IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поздрав за всички колеги обичащи земята !!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=PJXE...DMM6DMbKVfu_bQ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Само ще съм ти благодарен, ако можеш да направиш и един бърз "превод на български" на тези показатели "12 RSI" и "4.9 Stochastic" за дейността на Атерката и какви точно изводи правиш на база на тях, че на мен лично като беден и скромен инвеститор, нищо не ми говорят.
      Техническите индикатори казват,че акцията е свръх-разпродадена на месечна графика.Може да чукнеш Гугъл и да провериш за 10мин какво означават тези показатели. Вече изводите и тълкуванията са друго,а какво ще стане в действително трето.Но тези показатели са голям жокер,за който може да ги "чете" и то правилно.

      Следете и Американските,а и световните фондови пазари защото нашите ги следват плътно.Има ли криза там, и тук ще има.За сега индикациите там са ,че ще има корекция,без големи спадове, и съответно щом е корекция и без нови върхове.Това за близките 2-3 месеца.

      Като цяло "финансовия климат" над Земното кълбо се заоблачава.Кога ще завали, и кога и колко силна буря ще има , и дали ще има заметресение 9-та, или 10-та даже степен,предстой да разберем Процесите са много динамични и трябва да се следят поне 10 неща на няколко пазара,понеже всичко е глобално.
      Last edited by kurta007; 24.10.2018, 11:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
        Не знам колко акуратен е техничесия анализ на нелогична, и най-вече нисколиквидна борса като БФБ ,но ето един интересен чертеж.12 RSI и 4.9 Stochastic на 13 годишна графика с месечни барове !!! казва само едно."Спад може и да има още ,но ако си решил да продаваш,не е сега момента"
        Подобни показатели както се вижда е имало края на кризата 2009 на цени около 1лв ,и после лято 2016 ,цени около 2лв.Сега е третия път.

        Курта, направо ми се вдигна в очите с този пост ! Поздравления !

        Само ще съм ти благодарен, ако можеш да направиш и един бърз "превод на български" на тези показатели "12 RSI" и "4.9 Stochastic" за дейността на Атерката и какви точно изводи правиш на база на тях, че на мен лично като беден и скромен инвеститор, нищо не ми говорят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
          Нямам никакво намерение да започвам с покупките.
          Не си ме разбрал добре.Казах ,че ако искаш да продаваш,не е сега момента.Не е и да купуваш.
          Ако си кеш,стой си така ! И аз може би нямаше да купя точно сега.Дивидента е далеч,Софикс проби 600 ,а Дау почна най-вероятно няколко месечна корекция.Търговски войни,несигурност.Фондовите борси са най-реагиращите на тези неща.Ще чакам и гледам.Вече в кой актив,това е друг въпрос.
          Last edited by kurta007; 23.10.2018, 22:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
            . Какво като си дългосрочен? Да държиш и после да избиваш с години капиталови загуби?
            Ако искаш да не си дългосрочен ,трябва да си голЕм майстор ,и да знаеш кое е корекция,и кое спад, и кое нечовешки спад.Даже и да си супер майстор,и отделно от това да си супер калитко и да ти върви,шанса да продадеш точно на върха клони към под 1%.

            Затова се казва дъглосрочен.Ето за любимата ти криза 2008 ще ти дам пример,баш на върха Атерата е била 2.27лв.Даже и точно там да си купил и да си държал през този над 50% спад,2012-2013 (5г+) си могъл да продадеш на печалба.А даже и до днес да си държал ,за 10г си клъвнал близо 1лв дивидент(та май и повече) и си пак на сериозна печалба.

            Така че ако може да познаеш кога е корекция, и точно преди нея да продадеш на върха,ами дерзай .Никой не те спира !
            Но има и друг вариант.Да продадеш ,пък то точно тогава да тръгне нагоре,и после да си помисиш че почва мощен булл тренд и да купиш на върха, и то да падне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
              Long term инвеститори(5г+) изобщо нямат поводи за притеснения.


              Човек, като чуя тези думи и ми става лошо. Направо някакво дежавю. Колко пъти съм го чувал това 2008-2009 година, включително и от мен, признавам си. Като падаше пазара, “биците” си викаха, аз съм дългосрочен, а то падаше ден след ден и накрая се обезцениха акциите с 90%. Какво като си дългосрочен? Да държиш и после да избиваш с години капиталови загуби? Дано да е някаква корекция, ама аз засега си седя на ръцете и гледам мача. Нямам никакво намерение да започвам с покупките.

