IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как може един човек да държи една акция на ниско -- ще забрани на всички останали да я купуват на ask-a ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      може просто да има продавач на зор
      Така е, драги - забравих, че (особено туканка) и един продавач може не само да срути дадена акция, но и да я държи на ниското ного време.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Преди дивидента беше спекулантИН ,а сега стана ЯКО дългосрочен инвеститор ….Имаш развитие
        Аве охлюв,как може да спекулирам с тази акция,като тя се движи с 3-5% на година ? Напълни си тиквата малко със знания преди да говориш.
        А и вземи ми прочети мненията преди и след ,като толкова се интересуваш от мен,и може да разбереш каква е била целта на инвестицията ми.

        Извинявам се за тона на останалите в темата,но ниско интелигентни постове- заяждания в типичен БГ стил ,не ги толерирам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение


          За това няма точна рецепта - като цяло зависи от резултатите на компанията и тенденцията за развитие на. Дори може да ти е показател - ако след дивидентът акцията се спихне ного - значи компанията е куца по принцип - или е в куц етап - обратно: ако не се спихне или възстанови супер бръже - значи: компанията се развива суперската. За сравнение - Жабата - на която ти се присмиваше - след снесен дивидент 60 стотинки (хем това е привилегирована акция, с определен срок за снасяне на сосни дивиденти) - сега е назад от преддивидентната си цена с около 20 стинки.
          може просто да има продавач на зор
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Чета внимателно, въпреки че нямам тук и наистина се успокоявам, че съвсем не съм единственият, в чиято глава е каша. След като на сериозни хора с опит им е каша в главата и то за една от най-прозрачните и лесни за анализ компании, значи положението не е толкова черно . Не знам какво ще стане ако подобни дискусии се прехвърлят към холдинги, банки и т.н....... Много ми е кофти да го кажа, но с времето се убеждавам, че значение имат най-вече интуицията, късмета ако щете....
            Мда, мда и вътрешното инфо за някои, ама те никога няма да си го признаят, най-малкото защото е наказуемо Борсата си е хазарт отвсякъде - е, не чак колкото форекса. Една от годините, в които нямаше резки движения нагоре или надолу си бях направил експеримент - играх с еднакъв "портфейл" на спортни залози и на борсата. Пак с премерен риск по едни позиции и с голям риск по други - на края на годината от залозите бях с по-голяма печалба... Смех

            Сори, не е по темата с атера - хубава акция, ще я чакам под 2-ката, ако слезе. На държащите - успех!

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

              Никой не може да каже,а и не ми се гадае.Но в практиката си съм виждал много такива дивергенции и те винаги се "отиграват" и то тогава когато най-малко очакват всички.



              Аз ударЪт вече съм го направил другаде.В Атерата си вложих част от парите на сигурно ,на подценена с 30-60% спрямо активите и акция,и съм доволен.
              А дали преди или след дивидент да влеза,да това беше дилема за мен.Ако бях влезнал след,щях да съм +1% отгоре,но пък не беше сигурно че ще падне толкова,а дивидента 4.6% беше обявен вече и сигурен.
              Ако се интересуваш как върви инвестицията ми,то в момента съм -1% цялостно (с дивидента) което е нищо.За 2 или 3 месеца.А аз мога да държа десетилетия тука.

              Но на мен ми е по -интересно,че уж опитни инвеститори се ваикат и паникъосват за някакви счетоводни трикове,а не гледат важното в акцията.

              За това няма точна рецепта - като цяло зависи от резултатите на компанията и тенденцията за развитие на. Дори може да ти е показател - ако след дивидентът акцията се спихне ного - значи компанията е куца по принцип - или е в куц етап - обратно: ако не се спихне или възстанови супер бръже - значи: компанията се развива суперската. За сравнение - Жабата - на която ти се присмиваше - след снесен дивидент 60 стотинки (хем това е привилегирована акция, с определен срок за снасяне на сосни дивиденти) - сега е назад от преддивидентната си цена с около 20 стинки.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Никой не може да каже,а и не ми се гадае.Но в практиката си съм виждал много такива дивергенции и те винаги се "отиграват" и то тогава когато най-малко очакват всички.



