IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой квартал в София е най-хубав за живеене?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • център - исток - център - банишора - цевтър
    15 000 крачки
    лека разходка

    кой каза че разстоянията в София са големи?
    но е за дишащо (скиорско) яке, иначе подмишниците завират и замирисва на градски летен транспорт

    до 4 км. ако ти е работата ходенето до нея пеша си е супер за тонус
    това са ти 10 000 - 12 000 крачки на ден гарантирано

    по време на активна екскурзия човек прави до 30 000 крачки на ден и вечерта спи като къпан
    Last edited by mpy_yordanov; 23.01.2021, 17:14.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

      така е в Лондон, там първо мислят за училището
      но тук е анархия
      оправят ли го цената в центъра по 2
      Ма тука разни ми обясняват колко елитно било в Папурково Бучумиша Ливади Манастири Вади Кръстове Витоши над околомръсното Лозенец Иван Вазов.Мили елитни не си водете умните деца в центъра да не се мешат с нас простите.Водете ги на училище в елитните си квартали ако може и там да работите и да не ви виждаме по Центъра.
      Last edited by X_Y; 21.01.2021, 21:03. Причина: Моля без обидни квалификации.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

        Лозенец трябва да се коментира не комплексно' както и Яворов. Тези квартали имат обособени части' които са прекрасни и такива' които са осрани...не може просто да си временен наемател от прованса и да ги коментираш в цялост' трябва да си запознат със всички кътчета' като мен и Мариян. Другото е логорея
        Живях на улица Вежен в Лозенец, ами гадно си е и не никога, не съм живял под наем в София не ми с еналага Тесни раскъртени паважи, мръсно, хората са по-зле и от на село, пълно е с бедняци в старите кооперации, задблоковите пространства са храсталаци има ужасни гаражни клетки на места , абе идилийка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Са немам нищо против никого,Но да плюеш Центъра а да си влачиш детето в Центъра на детска градина и на училище няма как да приема.Нека така наречените елитни квартали си учат в кварталните елитни училища.В детска градина и в училище в Центъра могат да се записват други деца само ако всички деца които живеят са записани...Да видим тогава кое е елит и кое не.
          така е в Лондон, там първо мислят за училището
          но тук е анархия
          оправят ли го цената в центъра по 2

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            това не се случва
            хоум офис съм от 2013-та
            няма пот, няма градски,няма и кола
            пеша насам натам си щъкъм

            познавам хора , майка й е в Младост 1 и тя хоп в Полигона, друга живее в Дружба, защото майка й е в Младост 3 (през Горубляне и ВиК се минава бързо)
            всичко е много субективно

            всеки си намира Медицентъра и си избира
            критериите са основно училища, работа, среда, важно е и самият апартамент да е готин (да не е отдолу тунел към двора и да лъха студ и конденз или отгоре тераса и да студуваш)

            някои нямат пари за център и отиват в Хаджи Димитър

            всичко има

            за мен оптималното е да не ползвам градски и кола, значи всичко да ми е наблизо, също и на децата училищата
            е всичко е на минути

            Това да живеш в Дружба, а да учиш в 73-то е божие наказание за детето!
            Са немам нищо против никого,Но да плюеш Центъра а да си влачиш детето в Центъра на детска градина и на училище няма как да приема.Нека така наречените елитни квартали си учат в кварталните елитни училища.В детска градина и в училище в Центъра могат да се записват други деца само ако всички деца които живеят са записани...Да видим тогава кое е елит и кое не.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
              ..... лятото потта на хората в градския транспорт.
              това не се случва
              хоум офис съм от 2013-та
              няма пот, няма градски,няма и кола
              пеша насам натам си щъкъм

              познавам хора , майка й е в Младост 1 и тя хоп в Полигона, друга живее в Дружба, защото майка й е в Младост 3 (през Горубляне и ВиК се минава бързо)
              всичко е много субективно

              всеки си намира Медицентъра и си избира
              критериите са основно училища, работа, среда, важно е и самият апартамент да е готин (да не е отдолу тунел към двора и да лъха студ и конденз или отгоре тераса и да студуваш)

              някои нямат пари за център и отиват в Хаджи Димитър

              всичко има

              за мен оптималното е да не ползвам градски и кола, значи всичко да ми е наблизо, също и на децата училищата
              е всичко е на минути

              Това да живеш в Дружба, а да учиш в 73-то е божие наказание за детето!

              Коментар


              • Между Гео Милев и Шипченски проход е спокойно и в някои места има пространство за разходки. Към 2024 обещават и метро. Също Малинова долина на север от НСА може да се оформи като добър квартал. Стига да не го засерат с презастрояване. Там също трябва да има метро след време. Западната част на Редута все още е с къщи и кооперации, та има просвет. Цените в тези три района все още са поносими. В Полигона до Техпарка може да се получи елитен квартал, но там Шиши владее, та ще е бая скъпо. Чака се метрото да е от страната на Окръжна болница. Все пак ще има такова в относителна близост.
                Last edited by Trakatrak; 21.01.2021, 13:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                  Обеля не е ли по-добре? И двата квартала са много елитни и не мога да преценя
                  По-добре е ако си в къща. В Обеля има хубави къщи за по над 150к евра.

