IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

    Значи, ти си си взел перфектното жилище близо до теб за работа. Очевидно е че това жилище е в добро състояние, защото ти в коптор няма да живееш. Тоест или освежено или ремонтирано преди няколко години жилище може би без много обзавеждане, но с всичко необходимо.

    Хазяина получава 6960лв. на година.
    -Да кажем, че средно жилището е без наемател 15 дни на годишна база.
    - Вадим 300лв. за такса смет, поддръжка вход и данък сгради
    - да кажем, че работиш с кеш пари и не декларира 630лв. на печалба, ще му ги оставим на човека
    - Да кажем, че нищо не се чупи вътре или и да се чупи, ти си го плащаш от джоба.

    Тоест на година в джоба му влизат 6360лв.
    Да кажем, че инфлацията не съществува и няма да е фактор следващите 10г. Аз тази седмица завърших банята. Цена на труд за средна към малка баня с тоалетна(ти поне я видя на снимки) ми излезе 8300лв. В тях е включен само ТРУД за керамика, боя, бойлер инсталация, санитария и аксесоари. В тези пари не влизат материали, само труд на горепосочените.

    След 10г. на днешни цени човека има да плати:
    - 10к ремонт на баня
    - 10к ремонт на кухня
    - 3к за уреди
    - 2к за разни дреболии
    - 7к за обзавеждане, боя и освежаване.
    Тотал: 32хил лв., но понеже е много сръчен тарикат и с бай Пешо комшията са големи аверчета , а то работи в практикер и има 20% дискаунт ще си направи всичко сам за 20 000 лв.

    Тоест за 10г. ще е изкарал чисто 43 600лв. Т.е. х 363лв. на месец в джоба.

    363лв. са:
    - 4 брънч закуски за двама на месец+ 4 ходения на кино за двама НА МЕСЕЦ.

    Цена на имота днес в текущо състояние би трябвало да е средно около 160 000лв. за двустайка 45-60квадрата.

    Т.е. ако имота е за инвестиция, ще се избие за 40г. при средна продължителност на живота в Бълария 68г. за мъжете.

    На мен ми звучи, като ТОП сделка! И не виждам какво може да се обърка в цялата схема за следващите 40г.
    Едва ли след 20г. покрива ще протече или пък щрангове ще се сменят, най-вероятно и двигателя на асансьора с въжетата ще е окей. Съмняваме ме и дограмата на сградата да е кофти или пък общите части да са в лошо състояние... Теча от фекални тръби в мазето най-вероятно сам ще си спре с годините, а домофонната система и без това никой никога не я е използвал.

    Правя си извод, че ако тази години не налея всичките си спестявания в една такава топ инвестиция, едва ли някога ще мога да си позволя отново 4 брънча с 4 ходения на кино на месец.

    Такива сметки и аз си правех преди 15 години.
    Двустайни 45-47000Е наем 300Е
    Оптимистично с ремонтите и разходите за 18-20 год ще се избият.

    ДА АМА НЕ!!!

    Минаха 15 години. Наемите не са 300Е, а станаха 350, 400, 450... Имам и над 500Е
    Няма основни ремонти. Ако се пази, няма деца и не се пуши качествен латекс и след 15 год е като нов.
    За какви основни ремонтити и къртене в баня говорите при ново жилище. ППР водопровод издържа над 50 год.
    Масово във всички апартаменти на 5-6 година протекоха бойлерите. Смених ги с неръждаеми. Това е разхода.
    Много пъти съм давал за пример мой наемател-програмисче, който 11 години бе под наем и дори не бе включил котлон или фурна. Ползваше само хладилника и пералнята. Момчето буквално си плати апартамента на 85-90%

    Всичко е изплатено. Подобна двустайка се продаде преди дни за 180000Е в комплекса, много по зле обзаведена ( не ме касае, защото аз няма да продавам)
    Наемите не са това което са в момента и само бъдещето ще покаже кой крив-кой прав.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Не знам дали е топ сделка, ама аз ако бях наемател, и ако надуша, че хазаинът ми не декларира доходи и укрива данъци от наем, веднага щях да почна да го изнудвам да ми намали наполовина наемите. И да ми пусне безплатен интернет и кабелна. Или безплатен паркинг. Ако откаже и ако почне нещо да ми се дърви ще го заплаша, че веднага пускам сигнал до НАП.

