If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
на номинал щяхме да х0Им, ко щяхме да прайм а.. у... пънене, и за какво?
Сега трябва да стане цената 2,8 ли че да се появиш ти и компания?!
Ай малко си чувствайте работата и я "посмачкайте тая артия", ем вие да си направите кефа ем ние малко да допълним...
Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!
Aз мисля като Осло, по-високите печалби на производителите, ще доведат до нови инвестиции в земи и намаляване на арендованите земи.
Аз пък не съм сигурен че ще имат по-високи печалби. Според мен най-високи ще са печалбите на прекупвачите и износителите на едро. Тук на борсата знам един такъв.
И защо , аз мисля обратното ...Адванса не продава зърно ,каква полза от висока цена ,ако добивът ти е нищожен ,респективно печалбата -и няма да мислиш за купуване на нова земя
Aз мисля като Осло, по-високите печалби на производителите, ще доведат до нови инвестиции в земи и намаляване на арендованите земи.
Цената на пшеницата хвърчи
Това е много добре за Адванса
И защо , аз мисля обратното ...Адванса не продава зърно ,каква полза от висока цена ,ако добивът ти е нищожен ,респективно печалбата -и няма да мислиш за купуване на нова земя
Китайците не изнасят по различни причини. Основна е висаката себестойност на продукцията им и високата цена платена от държавата за трупането на запасите. При експорт трябва веднага да отчетат загуба. Не че с реформата, която правят пак няма да я отчетат.
китайците май не могат или не изнасят пшеница, тоест рекордните им запаси не влияят на предлагането
Китайците не изнасят пшеница, замърсяването на почвите там е ужасно и няма кой да им купува продукцията. Държавните стимули и използването на много хербициди от необразованото им население са довели до замърсяване, в пъти по-голямо от другите страни. Китайците внасят всичко, дори ориз. А производството на пшеница рязко е намаляло през последната година (описано вече от Фортис).
Градушки и гръмотевични бури обхванаха страната през изминалата нощ заради рекордните температури от над 40 градуса. Десетки населени места останаха без ток.
Само набързо, че нямам време. Два дена градушката помля Северна България. Толкова масова и силна вълна не съм виждал до сега. Тази буря мина през цяла Европа, щети има и там. Цените са нагоре и в Чикаго и в Париж. Много неща се променят през последните дни. Натрупваните в продължение на два месеца фактори вече си показват силата. В северните части на САЩ, където се отглежда пролетната пшеница е суша и ще продължи да е така. В Канада също засуши. Така светът остава с малко висококачествена пшеница, защото тя идва точно най-много от Канада и след това от САЩ. Канада правят малко нас 20 млн. тона твърда пшеница на година, а САЩ над 15 млн. тона. В Испания и Франция също имат проблеми със суша. Предната седмица във Франция преваля, но да видим колко ще е от полза. Суша има и в Украйна. Говори се за спад от 15-20% от зърнената реколта. Това ще се отрази и на слънчогледа. В централните части на Русия тази година няма да има лято. Студено е и влажно. Посевите не се развиват добре от това. Все още обаче това не е отразено в прогнозите за руската реколта. Суша има и в северните части на Китай, където се отглежда царевицата. В Австралия също суша. За миналата седмица цените на пшеницата в Източна Австралия рязко се повишиха. Засега добре остава само в Южна Америка. Там реколтите са огромни. Запаси има на много места по света, но…… нюансите са важни също. Относно Китай – там тече реформа в земеделието. Има резултати и ще ги виждаме все повече. Но не мислете, че Китай са без зърно. Точно там е 40% от запасите от пшеница и царевица в света. Китайците могат да не внасят от тези две култури нищо. Само соя внасят и то много. Това накратко Поради това цените на нагоре, дано да компенсират загубите на фермерите в БГ от последните два дена.
Коментар