IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    Текста по-долу го видях и копирах от една брокерска група във фейсбук, та да си знаете и да внимавате със зеленото!


    "Колеги, мой клиент иска да си продава имотите, които е взел на зелено в комплекс Семирамида във Витоша. Строежът там е силно изостанал/изоставен, та търся насоки/съвети, дали има смисъл да се правят опити за продажба или да го посъветвам да си чака Акт 16, когато и да е това.
    Ще съм благодарна за всякаква информация!
    Благодаря предварително!"
    Проблема знаеш ли какъв е ...Семирамида е ПОРЕДНИЯ такъв проект закъсал много станаха напослвдък

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      Сериозен спад при имотните сделки и строителство, цените обаче не помръдват


      https://clubz.bg/140005

      На този пазар не могат да си позволят да участват всички

      ха хахаха, този етап, ще става все по-дълъг!
      Текста по-долу го видях и копирах от една брокерска група във фейсбук, та да си знаете и да внимавате със зеленото!


      "Колеги, мой клиент иска да си продава имотите, които е взел на зелено в комплекс Семирамида във Витоша. Строежът там е силно изостанал/изоставен, та търся насоки/съвети, дали има смисъл да се правят опити за продажба или да го посъветвам да си чака Акт 16, когато и да е това.
      Ще съм благодарна за всякаква информация!
      Благодаря предварително!"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        Сериозен спад при имотните сделки и строителство, цените обаче не помръдват

        https://clubz.bg/140005

        На този пазар не могат да си позволят да участват всички

        ха хахаха, този етап, ще става все по-дълъг!
        В НСИ да си проверят новото строителство в София за последните 2 тримесечия дали не е случайно в рецесия - https://nsi.bg/bg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение ЕЦБ отново е на нокти, този път заради Германия - Investor.bg

          Пазарите очакват централната банка на еврозоната да постави на пауза увеличението на лихвите и значителни намаления през втората половина на 2024 г.

          Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Амааа…. как така ще свалят лихвите?! Нали уж инфлация щехме да бориме?! Откъде-накъде?! Ще взема да драсна един имейл до Лагард, че това на нищо не прилича?! Аман вече, все Купата да познава. Писна ми!
          Добро утро!
          Има ли медицински термин на това някой сам да си говори?
          ​​​

          Коментар


          • Сериозен спад при имотните сделки и строителство, цените обаче не помръдват

            https://clubz.bg/140005

            На този пазар не могат да си позволят да участват всички

            ха хахаха, този етап, ще става все по-дълъг!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

              Еми намери си истинска работа/бизнес, започни да изкарваш повече и спри да гледаш само нискокачествените имоти (или, за бога, излез под наем)

              Не съм брокер, просто за по-семплите хора тук, всеки който е на различно от тяхното мнение е такъв.

              Разбирам ги и не им се сърдя, на някои от тях им е непосилно да построят теза (или дори две логически свързани изречения)
              В Сф почти няма качествени имоти и нямам предвид само качество на вложени материали и изпълнение, а гледам цялостната картина - инфраструктура, заобикаляща сред и т н. Затова по-хубав апартамент от собствения ми на този етап едва ли ще намеря (гледам съотношение цена-качество).

              Ти, като не си чак толкова семпъл човек, можеш ли да съставиш поне едно изречение без думата "наем"?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                ЕЦБ отново е на нокти, този път заради Германия - Investor.bg

                Пазарите очакват централната банка на еврозоната да постави на пауза увеличението на лихвите и значителни намаления през втората половина на 2024 г.
                Амааа…. как така ще свалят лихвите?! Нали уж инфлация щехме да бориме?! Откъде-накъде?! Ще взема да драсна един имейл до Лагард, че това на нищо не прилича?! Аман вече, все Купата да познава. Писна ми!
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Не е до определено градче почти всичко на север от Бирмингам е трагедия

                  Ето ти Нюкасъл град с 800 000 жители даже леко расте за сметка на околията

                  Апарт с една спалня за 49 000 в БГ се води двустаен
                  https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812
                  ето още един за 50 000
                  https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812
                  ето ти един с две спални за 50 000 - в БГ това е тристаен
                  https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812

                  Не ми се рови по обявите в БГ но съм сигурен че дори в градове като Плевен и Русе не може да се купи на подобни цени да не говорим за Варна Пловдив и Бургас
                  В БГ има и по-евтини, НО само в Карлово. Там например се предлагат етажи от къщи за по 25К, но си висят на обява все още, има и обяви за по 71К като тази https://m.imot.bg/details/1i164208124533554
                  , но това е обява обречена да виси с десетки години, защото алчните продавачи са решили, че ромите не биха се самонанесли в техния имот.
                  Last edited by bulgarian lev; 11.08.2023, 01:50.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Не се заяждам - това градче е с тези цени, защото районът е ад, зарязан от държавата. Почти колкото Северозапада, но поне нямаме толкова ненормалници.
                    https://unherd.com/2023/05/durham-ha...nd-of-zombies/
                    Не е до определено градче почти всичко на север от Бирмингам е трагедия