      За укриване на данъци глобата е хилядарка при първо нарушение... при повторно нарушение глобата е до 10 бона
      Нападжиите като го погнат, хазайчето го чака АУАН и ревизия на доходите за 5/6 години назад, и ако не може да докаже с документи доходите си, разходите си, и парите по банкови сметки, нападжиите ще го принудят пак да плати данъци и осигуровки със задна дата за последните 5/6 години дори на легалните му доходи.
      А за неподадени данъчни декларации глобата е по 500 лева на година...

      Накрая неплатените данъци ще му излязат златни.
      Защо си мислиш, че някой за да избегне 9% (след приспадане на амортизации)данък върху наема ще ти го намали на половина?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

        Хазяина получава 6960лв. на година.
        -Да кажем, че средно жилището е без наемател 15 дни на годишна база.
        - Вадим 300лв. за такса смет, поддръжка вход и данък сгради
        - да кажем, че работиш с кеш пари и не декларира 630лв. на печалба, ще му ги оставим на човека
        - Да кажем, че нищо не се чупи вътре или и да се чупи, ти си го плащаш от джоба.


        Тоест на година в джоба му влизат 6360лв.
        Да кажем, че инфлацията не съществува и няма да е фактор следващите 10г. Аз тази седмица завърших банята. Цена на труд за средна към малка баня с тоалетна(ти поне я видя на снимки) ми излезе 8300лв. В тях е включен само ТРУД за керамика, боя, бойлер инсталация, санитария и аксесоари. В тези пари не влизат материали, само труд на горепосочените.

        След 10г. на днешни цени човека има да плати:
        - 10к ремонт на баня
        - 10к ремонт на кухня
        - 3к за уреди
        - 2к за разни дреболии
        - 7к за обзавеждане, боя и освежаване.
        Тотал: 32хил лв., но понеже е много сръчен тарикат и с бай Пешо комшията са големи аверчета , а то работи в практикер и има 20% дискаунт ще си направи всичко сам за 20 000 лв.

        Тоест за 10г. ще е изкарал чисто 43 600лв. Т.е. х 363лв. на месец в джоба.

        363лв. са:
        - 4 брънч закуски за двама на месец+ 4 ходения на кино за двама НА МЕСЕЦ.

        Цена на имота днес в текущо състояние би трябвало да е средно около 160 000лв. за двустайка 45-60квадрата.

        Т.е. ако имота е за инвестиция, ще се избие за 40г. при средна продължителност на живота в Бълария 68г. за мъжете.

        На мен ми звучи, като ТОП сделка!
        Не знам дали е топ сделка, ама аз ако бях наемател, и ако надуша, че хазаинът ми не декларира доходи и укрива данъци от наем, веднага щях да почна да го изнудвам да ми намали наполовина наемите. И да ми пусне безплатен интернет и кабелна. Или безплатен паркинг. Ако откаже и ако почне нещо да ми се дърви ще го заплаша, че веднага пускам сигнал до НАП.

        За укриване на данъци глобата е хилядарка при първо нарушение... при повторно нарушение глобата е до 10 бона
        Нападжиите като го погнат, хазайчето го чака АУАН и ревизия на доходите за 5/6 години назад, и ако не може да докаже с документи доходите си, разходите си, и парите по банкови сметки, нападжиите ще го принудят пак да плати данъци и осигуровки със задна дата за последните 5/6 години дори на легалните му доходи.
        А за неподадени данъчни декларации глобата е по 500 лева на година...

