IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще ги свърши, Знайков.

    Продава преди сборище и преди дивидент на смешни цени, ама то простотията по хората ходи, не по гората, както казваше баба ми.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Кой взе да продава тук така напоително напоследък?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        ....
        за мен лично доходности от по над 20% ми се струват пресилени. това просто показва че на пазара шари голям страх, който натиска цените на акциите. За моментното състояние и 12-15% си е една отлична доходност. Така нивото н астрах всъщност определя и каква е реакцията. напълно е възможно цената на акциите да не се качи много след като е ясен дивидента поради натежалия страх и стремежа към сигурен паричен поток. Но пък това прави възможно и цената след дивидента да не падне чак толкова колкото теоретично се предполага. тъй като същия този страх пък води желание за държане на дивидентни акции.
        Много Точно е това за СТРАХА.
        Ама днешната корекция ,ако продължи и през следващата седмица , малко се съмнявам ,че ще минем 2-та лева до ОСА-то.
        Успех на Каролчетата
        Last edited by Dmirkata; 05.04.2012, 13:40.
        не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

        Коментар


        • Мекомът, драги Професоре.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Саламджийница?

            Императоре, отдавна се познаваме, досега не съм чувал от теб "Саламджийница", що за хартия е това?
            Поздрави!
            Професорът

            Коментар


            • Освен това, Пипбелов, виж де е стигнала тая акция около миналогодишното сборище при ПЕТ пъти по-малък дивидент !!! Кинт и половина.... няма начин сега да не удари Разбойникът, че и отгоре. Нормално е сосните дивидентоснасящи компании да се търгуват около сборищата при дивидентна доходност от около 10%.

              Защо им е на хората да инвестират в АДСИЦ-ове, освен заради дивидента? Той е основен стимул при тия компании.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Импе, старо куче си. Да ми обясниш като на прост, аче не мога нещо да хвана логиката.
                Защо мислиш че ще има много желаещи тука да купуват и дигат нагоре тази акция, след като няма купувачи достатъчно та да вдигнат Брефа с двойно по голям % дивидент ?

                ПС И при двете акции догодина едва ли ще има такива мега дивиденти.
                В най добрия случай ще са на половина според мен.
                Равновесието ти рече. А и отде знаеш, че и Брефът няма да качи? Аз пък мога да задам същият въпрос за Саламаджийницата - що още си стои на цена около кинт, а не е 1.68 напримерно?


                Апропо - сборището на Терафондът наближава (май месец) и дивидентът ще е още по-сосен от очакваното !!! 25 стинки... Ъх, да бях си зел овреме...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Импе, старо куче си. Да ми обясниш като на прост, аче не мога нещо да хвана логиката.
                  Защо мислиш че ще има много желаещи тука да купуват и дигат нагоре тази акция, след като няма купувачи достатъчно та да вдигнат Брефа с двойно по голям % дивидент ?

                  ПС И при двете акции догодина едва ли ще има такива мега дивиденти.
                  В най добрия случай ще са на половина според мен.
                  При бреф едва ли ще има същия дивидент, макар че като се има в предвид огромното количество кеш, настоящата цена и там е просто смешна. но при атера е съвсем възможно и догодина да има подобен дивидент, всичко зависи от това дали ще продължават да продават земя или ще ешат и да вземат да печелят предимно от ренти. И двете компании ми харесват.

                  Дивидентите вдигат цената в краткосрочен период просто защото дават сигурен кеш срещу несигурна доходност от капиталови печалби и при толкова силно избягване на риска каквото се случва в българия през последните години дивидентите тежат непропорционално много.Или по-скоро активите и бизнеса извън дивидентите тежат прекалено малко - неразумно малко бих казал.

                  за мен лично доходности от по над 20% ми се струват пресилени. това просто показва че на пазара шари голям страх, който натиска цените на акциите. За моментното състояние и 12-15% си е една отлична доходност. Така нивото н астрах всъщност определя и каква е реакцията. напълно е възможно цената на акциите да не се качи много след като е ясен дивидента поради натежалия страх и стремежа към сигурен паричен поток. Но пък това прави възможно и цената след дивидента да не падне чак толкова колкото теоретично се предполага. тъй като същия този страх пък води желание за държане на дивидентни акции.