                Аз ударЪт вече съм го направил другаде.В Атерата си вложих част от парите на сигурно ,на подценена с 30-60% спрямо активите и акция,и съм доволен.
                А дали преди или след дивидент да влеза,да това беше дилема за мен.Ако бях влезнал след,щях да съм +1% отгоре,но пък не беше сигурно че ще падне толкова,а дивидента 4.6% беше обявен вече и сигурен.
                Ако се интересуваш как върви инвестицията ми,то в момента съм -1% цялостно (с дивидента) което е нищо.За 2 или 3 месеца.А аз мога да държа десетилетия тука.

                Но на мен ми е по -интересно,че уж опитни инвеститори се ваикат и паникъосват за някакви счетоводни трикове,а не гледат важното в акцията.
                Преди дивидента беше спекулантИН ,а сега стана ЯКО дългосрочен инвеститор ….Имаш развитие

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                  Ти много убедително говориш, кога ги чакаш тези +30% +60% от настоящите цени "2.06" като години примерно (една две три пет)
                  Никой не може да каже,а и не ми се гадае.Но в практиката си съм виждал много такива дивергенции и те винаги се "отиграват" и то тогава когато най-малко очакват всички.

                  Още ли вярваш, че си направил баси ударът, нагувичвайки се с Атерки преди дивидентът?
                  Аз ударЪт вече съм го направил другаде.В Атерата си вложих част от парите на сигурно ,на подценена с 30-60% спрямо активите и акция,и съм доволен.
                  А дали преди или след дивидент да влеза,да това беше дилема за мен.Ако бях влезнал след,щях да съм +1% отгоре,но пък не беше сигурно че ще падне толкова,а дивидента 4.6% беше обявен вече и сигурен.
                  Ако се интересуваш как върви инвестицията ми,то в момента съм -1% цялостно (с дивидента) което е нищо.За 2 или 3 месеца.А аз мога да държа десетилетия тука.

                  Но на мен ми е по -интересно,че уж опитни инвеститори се ваикат и паникъосват за някакви счетоводни трикове,а не гледат важното в акцията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Чета внимателно, въпреки че нямам тук и наистина се успокоявам, че съвсем не съм единственият, в чиято глава е каша. След като на сериозни хора с опит им е каша в главата и то за една от най-прозрачните и лесни за анализ компании, значи положението не е толкова черно . Не знам какво ще стане ако подобни дискусии се прехвърлят към холдинги, банки и т.н....... Много ми е кофти да го кажа, но с времето се убеждавам, че значение имат най-вече интуицията, късмета ако щете....
                    Да, бе - Процентов - туканка стана баси сложното...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Чета внимателно, въпреки че нямам тук и наистина се успокоявам, че съвсем не съм единственият, в чиято глава е каша. След като на сериозни хора с опит им е каша в главата и то за една от най-прозрачните и лесни за анализ компании, значи положението не е толкова черно . Не знам какво ще стане ако подобни дискусии се прехвърлят към холдинги, банки и т.н....... Много ми е кофти да го кажа, но с времето се убеждавам, че значение имат най-вече интуицията, късмета ако щете....
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Я - Вълчане - тъкмо днес се чудех: де изчезна.

                        Още ли вярваш, че си направил баси ударът, нагувичвайки се с Атерки преди дивидентът?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                          Чета и аз две страници и се чудя и се мая какви са тея глупости.Че осчетоводявали по-един или по-друг начин.Ми то си го пише в отчетите,колко има лизинг,колко пари има да се взимат (за половин дивидент само през тази година по спомен). Това са супер маловажни неща.Счетоводни трикове.

                          Някой хора не схващат важните неща.Важното в тази акция(Адванс Терафонд) са натрупаните вече активи.А те са над 220 000 декара плодородна земя.
                          Важно е и още нещо,а именно перспективите.При скрита инфлация над 10% ,световни търговски войни и несигурност ,и покачване на храните в световен мащаб,то тази земя само и единствено ще поскъпва (средно и дългосрочно).То даже и в момента акцията е подценена с 30 до 60% спрямо активите и ,и то по занижена оценка от самите Адванс.И рано или късно пазара ще обере този "луфт"

                          А ако някой се притеснява че нямало да има дивидент,категорично ще има продадени земи пред дивидент.Има и постъпления от лизинг както и от ренти.Пък и никакъв дивидент да няма ,все тая.Важно са активите.При липса на дивидент,те ще се увеличават още и още.