        Накрая неплатените данъци ще му излязат златни.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

          Значи, ти си си взел перфектното жилище близо до теб за работа. Очевидно е че това жилище е в добро състояние, защото ти в коптор няма да живееш. Тоест или освежено или ремонтирано преди няколко години жилище може би без много обзавеждане, но с всичко необходимо.

          Хазяина получава 6960лв. на година.
          -Да кажем, че средно жилището е без наемател 15 дни на годишна база.
          - Вадим 300лв. за такса смет, поддръжка вход и данък сгради
          - да кажем, че работиш с кеш пари и не декларира 630лв. на печалба, ще му ги оставим на човека
          - Да кажем, че нищо не се чупи вътре или и да се чупи, ти си го плащаш от джоба.

          Тоест на година в джоба му влизат 6360лв.
          Да кажем, че инфлацията не съществува и няма да е фактор следващите 10г. Аз тази седмица завърших банята. Цена на труд за средна към малка баня с тоалетна(ти поне я видя на снимки) ми излезе 8300лв. В тях е включен само ТРУД за керамика, боя, бойлер инсталация, санитария и аксесоари. В тези пари не влизат материали, само труд на горепосочените.

          След 10г. на днешни цени човека има да плати:
          - 10к ремонт на баня
          - 10к ремонт на кухня
          - 3к за уреди
          - 2к за разни дреболии
          - 7к за обзавеждане, боя и освежаване.
          Тотал: 32хил лв., но понеже е много сръчен тарикат и с бай Пешо комшията са големи аверчета , а то работи в практикер и има 20% дискаунт ще си направи всичко сам за 20 000 лв.

          Тоест за 10г. ще е изкарал чисто 43 600лв. Т.е. х 363лв. на месец в джоба.

          363лв. са:
          - 4 брънч закуски за двама на месец+ 4 ходения на кино за двама НА МЕСЕЦ.

          Цена на имота днес в текущо състояние би трябвало да е средно около 160 000лв. за двустайка 45-60квадрата.

          Т.е. ако имота е за инвестиция, ще се избие за 40г. при средна продължителност на живота в Бълария 68г. за мъжете.

          На мен ми звучи, като ТОП сделка! И не виждам какво може да се обърка в цялата схема за следващите 40г.
          Едва ли след 20г. покрива ще протече или пък щрангове ще се сменят, най-вероятно и двигателя на асансьора с въжетата ще е окей. Съмняваме ме и дограмата на сградата да е кофти или пък общите части да са в лошо състояние... Теча от фекални тръби в мазето най-вероятно сам ще си спре с годините, а домофонната система и без това никой никога не я е използвал.

          Правя си извод, че ако тази години не налея всичките си спестявания в една такава топ инвестиция, едва ли някога ще мога да си позволя отново 4 брънча с 4 ходения на кино на месец.

          След 20 години този имот би следвало да струва минимум 400 000 (ако вземем предвид средно-годишно оскъпяване с 5%, което е много консервативно на база на исторически данни).

          Отделно разходите за ремонт са силно преувеличени.

          Големия въпрос е каква е алтернативата за запазване на стойност на големи суми като говорим за консервативна инвестиция?

          Експозицията в кеш е гарантирана загуба.

