Новини ?
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
Има двуцифрено нарастване в Търговище, Шумен и В.Т. и почти 700 дка продадени във Варненско. Плевен е също с поне 1500 дка продадени
Землищата са с 12 по-малко.
Купуват най-вече в северозапада , където са техните фермери, и югоизток.
Едва ли Агрия ще купува от Атера, освен ако не е много удобна. По-вероятно - от онези 80 хил.,които обработват под аренда.
Агентите на Агрия в интересните землища би трябвало да са по- добри от тези на Атера
Купих повечко в първото и малко във второто.Въпреки хлъзгавия терен ...може да е време за малко риск.
Коментар
-
Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
От сайта им, към 30 юни - Търговище 10570дка, Шумен 14180дка, Варна 14477дка, В.Търново 19800дка.
Землищата са с 12 по-малко.
Купуват най-вече в северозапада , където са техните фермери, и югоизток.
Едва ли Агрия ще купува от Атера, освен ако не е много удобна. По-вероятно - от онези 80 хил.,които обработват под аренда.
Агентите на Агрия в интересните землища би трябвало да са по- добри от тези на Атера
Купих повечко в първото и малко във второто.Въпреки хлъзгавия терен ...може да е време за малко риск.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнениеКолеги има ли някой които може да разбере дали атера притежават земи в землищата кадето агрия имат интерес да купуват?
агрия ще купуват за 4500 000 до краят на календарната 2019
Коментар
-
Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнениеКолеги има ли някой които може да разбере дали атера притежават земи в землищата кадето агрия имат интерес да купуват?
агрия ще купуват за 4500 000 до краят на календарната 2019
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнениеНякой от по запознатите, да подскаже, какви са тези рокади тук????
- 2 Харесвания
Коментар
-
Стартовата цена на земя в производителните региони масово вече е 1000 лв./дка
От миналата година цените на земеделската земя постепенно започнаха да се покачват отново. Според данните на Българската асоциация на собствениците на земеделска земя поскъпването е между 5% и 7%. "Интересното е, че долната граница на този ръст вече е минимум 5% в рамките само на една година, което не е никак малко. Цените в производителните региони масово вече отидоха към 1000 лева на декар и това е стартовата цена, на която се договарят. Това заяви в интервю за АгроКлуб Стайко Стайков, председател на Българската асоциация на собствениците на земеделска земя (БАСЗЗ).
Традиционно, най-скъпа е земята в Добруджа, където има сделки за около 2000 лв. за декар и дори над тези нива. Там обаче няма сериозно предлагане. “На север евтини земи вече няма, с изключение на районите близо до Стара планина”, посочи председателят на БАСЗЗ. В най-привлекателните райони на Южна България - край Бургас, Стара Загора, Пловдив и Пазарджик, декарът е между 800-1000 лв., като в отделни землища около Стара Загора стига и 1100-1200 лв. В региона има и единични сделки по 1500 лв. за декар, уточни Стайков.
Собствениците на земя отчитат най-ниски цени в Странджа, Сакар, Хасково и Харманли, където почвите са по-бедни и добивите са по-ниски, както и в Кърджали и Смолян, където обработваемата земя е малко. “Сходна е ситуацията и по поречието на Струма, където от години работят гръцки фирми. Цената не минава 1000 лв. за декар”, каза Стайко Стайков.
Собствениците на земеделска земя очакват тенденциите да са за засилено търсене на земята, поради нейния ограничен характер: “През изминалата година действително купувахме и не продавахме. Сега също продължаваме да купуваме и ограничаваме продажбите. Другият стимул е все още ниският праг, на който може да се започва земеделски бизнес, особено що се отнася до младите фермери. Имали сме много добри печалби и те са свързани с търговията на земя. Миналата година умишлено не продавахме, имайки предвид, че цената на земята се покачва, но имахме по-ниски резултати. Това го знаят всички наши акционери”, коментира председателят на БАСЗЗ.
Според Стайко Стайков цените на земята ще продължат в следващите 10 години да се покачват, независимо от развитието на ОСП. Но няма да има катаклизми като резки спадове или ръстове, а по-скоро балансирано търсене и предлагане на земя.
https://agroclub.bg/news/%D1%81%D1%8...A%D0%B0-1-1418
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
Исках да напиша "пак" да си ги е харесал, но се въздържах. Друго ще да е. Нямам.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
Беше...но вече не е!
Коментар
-
Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
За сделка представляваща 1/10 от 1% от капитала, ми се вижда нелогично каквото и да е манипулация от страна на "големите".
Това е пазар, тук се продава и купува. всеки сам си преценява какво да прави.
А друг е въпроса колко трябва да са "големите", че да са "големи"Last edited by Bivol; 05.09.2019, 16:45.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
В момента на тезгяха има 83К на цена под 2 лв, защо мислиш, при близка ликвидация тези поръчки че ще стоят?
освен ако не се очаква ликвидация на доста по ниска цена от пазарнатаМнението не е препоръка за ПП на ЦК!
Коментар
Коментар