IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лихви по кредита ми и лични ваканционни неволи по Ковид19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    По време на дефлационата спирала в България между 2008 и 2013 лихвите по кредитите се качиха а банките бяха принудени да удвоят лихвите по депозитите. И практически при нива 20 - 30 процента лоши кредити може да се сметне колко бизнеси и физически лица са имали проблем с обслужването на кредитите. А цените на имотите спаднаха с 50 процента при което практически не можеш да продадеш жилещото си щото кредита надхвърля неговата стойност. И това при положение че ни си се забатачил по това време и кредита не е пораснал от просрочия и допълнителни лихви.
    Дефлацията имаше между 2013 и 2016. Лихвите се качиха след 2008 г. защото нямаше достатъчно ресурс и ликвидност. Ако си спомняш имаше една банка, която се финансираше на непазарни нива, за да финансира непазарни проекти и караше целия пазар да се бори за тези ресурси. А и цените на имотите бяха на същите нива като сега, въпреки че заплатите бяха наполовина - нормално е да има проблеми с облужването. Няма база за сравнение с тогава

    Коментар


    • Като се появя и лихвите се нулиратЪ!
      ПроблемЪт е, ще има ли работа...?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        По време на дефлационата спирала в България между 2008 и 2013 лихвите по кредитите се качиха а банките бяха принудени да удвоят лихвите по депозитите. И практически при нива 20 - 30 процента лоши кредити може да се сметне колко бизнеси и физически лица са имали проблем с обслужването на кредитите. А цените на имотите спаднаха с 50 процента при което практически не можеш да продадеш жилещото си щото кредита надхвърля неговата стойност. И това при положение че ни си се забатачил по това време и кредита не е пораснал от просрочия и допълнителни лихви.
        Колко се качиха като проценти 2008-2013 кризата?
        http://backstreet.bg/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
          Няма основание за вдигаме на лихвата по кредита - дори напротив. Задава се продължителен период на още по-ниски лихви. Банките са фрашкани с пари, допълнително ще се разхлабят условията за вземане на кредит, за да може да се стимулира някакъв ръст на кредитирането. Китайците вече възстановяват производството и скоро може да се свидетели на нов дефлационен натиск. За това ще допринесе и евтиния петрол, по-ниската цена на газа. Най-вероятно ще спаднат и цените на емисиите, тоест и на ел. енергията. Стига да не останеш без работа - тогава ще трябва да поемеш загубата с бърза продажба на жилището на ниска цена.
          По време на дефлационата спирала в България между 2008 и 2013 лихвите по кредитите се качиха а банките бяха принудени да удвоят лихвите по депозитите. И практически при нива 20 - 30 процента лоши кредити може да се сметне колко бизнеси и физически лица са имали проблем с обслужването на кредитите. А цените на имотите спаднаха с 50 процента при което практически не можеш да продадеш жилещото си щото кредита надхвърля неговата стойност. И това при положение че ни си се забатачил по това време и кредита не е пораснал от просрочия и допълнителни лихви.

          Last edited by Todor Sabev; 13.03.2020, 16:37.

          Коментар


          • Няма основание за вдигаме на лихвата по кредита - дори напротив. Задава се продължителен период на още по-ниски лихви. Банките са фрашкани с пари, допълнително ще се разхлабят условията за вземане на кредит, за да може да се стимулира някакъв ръст на кредитирането. Китайците вече възстановяват производството и скоро може да се свидетели на нов дефлационен натиск. За това ще допринесе и евтиния петрол, по-ниската цена на газа. Най-вероятно ще спаднат и цените на емисиите, тоест и на ел. енергията. Стига да не останеш без работа - тогава ще трябва да поемеш загубата с бърза продажба на жилището на ниска цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              И колко процента от вноската на ипотеката е спрямо заплата , имаш ли други кредити лизинг и кредитни карти. Кола за поддръжка. Семейство или възрастни родители на който евентуално трябва да помагаш примерно ако се разболеят. Може ли да носиш тухли и песак ако се наложи да почнеш втора работа или загубиш тази.
              40%
              Имам евтина кола
              не съм семеен
              http://backstreet.bg/

              Коментар


              • Ваканционните неволи са бял кахър, и аз ще изгоря с 2000 лева от предплати за почивки ...ама здраве да е.
                Пари се печелят.

