IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Да ама политици и магьосници спекуланти мигат да го сринат с две новини...вярно, може би не задълго...но именно липсата на регулации и нещо което да стои зад коина го прави рисков. Бетер е прав, може би още сме далеч от подобни притеснения с оглед нивата му. Но, именно тук е загадката за мен. Кога и защо няма да има устойчив ръст. Даже спад. За това са виновни и самите банки в света, транзакции и плашания са страшно оскъпени. Лакомия и стригане.
    Инвеститорите винаги гледат на сривовете като на възможност - възможност за вход. Така купих имот 2012 та, и конове при 3 те криптозими.
    Last edited by better; 11.03.2024, 18:37.

    Коментар


    • След 2009 година и приемането на закона за етажната собственост стана много лесно да няма нередовни платци.
      Просташките изказваня, аз съм на 1 ви етаж и няма да платя за покрива си намериха майстора.
      Свикано по правилата събрание на ЕС
      Ако няма мнозинство-2ро събрание след 1 час и каквото се реши и се оформи като протокол от това заседание-това е.
      Пък недоволните да ревът като карпатски мечки. Да са били и да си пилзвали правото на глас!

      Много профи домоуправители даже правят видео запис на събранието.
      И другото много важн е да се следи да не мине давностният период.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Топло... топло...
        Е, топло та. Изчакай още малко, скоро ще имаш кинтите за двореца, не бързай толкоз!
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

          Тези "зими", спадове и така нататък са резултат от пазара, от трейдъри, от измамници. Самият актив си е винаги бил един и същ, и неговия "value proposition" е непокътнат. Всичко друго е шум и волатилност.

          Нека пренесем на Сейлър метафората в БГ вариант: като да купуваш прайм естейт на Докторска Градина на смешни цени, преди всички да са се сетили. Желано и ограничено commodity.

          На мен лично ми отне много стотици часове в рамките на 3+ години докато осъзная напълно за какво става въпрос, как работи и защо има тази стойност (и много повече). Подкасти, книги.

          Затова натяквам наляво и надясно: може някой да го побутне в тази посока. Не, че като купи 10К ще ми качи на биткойна. Тука става дума идеология, вдъхновение, мотивация. Дори и да се срине някой ден (според мен нищожен, но не нлуев риск естествено), ще съм бил доволен да участвам в този експеримент. Както каза ти, веднъж на десетилетие и веднъж на столетие.
          Да ама политици и магьосници спекуланти мигат да го сринат с две новини...вярно, може би не задълго...но именно липсата на регулации и нещо което да стои зад коина го прави рисков. Бетер е прав, може би още сме далеч от подобни притеснения с оглед нивата му. Но, именно тук е загадката за мен. Кога и защо няма да има устойчив ръст. Даже спад. За това са виновни и самите банки в света, транзакции и плашания са страшно оскъпени. Лакомия и стригане.
          Last edited by bulgarian lev; 11.03.2024, 17:59.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            То да беше така, да е продал апарта и да е купил коини. Сега щеше да купи двореца Евксиноград във Варна. Според мен не е. Опитва се да се убеди какви нива би достигнал коина и що по дяволите не е блъснал всичко там.
            Топло... топло...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              5%??? При 15% инфлация (засега)? Смях.
              Тя инфлацията нема все да бъде 15%. Айде не се пишете познавачи. Когато ви пишехме че идва инфлация тук няколко човека се смееха - ква инфлация бре, ние сме в дефлация, народ беден, свито потребление...видяхте ли сега. А хиперинфлацията едва ли някои помнят, били са деца.
              Last edited by bulgarian lev; 11.03.2024, 17:47.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                и на мен не ми се чете за койни, но ти явно пропускаш, че той като млъкне го започват за това как си продал апарта и купил койни.. общо взето някакви съчинения, но се задръсти темата с тях. Сега койна е скъп и мъка за опонентите му... после ако се обърне пазара седи им гледай сеира.
                То да беше така, да е продал апарта и да е купил коини. Сега щеше да купи двореца Евксиноград във Варна. Според мен не е. Опитва се да се убеди какви нива би достигнал коина и що по дяволите не е блъснал всичко там.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                  Направо трагедия, 220 ле трябва да плати
                  Фрости еж кви сърцераздирателни примери дава. Жив обир на некакъв стиснат или беден гастар който не ще да е собственик явно. Аз така си го обяснявам с отказа му да плати умопомрачителната сума от 220 лева. Това са гастарите, " Глупаци в чужбина " - Марк Твен.
                  Last edited by bulgarian lev; 11.03.2024, 18:02.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    професионалните домоуправители май това им е една от основните причини за съществуване.
                    чакат, чакат, като се съберат парички за тариката неживеещ там и хоп една тлъста смекта
                    Аз съм много доволен от профи домоуправителя. В Хиподрума имам такъв. Свърза се с наемател който беше в чужбина при проблем с вик в неговия апарт, също със собствениците. Осигури хора да отстранят аварията, поддържа се входа и всичко останало. 11 лв на месец нищо не е. И в Плевен имам такъв в единия апарт. 6 лв месечно. Веднага - хора които имат животни и се нуждаят от разходка и извеждане мааалко повече да плащат. Нормално, събират се пари за поддръжка и направа на покрива, когато потече ще е лошо...ама нема аз живея на нисък етаж. Етажна собственост, управителен съвет, всичко е ток. Иначе нищо и половина.
                    Last edited by bulgarian lev; 11.03.2024, 18:03.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Аз сигурно някоя друга тема чета, защото почват да му говорят за апартамента като се появи и ни в клин, ни в ръкав почне да пише за койни.
                      Цъкни на втора страница и чети - 2х3 мнения сам си пише за койни от сутринта. Той като мине 100к и ще получи някой инсулт в темата.
                      Те последните няколко страници са само негови писаници за койни.