          Колегите (тук) на фондовите пазари оперират основно с джобни пари (по мои разбирания).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Даже и едно ново ходих да гледам. И да дам отговор на AMG също. Извинявай че в пост към теб отговарям и на него...комплекс Орхидея, края на Пещерско шосе, нови сгради, полузавършена инфраструктура, даже бих казал от едната страна на шосето кал и липса на асфалт, само един Лидъл. Видях нов холбокс със спалня, обзаведен с всичко ново - 750 лева, включено паркомясто с подсигурителна скоба и разходи общи части. Щях да го захлупя, но ми е далеч за пеш ходене, а ходя пеш защото нямам подсигурено място за парк на колата, а в 9,30 когато аз ходя даже няма и места, служебен паркинг няма. И успях. Взех си на 100 метра от главния вход жилище под наем. Пак нова сграда и добре обзаведено двустайно за 580 лв след кратък пазарлък от 20 лева колкото за спорта и да стане сделката, както си му е реда. Но наемите далеч не са такива. Има хубави жилища по над 500-600€, явно подготвени за чужди граждани. Сгъва само мисленето в главите на колегите тук. Да дойдат да си намерят под наем, ако успеят ще ги черпя седмица в лукс ресторант. Приказки на вересия само знаят.
            Значи, ти си си взел перфектното жилище близо до теб за работа. Очевидно е че това жилище е в добро състояние, защото ти в коптор няма да живееш. Тоест или освежено или ремонтирано преди няколко години жилище може би без много обзавеждане, но с всичко необходимо.

            Хазяина получава 6960лв. на година.
            -Да кажем, че средно жилището е без наемател 15 дни на годишна база.
            - Вадим 300лв. за такса смет, поддръжка вход и данък сгради
            - да кажем, че работиш с кеш пари и не декларира 630лв. на печалба, ще му ги оставим на човека
            - Да кажем, че нищо не се чупи вътре или и да се чупи, ти си го плащаш от джоба.

            Тоест на година в джоба му влизат 6360лв.
            Да кажем, че инфлацията не съществува и няма да е фактор следващите 10г. Аз тази седмица завърших банята. Цена на труд за средна към малка баня с тоалетна(ти поне я видя на снимки) ми излезе 8300лв. В тях е включен само ТРУД за керамика, боя, бойлер инсталация, санитария и аксесоари. В тези пари не влизат материали, само труд на горепосочените.

            След 10г. на днешни цени човека има да плати:
            - 10к ремонт на баня
            - 10к ремонт на кухня
            - 3к за уреди
            - 2к за разни дреболии
            - 7к за обзавеждане, боя и освежаване.
            Тотал: 32хил лв., но понеже е много сръчен тарикат и с бай Пешо комшията са големи аверчета , а то работи в практикер и има 20% дискаунт ще си направи всичко сам за 20 000 лв.

            Тоест за 10г. ще е изкарал чисто 43 600лв. Т.е. х 363лв. на месец в джоба.

            363лв. са:
            - 4 брънч закуски за двама на месец+ 4 ходения на кино за двама НА МЕСЕЦ.

            Цена на имота днес в текущо състояние би трябвало да е средно около 160 000лв. за двустайка 45-60квадрата.

            Т.е. ако имота е за инвестиция, ще се избие за 40г. при средна продължителност на живота в Бълария 68г. за мъжете.

            На мен ми звучи, като ТОП сделка! И не виждам какво може да се обърка в цялата схема за следващите 40г.
            Едва ли след 20г. покрива ще протече или пък щрангове ще се сменят, най-вероятно и двигателя на асансьора с въжетата ще е окей. Съмняваме ме и дограмата на сградата да е кофти или пък общите части да са в лошо състояние... Теча от фекални тръби в мазето най-вероятно сам ще си спре с годините, а домофонната система и без това никой никога не я е използвал.

            Правя си извод, че ако тази години не налея всичките си спестявания в една такава топ инвестиция, едва ли някога ще мога да си позволя отново 4 брънча с 4 ходения на кино на месец.


