IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

    Kurta, акцията е страхотна и няма смисъл да ни убеждаваш, но всеки сам решава и преценява по какъв начин да си изхарчи парите. С твоите писания нали не очакваш някой да започне да купува или продава на база написаното от теб? В този форум останаха сравнително малко инвестиращи на БФБ и едва ли има хора които купуват или продават основавайки се на мнението на друг, тези отдавна си изхарчиха парите и вече ги няма. За мен е важно дружеството да се развива и да плаща на инвестиралите в него, със сигурност ще има и по-добри времена от сегашните, но към момента пазара е на друго мнение .
    Колега,вчера излезе 6 месечен доклад и се опитах да го анализирам ,макар и като лаик в материята,и се надявах да се получи конструктивен диалог по цифрите.Защото аз инвестирам на базата на цифри,факти и данни ,а не с емоции. И виждам съм единствения в темата,който коментира и анализира числа.
    Наместо това получавам обвинения че ме било много страх,искал съм да излеза и съм убеждавал другите да купуват. А ся де ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

      Евала,един човек да е по-навътре в тоя форум.Прочете ме като стара книга. Да не си покер играч?
      Да,страх ме е много, и по цели нощи не мога да спя.Вчера през ноща даже така съм бълнувал,че чак съм изплашил кучето.
      Надъхвам се, пък и вас , и белким някой в тоя форум с мизерните 5-10к лв влезе и цената се стабилизира ,че ще получа инфаркт.
      Kurta, акцията е страхотна и няма смисъл да ни убеждаваш, но всеки сам решава и преценява по какъв начин да си изхарчи парите. С твоите писания нали не очакваш някой да започне да купува или продава на база написаното от теб? В този форум останаха сравнително малко инвестиращи на БФБ и едва ли има хора които купуват или продават основавайки се на мнението на друг, тези отдавна си изхарчиха парите и вече ги няма. За мен е важно дружеството да се развива и да плаща на инвестиралите в него, със сигурност ще има и по-добри времена от сегашните, но към момента пазара е на друго мнение .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        от написаното чета между редовете - искаш да излизаш и те е страх, че може да се наложи да си минус 4-5% в близките месеци... айде успокой се
        Евала,един човек да е по-навътре в тоя форум.Прочете ме като стара книга. Да не си покер играч?
        Да,страх ме е много, и по цели нощи не мога да спя.Вчера през ноща даже така съм бълнувал,че чак съм изплашил кучето.
        Надъхвам се, пък и вас , и белким някой в тоя форум с мизерните 5-10к лв влезе и цената се стабилизира ,че ще получа инфаркт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
          Ами доста интересен е този последния 6м доклад от днес ,поне за мен и то като лайк .И като цяло съм и леко впечатлен.Оптимизират си разходите,и просто не продават а купуват ,като явно очакват поскъпване на зем. земя.Взиманията по лизинги в следващите няколко години са към 15млн ,което е дивидента за година и половина.
          Дават с 4000 декара повече земя да се обработва (163к декара вече)
          Земите ги е оценявал лицензиран оценител през декември 2017 по някакви осреднени цени,който били в диапазона 677лв до 1401лв .Кой е тоя оценител така и не разбрах.И защо 1401лв е максимума,пак не разбрах ,като и в момента в Добружда средната цена е над 2500лв и то за некомасирани парцели.И друго защо държат толкова много пари на краткосрочна лихва /25млн по спомен/.Верно,трябват им ликвидни средства ,но тва са близо 10%.От 3-те най-големи акционери никой не е продал и една акция.Напротив,пенсиония фонд е увеличил дела си
          Коефицент на задлъжнялост 0 /нула/ .Активи -пасиви 242 млн или 35% над пазарната капитализация в момента.И то оценки от 2017 на некви смешни и нереални цени.Тука защо нарочно си обезенят ми е интересно.
          И като цяло....аз не виждам нищо страшно,напротив впечатлен съм .Просто виждам една златна кокошка

          п.п А ако някой си мисли ,че след като няма да продават земя тази година и край, няма да има дивидент за 2019.Ми едно че имат вземания по лизинги,едно рента,едно и според мен пролет 2019 ще продадат 5-6к земя, да има пак за поне 4-5% да загладим косъма.
          Само надъхваш ли се за твоите бързи 4-5 % )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

            Този е за уволнение
            Като са таквиз добри перспективите пред фонда - защо не ги е казал на началника си , а преседателя на СД - Витанов си е продал всичките акции в дружеството ?
            И защо продаваха на 900-1000 лв. ,а сега купуват на същите нива и ще търсят някой да купи на 1500 (..Сега ресурса пък им бил малко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
              Ами доста интересен е този последния 6м доклад от днес ,поне за мен и то като лайк .И като цяло съм и леко впечатлен.Оптимизират си разходите,и просто не продават а купуват ,като явно очакват поскъпване на зем. земя.Взиманията по лизинги в следващите няколко години са към 15млн ,което е дивидента за година и половина.
              Дават с 4000 декара повече земя да се обработва (163к декара вече)
              Земите ги е оценявал лицензиран оценител през декември 2017 по някакви осреднени цени,който били в диапазона 677лв до 1401лв .Кой е тоя оценител така и не разбрах.И защо 1401лв е максимума,пак не разбрах ,като и в момента в Добружда средната цена е над 2500лв и то за некомасирани парцели.И друго защо държат толкова много пари на краткосрочна лихва /25млн по спомен/.Верно,трябват им ликвидни средства ,но тва са близо 10%.От 3-те най-големи акционери никой не е продал и една акция.Напротив,пенсиония фонд е увеличил дела си
              Коефицент на задлъжнялост 0 /нула/ .Активи -пасиви 242 млн или 35% над пазарната капитализация в момента.И то оценки от 2017 на некви смешни и нереални цени.Тука защо нарочно си обезенят ми е интересно.
              И като цяло....аз не виждам нищо страшно,напротив впечатлен съм .Просто виждам една златна кокошка