                      Разбирам, че се радваш на всеки който се закача с Купата, но не си прав.
                      явно друга тема четеш

                      бетера се 'дърпа' с бони по линия на 'проиграният' апартамент
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                        Докога ще поскъпват жилищата (dnevnik.bg)

                        ДОКОГА?!!!

                        ===2049===
                        В градовете посоката е само нагоре



                        Жилищата в София поскъпват в резултат на стремежа на хората да се установят в столицата. Този стремеж е валиден и в останалите големи градове.


                        "Има една тенденция, която е вечна - цените на апартаментите в големите градове да се покачват", коментира преди дни на форум за пазара Георги Шопов, председател на Националната асоциация на строителните предприемачи, която обединява фирми, представени основно на пазара в София.
                        Сегментация. Ето, коментира се в публикацията кои имоти остават плато, кои падат или се задържат и кои поскъпват. Логично.
                        А като гледам графиката на цените в Иван Вазов как се е навирила като добре над...н х...й си мисля Джони как купи и продаде светкавично, но на половин от днешната цена.
                        Last edited by bulgarian lev; 11.03.2024, 17:33.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          и на мен не ми се чете за койни, но ти явно пропускаш, че той като млъкне го започват за това как си продал апарта и купил койни.. общо взето някакви съчинения, но се задръсти темата с тях. Сега койна е скъп и мъка за опонентите му... после ако се обърне пазара седи им гледай сеира.
                          Аз сигурно някоя друга тема чета, защото почват да му говорят за апартамента като се появи и ни в клин, ни в ръкав почне да пише за койни.
                          Цъкни на втора страница и чети - 2х3 мнения сам си пише за койни от сутринта. Той като мине 100к и ще получи някой инсулт в темата.
                          Те последните няколко страници са само негови писаници за койни.

                          Разбирам, че се радваш на всеки който се закача с Купата, но не си прав.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Каква злоба, аз също имам койни, но не пиша през 20 минути в темата за имотите за тях да търся одобрение. Ти пишеш тук повече за тях отколкото в темата за биткойн. Разбрахме всички колко си велик, поклон и адмирации.
                            и на мен не ми се чете за койни, но ти явно пропускаш, че той като млъкне го започват за това как си продал апарта и купил койни.. общо взето някакви съчинения, но се задръсти темата с тях. Сега койна е скъп и мъка за опонентите му... после ако се обърне пазара седи им гледай сеира.
                            Last edited by bertram; 11.03.2024, 16:39.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Много злоба и завист има в теб (и този, който цитираш), дори не осъзнаваш, че тази лоша енергия се връща обратно към теб.
                              Каква злоба, аз също имам койни, но не пиша през 20 минути в темата за имотите за тях да търся одобрение. Ти пишеш тук повече за тях отколкото в темата за биткойн. Разбрахме всички колко си велик, поклон и адмирации.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Много злоба и завист има в теб (и този, който цитираш), дори не осъзнаваш, че тази лоша енергия се връща обратно към теб.
                                връща се към мен, но аз я препращам
                                Last edited by X_Y; 11.03.2024, 16:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X