IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • днешният Елана фонд е бивш Статус имоти АДСИЦ, от декември 2019

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Че то този Елана Фонд за Земеделска Земя го има от 10 години и има само 4 сделки за тия 10 години. Последната сделка е от 2019-та при цена 0.35.

      http://basemarket.bg/?page=QuotesInf...T&compnum=118& тука пише уеб сайт че бил http://www.status-imoti.com/

      WTF?

      Някой може ли да обясни какво аджеба е това призрачно дружество?
      Старите кучета помним, че Елана Фонд за Земеделска Земя се създаде в далечната 2005 и се ликвидира 2012 преименувано като ЕЛАРГ.
      Добро дружество беше и не малко изкарахме при ликвидацията му.
      Наистина интересно е защо отново решават да стартират с АДСИЦ за земеделска земя
      Last edited by abc; 24.08.2020, 16:53.

      Коментар


      • https://www.investor.bg/novini/122/a...a-adsic-77336/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

          В този ред на мисли как тълкуваш решението на Елана да стартират сега Елана фонд за земеделска земя АДСИЦ?
          Че то този Елана Фонд за Земеделска Земя го има от 10 години и има само 4 сделки за тия 10 години. Последната сделка е от 2019-та при цена 0.35.

          http://basemarket.bg/?page=QuotesInf...T&compnum=118& тука пише уеб сайт че бил http://www.status-imoti.com/

          WTF?

          Някой може ли да обясни какво аджеба е това призрачно дружество?

          Коментар


          • Май ще трябва друга тема да открием

            Коментар


            • Я, Еверест а си търси нови шарани е, ще намери - ПФ убедени под масата винаги ще има, а цацата така или иначе е леш. И ако НН пак запишат, ще се махна от рях
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                В този ред на мисли как тълкуваш решението на Елана да стартират сега Елана фонд за земеделска земя АДСИЦ?
                Като зная как е намаляло предлагането на земеделска земя от собственици, как се предлагат предимно малки идеални части на имоти, как арендаторите и председателите на кооперации имат първи информация и изкупуват всичко попаднало им, наистина не зная как ще се захранва с имоти фондът на Елана.
                Може би с имоти, които са станали собственост на Елна Агрокредит, след като не са могли да бъдат платени вноските от кредитополучателите?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  аз мисля че ще е "средногодишен изравнител на търсенето на земя"

                  тоест ще купуват в месеците когато фермерите нямат пари и през юли - октомври ще им я продават

                  може би е удачен и израза "временен склад", при условие че имат идея на кого да продадат наесен

                  мисля че ще е съпътстваща дейност към Елана Агрокредит а не бранд ню айдия

                  дори не е нужно да го пълнят с голям капитал
                  650 000 лв. колкото е минимума и като има нужда вкарват с кредити, после изкарват

                  но не съм аз човекът, който да знае истината
                  Здрасти
                  Ами не става дума за 650хил лв.

                  Уведомяваме Ви, че Комисия за финансов надзор (КФН) със свое Решение № 617-Е от 18.08.2020 г. потвърди проспект за първично публично предлагане на емисия акции в размер на до 10 500 000 (десет милиона и петстотин хиляди) броя обикновени, поименни, безналични, свободно прехвърляеми акции с право на глас с номинална стойност 1 лв. (един лев) и емисионна стойност 1.01 лв. (един лев и една стотинка) всяка, с ISIN код BG1100062063, които ще бъдат издадени от „ЕЛАНА Фонд за земеделска земя“ АДСИЦ в резултат на увеличаване на капитала съгласно решение на Съвета на директорите на дружеството от 22.07.2020 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    В този ред на мисли как тълкуваш решението на Елана да стартират сега Елана фонд за земеделска земя АДСИЦ?
                    аз мисля че ще е "средногодишен изравнител на търсенето на земя"

                    тоест ще купуват в месеците когато фермерите нямат пари и през юли - октомври ще им я продават

                    може би е удачен и израза "временен склад", при условие че имат идея на кого да продадат наесен

                    мисля че ще е съпътстваща дейност към Елана Агрокредит а не бранд ню айдия

                    дори не е нужно да го пълнят с голям капитал
                    650 000 лв. колкото е минимума и като има нужда вкарват с кредити, после изкарват

                    но не съм аз човекът, който да знае истината

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Факт е, че възвращаемостта намалява, бизнесът със земя премина своят апогей и става все по - труден,
                      В този ред на мисли как тълкуваш решението на Елана да стартират сега Елана фонд за земеделска земя АДСИЦ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Безсмислено е да се коментира правната страна на въпроса за нещо, което може да бъде преодоляно, стига да има конкретен план и желание за подобен вид търговия.

