IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Визирах, че е лоша новина за дългосрочните инвеститори с хоризонт 5-10 и повече години. Явно не сте те от тях.
    Щом са глупости за Вас, радвайте се и удряйте задника в тавана, ама по полека та да не го натъртите.
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
      Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
      Разпродажби, разпродажби..... докога?
      А покупки?
      Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
      Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
      Само мнение.
      Имам.
      Глупости на търкалета, дали ще ликвидираш като ЕЛАРГ или ще разпродадеш всичко и ще го раздадеш във вид на дивиденти, си е все тая. Аз нямам нищо против 5 години подред да вземам по 40ст, а после акциите да струват ... 50-60 стотинки!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
        Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
        Разпродажби, разпродажби..... докога?
        А покупки?
        Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
        Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
        Само мнение.
        Имам.
        Е т'ва си е пълна глупост за бисерите....Ми нали като разпродават и не купуват нова земя им се увеличава кеша бе....Да не забравяме,че колкото и да са добри ...просто маржа между продадена и новозакуупена земя намаля.Малките собственици,които продават по 20-30 декара вече и те искат пари.

        Така,че си мисля някои неща за тази позиция....Не е препоръка

        Коментар


        • Адванс Терафонд АДСИЦ е сключил предварителни договори за продажба на още 35 495 дка земеделска земя през първото полугодие, показва отчетът му, публикуван чрез БФБ-София. Текущо те се водят в баланса на дружеството срещу 17,8 млн. лв. или 502 лв./дка.
          Това не е добра новина за всеки дългосрочен инвеститор който има мислеща глава на раменете.
          Разпродажби, разпродажби..... докога?
          А покупки?
          Още няколко години разпродажби с такива темпове, без реципрочни покупки и от инвестиционния портфейл на фонда няма да остане нищо.
          Тогава цената на акцията и може да я видим и доста под номинал.
          Само мнение.
          Имам.
          Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Ми граби бе .......прави репа ,ипотекирай имоти....и граби пари оставени на масата
            На максимума съм в това отношение ... Затова казвам, че е голямо безпаричието

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Carl Johnson Разгледай мнение
              Това не ти е Меком или което друго лъжливо дружество се сетиш, за да търсиш уловки и текста с малките букви.
              Ми граби бе .......прави репа ,ипотекирай имоти....и граби пари оставени на масата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                А сега де....защо ли се получава така....Парите седят и никой не иска да ги вземе
                Това не ти е Меком или което друго лъжливо дружество се сетиш, за да търсиш уловки и текста с малките букви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Това като препоръка ли да го приемаме...за дивидента говоря

                  Не знам какви препоръки са ти в главата. Според мен това си е чиста математика на 2 клас (мисля че умножение и деление във 2 клас се учеха)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Carl Johnson Разгледай мнение
                    Дори и като написаха, пазарът не реагира грам. Уникална работа. Стоят едни пари на масата и никой не си мърда пръста да ги вземе. Голямо безпаричие е обладало БФБ.

                    ПКБ-та до колкото знам нямат право да купуват, поне така пише в закона - само земя. Но и да можеха, едва ли държавната земя си струва усилията.

                    А сега де....защо ли се получава така....Парите седят и никой не иска да ги вземе

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Ей много зле пазарът, няма кой да напише два реда за дружеството след като преди 2 часа дойде отчета. И какво дивидентът догодина вече 40ст ли взе да се очертава (не че не може да стане и повече)
                      Добре че има и такива позиции на БФБ-то
                      Това като препоръка ли да го приемаме...за дивидента говоря

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Ей много зле пазарът, няма кой да напише два реда за дружеството след като преди 2 часа дойде отчета. И какво дивидентът догодина вече 40ст ли взе да се очертава (не че не може да стане и повече)
                        Добре че има и такива позиции на БФБ-то
                        Дори и като написаха, пазарът не реагира грам. Уникална работа. Стоят едни пари на масата и никой не си мърда пръста да ги вземе. Голямо безпаричие е обладало БФБ.

                        ПКБ-та до колкото знам нямат право да купуват, поне така пише в закона - само земя. Но и да можеха, едва ли държавната земя си струва усилията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          ....... И какво дивидентът догодина вече 40ст ли взе да се очертава (не че не може да стане и повече)
                          Добре че има и такива позиции на БФБ-то

                          Коментар


                          • Eми какво да коментираме, което си е добро, добро е.
                            Само не ми е ясно какво смятат да правят целия тоя кеш .
                            Дали купуват ПКБ поне та да ги използват при възможност.
                            Или ще ни дават двоен на тазгодишния дивидент...
                            Понеже засега не забелязвам да купуват активно земя.

                            Ма при всички случаи тук ще съм доволен на още 35-40% нагоре от сегашните нива на 10 месечна база. Което е сигурно.
                            За разлика от 100% при хима дето са толкова сигурни, колкото и че може да е 40% надолу още.
                            Ма всеки си знае най добре риск толеранса...

                            Коментар


                            • Ей много зле пазарът, няма кой да напише два реда за дружеството след като преди 2 часа дойде отчета. И какво дивидентът догодина вече 40ст ли взе да се очертава (не че не може да стане и повече)
                              Добре че има и такива позиции на БФБ-то

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ха-ха - туканка още малко ще надуете до три кинта.... ами а дано някой ви се връже...

                                В моментът вече е по-сгодно човек да си купи Жабоци, отколкото тоя балоняк.
                                Балони, Балоняци, Дирижабли, Цепелини, .. се вият в усой
                                Не е препоръка (да ге...)

                                Коментар

                                Working...
                                X