                          Горенаписаното се отнася за средно и дългосрочните инвеститори(като мен).Ако някой иска бързи печалби и да бяга,ми има хиляди други неща в който да си сложи парите,но са и далеч по-несигурни и може да даде фира много бързо.
                          Ти много убедително говориш, кога ги чакаш тези +30% +60% от настоящите цени "2.06" като години примерно (една две три пет)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                            Предварително се извинявам на всички притеснени
                            Чета и аз две страници и се чудя и се мая какви са тея глупости.Че осчетоводявали по-един или по-друг начин.Ми то си го пише в отчетите,колко има лизинг,колко пари има да се взимат (за половин дивидент само през тази година по спомен). Това са супер маловажни неща.Счетоводни трикове.

                            Някой хора не схващат важните неща.Важното в тази акция(Адванс Терафонд) са натрупаните вече активи.А те са над 220 000 декара плодородна земя.
                            Важно е и още нещо,а именно перспективите.При скрита инфлация над 10% ,световни търговски войни и несигурност ,и покачване на храните в световен мащаб,то тази земя само и единствено ще поскъпва (средно и дългосрочно).То даже и в момента акцията е подценена с 30 до 60% спрямо активите и ,и то по занижена оценка от самите Адванс.И рано или късно пазара ще обере този "луфт"

                            А ако някой се притеснява че нямало да има дивидент,категорично ще има продадени земи пред дивидент.Има и постъпления от лизинг както и от ренти.Пък и никакъв дивидент да няма ,все тая.Важно са активите.При липса на дивидент,те ще се увеличават още и още.

                            Горенаписаното се отнася за средно и дългосрочните инвеститори(като мен).Ако някой иска бързи печалби и да бяга,ми има хиляди други неща в който да си сложи парите,но са и далеч по-несигурни и може да даде фира много бързо.
                            Last edited by kurta007; 20.08.2018, 21:02.

                            Коментар


                            • Печалбата от продажба по договор на разсрочено плащане е отчетена в ГФО, но подлежи на разпределяне като дивидент към момента, когато е изплатена последната вноска по съответния договор, когато става и прехвърлянето на собствеността.

                              Според мен ежегодно разпределят само дохода от лихвите, грубо продажбата е на 1 200 лв. а разликата до 1 500 лв. е лихвата което делено на 5 години е по 60 лв. на година.

                              Не знам, но наесен ако успея да отида на срещата ще опитам да осъзная всички нюанси.

                              Засега ще стискам палци за силна царевица и слънчоглед

                              Не е препоръка имам 1 акция

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Здрасти Мариански.

                                И аз не бях на линия през уикенда, та затова се включвам чак сега.

                                Погледнах набързо отчета за H'1 и наистина си прав - има отчетени значителни приходи, въпреки че няма съществени продажби през тази година, което трябва да означава, че наистина се отчитат някакви продажби от минали години.

                                От друга страна - в ГФО-2017, бележка 2.4. изрично посочва, че има промяна на счетоводната политика и Прихода вече се признава още при предоставяне имота за ползване (т.е. с плащането на аванса), като се прави и промяна със задна дата за 2016 г. за доста милиони левове приходи /респективно печалба/.

                                Не мога да си обясня нещата- текущото отчитане и въпросната бележка, за мен си противоречат.

                                Дано ти отговорят от дружеството и да изяснят каква точно е промянатата в счетоводната политика и как се отразява в междинния отчет.

                                Поздрави !
                                Първо в полугодишния отчет има приходи за 1,64 млн. лв. от разсрочените, така че има

                                Второ от АТЕРА ми потвърдиха че има и т.н.

                                Това което визираш ти може би е че ги признават като ПРИХОД но може би за бъдещи периоди, което е друго. Може да се види в графите и ще се разпознае, но за мен темата се изчерпа и съм в отпуск

                                Така че който иска да види в баланса и за се порови

                                То и ако разсрочените към 20 000 дка ги бяха отчели през 2017 дивидентът щеше да е плюс 20 ст. нали?

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X