                        Факт е, че възвращаемостта намалява, бизнесът със земя премина своят апогей и става все по - труден, ликвидацията е един вариант, който ще вдигне значително цената и за кратък период акционерите ще спечелят много. От друга страна такъв опитен екип с утвърдени позиции и връзки, е добре да се използват, но да се диверсифицира дейността с нещо по - рентабилно.
                        Аз съм съгласен с теб, че бизнесът със земя премина своят апогей и става все по - труден, ликвидацията е един вариант, който ще вдигне значително цената и за кратък период акционерите ще спечелят много.
                        Но няма как да не коментираме правната страна на въпроса, защото има закон за АДСИЦ, а те са именно такова друество.
                        След като си убеден, че имат опитен екип може да учредят АД, да го листнат на борсата, да ликвидират АДСИЦ, да изкупят земите му, а ти да си купиш от акциите на АД-то..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          Безсмислено е да се коментира правната страна на въпроса за нещо, което може да бъде преодоляно, стига да има конкретен план и желание за подобен вид търговия.

                          Факт е, че възвращаемостта намалява, бизнесът със земя премина своят апогей и става все по - труден, ликвидацията е един вариант, който ще вдигне значително цената и за кратък период акционерите ще спечелят много. От друга страна такъв опитен екип с утвърдени позиции и връзки, е добре да се използват, но да се диверсифицира дейността с нещо по - рентабилно.
                          Аз съм инвестирал в Атерата именно заради това че ги няма тези работи,за който говориш.Всякакви търговии и глупости носят и рискове, и то доста големи,а момента в който се намираме ,на прага на най-голямата световна финансова криза от Голямата депресия насам, и вероятен РЕЗЕТ ,не е най-подходящото време да се почват некви рисковани ала-бала глупости.Както казах има си стотици други компании и дружества,който иска да инвестира в тях !
                          Твърдо съм против.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Не може АДСИЦ да извършва описаните от теб дейности за търговия със зърно и торове..
                            АД може.
                            Безсмислено е да се коментира правната страна на въпроса за нещо, което може да бъде преодоляно, стига да има конкретен план и желание за подобен вид търговия.

                            Факт е, че възвращаемостта намалява, бизнесът със земя премина своят апогей и става все по - труден, ликвидацията е един вариант, който ще вдигне значително цената и за кратък период акционерите ще спечелят много. От друга страна такъв опитен екип с утвърдени позиции и връзки, е добре да се използват, но да се диверсифицира дейността с нещо по - рентабилно.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                              Все пак акционерите биха се радвали на някаква нова стратегия за бъдещото развитие на компанията, която да доведе до по - значим ръст. Търговията със земя замира, имат изградена мрежа, вместо да дремят служители по офиси, може да обикалят земеделците и да се организира и търговия със зърно и маслодайни семена. Не всеки сезон земеделците купуват земя, но всяка година търсят реализация на продукцията.

                              Преди си мислех за съсредоточаване в няколко землища и започване на обработка на земята, както се случи със донякъде с бившия фонд "Серес", сега крупен производител. Тук организацията е по - сложна и капиталоемка, но търговия със зърно, а защо не и с торове и т.н. може да се организира сравнително бързо.
                              Не може АДСИЦ да извършва описаните от теб дейности за търговия със зърно и торове..
                              АД може.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Лично за мен, ще ми е по добре по Коледа да го връчат, даже на депозит при тях до март ич да го не видя!
                                Тия де влезнаха ги нЕма,
                                Почвам да си мисля, че Inta е г-н Манолов Няма нужда от дивиденти?????
                                IM d best

                                Коментар

                                Working...
                                X