IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на имот мнения

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    Е поне един от тия не изгърмя ли?

    едит: Бай Вълчо, има 2-3 блока, панелки в Лагера, на които ще завиди всеки горд собственик на "ново" строителство. Ама там са военни, и повечето не търпят айляци.
    Май се сещам - ходехме там едно време да гледаме мачове на едно место, хубаво кварталче, ама .... лагер....(Там строеха Строителни войски)
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
      ..повечето с професионални домоуправители...
      Е поне един от тия не изгърмя ли?

      едит: Бай Вълчо, има 2-3 блока, панелки в Лагера, на които ще завиди всеки горд собственик на "ново" строителство. Ама там са военни, и повечето не търпят айляци.
      Last edited by Тъпо парче; 22.05.2020, 20:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

        Аз съм свидетел на случаи, в които в един вход повечето собственици са свестни, събират пари - правят, ремонтират, с изключение само на един-два апартамента, които отказват. И в този случай останалите покриват и техния дял
        Приказки от 1001 нощ.
        Има си закон за етажната собственост. Който не плаща се дава на съд и ЧСИ то ще си вземе парите със сигурност:-)))
        Имам десетки имоти, повечето с професионални домоуправители. Имало е доста случаи на нередовни съседи. Повярвайте ми, като се стигне до запори и/или продажба на имот... всичко се оправя:-))))

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
          Съгласен съм с бай Вълчо.


          Това, според мен, е най-важния фактор. Живял съм в нов блок (айде, на 5 години), в който не могат да съберат парите за асансьор, какво да говорим за елементарен ремонт (например издраните и очукани стени след нанасянето на новодомците). След 15 години си представям, как ще съберат пари за покрива примерно. В същото време - вертикално село '87-ми набор, на което обитателите му ремонтираха общите части, вкл. смениха дървената дограма в стълбището, без да чакат боко да ги орстиропори.
          На запад е друга схемата - ако не си поддържате блока, следват глоби от който се сетиш. За една от "инвестициите" ми искаха 6000Е за смяна на асансьора (и то беше вертикално село със 80 апартамента). ЕС плати няколко глоби (пожарна, общината и някаква асоциация на наемателите или подобна тъпотия - че и тия имат повече права от собствениците дееа). Поне на 10 души им блокираха банковите сметки. За ориентир - толкова беше наема за 9 месеца (2005-та).

          Иначе панела е гаден, ако решиш да правиш преустройство някога. И тия контакти, излизащи от пода много дразнят
          Това с глобите е много правилно. Аз съм свидетел на случаи, в които в един вход повечето собственици са свестни, събират пари - правят, ремонтират, с изключение само на един-два апартамента, които отказват. И в този случай останалите покриват и техния дял, което не е честно. Щом имаш отговорност към апартамента си, така имаш и към мястото, на което е разположен той.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
            Съгласен съм с бай Вълчо.


            Това, според мен, е най-важния фактор. Живял съм в нов блок (айде, на 5 години), в който не могат да съберат парите за асансьор, какво да говорим за елементарен ремонт (например издраните и очукани стени след нанасянето на новодомците). .................................................. ........

            Иначе панела е гаден, ако решиш да правиш преустройство някога. И тия контакти, излизащи от пода много дразнят
            Че ти заБаем аз ,Тъпо парче ниьедно! Макар че съм те забелезАл, дек не си от най-тъпите (като менека)
            Малкият лебед е в блок, панелен, във входа на който ако те пуснат, ще си помишлиш, че си в ново строителство - врата, стълбище, осветление, звънци, асансьор.... Е, взе да се захабява, ама явно хората разбраха, че си иска подържане.
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Съгласен съм с бай Вълчо.

              Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Подържането на една сграда си иска влагане периодично на средства, което на моменти може да се окаже важен фактор.
              Това, според мен, е най-важния фактор. Живял съм в нов блок (айде, на 5 години), в който не могат да съберат парите за асансьор, какво да говорим за елементарен ремонт (например издраните и очукани стени след нанасянето на новодомците). След 15 години си представям, как ще съберат пари за покрива примерно. В същото време - вертикално село '87-ми набор, на което обитателите му ремонтираха общите части, вкл. смениха дървената дограма в стълбището, без да чакат боко да ги орстиропори.
              На запад е друга схемата - ако не си поддържате блока, следват глоби от който се сетиш. За една от "инвестициите" ми искаха 6000Е за смяна на асансьора (и то беше вертикално село със 80 апартамента). ЕС плати няколко глоби (пожарна, общината и някаква асоциация на наемателите или подобна тъпотия - че и тия имат повече права от собствениците дееа). Поне на 10 души им блокираха банковите сметки. За ориентир - толкова беше наема за 9 месеца (2005-та).

