IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Адвансът, на теория би трябвало да е добра алтернатива срещу инфлацията, в резултат от печатането на пари. Земичката е твърд актив, който носи и доход.
    Земята държи на инфлация, колкото държи и едно дървено бичме или кирка от местния строителен магазин!

    Общото е, че както земята, така и кирката, както и бичмето имат стойност и в бъдещето, защото след 10 години, бичмето ще си е бичме, а кирката ще си е кирка, САМО, ЧЕ... стойността на бичмето от времето на строителния бум и кирката, няма да имат същата стойност спрямо други активи, 10 години по-късно ако няма такъв към онзи бъдещ момент. Земята пази до толкова от инфлация, до колкото не е КЕШ, който при висока инфлация, може да изгори, буквално за месец, два.

    Ако някой сравни пакет копчета от Илиенци (10 бройки в комплект), от началото на 90те, спрямо същия пакет копчета днес, пак от Илиенци, ще установи, че скока в цената в ПЪТИ, е приблизително равен на скока в ПЪТИ на земята/ имотите или кирка от строителния магазин!

    Извода е, че земята пази от инфлация само до толкова, до колкото ВСИЧКО, КОЕТО МОЖЕ ДА БЪДЕ СЪХРАНЕНО И ДА ИМА ПОЛЕЗНОСТ И В БЪДЕЩЕ за хората. А това са много неща.


    От тук на сетне не трябва да забравяме и 2 фактора! А те са следните!

    1. Цените на земята в БГ са балон, надут от ЕС субсидиите. Какво правим ако там схемата се разклати и я няма утре?

    2.Ако приемем горното за валидно, че има балон, то дали след 5 или 10 години, земята ще запази стойност, ако ние влезнем на върха на цената,в рамките на пазарно надуване? ДА, тя ще е там и ще има полезност от нея, но ако схемата от точка 1, не е валидна, то каква ще бъде и стойността? Днешната надута от субсидиите или някаква друга преценена през чисто пазарни механизми към онзи момент, след 5 или 10 години?

    п.п.

    Вярно е, че ако хипотезата за инфлация е валидна, купилия днес земя, ще запази някаква стойност утре, НО тя повече или по-малко ще е спрямо вложеното днес? Аз мисля, че ще е по-малко!

    Повече мислене и разбиране и по-малко шаблоникарско възприятие за икономическите и финансови постулати!
    Last edited by Mike Florida; 09.07.2020, 19:11.

    Коментар


    • Адвансът, на теория би трябвало да е добра алтернатива срещу инфлацията, в резултат от печатането на пари. Земичката е твърд актив, който носи и доход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

        Да Морфи, 14 август е датата, която ти трябва...
        Да. Така е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

          Сори. Объркал съм се...
          Да Морфи, 14 август е датата, която ти трябва...
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
            ОСА е на 3 август
            Сори. Объркал съм се. https://advanceterrafund.bg/uploads/...0%A1%D0%94.pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              Тук сега ми е интересно като настъпи ex-dividend датата другия четвъртък ще спихне ли автоматично с 14 стинки.
              ОСА е на 3 август

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Тук сега ми е интересно като настъпи ex-dividend датата другия четвъртък ще спихне ли автоматично с 14 стинки.
                Може и с повече, не е като да не се е случвало, и не само тук !

                Коментар


                • Тук сега ми е интересно като настъпи ex-dividend датата другия четвъртък ще спихне ли автоматично с 14 стинки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Верно да, имаше интервал дето се изпълняваха ордери на 1.55 -58, дори бая време се мота на 1.60-63 аска след като даже стана ясно че поне 14ст ще е дивидента.
                    Помня по едно време калкулирах че пакета им зз над 200к дка се търгуваше за 85 млн, екс кеша и тия на лизинг и в регулация. 100% ливадки,горски...
                    Беше станало тук като златото и среброто същия месец, какво ли не прави липсата на ликвидност.
                    Моите покупки са на 1.68, но малко избързах и не успях да хвана съвсем дъното.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Верно да, имаше интервал дето се изпълняваха ордери на 1.55 -58, дори бая време се мота на 1.60-63 аска след като даже стана ясно че поне 14ст ще е дивидента.
                      Помня по едно време калкулирах че пакета им зз над 200к дка се търгуваше за 85 млн, екс кеша и тия на лизинг и в регулация. 100% ливадки,горски...
                      Беше станало тук като златото и среброто същия месец, какво ли не прави липсата на ликвидност.

                      Тъй като е една от основните ми, не напразно говоря за "ритъм" на пазара;- за последно хванат от края на 2017г с нисходяща тежест и въстановен мартоаприлско време Убаво!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Да не говорим, и че март месец имаше цени под 1.60лв. и можеше да се реализира една много добра доходност !
                        Верно да, имаше интервал дето се изпълняваха ордери на 1.55 -58, дори бая време се мота на 1.60-63 аска след като даже стана ясно че поне 14ст ще е дивидента.
                        Помня по едно време калкулирах че пакета им зз над 200к дка се търгуваше за 85 млн, екс кеша и тия на лизинг и в регулация. 100% ливадки,горски...
                        Беше станало тук като златото и среброто същия месец, какво ли не прави липсата на ликвидност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

                          И за мен е екстра, 7% нето спрямо днешната цена 1.89лв./акция.
                          Да не говорим, и че март месец имаше цени под 1.60лв. и можеше да се реализира една много добра доходност !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                            Интаааа- 203 лв по-малко просто няма да усетиш в потока.

                            УСЕТА е важен,-определя резултата и те държи в ритъма на пазара!
                            Цифрата е и тезгяха и инструмента. Наточил съм се срещу "КоВидя-2019" - дивидента да бия на 2018г. с намаления портофел!
                            Та заложил бях 97% от печалбата , а те още по долу от мен;...-ще ме извадят от ритъм!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Абе друго си е 99/98% от печалбата, а сега ще получа 203лв. по малко, ще трябва да наваксвам през пазар и марж
                              Интаааа- 203 лв по-малко просто няма да усетиш в потока.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Абе друго си е 99/98% от печалбата, а сега ще получа 203лв. по малко, ще трябва да наваксвам през пазар и марж
                                Е, тази година ще трябва да се задоволим с 93.43%, важното е да има повечко печалба за разпределяне!

                                Коментар

                                Working...
                                X