IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имотният пазар в София започна 2024 година на много високи обороти. През първото тримесечие в столицата са вписани 7298 покупки на недвижими имоти. Това е ръст с 14,4% спрямо същия период на 2023 г., когато бяха вписани 6381 покупки. Данните са на Агенцията по вписванията, като в това число влизат покупко-продажби на всички видове имоти – апартаменти, къщи, бизнес помещения, строителни парцели, земеделски земи. Традиционно в София най-голям е делът на сделките с жилищни имоти.
    блумбърг тв (собственост за бг на Инвестор), мръсни брокерази лъжци и манипулатори сте вие )))
    Абе ко става нали спад на сделките ве))

    Коментар


    • Как стават тея работи, в най-долнопробните балкански гета да е по-скъпо от в най-богатите държави,с милиони желащи да живеят там,докато от тези гета,даже ромите бягат масово ???


      Last edited by Andi11; Днес, 09:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Сигурно, но хич не се връзват такива умения с писане в български форум за имоти и неистов рев, че са много скъпи
        мале, мале, замаушката се е върнал
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

          А може и да си малко под 40 self made millionaire, да знаеш няколко езика и да живееш там където ти харесва(гастер както му викаш).
          Сигурно, но хич не се връзват такива умения с писане в български форум за имоти и неистов рев, че са много скъпи

          Коментар


          • Защо жилищата във Варна поскъпнаха драстично? 2000-2500 евро на квадрат - за хубавите имоти в центъра!
            ……
            Бетърчо, ко стана бе мойто момче. Или сега ще кажеш пак, че всички са брокерази, лъжци и манипулатори и никой не продава и никой не наема. Милия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
              @Байлоре, все си мисля, дано такива "старюхи" като нас двамата + Ратко ни прочетът и запомнят писаниците МЛАДИТЕ и ще прокопсат. И тримата сме около и + 50те и тримата сме в Бг, не сме гастари. Имаме имоти, кеш физика активи.
              Гледам летяши из облаците младежи на 20 и 30+ с крипто, акции и т.н.. Без имоти, без жени, без родина и деца. Озлобени!!!
              Един безпатен и непоискан съвет от мен:
              Дядо ми казваше: 1 сгодна и свясна жена, поне 3 деца, поне 10 имота и поне 100 наполеона за черни дни
              А може и да си малко под 40 self made millionaire, да знаеш няколко езика и да живееш там където ти харесва(гастер както му викаш).
              Дано никой за нищо не слуша плъхът - той е Путинист ( зла душа и зъл ум)
              Иначе сега се сещам моят дядо казваше: който се хвали колко чаши е изпил и колко жени е еб@л не е нито пияч, нито еб@ч.

              Коментар


              • ЪП!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                  @Байлоре, все си мисля, дано такива "старюхи" като нас двамата + Ратко ни прочетът и запомнят писаниците МЛАДИТЕ и ще прокопсат. И тримата сме около и + 50те и тримата сме в Бг, не сме гастари. Имаме имоти, кеш физика активи.
                  Гледам летяши из облаците младежи на 20 и 30+ с крипто, акции и т.н.. Без имоти, без жени, без родина и деца. Озлобени!!!
                  Един безпатен и непоискан съвет от мен:
                  Дядо ми ми казваше: 1 сгодна и свясна жена, поне 3 деца, поне 10 имота и поне 100 наполеона за черни дни
                  играчори сте вие.
                  младите ще кажат ама то преди 30 години друго е било. и ще са прави.
                  всеки трябва да си намери неговия път.
                  важното е да им е дал някой правилните насоки и да им е показал кои са ценностите.
                  това разбира се, все по-рядко ще става защото
                  точно това, което ти е казал дядо ти, днес се отрича
                  личният пример също започва да го няма
                  и те така, те
                  Last edited by ratten; Вчера, 21:39.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • България е на второ място в цяла Европа по ръст в цената на жилищата в края на 2023 година.