              Иначе панела е гаден, ако решиш да правиш преустройство някога. И тия контакти, излизащи от пода много дразнят

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                Сименс, моето скромно мнение е, че трябва да сложиш на кантара още доста фактори и планове. Вероятно, за 100-те години на всички видове конструкции, нещо не си допрочел - справка - всеки среден град в България, да не говорим за света. Подържането на една сграда си иска влагане периодично на средства, което на моменти може да се окаже важен фактор.
                Но, ако става въпрос за Софето, Пловдив, Варна, а всъщност и навсякъде - ще чуеш приказката за трите важни качества : локация, локация, локация.
                От опита ми в последните години ми остана една приказка от един, с по-голям опит от мен, брокер - един апартамент може всичко да го правиш, но не можеш да го качиш на етаж и да го завъртиш.
                Сега следват колегите от форума с обикновено коренно противоположни мнения.
                Успех!
                Намерих статията

                Фокус: И колко време още ще могат да издържат панелните блокове в София например?
                Проф. Димитър Назърски: Всички сгради по правилника за капитално строителство имат експлоатационна годност 100 години. Другото са митове.

                http://m.focus-news.net/?action=opinion&id=18283 цялата статия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от siemens Разгледай мнение
                  По заплати ние сме на +-10 Години назад от тези държави така че време е..
                  А дано, ама на дали! Очертава се сериозна политическа и икономическа криза, глад и мизерия. Хиперинфлация и депресия са по-често спрягани термини от саниране.
                  Съвет от мен, изчакай бурята и тогава се ориентирай според новите ветрове. Може и ново строителство да купиш.
                  Успехи!

                  Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от siemens Разгледай мнение
                    .................................................. .

                    Бях чел навремето статия, че живота на всички сгради без значение конструкцията е 100 години, ако това наистина е вярно панелката би била по добрия избор.

                    Бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса.
                    Сименс, моето скромно мнение е, че трябва да сложиш на кантара още доста фактори и планове. Вероятно, за 100-те години на всички видове конструкции, нещо не си допрочел - справка - всеки среден град в България, да не говорим за света. Подържането на една сграда си иска влагане периодично на средства, което на моменти може да се окаже важен фактор.
                    Но, ако става въпрос за Софето, Пловдив, Варна, а всъщност и навсякъде - ще чуеш приказката за трите важни качества : локация, локация, локация.
                    От опита ми в последните години ми остана една приказка от един, с по-голям опит от мен, брокер - един апартамент може всичко да го правиш, но не можеш да го качиш на етаж и да го завъртиш.
                    Сега следват колегите от форума с обикновено коренно противоположни мнения.
                    Успех!
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                      Мечта на всички панелкаджии някой друг да им плати сметката:-)
                      Още преди 5 години карах в Братислава и всичките панелки бяха санирани. Щом държави като Словакия, Чехия, Полша са си санирали панелките не вярвам, че всеки един собственик е извадил пари за това по скоро Еврофондове или държавни пари. По заплати ние сме на +-10 Години назад от тези държави така че време е..

                      А идеята на темата е да се види, кое е за предпочитане според хората панелка с направен ремонт или 20 години по стара тухла след умрял старец и наследниците продават. Аз лично клоня към панелката, но искам и други мнения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от siemens Разгледай мнение
                        Имам дилема за типът строителство и ще се радвам да споделите вашите мнения и предпочитания.

                        От друга гледна точка тези проблеми може да се решат от държавата с безплатно саниране след някоя друга година и цените им да се вдигнат, въпрос на политика..
                        Мечта на всички панелкаджии някой друг да им плати сметката:-)

                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Избор на имот мнения

                          Имам дилема за типът строителство и ще се радвам да споделите вашите мнения и предпочитания.

                          Имаме 2 имота с почти еднаква локация и на 4-ти етаж.

                          1. Тухла строена 1970 година 5-етажна сграда без асансьор. Тристаен апартамент 68 квадрата, баня и тоалетна заедно, 1 балкон. Всичко е старо нищо не е правено по апартамента т.е при покупка тепърва трябва да се сменят инсталации, дограма и т.н по груби сметки ще отидат +-15к лв., за да стане добре.

                          2. Панел 1991 година един от последните построени панели в България. 7-етажна сграда тристаен апартамент 80 квадрата, баня и тоалетна отделно, 2 тераси едната от които е усвоена, положен ламинат в стаите и теракота в коридора и кухнята, поставена вътрешна изолация на външните стени, сменена дограма. Има нужда от леко освежаване и осъвременяване на банята(не е проблем и да се живее така).

                          Аз лично клоня повече към панела доводите са ми:
                          +Може да се нанесем веднага без ремонти
                          +Направена е доста ремонтна дейност
                          +Панелът е на 29 години, дори и да се окажат верни слуховете за 50-години живот, има поне още 21, сравнение с панелите строени 1960-70 например.
                          +Ако е студено зимата, може да се постави и външна изолация и да се реши проблема.
                          +Има асансьор

                          Това, което ме притеснява е спекулациите или истината за 50-годишния живот на Панелките и несигурността какво ще стане с евентуалното обследване на връзките след 20 години между панелите когато сградата стане на 50-години и колко ще струва това. Няма да си заслужава например да се дават пари колкото половината имот, за да се продължи живота му, а и доста хора няма да имат възможността, като може да се стигне и до оставане без имот. От друга гледна точка тези проблеми може да се решат от държавата с безплатно саниране след някоя друга година и цените им да се вдигнат, въпрос на политика..

                          Ако се избере тухлата, за да стане на нивото на пенелката ще трябва да се инвестирата +-15к лв. става дума за провинцията където това е 30% от цената на имота. Тухлата все пак е с 21 години по стара след време ако река да я продавам кой би купил имот на 70-80 години?

                          Бях чел навремето статия, че живота на всички сгради без значение конструкцията е 100 години, ако това наистина е вярно панелката би била по добрия избор.

                          Бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса.



                        Working...
                        X