              Коментар


              • Не знам колко акуратен е техничесия анализ на нелогична, и най-вече нисколиквидна борса като БФБ ,но ето един интересен чертеж.12 RSI и 4.9 Stochastic на 13 годишна графика с месечни барове !!! казва само едно."Спад може и да има още ,но ако си решил да продаваш,не е сега момента"
                Подобни показатели както се вижда е имало края на кризата 2009 на цени около 1лв ,и после лято 2016 ,цени около 2лв.Сега е третия път.

                Иначе спада на БФБ (Софикс под 600 днес) е породен единствено и само от пърденето на Американския фондов пазар.Дали ще се насерат,ще видим.Но там има меча дивергенция на месечна графика,което е сериозна работа.Предполагам УС индексите почват дълга корекция най-малкото.Големия ПУК мисля , че ще го задържат още някоя година,но всичко е възможно във всеки един момент.При голям ПУК,няма как и нашите да не напълнят гащите.Предишната криза 2008, колкото е паднал DJI в %,толкова е паднала и Атерата,а Софикс и повече.
                Но да видим.......процесите са много динамични.
                Long term инвеститори(5г+) изобщо нямат поводи за притеснения.


                Last edited by kurta007; 23.10.2018, 19:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Прав си за първата част - компанията си е финансово стабилна, няма кредити и респективно няма висок риск и т.н. (това с облигациите и дивидента не го разбрах, но не е от значение), но във втората според мен не си прав. Има си и ефект от сантимента на пазара, но основната причина за спада са си резултатите на компанията, а не е от тренда на БФБ. Лично аз не смятам, че точната дума е проблеми в компанията - мениджмънта си е добър, но явно пазарните условия не отговарят на ценовата политика на дружеството. Така, че без да се търси някаква драма, но все пак обективно погледнато причина за спада в цената на акциите са слабите финансови резултати, а не нещо друго.
                  "драма" много ми хареса тази дума.Наистина няма драма от това което се случва. Предполагам с прав, защото аз не съм толкова добре подготвен да си призная. Истината е, че на мен компанията определено ми харесва и от доста години се опитвам да наблюдавам движението и, макар и не в такава дълбочина както няко от другите пишешщи тук. За съжаление след 2008 год. оборота на БФБ може да се сравни с този на голям супермаркет в София. Това силно се отрази на цените и ликвидността. Аз не съм спекулант и за мен е важен по дългосрочен поглед. За мен Атера е истински публична компания и отношението на управляващите към дребните е много добро на фона на останалите компании на БФБ. Не споря с никого и не натрапвам мнение но цените няма как да се върнат кой знае колко особенно на земеделската земя. Виж в недвижимите имоти балона ще се спука този път много по страшно но и това си е мое лично мнение. Видях в Турця апартаменти и офиси в новостоящи се сгради на цени от 330-500 ЛЕВА а едва ли на фона на безумието у нас. Благодаря за конкретните и точни коментари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                    ....за мен компанията си е достатъчно стабилна и с устойчиви показатели.Не тегли кредити, не продава облигации и не увеличава час по час капитала за да имитира дивидент. За мен спада е продуктуван от проблеми които не са самата компания. Просто това е цялостаната картина и на БФБ и навсякъде.
                    Прав си за първата част - компанията си е финансово стабилна, няма кредити и респективно няма висок риск и т.н. (това с облигациите и дивидента не го разбрах, но не е от значение), но във втората според мен не си прав. Има си и ефект от сантимента на пазара, но основната причина за спада са си резултатите на компанията, а не е от тренда на БФБ. Лично аз не смятам, че точната дума е проблеми в компанията - мениджмънта си е добър, но явно пазарните условия не отговарят на ценовата политика на дружеството. Така, че без да се търси някаква драма, но все пак обективно погледнато причина за спада в цената на акциите са слабите финансови резултати, а не нещо друго.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                      ....за мен компанията си е достатъчно стабилна и с устойчиви показатели.Не тегли кредити, не продава облигации и не увеличава час по час капитала за да имитира дивидент. За мен спада е продуктуван от проблеми които не са самата компания. Просто това е цялостаната картина и на БФБ и навсякъде.
                      голяма част от спада тук не е причинен от тенденцията на БФБ
                      тук бизнесът това позволява и не виждам как ще позволи повече при тези параметри на зърнените пазари
                      и не само това
                      фермерите са причина за възхода на Адванса, но и за спада му