                    Туй от новините на Нова тв.
                    Не казвам че е нормално и логично. Просто най-вероятно е така.
                    Къде си, кавръков, хващай сабята и на оружие))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                      @Байлоре, все си мисля, дано такива "старюхи" като нас двамата + Ратко ни прочетът и запомнят писаниците МЛАДИТЕ и ще прокопсат. И тримата сме около и + 50те и тримата сме в Бг, не сме гастари. Имаме имоти, кеш физика активи.
                      Гледам летяши из облаците младежи на 20 и 30+ с крипто, акции и т.н.. Без имоти, без жени, без родина и деца. Озлобени!!!
                      Един безпатен и непоискан съвет от мен:
                      Дядо ми ми казваше: 1 сгодна и свясна жена, поне 3 деца, поне 10 имота и поне 100 наполеона за черни дни
                      Както казваше един мой колега- учител на възпитаниците ни: "Ще се наложи за съжаление, пак ние да оправяме вашите бъдещи жени". И, комай точно това ще се случи...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                        @Байлоре, все си мисля, дано такива "старюхи" като нас двамата + Ратко ни прочетът и запомнят писаниците МЛАДИТЕ и ще прокопсат. И тримата сме около и + 50те и тримата сме в Бг, не сме гастари. Имаме имоти, кеш физика активи.
                        Гледам летяши из облаците младежи на 20 и 30+ с крипто, акции и т.н.. Без имоти, без жени, без родина и деца. Озлобени!!!
                        Един безпатен и непоискан съвет от мен:
                        Дядо ми ми казваше: 1 сгодна и свясна жена, поне 3 деца, поне 10 имота и поне 100 наполеона за черни дни
                        Мъдър човек е бил дядо ти и е създал истински инвеститор в реални активи, не в измислена от правителства шума

                        ПП И аз бягах по морените и простор из Витоша с дами..имаше и една хижа на Кремиковци, дето не я ползваха само металурзи Външните, не ни обичаха, особено...

                        Коментар


                        • @Байлоре, все си мисля, дано такива "старюхи" като нас двамата + Ратко ни прочетът и запомнят писаниците МЛАДИТЕ и ще прокопсат. И тримата сме около и + 50те и тримата сме в Бг, не сме гастари. Имаме имоти, кеш физика активи.
                          Гледам летяши из облаците младежи на 20 и 30+ с крипто, акции и т.н.. Без имоти, без жени, без родина и деца. Озлобени!!!
                          Един безпатен и непоискан съвет от мен:
                          Дядо ми казваше: 1 сгодна и свясна жена, поне 3 деца, поне 10 имота и поне 100 наполеона за черни дни
                          Last edited by БОНВИВАН1; Вчера, 21:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                            Байлоре, така като те чета ти си около 70-71 набор...аз съм маааалко по малък, но закачих от времето и благинките за които говориш. С работа + търговия и нюх + далаверки почти всяка вечер бяхме на Църна Маца, Златна Рибка, Корабчето, Тихият кът, Шумако, Простор. Общо взето бягахме от Сф. Не че не сме били и по Кристал, НДК, Магурата, Попа...
                            Но тогава поне мен и хората около мен не ги влечеха имоти, а $,ДМ, злато...
                            Годините след 2000 открих благинката на имотите и рентиерството.

