IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
    Аз не разбирам какво толкова се вълнувате ,че били купили 2-3000 декара ,който са +1%.Ми те това правят от 10г,купуват,комасират,продават.Бях ги гледал колко декара са имали през годините,мисля че по едно време бяха и над 300к декара, и после -30% спад от пика.А тук се вълнуваме за +1% ?
    Голямата грешка според мен е ,че са продавали толкова много след 300к декара ,но явно са искали да платят дивиденти.Вероятно и тая година ще е така,ще продадат накрая за да не разочароват акционерите,а те между впорочем да си приберат тлъстата такса управление.
    Повечето вече не се вълнуваме много от хартии.(за мен е почти никак) )) Още повече, че очаквам да наваксат и с продажбите до края на годината ))) (мое мнение) Но и нямам от тази книга. Изобщо гледам на кой да е папир донякъде чрез идеята на доц. Каро.))) От по-голямо значение ми е периодиката 'права' и 'обратна трансформация' "кеш"-"хартия" то и кешът е хартия (както биха казали койнаджиите не без основание ), но нали пък всички и всичко измерват с кеша (по дяволите). Т.е. (независиимо дали искаме) виждаме, че той е кингът на шибаният свят и играем при тези условия. както и с останалите параметри (включително както споменахме значимата хипотеза на доц Каро, а тя накратко беше че " на борсата книгата може да се отдели от фундамента и дори да води собствен живот", което дава профит за по-изпечените играчори иначе казано) т.е. този 1% за полугодието наистина вероятно не е от съществено значение както го казваш. Но за Импето - грешиш в неговата логика - ако даймлер се "смряска" двойно (термин на импето), то вероятно дивидента ще е двойно по-"сгоден" и Импето ще се "облизва" двойно, съответно "нагувича" ))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

      Ми те и доходите от хазарт не се облагат,но се декларират.Не е работа на НАП да следи и гони 7 млн бай-ганъовци ,който от 10 кладенеца ще извадят вода, само и само да крият данъци.Ти сам трябва да си декларираш от-до.ПО цел свят е така.Всека година ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всеки пуска данъчна декларация и плащат и по 30-40% ,а тук за 10% се правят какви ли не еквилибристики.И аз плащам 15% като поп ,но няма как.
      Иначе по въпроса дали се декларират доходите от БФБ,питай инвестиционния си посредникк или най-добре писмено запитване до местния клон на НАП,понеже май няма еднозначен отговор,даже и за регистрация по ЗДДС на БФБ
      Вълчане, приходите от БНБ не се декларират.

      Иначе си прав - всеки, дето търка търканици и понякога печели - по тая логика - би трябвало да пуща данъчна декларация, дори да е изкарал пари колкото за нова търканица.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

        Защото като си го имаш в данъчната декларация, ще си по-лицеприятен пред банката, ако ходиш за кредит например.
        Бяла работа
        Разбира се, щом те мързи да запишеш един ред, свиркай си.
        Иначе ако имаш ел. подпис или ПИК в сайта на НАП може да видиш какви са ти изплатените доходи от ИП-то, от трудови, други, от дивиденти, от ренти и т.н. (ако арендатора си е свършил работата да подаде декларация, която май беше по чл. 55 или по чл. 53).
        В декларацията няма място само за доход от дивиденти!!, иначе от ренти и от акции има, нищо че са необлагаеми. И за трудовите знаем има, нищо че са необлагаеми. Само за трудови не трябва да подаваш декларация, окс. Но ако имаш ел. подпис, какво ти пречи да я подадеш за 2 минути?
        Здравейте. В обрзец 4001 на Декларацията по чл55, ал. 1 за дължими данъци има секция за дивиденти, Част IV. Би трябвало според мен там да се декларира, дори да не се дължи данък. http://www.nap.bg/document?id=15812 Линка не иска да се запази към документа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Искате да кажете, че ако продам 1 българска акция, съм ДЛЪЖЕН да подам данъчна декларация, въпреки че няма да се облагам. Длъжен ли съм по закон или е само ако искам? НАП като ми гледа всичко, защо трябва и аз да го подавам още един път? И то като данъка ми е нула.
          Ми те и доходите от хазарт не се облагат,но се декларират.Не е работа на НАП да следи и гони 7 млн бай-ганъовци ,който от 10 кладенеца ще извадят вода, само и само да крият данъци.Ти сам трябва да си декларираш от-до.ПО цел свят е така.Всека година ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всеки пуска данъчна декларация и плащат и по 30-40% ,а тук за 10% се правят какви ли не еквилибристики.И аз плащам 15% като поп ,но няма как.
          Иначе по въпроса дали се декларират доходите от БФБ,питай инвестиционния си посредникк или най-добре писмено запитване до местния клон на НАП,понеже май няма еднозначен отговор,даже и за регистрация по ЗДДС на БФБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Защото като си го имаш в данъчната декларация, ще си по-лицеприятен пред банката, ако ходиш за кредит например.
            Бяла работа
            Разбира се, щом те мързи да запишеш един ред, свиркай си.
            Иначе ако имаш ел. подпис или ПИК в сайта на НАП може да видиш какви са ти изплатените доходи от ИП-то, от трудови, други, от дивиденти, от ренти и т.н. (ако арендатора си е свършил работата да подаде декларация, която май беше по чл. 55 или по чл. 53).
            В декларацията няма място само за доход от дивиденти!!, иначе от ренти и от акции има, нищо че са необлагаеми. И за трудовите знаем има, нищо че са необлагаеми. Само за трудови не трябва да подаваш декларация, окс. Но ако имаш ел. подпис, какво ти пречи да я подадеш за 2 минути?
            Имам ел. подпис и последните 3 години подавах данъчна, заради акции и дивиденти от САЩ. Но понеже приключих със щатските, мислех да си го спестя тази година. Благодаря за инфото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              Чакайте сега. Искате да кажете, че ако продам 1 българска акция, съм ДЛЪЖЕН да подам данъчна декларация, въпреки че няма да се облагам. Длъжен ли съм по закон или е само ако искам? НАП като ми гледа всичко, защо трябва и аз да го подавам още един път? И то като данъка ми е нула.