            Last edited by diskmanv; 20.03.2024, 16:39. Причина: пропусната думичка

            Коментар


            • Мисията на МВФ размаза бюджетната ни политика

              "Бюджeтът зa 2024 г. e eĸcпaнзиoниcтичeн и, aĸo бъдe изпълнeн в тoзи cи вид, би yвeличил инфлaциoнния нaтиcĸ. Фиcĸaлнaтa пoлитиĸa изигpa вaжнa poля в пoдĸpeпa нa възcтaнoвявaнeтo oт пaндeмиятa, нo дoпpинece зa pязĸoтo пoĸaчвaнe нa инфлaциятa. Bъпpeĸи чe фиcĸaлнaтa пoзиция нaй-вepoятнo e дoпpинecлa зa нaмaлявaнe нa нaтиcĸa oт cтpaнa нa тъpceнeтo пpeз 2023 г., бюджeтът зa 2024 г. e eĸcпaнзиoниcтичeн и, aĸo нe пpeтъpпи ĸopeĸция, щe yвeличи инфлaциoнния нaтиcĸ".


              https://money.bg/finance/misiyata-na...-politika.html
              Last edited by unimog; 20.03.2024, 16:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Продава 2-СТАЕН в град София, Люлин 5 - 71 кв.м / 76900 EUR :: imot.bg Обява

                900Е без ддс.... със сигурност не продава под себестойност иначе няма смисъл да строи и да продава...
                Стига се напъвахте - рекламирате една гола ливада, най-много с дупка към момента, но най-важния и голям минус е локацията - баш на пътя и транзита на стария "римски" път между Филиповци и Факултета, там за живот не става и няма да става, защото околните терени също ще ги изкупят (ако вече н е са) и ще се строи в продължение на години - години кал и прах и разити от камиони пътища и постоянен шум, като в другите "модерни квартали над южното околовръстно... отделно там и в западен парк е пълно с тъмни субекти на тумби, набези по квартала, на половин час пеша от метро... нищо няма в района, един Лидъл и панелки и панело обитатели. Качестовото е локация + добро строителство, показаното е нищо, не ставащо за нормален живот, даже и за наем не става...
                И малко сметки и реални данни - завърших ремонтите на имота до Прага, със среден клас материал и обзавеждане за 70м2 от-до 90000лв, цената на имота за една година по офертни цени от района е 30% нагоре, и това за неремонтирани стари тухли от 70-те.

                Тези понижители не знам какво се напъват ама за качеството и локацията винаги има купувачи и плащат обявената цен!, За ей такива като горната обява, за имоти сложени някъде, направени някак си - няма смисъл да се купуват изобщо, това е чисто загробване нямащо избиване. Мислете повече, разхождайте се сред природата на чист въздух и го давайте по-спокойно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  това е накавръковата справка.
                  следим я откакто беше 800-900евро средната
                  горе долу от тогава под всяка нова справка ти излизаш със становище как съвсем скоро идва големото мяу.
                  7 години станаха, не се ли чувстваш неудобно

                  от целия пост само болднатия абзац мога да приема за достоверен,
                  точно защото на теб ти се струва най-малко вероятен.
                  Ще ги свалите и вие цените бе ще помяукате малко после ще се надупите.Какво се правиш на палячо все едно няма криза при вас в момента?
                  Преди 7години всеки правеше пари от всичко нямаше криза а сега има.Навсякъде в Западна Европа цените на имотите падат та в кирливите и мръсните градове в Бг ли няма да падне? Хайде да видим, за сега цените вървят леко надолу, никой дори не смее да говори за поскъпване

                  Коментар


                  • Силно интервю за инвестициите в имоти с Нейчо( един от малкото нормални брокери)
                    https://youtu.be/lzIJcaHQ64w?si=BLx6OX4Uxuj0QVb-

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      това, което наблюдаваме в момента е следствие на печатането в голямата си част след избухването на ковид кризата
                      не познавам разумен финансист, който да счита, че настоящата ситуация ще доведе до трайно благоденствие
                      говорим за дефицити, дългове, инфлация, хайп в имотите..

                      дали 3-4-5-7г така го виждам така го споделям

                      считам, че в България скоро ще осъзнаем грешката да се инвестира в тухли и бетон, когато не се инвестира в образование, здрвеопазване, инфраструктура удобна за инвестиции в производства и тн и тн... и не на последно място тези процеси на които така щастливо пляскате ще направят терминал 1-2 избор за много млади и образовани хора...