                            П.П. и аз намазах ама малко от кашкавала и порцелановите сервизи за и от съседите.
                            Абсолютно си прав, дойч марката и гущерите бяха цел и средство. Въпреки, че реално придобих първия ми имот по нотариален акт, за мен беше по-скоро главоболия да се занимавам с бюрократите, примерно от БТК, за да си прехвърля домашния телефон, 2 пъти ходих до Младост1, до една поликлиника, където, освен молба и куп документи, искаха и дебела такса да им плащаш, като на енергото. 25-тия ми рожден ден направих за моята компания в Ялта.
                            Аз пък, малко по-късно след теб стоплих за свещенния граал-имотите, къде 2002-ра.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              94-та бях студент и работих като келнер на Витошка в най-елитния р-т. Гости на Шератон идваха да се хранят при нас.
                              Не исках да излизам в отпуск, щото оставах само на заплата, но започнах през отпуските да продавам захарен памук и да помагам в една строителна бригада. От Бохемия на проф. Рачев, този, дето сега често го дават по телевизията, ходехме на почивки в Северна Македония, където продавах по хотелите балкански кашкавал и орехи, търсени тогава от македонците. Писал съм вече как с един колега въртяхме гулдени и от два чейнджа с 1км. разстояние между тях по Попа, печелехме между курс продава на единия и курс купува на другия. Както вече писах, бяхме и на емблематични места в центъра, като Кравая, Магурата и Космос. Когато баща ми ме попита дали имам 1/5 от парите, които трябва да плати на роднина за неговия дял, на майка ми не й беше за вярване. Вика, ТИ СИ СПЕСТИЛ ПАРИ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ САМО СЕ ПРИБИРАШЕ С ТАКСИ ДА СЕ ПРЕОБЛЕЧЕШ И ДАЙ С ЖЕНИ ПО ХОТЕЛИТЕ??!!., почти не се прибирах. Отговорих й сухо, че съм спестил....така, че не знам за какви ипотеки тук някои си пишат, е те и за дефлация пишат....
                              Байлоре, така като те чета ти си около 70-71 набор...аз съм маааалко по малък, но закачих от времето и благинките за които говориш. С работа + търговия и нюх + далаверки почти всяка вечер бяхме на Църна Маца, Златна Рибка, Корабчето, Тихият кът, Шумако, Простор. Общо взето бягахме от Сф. Не че не сме били и по Кристал, НДК, Магурата, Попа...
                              Но тогава поне мен и хората около мен не ги влечеха имоти, а $,ДМ, злато...
                              Годините след 2000 открих благинката на имотите и рентиерството.

                              П.П. и аз намазах ама малко от кашкавала и порцелановите сервизи за и от съседите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                                Бонвиване, говоря за друго.
                                Става дума за законни, легални възможности!
                                Кога преди 30-год. щяха да отпуснат ипотека на 20-годишен?!?
                                То половината банкови продукти, които ги има към днешна дата - тогава изобщо не съществуваха.
                                А и да не говорим колко от студентите тогава работеха? Под 1/3 сигурно....
                                и т.н.
                                Времената толкова се промениха, че сякаш става дума не за 30-год. разлика, а 300...
                                Аха, не съм разбрал.
                                Да прав си, тогава нещата от към имоти бяха още мъгляви. Може би още имотите не се ценяха много. София не бе още магнит, бе минало времето на соф. жителство. Поземлените комисии връщаха имоти на кило. От масовата приватизация се купуваха имоти с декари или на престижни локации почти без пари.

                                Имам личен поглед как всеки работещ в ДАП и Булгарплод можеше да купи магазин плод и зеленчук на цената на 3-5бр ЗИЛа, ГАЗ 53А или ИФА W50.
                                Като локация магазините бяха на Оборище, Дондуков, Мадрид, Бирюзов, Исул и т.н. Хладилни и стокови клетки на тържище Слатина бяха по-евтини от един товарен автомобил.

                                Аз млад и зелен и баща ми шофер заприходихме една Авия, една Ифа, една Шкода Мадара и един от първите частни камиони в БГ. ГАЗ 53 с жълт номер и гордата отпред буква Ч ( частен)

                                Не купихме имот, но изкарахме много пари с тези камиони.:-)))))

                                Просто има моменти, когато имотите не се ценят много, пазара е пренаситен. В тези години за определени хора се давах вилни места по около 1000м2 в землищата на Локорско, Подгумер, Гниляне, Войняговци в равностойността на 200 ДМ. Дори нямаше много желаещи.
                                Взехме няколко и ги продадахме на пчелари.

                                Най-красноречивият пример, колко без пари и колко не се ценяха имоите е когато един нов Москвич Алеко в ДО Мототехника струваше около 12600 лева, точно толкова, колкото и нова двустайна панелка продавана от СВ ( строителни войски)

                                Бащата тогава ме попита, какво да правим част от кеша: Алеко или панелка, а аз избрах трето:-)

                                Коментар

                                Working...
                                X