                    Ето ти Нюкасъл град с 800 000 жители даже леко расте за сметка на околията

                    Апарт с една спалня за 49 000 в БГ се води двустаен
                    https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812
                    ето още един за 50 000
                    https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812
                    ето ти един с две спални за 50 000 - в БГ това е тристаен
                    https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...8b67324d9ab812

                    Не ми се рови по обявите в БГ но съм сигурен че дори в градове като Плевен и Русе не може да се купи на подобни цени да не говорим за Варна Пловдив и Бургас

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                      Еми намери си истинска работа/бизнес, започни да изкарваш повече и спри да гледаш само нискокачествените имоти (или, за бога, излез под наем)

                      Не съм брокер, просто за по-семплите хора тук, всеки който е на различно от тяхното мнение е такъв.

                      Разбирам ги и не им се сърдя, на някои от тях им е непосилно да построят теза (или дори две логически свързани изречения)
                      И той като Ботича. Имот без локация, некъде ако може от измекярските предложения да го гушне, да го остави и на акт 14, що па да се набутва с данъци. Но и доходност да има. Е, в ниския сегмент, там са плащачи и седят дълго под наем. Но пък доходността би била висока.
                      Хитреци колкото щеш.
                      Last edited by bulgarian lev; 11.08.2023, 00:11.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80

                        Докторе (ако си доктора), дай някакво лекарство против болки в .i.-ра?

                        Ай, лека, че съм изморен!

                        Утре ще прочета рецептата (ако модераторите не са я изтрили).
                        Крив е и боли. Казва се болест на Пейрон. Само операция... Като купите нещо и ще ви мине болката. Доказано.
                        Лека, Трайо! И си опичай акъла.
                        Доктора съм. Но от болестта алчност и резултат губене на пари не можах да ви излекувам.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Да бе, видях го, че е 15%.
                          Кажи бате, колко нето ще стане основната учителска запалата (не проценти, а цифри)?

                          Да бе, видях го, че е 15%. Кажи бате, колко нето ще стане основната учителска запалата (не проценти, а цифри)?

                          Да бе, видях го, че е 15%.
                          Кажи бате, колко нето ще стане основната учителска запалата (не проценти, а цифри)?

                          Пиша ти го няколко пъти с надежда да ме разбереш какво те питам!
                          Аз питам ватманската дали нема да надмине на Джулката професорската. Тогава вече ще се ръгат с лакти Джулката, момите от Лидлъл и ватманите. А, и бакшишите без договори жулещи на черно в Екотакси - Пловдив. Но май навсякъде са такива.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            Че ми е скъпо, скъпо ми е... Аз все пак си изкарвам парите с честен труд и ми се свидят да дам толкова пари за ниско качествен имот в Сф.

                            Кой кат теб, все ще излъжеш някой селяк да му пробуташ някой коптор с мантрата, че цените ще се вдигат...Ти нали беше брокер?
                            И после хоп цял месец на морето с един кимисион, докато аз бачкам да расте икономиката!
                            Еми намери си истинска работа/бизнес, започни да изкарваш повече и спри да гледаш само нискокачествените имоти (или, за бога, излез под наем)

                            Не съм брокер, просто за по-семплите хора тук, всеки който е на различно от тяхното мнение е такъв.

                            Разбирам ги и не им се сърдя, на някои от тях им е непосилно да построят теза (или дори две логически свързани изречения)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Колега, имам чувството, че вас повдигачите един .i. ви е правил. Все едни и същи мантри за наеми и т.н. Как да ти го кажа, че да ме разбереш? Не живия под наем и никога през живота си не съм живял под наем (с изключение на хотелите).

                              ​​​В заключение да обобщя, че изобщо не съм напрегнат... Ама ти май си напрегнат?
                              Аз пък имам чувството че вас кибиците от десетилетие които са особено сте правени с обратното на Хея. Все наопаки, губите пари, вече изгубихте пари за 2 жилища и продължавате да мислите че сте тарикати. Да. С бели чорапи.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • https://www.economic.bg/bg/a/view/ji...a-katastrofira

                                Крахът на жилищния пазар в Германия Търсенето и цените се срутиха в последните месеци, а липсата на работна ръка само влошава ситуацията

                                Колко е зле ситуацията? През първата половина на годината новото строителство в страната се срина, спадайки средно с 47% за последните две години. Новите разрешителни за строеж също отчетоха значителен спад – от 27% през първите пет месеца от тази година.

                                Цените на жилищата се понижиха рекордно през първото тримесечие. Германската статистическа служба отчете годишен спад от 6.8%, което е невиждан от създаването на статистиката срив.

                                Коментар

                                Working...
                                X