              Това е все едно да си подавам данъчна декларация само със заплатата от трудовия договор -- пак няма какво да се обалагам -- а НАП спокойно може да ми види заплатата по трудов договор от последните 100 години. За какво тогава да пиша декларация?
              Защото като си го имаш в данъчната декларация, ще си по-лицеприятен пред банката, ако ходиш за кредит например.
              Бяла работа
              Разбира се, щом те мързи да запишеш един ред, свиркай си.
              Иначе ако имаш ел. подпис или ПИК в сайта на НАП може да видиш какви са ти изплатените доходи от ИП-то, от трудови, други, от дивиденти, от ренти и т.н. (ако арендатора си е свършил работата да подаде декларация, която май беше по чл. 55 или по чл. 53).
              В декларацията няма място само за доход от дивиденти!!, иначе от ренти и от акции има, нищо че са необлагаеми. И за трудовите знаем има, нищо че са необлагаеми. Само за трудови не трябва да подаваш декларация, окс. Но ако имаш ел. подпис, какво ти пречи да я подадеш за 2 минути?

              Коментар


              • Аз не разбирам какво толкова се вълнувате ,че били купили 2-3000 декара ,който са +1%.Ми те това правят от 10г,купуват,комасират,продават.Бях ги гледал колко декара са имали през годините,мисля че по едно време бяха и над 300к декара, и после -30% спад от пика.А тук се вълнуваме за +1% ?
                Голямата грешка според мен е ,че са продавали толкова много след 300к декара ,но явно са искали да платят дивиденти.Вероятно и тая година ще е така,ще продадат накрая за да не разочароват акционерите,а те между впорочем да си приберат тлъстата такса управление.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                  На мен ми прави впечатление, че от началото на годината само купуват и не продават. Може би имат някакви очаквания.
                  Това също не бива да се изключва като вероятност.
                  Чудесно ще е, ако "играят в перспектива" и за "благото" на акционерите, не само заради таксите.
                  Но може да са и "количествени натрупвания" които да са реализирали сравнително едновременно. (ще се разбере в бъдеще)
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Чакайте сега. Искате да кажете, че ако продам 1 българска акция, съм ДЛЪЖЕН да подам данъчна декларация, въпреки че няма да се облагам. Длъжен ли съм по закон или е само ако искам? НАП като ми гледа всичко, защо трябва и аз да го подавам още един път? И то като данъка ми е нула.

                    Това е все едно да си подавам данъчна декларация само със заплатата от трудовия договор -- пак няма какво да се обалагам -- а НАП спокойно може да ми види заплатата по трудов договор от последните 100 години. За какво тогава да пиша декларация?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                      На мен ми прави впечатление, че от началото на годината само купуват и не продават. Може би имат някакви очаквания.
                      на мен ми прави впечатление, че доста години знаят какво правят ................ ето и тази година дадоха почти 5% дивидент, а останалите дивидентни айции около и под 3%

                      не е препоръка - нямам
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        В твоя полза е да ги декларираш, така си официализираш доходите и си спестяваш глоба за грешно попълнена декларация
                        за грешна декларация няма ли глоби?
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                          На мен ми прави впечатление, че от началото на годината само купуват и не продават. Може би имат някакви очаквания.
                          кешът пАри
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • На мен ми прави впечатление, че от началото на годината само купуват и не продават. Може би имат някакви очаквания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              "През месеца са купени 1100 дка земеделски земи на средна цена 985 лв./дка.
                              През месец юни няма продажби."

                              Не съм съгласен с тия бюлетини, но да видим как ще е в шестмесечният!
                              От годишния следя едно перо на стр.22 в първо трим. -"Дружеството има подписани предварителни д-ри за продажба на 1,874дка. зем. земя,(31,12,2017г 2,194дка зем. земя), които са квалифицирани като инвестиционни имоти държани за продажба в тримесечния доклад ! Какво се случва с тия подписани предварителни договори за продажби?

                              В годишния са на стр.33 пояснителни бележки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                В данъчната декларация си има специален ред, погледни, гледал съм го преди 3 месеца, когато попълвах моята
                                Декларира се, въпреки че е необлагаема!!!
                                Декларират се и доходите от продажби на акции, въпреки че са необлагаеми!!!
                                В твоя полза е да ги декларираш, така си официализираш доходите и си спестяваш глоба за грешно попълнена декларация
                                Защото НАП прави насрещна засечка с изплащащите ренти и доходи от сделки с акции

                                Поздрави
                                Мерси, супер си

                                Коментар

                                Working...
                                X