH=CONFIG]n4044865[/ATTACH]
                              Аз бях добавил плащане през bitcoinpay преди 2-3 години и го махнах зашото клиентите почнаха да се притесняват че се забъркват в някакви схеми. Преди това искаха W-9 form като дойде време за приклюючване на годината , като добавих биткойн почнаха да искат W-9 оше с офертата. Само един клиент от ОАЕ плати с крипто и се оказа , че 3% такса на кредитните карти беше доста по-ниска от тази на биткоин процесора който ползвах.
                              Last edited by segato; 28.03.2023, 00:11.

                              Коментар


                              • Открийте си сметки в някоя онлайн банка извън БГ. Много от тях нямат такси. Не се занимавайте с БГ.
                                Last edited by X_Y; 28.03.2023, 09:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X