IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Не взимам страна, понеже аз не вярвам в койнии. Но може би си 100% прав, особено ако си купил койни на 1000-3000лв.
    Оптимист съм за финансовият исход на това семейство стига да могат на изхода да са семейство.
    Искрено не пожелавам на никой да влезе в тази ситуация буквално "да не свърже двата края", особено със семейство. Аз бях така като студент и е огромна тежест върху психиката.

    За жалост някои хора наистина имат пари, а нямат добри финансови навици (проблем по-наболял в САЩ).
    Как може така да се втурват да живеят на едро и да не спестяват, не мога да разбера. Примерно аз да вкарам 1М лева в имот, който да е за собствено ползване никога не бих го направил (бих наел, евентуално защото тези имоти традиционно имат най-ниска възвращаемост).

    Но пък другата страна на монетата е, че тези хора си живеят свободно живота на макс, а аз се ограничавам много под възможностите си, само за да отложа ползите за в бъдеще.

    Гледни точки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

      Благодаря, дано не е ирония

      Зависи къде си. В София може би не, но другаде да.

      Зависи и от банката навярно, от клона и т.н. Примерно големи шефове на фирми имат взимане-даване с директори на клонове, но може да имат финансов профил под това, което описваш.
      ако са достатъчно важни за банката може и на ниво директори (централа), но това е по-скоро по линия на това от какво значение е този човек за банката

      примерно управляваш верига обекти, хиляди картови плащания на ден, стотин човеци персонал с превод на заплата в банката, карти, кредити ... сумата от 'таксичките' и лихвите покрай този бизнес може да 'храни' не един а няколко банкови офиси... съптветно меринжея, който решава коя банка да ползва е 'топ-топ' преференциален клиент... на такъв може и на 0.1% да му пуснат ипотека ако искат и пак ще са на сметка.

      това обаче не ни касае нас с тебе
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	36.1 КБ
ID:	4162509

        China Home Sales Drought Persists Despite Mounting Support

        (Bloomberg) -- China’s home sales slump dragged on in February, even as regulators stepped up efforts to salvage the beleaguered property market.

        The value of new home sales from the 100 biggest real estate companies slid 60% from a year earlier to 185.9 billion yuan ($25.8 billion), following a 34.2% decline in January, according to preliminary data from China Real Estate Information Corp. February’s sales were down 20.9% from the previous month.

        The decline in February is partly due to a seasonal sales drought during the Chinese new year festival, CRIC said. Demand and supply are expected to recover in March on-month, but the on-year decline trend may continue as restoring market confidence takes time, it said.

        https://www.bnnbloomberg.ca/china-ho...port-1.2040961

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          IT-тата са идеалния клиент по 3 причини.
          1. ФИНАНСОВО НЕГРАМОТНИ
          2. СЛУЧАЙНО СДОБИЛИ СЕ С ГОЛЕМИ ДОХОДИ
          3. НУЛА ЖИТЕЙСКИ ОПИТ
          Не е лесно да си с огромен житейски опит (дърт) и със заслужено ниски доходи. Това автоматично те прави финансово по-грамотен от младите, умни и добре платени ИТ-та.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение


            На кого да повярвам на анонимник във форум (и най-вероятно бот) или на най голямата българоезична американска медия в България?
            И има 3 лайка (засега). Това явно искат повишителите - най-безкрупулни лъжи.

            Разликата идва от нивите и селските къщи които са без ипотека.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              хайде по темата за имотите


              тъмните прозорци с акт16 може да ги хванат доста точно по партидите към ЕРП дружествата

              ако консумацията е под примерно 10Кв месечно за N месеца усреднено - ето бърза справка, която ще даде точна картина, а не по разни конференции да целят с отклонение 50%...
              Това го плямпам от години... истинските данни за жилищата са при доставчиците на комунални услуги: вода, ток.
              Трябва да приспаднем жилищата жилищата на емигранти, които се прибират периодично - надали е малка цифра.

              Тогава ще видим как стоят нещата в СФ. Ама истинският измерител е човек да пробва да намери свестна квартира, тогава ще разбере това "изобилие на празни апартаменти" точно какво е в реалност. Аз имам контакт с много такива хора и поне в СФ е страшно.

              Който не си е потопил реално краката, да не коментира колко е студена водата... не става така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                Благодаря, дано не е ирония

                Зависи къде си. В София може би не, но другаде да.

                Зависи и от банката навярно, от клона и т.н. Примерно големи шефове на фирми имат взимане-даване с директори на клонове, но може да имат финансов профил под това, което описваш.
                В София, не е ирония.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                  Благодаря, дано не е ирония

                  Зависи къде си. В София може би не, но другаде да.