              п.п А ако някой си мисли ,че след като няма да продават земя тази година и край, няма да има дивидент за 2019.Ми едно че имат вземания по лизинги,едно рента,едно и според мен пролет 2019 ще продадат 5-6к земя, да има пак за поне 4-5% да загладим косъма.
              от написаното чета между редовете - искаш да излизаш и те е страх, че може да се наложи да си минус 4-5% в близките месеци... айде успокой се
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Ами доста интересен е този последния 6м доклад от днес ,поне за мен и то като лайк .И като цяло съм и леко впечатлен.Оптимизират си разходите,и просто не продават а купуват ,като явно очакват поскъпване на зем. земя.Взиманията по лизинги в следващите няколко години са към 15млн ,което е дивидента за година и половина.
                Дават с 4000 декара повече земя да се обработва (163к декара вече)
                Земите ги е оценявал лицензиран оценител през декември 2017 по някакви осреднени цени,който били в диапазона 677лв до 1401лв .Кой е тоя оценител така и не разбрах.И защо 1401лв е максимума,пак не разбрах ,като и в момента в Добружда средната цена е над 2500лв и то за некомасирани парцели.И друго защо държат толкова много пари на краткосрочна лихва /25млн по спомен/.Верно,трябват им ликвидни средства ,но тва са близо 10%.От 3-те най-големи акционери никой не е продал и една акция.Напротив,пенсиония фонд е увеличил дела си
                Коефицент на задлъжнялост 0 /нула/ .Активи -пасиви 242 млн или 35% над пазарната капитализация в момента.И то оценки от 2017 на некви смешни и нереални цени.Тука защо нарочно си обезенят ми е интересно.
                И като цяло....аз не виждам нищо страшно,напротив впечатлен съм .Просто виждам една златна кокошка

                п.п А ако някой си мисли ,че след като няма да продават земя тази година и край, няма да има дивидент за 2019.Ми едно че имат вземания по лизинги,едно рента,едно и според мен пролет 2019 ще продадат 5-6к земя, да има пак за поне 4-5% да загладим косъма.
                Last edited by kurta007; 30.07.2018, 19:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                  Идеятата ми е, че за да има добър дивидент, продажбите трябва да са повече от покупките. Което реално ще доведе до по-малко земя и до "частична ликвидация". Хубавите дивиденти в миналото дойдоха като си продадоха от над 300 хил. декара до сегашните. Разбира се, ако съумеят да направят това което ти предлагаш, т.е. да купуват/продават в зависимост от моментното положение и цени без да намаляват значитално порфейла (или да го вклошават откъм качество) не звучи зле.
                  Пак не мога да се съглася с подчертаното. Забравяш маржа. В смисъл, че при едно и също купено и продадено количество земя пак ще реализират печалба и без да се налага да продават повече. Та прав си, но донякъде ! За много високи дивиденти е ясно, че трябва да има много продажби на земя.
                  Last edited by Zdravko; 30.07.2018, 17:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Не е точно така. Ако има и покупки освен продажби ликвидация няма. Както виждаш портфолиото от над 200хил.дка. си го подържат вече няколко години.
                    Идеятата ми е, че за да има добър дивидент, продажбите трябва да са повече от покупките. Което реално ще доведе до по-малко земя и до "частична ликвидация". Хубавите дивиденти в миналото дойдоха като си продадоха от над 300 хил. декара до сегашните. Разбира се, ако съумеят да направят това което ти предлагаш, т.е. да купуват/продават в зависимост от моментното положение и цени без да намаляват значитално порфейла (или да го вклошават откъм качество) не звучи зле.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Не е точно така. Ако има и покупки освен продажби ликвидация няма. Както виждаш портфолиото от над 200хил.дка. си го подържат вече няколко години.
                      Въпросът е дали качеството на земята пада...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        Точно. Тук всеки дивидент е реално частична ликвидация.
                        Не е точно така. Ако има и покупки освен продажби ликвидация няма. Както виждаш портфолиото от над 200хил.дка. си го подържат вече няколко години.

                        Коментар


                        • Точно. Тук всеки дивидент е реално частична ликвидация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Ами то за да има продажби трябва да има покупки преди това ! Ако пък само продават, то и портфейла от земи ще изчезне бързо. Не виждам нищо лошо в определени години ако е подходящо само да купуват или само да продават. В такъв случай можем да имаме години без дивидент или много малък такъв, и години с висок дивидент.
                            Анджък, и догодина се очертава такава по отношение на дивидента, заработен през тази, а мениджърските комисионки си вървят Та затова и очаквам цена под 2-та кинта, но да видим дали ще позная или да
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              То нали точно за това им се иска ликвидация ,щото догодина а може и следващата дивидента вероятно няма да е много добър предвид желанието на ръководството главно да купуват
                              Ами то за да има продажби трябва да има покупки преди това ! Ако пък само продават, то и портфейла от земи ще изчезне бързо. Не виждам нищо лошо в определени години ако е подходящо само да купуват или само да продават. В такъв случай можем да имаме години без дивидент или много малък такъв, и години с висок дивидент.
                              Last edited by Zdravko; 30.07.2018, 16:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Ако снася всяка година добър дивидент не виждам нужда от ликвидация !
                                То нали точно за това им се иска ликвидация ,щото догодина а може и следващата дивидента вероятно няма да е много добър предвид желанието на ръководството главно да купуват

                                Коментар

                                Working...
                                X