IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Издаване на нотариален акт на имот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И моето семейство беше в подобна ситуация, накрая ни излезе около 10 % от стойността на имота. Като цяло съветът ми е да не се отказвате от издаването на документа, важно е и след време при спешна необходимост за продажба например ще си спестите много нерви.

    Желая ви успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      а къде проверихте, че го няма форума?

      https://www.lex.bg/forum/viewforum.p...b5341761bb8e3c
      Моя грешка!
      Благодаря за поправката!

      Просто отидох на сайта lex.bg и не видях там препратка към форум, както беше едно време. И грешно направих горния ми извод.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
        п.п. Става с констативка, но... добре трябва да се познават със свидетелите.
        +1

        най-добре да са съседите стига да няма вражда каквато е обикновенно действителноста
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Agent008 Разгледай мнение
          Здравейте! Ще прехвърлям родната ми къща на мое име. Бях в общината, платих всички данъци, извадиха ми скица на имота, удостоверение за наследници и данъчна оценка. Но проблемът е, че нямаме нотариален акт на имота и не знаем дали изобщо е имало издаван някога! Ходих до нотариус, който ми каза, че въз основа на документите, които изброих по-горе, ще ми издаде нотариален акт по обстоятелствена проверка с 3ма свидетели. Данъчната оценка ма къщата е 11 105лв. , а цялостната процедура по издаване на нотариалния акт ще ми струва около 1100лв. Въпросът ми е дали тази сума е реална, и има ли някакъв начин да изчисля колко трябва да ми струва по закон. Ако някой скоро се е сблъсквал с такъв случай моля да ми разясни, ще съм Ви благодарна!
          проверете поне при трима нотариуси!!!
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
            Пробвай въпроса си и в lex.bg, ако още работи форумът им.

            Проверих - няма го вече.
            Не изтривам поста си, защото този форум беше голяма работа по правни въпроси - та да му сваля шапка: "Почивай в мир!"
            а къде проверихте, че го няма форума?

            https://www.lex.bg/forum/viewforum.p...b5341761bb8e3c
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
              Целия пазар на НИ в БГ по същество е криминален и понякога с кеф чета тукашната тема в която маса народ се разголва без да му дреме,че стои на течение....Успех ти пожелавам - ще е доста трудно,но може и да стане!
              Лошото е, че криминален го правят и доста "калинки" по т.н. институции. Само за последния месец имам 2 случая на грешно въведени тежести по определен имот в АВ. А там какво е..., майка плаче, грамофон свири.

              п.п. Става с констативка, но... добре трябва да се познават със свидетелите.

              Коментар


              • Агентке 008 ,ако къщата е строена от родителите ти е така както ти е казал нотатиуса и документите са такива,както е споменал Форда.Аз даже съм имал случаи когато и парцела се води на филанкишиева ,а пък тя (без да строи) го е продала(или дала) на буля Стрина,коята построила,обаче Стрина нищо не оформила щото до 1989 г. Партията се грижеше за всичко.И след това при декорацията всички наследници се хващат за коремите от проблеми...Луд късмет ще е тази дето не е построила да няма наследници или ако има те да не светкат да търсят престация,че тогава ще се съдят до дупка с ония дето са на Стрината.

                Другият вариант (по-лек) е твоите родители да са втори собственици и ако имат поне договор за покупка-продажба то той е й нотариален акт,доколкото при соца нотариални актове като форма не се искаха за доказване собствеността на гражданите(имаше такъв закон отменен от троцкистите окончателно около 1995 г.,по памет).Тук свидетели не се изискват - копие от договора трябва да има в съда на територията на която е вписана сделката и си готова.

                Проблемът със свидетелите е,че ако решат могат да ти играят контра и цяло село или градче да се окаже,че не те познава,което е легална форма да ти разграбят имота понеже ти си самонастанила се едва ли не....Целия пазар на НИ в БГ по същество е криминален и понякога с кеф чета тукашната тема в която маса народ се разголва без да му дреме,че стои на течение....Успех ти пожелавам - ще е доста трудно,но може и да стане!

                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Agent008 Разгледай мнение
                  Здравейте! Ще прехвърлям родната ми къща на мое име. Бях в общината, платих всички данъци, извадиха ми скица на имота, удостоверение за наследници и данъчна оценка. Но проблемът е, че нямаме нотариален акт на имота и не знаем дали изобщо е имало издаван някога! Ходих до нотариус, който ми каза, че въз основа на документите, които изброих по-горе, ще ми издаде нотариален акт по обстоятелствена проверка с 3ма свидетели. Данъчната оценка ма къщата е 11 105лв. , а цялостната процедура по издаване на нотариалния акт ще ми струва около 1100лв. Въпросът ми е дали тази сума е реална, и има ли някакъв начин да изчисля колко трябва да ми струва по закон. Ако някой скоро се е сблъсквал с такъв случай моля да ми разясни, ще съм Ви благодарна!
                  колко струва кило домати по закон

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Agent008 Разгледай мнение
                    Здравейте! Ще прехвърлям родната ми къща на мое име. Бях в общината, платих всички данъци, извадиха ми скица на имота, удостоверение за наследници и данъчна оценка. Но проблемът е, че нямаме нотариален акт на имота и не знаем дали изобщо е имало издаван някога! Ходих до нотариус, който ми каза, че въз основа на документите, които изброих по-горе, ще ми издаде нотариален акт по обстоятелствена проверка с 3ма свидетели. Данъчната оценка ма къщата е 11 105лв. , а цялостната процедура по издаване на нотариалния акт ще ми струва около 1100лв. Въпросът ми е дали тази сума е реална, и има ли някакъв начин да изчисля колко трябва да ми струва по закон. Ако някой скоро се е сблъсквал с такъв случай моля да ми разясни, ще съм Ви благодарна!
                    Масово селски къщи са така. Преди три години ми се наложи да правя същата гимнастика. И на мен ми излезе около 10% от данъчната оценка. Документите, които използвах : стандартен проект от 1958 г. и едно разрешение за отпускане на строителни материали пак оттогава.

                    Коментар


                    • Пробвай въпроса си и в lex.bg, ако още работи форумът им.

                      Проверих - няма го вече.
                      Не изтривам поста си, защото този форум беше голяма работа по правни въпроси - та да му сваля шапка: "Почивай в мир!"

                      Коментар


                      • Издаване на нотариален акт на имот

                        Здравейте! Ще прехвърлям родната ми къща на мое име. Бях в общината, платих всички данъци, извадиха ми скица на имота, удостоверение за наследници и данъчна оценка. Но проблемът е, че нямаме нотариален акт на имота и не знаем дали изобщо е имало издаван някога! Ходих до нотариус, който ми каза, че въз основа на документите, които изброих по-горе, ще ми издаде нотариален акт по обстоятелствена проверка с 3ма свидетели. Данъчната оценка ма къщата е 11 105лв. , а цялостната процедура по издаване на нотариалния акт ще ми струва около 1100лв. Въпросът ми е дали тази сума е реална, и има ли някакъв начин да изчисля колко трябва да ми струва по закон. Ако някой скоро се е сблъсквал с такъв случай моля да ми разясни, ще съм Ви благодарна!
                      Working...
                      X