                Гледай да сведеш заемите до минимум ......това е нещото което може да обърне колата.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
                  Според вас ако имам възможност да погасявам предсрочно или да си направя отделна сметка при евентуално оставане без работа да имам за месечна вноска примерно 12 месеца напред?
                  И колко процента от вноската на ипотеката е спрямо заплата , имаш ли други кредити лизинг и кредитни карти. Кола за поддръжка. Семейство или възрастни родители на който евентуално трябва да помагаш примерно ако се разболеят. Може ли да носиш тухли и песак ако се наложи да почнеш втора работа или загубиш тази.

                  Коментар


                  • Според вас ако имам възможност да погасявам предсрочно или да си направя отделна сметка при евентуално оставане без работа да имам за месечна вноска примерно 12 месеца напред?
                    http://backstreet.bg/

                    Коментар


                    • Стисни дупе и НИКАКВИ ГЛЕЗОТИИ.
                      Не че 1 месец вече не приеха само бач, ядене.
                      Харчи минимално пари - 10лв храна и 10лв сметки.
                      Лихви няма да се вдигат скоро - няколко месеца поне.
                      Имаш ли застраховка на кредита - 6 месеца безработица. Питай ги дали покрива и извънредно положение - да ти покрият 1 вноска
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
                        Според теб колко ще се качат лихвите по ипотечния ми креди горе долу какво да очаквам?
                        Рано е да се каже. Зависи основно от инфлацията, а този път такава ще има, суровините не помръднаха от нивата си с изключение на петрола, разбира се.

                        Коментар


                        • Според теб колко ще се качат лихвите по ипотечния ми креди горе долу какво да очаквам?
                          http://backstreet.bg/

                          Коментар


                          • Съчувствам ти..Не ти върви много брат..За цените на жилищата се знае от 1-2 години, че са на върха и идва циклична криза и ще паднат с 15-20-30%..Гледай да покриваш кредита и си направи план да го плащаш като спреш всички други разходи превантивно..Разбира се, че е разумно да пропуснеш пътуването за мача на Кубрат и да спестиш вноска за кредита..Ако си толкова сигурен, че ще загуби заложи срещу него..Между другото ме подсещаш и аз да го направя.. Ако аз съм на твое място ще мина на кризисен режим за икономии за да изплащам кредита и за да не ми вземе банката жилището..За купони и екскурзии винаги има време и място, сега жилището ти е приоритет..

                            Успех и бъди дисциплиниран ..

                            Коментар


                            • Лихви по кредита ми и лични ваканционни неволи по Ковид19

                              Теглих ипотечен кредит от 100 хил лв миналата година. Предсрочно погасих част от него, останаха ми 70 хил. Притеснявам се сега ако настъпи финансова криза това как ще се отрази на лихвите по кредита ми?
                              Голям съм карък... уж все дебна подходящия момент, а сега май ще паднат цените на жилищата и ще се вдигнат лихвите по кредитите, включително и на моя кредит?

                              Отделно от това и по ваканцията ми бърка този корона вирус....
                              Взех си отпуска за втората половина на юни, и планирах да съм за 5 дни в Лондон, като най-доброто от почивката щеше да е да ида на мача Антъни Джошуа - Кубрат Пулев, който ще се играе на 20 юни на стадиона Тотнъм.
                              Братовчед ми, с който щяхме да ходим заедно на мача обаче ми се обади и ми каза че поради Ковид 19 е възможно мача да няма! Чудя се какво да правя да купувам ли билети, да не купувам ли... По принцип сега са по-евтини самолетните билети, а след няколко дни и билети за боксовия мач може да няма, защото свършват супер бързо.
                              От друга страна като гледам прогнозите и мненията на специалистите ми се струва че май е по-добре да си остана в нас и да не гледам как набиват нашия, вижте тук намерих мнения на боксови експерти събрани в дъното на страницата - https://betcredo.net/joshua-pulev/, общо взето само Боб Аръм казва че Пулев ще бие... Сори за офтопика, просто имах нужда да си го кажа всичко някъде... А, иначе първата част на поста е съществена... Какво мислите за лихите?
                              http://backstreet.bg/
                            Working...
                            X