IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Тез обяви (продава) са от извънземни?
    Именно :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

      Не си разбрал правилно. На един хазяин ще се падат по 10 наематели. 30% собственици - 70% наематели
      Искаш да кажеш, че 30% ще държат 100% построените имоти? Как ще стане тая работа? Или цяла България ще се премести в Софето?

      Коментар


      • На това се крепи и модерната конципция при всички пазари . Липсата на страх и паника , дългосрочното стискане и непримиримост със загубите .
        Това позволява максимална устойчивост на пазара и икономиката , дори при отсъствие на фундамент . Така голямата риба се измъква на максимален профит и без странични ефекти . И ако пазара продължава лакомо да поглъща боклук - се печатат специално за случая нови "ценни" книги . Днешният бик има 10 пъти по- малко страх и затова бултрапът се разтяга чак до зануляването .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
          И смятате, че някой ще продава :-) някак си не ми се вярва. Българската народопсихология е дай всичките си пари, че и вземи от мама и тате и купувай. Цената няма значение! А цената е абстрактна. Друго си е да си пипнеш имотчето и да се радваш.
          Тез обяви (продава) са от извънземни?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

            Не си разбрал правилно. На един хазяин ще се падат по 10 наематели. 30% собственици - 70% наематели
            Виж демографската пирамида на България и тогава ги пиши тия глупости.
            Какви наематели при положение, че всеки трети в България е над 60 годишна възраст и при тая висока смъртност в бъдеще ще се освободят много жилища. Плюс огромен брой новопостроени жилища. А и от младежите, които и без това са малко,голям процент са цигани.
            Last edited by Vergil1975; 15.04.2023, 12:58.

            Коментар


            • И смятате, че някой ще продава :-) някак си не ми се вярва. Българската народопсихология е дай всичките си пари, че и вземи от мама и тате и купувай. Цената няма значение! А цената е абстрактна. Друго си е да си пипнеш имотчето и да се радваш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Кажи му веднага да продава, я гледай само в тази тема колко много кандидат купувачи има
                той е в манастирски
                освем берерчо, друг едва ли ще се навие
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Абе Тайланд не ми е сред мечтаните дестинации. Южна Франция, Испания ... , некъде където се очаква да минеш 80-така. Само дано ни се размине денгата
                  Има ли избор? Как са данъците, като в щатско ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                    Вероятно си допуснал техническа грешка и си искал да кажеш, че лихвата му от 3.5 е станала 2.25?
                    обратното бе, трайчо
                    шегаджия такъв
                    Last edited by ratten; 15.04.2023, 12:37.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                      Тук понижителите плашат купувачите с 4%, сакън някой се навие да им продаде евтинко. Ама немаааа...
                      Има, има, и то бол, ама купувачи (на тия нива) нЕма.

                      https://sohome.bg/apartment/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                        Навремето когато купувах 1вата ми къща в Холандия лихвата по ипотеката ми беше 6,5% /и то като за служител в банката/. 7,5-8% лихви по ипотеките бяха хещо съвсем нормално. Купувахме си жилища и не усещахме лихвите. Тук понижителите плашат купувачите с 4%, сакън някой се навие да им продаде евтинко. Ама немаааа...
                        В случая е важна посоката.
                        Аз като си купих апартамента лихвата ми беше 6.66%, като за 3-4 години (докато го изплатих) ми беше паднала до 4.99%, даже лихвата за нови кредити беше по-ниска и можеше да рефинсирам ако не го бях изплатил.
                        Last edited by Traicho_80; 15.04.2023, 11:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          С разните му таксички и страхофки 4%, засега.
                          Навремето когато купувах 1вата ми къща в Холандия лихвата по ипотеката ми беше 6,5% /и то като за служител в банката/. 7,5-8% лихви по ипотеките бяха хещо съвсем нормално. Купувахме си жилища и не усещахме лихвите. Тук понижителите плашат купувачите с 4%, сакън някой се навие да им продаде евтинко. Ама немаааа...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            С разните му таксички и страхофки 4%, засега.
                            То сурвакането тепърва започва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              След 30г май на един българин ще се падат 10 жилища
                              Не си разбрал правилно. На един хазяин ще се падат по 10 наематели. 30% собственици - 70% наематели

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                един приятел има ипотечен в прокредит
                                чак сега му вдигнаха лихвата от 2,25 на 3,5!?
                                карам го да им се обади защото за новите им кредити лихвата е 2,8
                                той вика, не смея, че ако гледам юрибора може и на 6 да ми я вдигнат
                                С разните му таксички и страхофки 4%, засега.

                                Коментар

                                Working...
                                X