                  Зависи и от банката навярно, от клона и т.н. Примерно големи шефове на фирми имат взимане-даване с директори на клонове, но може да имат финансов профил под това, което описваш.
                  Според мен човекът не прави разлика между директор на клон, директор на дирекция и изпълнителен директор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Много логично расъждаваш. Казвам го от база на инфо с което разполагам.Само да те поправя, при семейство с доход 20-30000 лв/месечно няма да стигнеш до директор. Просто ще станеш някакъв среден ВИП клинент и ще имаш персонален банков консултант. С него по всяко време ще имаш преференцията без да чакаш да получиш банкова услуга. Просто му звънкаш и ако ти трябва кредит или се интересуваш от депозит ти казват удобен за тебе час в, който да отидеш в удобен за теб клон и да се срешнеш в усамотено помещение с персоналният ти банкер.
                    Просто е.
                    Благодаря, дано не е ирония

                    Зависи къде си. В София може би не, но другаде да.

                    Зависи и от банката навярно, от клона и т.н. Примерно големи шефове на фирми имат взимане-даване с директори на клонове, но може да имат финансов профил под това, което описваш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Добре, но сега каква позиция следва? Разгром на имотите и ръст на акциите. Как е възможно и двете едноверенно ?!?
                      Зависи КОИ акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение


                        Този е от моите хора.
                        Не иска да си бута stack-a сега преди халвинга за да покрие някакви банални ежедневни разходи като ипотека или храна

                        Ще се оправят, няма нужда да ги мислим. Ама като стигнеш нагоре по йерархията е много по-трудно да си намериш нещо еквивалентно. Златна клетка.
                        Не взимам страна, понеже аз не вярвам в койнии. Но може би си 100% прав, особено ако си купил койни на 1000-3000лв.
                        Оптимист съм за финансовият исход на това семейство стига да могат на изхода да са семейство.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                          По принцип банките имат за таван да дадат кредит, като общите вноски по обслужване на кредити да не превишат 60-65% нетната сума приходи за месец.

                          Също така за големи доходи и преференциални клиенти ( собственици и представители на фирми, които са големи клиенти) имат още по-високи лимити и по-добри условия. Отиваш директно при директора на клона и договаряш най-добри условия. Но досега не съм видял чак такава голяма разлика все пак (може да не съм толкова преференциален, колкото ме карат да се чувствам хаха).

                          1 млн. с двама съдлъжника и на 2,2% излиза не много повече от 5К лева на месец.
                          Не е кой знае какво, но ако останеш изведнъж без двете заплати може да стане интересно. Предполагам нямат кой знае какъв буфер (година-две от разходи за кредити + разходи за живеене)
                          Много логично расъждаваш. Казвам го от база на инфо с което разполагам.Само да те поправя, при семейство с доход 20-30000 лв/месечно няма да стигнеш до директор. Просто ще станеш някакъв среден ВИП клинент и ще имаш персонален банков консултант. С него по всяко време ще имаш преференцията без да чакаш да получиш банкова услуга. Просто му звънкаш и ако ти трябва кредит или се интересуваш от депозит ти казват удобен за тебе час в, който да отидеш в удобен за теб клон и да се срешнеш в усамотено помещение с персоналният ти банкер.
                          Просто е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение


                            Историята има и продължение, но е свързана с биткойни в наличност в които мъжът фанатичски вярва, а жената иска да ги продадът...

                            Този е от моите хора.
                            Не иска да си бута stack-a сега преди халвинга за да покрие някакви банални ежедневни разходи като ипотека или храна

                            Ще се оправят, няма нужда да ги мислим. Ама като стигнеш нагоре по йерархията е много по-трудно да си намериш нещо еквивалентно. Златна клетка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              + в повечето случаи са под 30 с добри доходи и гледащи един от друг кой какво купил

                              според познати (риск в банка) са много рисков профил клиенти за банките
                              Рисков профил? Това наистина много ме учудва.

                              Познавам много ИТ и определено ми се струват разумни хора, без желание за големи разходи и с много възможности за работа (явно това се променя до някаква степен). Поне до година ги бомбардираха с оферти ежедневно.

                              Ако ще кредитирам някой, то би било някой от този сектор. По-добре от колкото дребен бизнесмен или някой в друг бранш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Как се отпуска 1 млн кредит + лизинг за коли. Доколкото знам ипотечните кредити са лимитирани около 500 хиляди. Но ако са експерти, които изкарват заплати, за да оправдаят такъв кредит, сигурно ще успеят да намерят друга доходоносна работа.
                                По принцип банките имат за таван да дадат кредит, като общите вноски по обслужване на кредити да не превишат 60-65% нетната сума приходи за месец.

                                Също така за големи доходи и преференциални клиенти ( собственици и представители на фирми, които са големи клиенти) имат още по-високи лимити и по-добри условия. Отиваш директно при директора на клона и договаряш най-добри условия. Но досега не съм видял чак такава голяма разлика все пак (може да не съм толкова преференциален, колкото ме карат да се чувствам хаха).

                                1 млн. с двама съдлъжника и на 2,2% излиза не много повече от 5К лева на месец.
                                Не е кой знае какво, но ако останеш изведнъж без двете заплати може да стане интересно. Предполагам нямат кой знае какъв буфер (година-две от разходи за кредити + разходи за живеене)

                                Коментар

                                Working...
                                X