                      това не са процеси които лесно тръгват и лесно сгъват. 2020-та пазарът беше узрял, но правителствата се шокираха и отвориха вратата за голямото печатане. Инфлацията обаче не е нещо на което да се радваме...даже и печатарите започват да се плашат вече.

                      от 2008-ма кадърното население в трудоспособна възраст на България е намаляло значително, а броят въведни нови сгради не спира да расте. Вносът на работна ръка е главно от бедни държави... та не виждам някакви светли перспективи пред инвеститорите... освен да наблегнат на смятане на капиталова на 2-3 ракии вечер.

                      така го виждам така го пиша тук - ако бъркам то значи тъмните прозорци са най-якият актив и всичко е наред!
                      Кавръка за разумен финансист ли го смяташ? Надали познаваш истински такива.

                      Бъркаш, както винаги, а това което постоянно повтаряш за тъмните прозорци е много повърхностно дори и за теб.

                      Обикновено хората използват осветление само в стаите в които се намират.

                      Пробвай да паркираш пред сградите в Южна София и ще разберш колко от тях реално са празни.
                      Last edited by kinyalo; 20.03.2024, 15:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        това е накавръковата справка.
                        следим я откакто беше 800-900евро средната
                        горе долу от тогава под всяка нова справка ти излизаш със становище как съвсем скоро идва големото мяу.
                        7 години станаха, не се ли чувстваш неудобно

                        от целия пост само болднатия абзац мога да приема за достоверен,
                        точно защото на теб ти се струва най-малко вероятен.
                        това, което наблюдаваме в момента е следствие на печатането в голямата си част след избухването на ковид кризата
                        не познавам разумен финансист, който да счита, че настоящата ситуация ще доведе до трайно благоденствие
                        говорим за дефицити, дългове, инфлация, хайп в имотите..

                        дали 3-4-5-7г така го виждам така го споделям

                        считам, че в България скоро ще осъзнаем грешката да се инвестира в тухли и бетон, когато не се инвестира в образование, здрвеопазване, инфраструктура удобна за инвестиции в производства и тн и тн... и не на последно място тези процеси на които така щастливо пляскате ще направят терминал 1-2 избор за много млади и образовани хора...

                        това не са процеси които лесно тръгват и лесно сгъват. 2020-та пазарът беше узрял, но правителствата се шокираха и отвориха вратата за голямото печатане. Инфлацията обаче не е нещо на което да се радваме...даже и печатарите започват да се плашат вече.

                        от 2008-ма кадърното население в трудоспособна възраст на България е намаляло значително, а броят въведни нови сгради не спира да расте. Вносът на работна ръка е главно от бедни държави... та не виждам някакви светли перспективи пред инвеститорите... освен да наблегнат на смятане на капиталова на 2-3 ракии вечер.

                        така го виждам така го пиша тук - ако бъркам то значи тъмните прозорци са най-якият актив и всичко е наред!
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          това не е средната цена на сделките, а средната цена на очакванията на първите 1000бр обяви в извадката (обикновено сортирани по район + топ +вип обяви).

                          наблюдаваме капитализирането (или опита за такова) на приказките от сорта "аз на т'оа апарт утре мога да му взема 2000Е на квадрат...само да го пусна" ... ами пускат ги, но тези за 2000 си висят на обява.

                          междувременно се строи и се пласира на зелено на доста по-скромни цени

                          не е препоръка, а идея за 'супер високата себестойност на новото'

                          Продава 2-СТАЕН в град София, Люлин 5 - 71 кв.м / 76900 EUR :: imot.bg Обява

                          900Е без ддс.... със сигурност не продава под себестойност иначе няма смисъл да строи и да продава...

                          и докато се пляска в захлас на обяви висящи с месеци... някои хора редят тухли и бетон и продават на 'инвеститорите'... продават ли продават, а банките държат ниски лихви, че да вкарат максимален брой овце в кошарата - за стригане през идното десетилетие.