                  Коментар


                  • Средна цена за 1 декар - 289 лв. с включени разходи
                    Придобити 294 861 дка земеделска земя и 139 дка градска земя.
                    Над 40% от земята на фонда е в Добруджа и Лудогорието, където земеделската земя се търгува вече по 1000-1300 лв. за д-ка, а има и регистрирани сделки на 1500-1600 лв. за д-ка. Конкретно мога да ви изброя поне 7-8 общини където ВСИЧКО свястно, което излезе на пазара, заминава ВЕДНАГА на минимум 1200 лева! Ако живеете със спомени отпреди няколко месеца, отворете някои сайт на фирмите за недвижими имоти, активни в района, и ще разберете за какво иде реч... Само това оправдава капитализацията на фонда, всичко останало е бонус....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Импе, старо куче си. Да ми обясниш като на прост, аче не мога нещо да хвана логиката.
                      Защо мислиш че ще има много желаещи тука да купуват и дигат нагоре тази акция, след като няма купувачи достатъчно та да вдигнат Брефа с двойно по голям % дивидент ?

                      ПС И при двете акции догодина едва ли ще има такива мега дивиденти.
                      В най добрия случай ще са на половина според мен.
                      Ако си,като нас от първият ден на тая скапана борса няма защо Императора да ти отговаря на тоя въпрос.Сам си търси причината.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Погрешно мислене. То на Златният Жабок му се знае по принцип колко му е дивидентът, ама цената му през януари равна ли е на цената на другият ден след Сборището?
                        В случаят - наистина ли мислиш, че при дивидент над 22 стинки, акцията ще се търгува на 1.74 и няма да има желаещи да си купят акцията с 12 и дори 10% дивидентна доходност?

                        Виж графиките за която ще да е дивидентоснасяща компания за една година назад и ще се убедиш.


                        Нямам акции туканка, за което съжалявам, ама вече ще я следя отблизо тая компания. Но казусът с Честната игра е същият - и там отдавна знаехме колко ще е дивидентът.
                        Импе, старо куче си. Да ми обясниш като на прост, аче не мога нещо да хвана логиката.
                        Защо мислиш че ще има много желаещи тука да купуват и дигат нагоре тази акция, след като няма купувачи достатъчно та да вдигнат Брефа с двойно по голям % дивидент ?

                        ПС И при двете акции догодина едва ли ще има такива мега дивиденти.
                        В най добрия случай ще са на половина според мен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Погрешно мислене. То на Златният Жабок му се знае по принцип колко му е дивидентът, ама цената му през януари равна ли е на цената на другият ден след Сборището?
                          В случаят - наистина ли мислиш, че при дивидент над 22 стинки, акцията ще се търгува на 1.74 и няма да има желаещи да си купят акцията с 12 и дори 10% дивидентна доходност?

                          Виж графиките за която ще да е дивидентоснасяща компания за една година назад и ще се убедиш.


                          Нямам акции туканка, за което съжалявам, ама вече ще я следя отблизо тая компания. Но казусът с Честната игра е същият - и там отдавна знаехме колко ще е дивидентът.
                          Не само това императоре, ами дори очаквам и да паднат още преди ОСА
                          Виж им графиката, откога са трънали да растат ... Не от преди 1 седмица
                          Не е препоръка ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от smirenoto Разгледай мнение
                            Ами императоре, то досега се е качвало предварително, съгласно очакванията за мега-дивидент. Сега като се изясни колко ще - няма вече смисъл да се качва
                            Тези които са очаквали повече могат да се почувстват леко ... разочаровани
                            Погрешно мислене. То на Златният Жабок му се знае по принцип колко му е дивидентът, ама цената му през януари равна ли е на цената на другият ден след Сборището?
                            В случаят - наистина ли мислиш, че при дивидент над 22 стинки, акцията ще се търгува на 1.74 и няма да има желаещи да си купят акцията с 12 и дори 10% дивидентна доходност?

                            Виж графиките за която ще да е дивидентоснасяща компания за една година назад и ще се убедиш.


                            Нямам акции туканка, за което съжалявам, ама вече ще я следя отблизо тая компания. Но казусът с Честната игра е същият - и там отдавна знаехме колко ще е дивидентът.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Да каже Форексов възможно ли е

                              Коментар


                              • А доходност от дивиденти 27-8 % към настояща цена, за малко повече от година, дали е възможна ?

                                Коментар

                                Working...
                                X