                  Коментар


                  • Хаха...то все едно да питаш, в коя част на басейна с пикаещи е най-добре. Един иска забележителности, друг - ксерокс и да си лафи с продавачката, ама и двамата ходят по разбити тротоари, на които двама души не могат да се разминат, душкат аромата на кофите за боклук и лятото потта на хората в градския транспорт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Абсолютно съгласен!
                      Явно най -надценените квартали са и най-добри за живеене според вас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                        Най добре е:
                        около НДК
                        около Градската градина, Съборна и т.н- от над 10 години гледам за нещо на княз Александър и няма.
                        Московска, с гледка към църквите и понеже горе е високо има и страхотна гледка към Витоша и центъра
                        Оборище и Докторска
                        Долен Лозенец
                        от горната част на Лозенец става само ж. гр Южен парк-на границата на парка
                        За къща-само Горна Баня или Бонсови поляни, отсттани на планината е.Всички други северни склонове не Витоша става тъмно и студено в 16 часа лятото и сигурно 14 часа зимата!

                        Абсолютно съгласен!
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                          Най-добре е в Люлин зоната около кооперативния пазар. Има си абсолютно всичко на пешеходно разстояние. Магазини, супермаркети, бързи закуски, ресторанти, кръчми, банки, бизнес сгради, офиси, фитнеси, сервизи, бензиностанции. Няма зони за паркиране, има паркоместа, може да се паркира свободно.
                          Обеля не е ли по-добре? И двата квартала са много елитни и не мога да преценя

                          Коментар


                          • Най-добре е в Люлин зоната около кооперативния пазар. Има си абсолютно всичко на пешеходно разстояние. Магазини, супермаркети, бързи закуски, ресторанти, кръчми, банки, бизнес сгради, офиси, фитнеси, сервизи, бензиностанции. Няма зони за паркиране, има паркоместа, може да се паркира свободно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                              Най добре е:
                              около НДК
                              около Градската градина, Съборна и т.н- от над 10 години гледам за нещо на княз Александър и няма.
                              Московска, с гледка към църквите и понеже горе е високо има и страхотна гледка към Витоша и центъра
                              Оборище и Докторска
                              Долен Лозенец
                              от горната част на Лозенец става само ж. гр Южен парк-на границата на парка
                              За къща-само Горна Баня или Бонсови поляни, отсттани на планината е.Всички други северни склонове не Витоша става тъмно и студено в 16 часа лятото и сигурно 14 часа зимата!

                              Съгласен съм с почти всичко написано. Само районът около НДК ми се струва че е по-скоро за туристи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                аз съм живял в Лозенец на Миджур 17 и Хаджикоцев май 39 беше

                                на Миджур беше готино но като тичах в Борисовата гледах по светло, че все пак се е дива част, а беше отдавна

                                Но е супер близо до центъра. Но нагоре билото към семинарията не си е работа. Ако си тръгнал на официално трябва да се преоблечеш, защото се потиш три пъти

                                всеки квартал си има хубаво

                                сега където съм има счетоводна къща отдолу, значи принтера си е като мой. Днес ходих два пъти, веднъж за принтиране после за химикалки. Продължавам нататък, магазинерите във всички посоки и кафенета познати.С този се заговориш с онзи се заговориш. Нещо като в малък град или село. На миджур хаджикоцев братя миладинови, младост дружба 1 и дружба 2 това го нямаше. Няма с кой да обелиш 2 думи. Всичко на прибежки. Аз така не харесвам. Е малко е като гестапо, всеки знае всичко за всеки, кой какво прави и кога къде тръгва. Но си има и плюсове.

                                Колко пъти обикалям драгалевци от край до край и всичко лети нанякъде, с коли. Тук таме пият кафе пред магазинче. Хора почти няма по улиците. Всичко по колите и лети. А както каза един приятел "колата е стрес".

                                в центъра самите хора са по спокойни, живота е по тих (вечер след 17:30 всичко изчезва по спалните квартали)

                                едно време доставях едни застрахователни полици и тогава обиколих почти всички квартали. Любимото ми беше да тръгна от Дружба за Люлин или Банкя
                                Преди години мои приятели бяха ми на гости беше неделя и дотрябва ксерокс.Човека от Дружба каза днес не може утре а другата ми гостенка му вика Светльо са ше усетиш предимствата на Центъра...Намериха ксерокс точно за пет минути...

                                Коментар

                                Working...
                                X