                      Коментар


                      • ....за мен компанията си е достатъчно стабилна и с устойчиви показатели.Не тегли кредити, не продава облигации и не увеличава час по час капитала за да имитира дивидент. За мен спада е продуктуван от проблеми които не са самата компания. Просто това е цялостаната картина и на БФБ и навсякъде.

                        Коментар


                        • някой устойчиво проби епичната крепост от 2 лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                            Направи справка при каква лихва финансират
                            В калкулатора им е заложена 8,5 и 9%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              Тези са голямия камък на пътя...

                              -"Според експерти по кредитиране едно от сериозните предимства на "Агрион Финанс" е, че не се изисква прехвърляне на сметки. Това е сериозно облекчение за земеделските производители, тъй като останалите кредитни институции имат задължително условие паричните потоци да са в съответната банка. Компанията предлага и безплатен онлайн достъп за проследяване на параметрите на кредита. Облекчение е и безплатното известяване за дължимите плащания.

                              Все по- често земеделските производители се възползват от възможността да закупят земя при условията на финансов лизинг. От "Агрион Финанс" също отчитат повишен интерес към услугата. Компанията е единствената на пазара, която предлага до 100% финансиране на сделката при лизинг на земеделска земя. Оценката за имота се прави от експертите на "Агрион" и е абсолютно безплатна за земеделските производители. Ако тя съвпада с цената на парцела, фермерът не дължи първоначална вноска, а директно започва да погасява лизингови вноски. Така на практика земеделецът може да започне да си плаща лизинговите вноски, без да влага собствени средства като самоучастие.

                              Улесненият достъп до кредитиране позволява на земеделските стопани да бъдат много по-гъвкави и конкурентноспособни на пазара. Дружеството финансира както едри производители, така и средни и дребни земеделски стопани. Средният размер на исканията за ипотечен кредит е около 100 хил. лв., като договори са подписвани и за над 600 хил. лв. "Нямаме таван на финансирането, като прилагаме индивидуален лимит в зависимост от специфичните нужда на кредитоискателя", допълват от специализираното дружество."

                              Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2018/10...a-zemia.389278
                              Направи справка при каква лихва финансират

                              Коментар


                              • Тези са голямия камък на пътя...

                                -"Според експерти по кредитиране едно от сериозните предимства на "Агрион Финанс" е, че не се изисква прехвърляне на сметки. Това е сериозно облекчение за земеделските производители, тъй като останалите кредитни институции имат задължително условие паричните потоци да са в съответната банка. Компанията предлага и безплатен онлайн достъп за проследяване на параметрите на кредита. Облекчение е и безплатното известяване за дължимите плащания.

                                Все по- често земеделските производители се възползват от възможността да закупят земя при условията на финансов лизинг. От "Агрион Финанс" също отчитат повишен интерес към услугата. Компанията е единствената на пазара, която предлага до 100% финансиране на сделката при лизинг на земеделска земя. Оценката за имота се прави от експертите на "Агрион" и е абсолютно безплатна за земеделските производители. Ако тя съвпада с цената на парцела, фермерът не дължи първоначална вноска, а директно започва да погасява лизингови вноски. Така на практика земеделецът може да започне да си плаща лизинговите вноски, без да влага собствени средства като самоучастие.

                                Улесненият достъп до кредитиране позволява на земеделските стопани да бъдат много по-гъвкави и конкурентноспособни на пазара. Дружеството финансира както едри производители, така и средни и дребни земеделски стопани. Средният размер на исканията за ипотечен кредит е около 100 хил. лв., като договори са подписвани и за над 600 хил. лв. "Нямаме таван на финансирането, като прилагаме индивидуален лимит в зависимост от специфичните нужда на кредитоискателя", допълват от специализираното дружество."

                                Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2018/10...a-zemia.389278

                                Коментар

                                Working...
                                X