                          развитието на българската икономика в момента не предполага ръстове с настоящата динамика на офертите, а по-скоро наблюдаваме набиване на спестявания и/или ловене на последния влак.

                          после имотите стават недостъпни за 95%, купуват само избрани, а всеки с някакви имоти става лендлорд и имотите се напълват с виентмци, узбеки, молдовци и тн работна ръка, която плаща 400-500+евро за двустайка наем...
                          това е накавръковата справка.
                          следим я откакто беше 800-900евро средната
                          горе долу от тогава под всяка нова справка ти излизаш със становище как съвсем скоро идва големото мяу.
                          7 години станаха, не се ли чувстваш неудобно

                          от целия пост само болднатия абзац мога да приема за достоверен,
                          точно защото на теб ти се струва най-малко вероятен.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            за сега средната цена съвпада с годината на очакваното мяу

                            [ATTACH=CONFIG]n4167553[/ATTACH]
                            това не е средната цена на сделките, а средната цена на очакванията на първите 1000бр обяви в извадката (обикновено сортирани по район + топ +вип обяви).

                            наблюдаваме капитализирането (или опита за такова) на приказките от сорта "аз на т'оа апарт утре мога да му взема 2000Е на квадрат...само да го пусна" ... ами пускат ги, но тези за 2000 си висят на обява.

                            междувременно се строи и се пласира на зелено на доста по-скромни цени

                            не е препоръка, а идея за 'супер високата себестойност на новото'

                            Продава 2-СТАЕН в град София, Люлин 5 - 71 кв.м / 76900 EUR :: imot.bg Обява

                            900Е без ддс.... със сигурност не продава под себестойност иначе няма смисъл да строи и да продава...

                            и докато се пляска в захлас на обяви висящи с месеци... някои хора редят тухли и бетон и продават на 'инвеститорите'... продават ли продават, а банките държат ниски лихви, че да вкарат максимален брой овце в кошарата - за стригане през идното десетилетие.

                            развитието на българската икономика в момента не предполага ръстове с настоящата динамика на офертите, а по-скоро наблюдаваме набиване на спестявания и/или ловене на последния влак.

                            после имотите стават недостъпни за 95%, купуват само избрани, а всеки с някакви имоти става лендлорд и имотите се напълват с виентмци, узбеки, молдовци и тн работна ръка, която плаща 400-500+евро за двустайка наем...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MarkoVanBasten Разгледай мнение

                              Не мога да се въздържа да не коментирам тази статия. Бисер до бисер. Та значи :
                              "Що се отнася до количествените показатели за заетите във фирми, обявени в несъстоятелност, през февруари те са 1509 души, което е със 71 повече от февруари 2023 г. "

                              В страна с 5.6 милиона души население има 1509 души нови безработни защото фирмите им са фалирали. И това е със страскащиъе 71 повече на годишна база!!! И заради тези 71 човека правим извода : Финландската икономика е залята от вълна от фалити

                              Кратка справка показва, че във Финландия има регистрирани 688,991 фирми. Всяка година се регистират около 10000 нови. И новината за фалирали 342 се преекспонира като вълна от фалити!!!

                              Просто ме напушва смях като видя читател на този сайт.
                              Finland experienced a significant surge in business bankruptcies in 2023, with a total of 2,700 companies going under – marking a 26% increase from the previous year.

                              This rise represents the highest number of bankruptcies in the Finnish business sector since the 2009 financial crisis, when just over 2,200 companies were declared bankrupt.

                              https://www.helsinkitimes.fi/busines...d-in-2023.html

                              Просто ме напушва смях като видя читател на този сайт да коментира.

                              доктора е предупредил да не му се смеем
                              Last edited by unimog; 20.03.2024, 11:49.

                              Коментар


                              • 14:00 USD Fed Interest Rate Decision 5.50% 5.50%

                                КОГА?

                                Коментар

                                Working...
                                X