IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мен цитираното ме подсеща за друг един въпрос. От много време държат тази градска и крайградска земя, та въпроса ми е каква е била целта на тези покупки и дали се прави нещо с тази земя ? Прави ли се опит да се вкара в регулация или пък препродажба, гледам, че от години я държат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      • Адванс Терафонд АДСИЦ купи 54 ха при средна цена от 10 330 лв. през август. Дружеството продаде 15 ха земеделска земя при цена от 16 000 лв./ха. В резултат на сделките към края на месеца компанията притежава 22 506 ха земеделска земя и 12 ха градска земя. За стопанската 2019/2020 г. Адванс Терафонд АДСИЦ очаква 6.558 млн. лв. приходи от рента, като 48.6% от тях са събрани. 86% от рентата за миналата година е събрана.
      Като прочетох средната, реших че е чукната някоя нула повече. С тези хектари много се обърках, в наше село за декари говорят.

      Нека приберат реколтата от полето земеделците, да се разплатят напълно с различни хиени доставчици, пък към последните месеци ще видим какво ще им остане за земица.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


        • Адванс Терафонд АДСИЦ купи 54 ха при средна цена от 10 330 лв. през август. Дружеството продаде 15 ха земеделска земя при цена от 16 000 лв./ха. В резултат на сделките към края на месеца компанията притежава 22 506 ха земеделска земя и 12 ха градска земя. За стопанската 2019/2020 г. Адванс Терафонд АДСИЦ очаква 6.558 млн. лв. приходи от рента, като 48.6% от тях са събрани. 86% от рентата за миналата година е събрана.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
          Начален срок за изплащане на дивидента – 23.09.2020 г.

          http://www.x3news.com/download/?id=477961

          Сгрешил съм с една седмица, но по дълго ще е спестен..., че и едно предлагане се очаква да стартира до седмица вероятно

          пп. това е от кълбото, бях го видял по рано
          Last edited by inta53; 02.09.2020, 12:46.

          Коментар


          • Начален срок за изплащане на дивидента – 23.09.2020 г.

            http://www.x3news.com/download/?id=477961

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

              До преди седмица беше 1.78, който искаше си е купил и е напред. Вероятно ще си навакса обратно, така че няма място за притеснение.
              Аз понеже тая игра я гледам от 4 години вече и искам да се похваля че си допълних на 1.79 и 1.78 по общо 5200 бройки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Както се очакваше, вчера post-trading някой смъкна точно със 14 стинки надолу, колкото е дивидента.
                До преди седмица беше 1.78, който искаше си е купил и е напред. Вероятно ще си навакса обратно, така че няма място за притеснение.

                Коментар


                • Както се очакваше, вчера post-trading някой смъкна точно със 14 стинки надолу, колкото е дивидента.

                  Коментар


                  • Имаше един преди 1 година с 3000 % печалби ,който се изгуби (

                    Коментар


                    • Естествено и цялата ни борса е "спекана " ,с някои проблясъци от време на време Въпрос на хоризонт

                      Коментар


                      • Тук върху цената "тежи" -ниския добив таз година и "някакви" предложения за данък на земята според мен .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Абе кви хартиики ве момче,попрегледай и събери малко информация и тогава говори.Ти си толкова финансово НЕГРАМОТЕН че няма на къде повече,тръгнал да обижда на никове.


                          Знаеш ли ме кой съм зад този ник? Ти като си с 50годишна регистрация що драскаш ГЛУПОСТИ където и 10г ми син е по наясно .Хартийки били.Ми има си отчети там си пише кое,колко и какво ТОЧНО притежава дружеството

                          и като ти чета последните 5-6 от глупави,по-глупави мнения,май точно на теб ще ти подхожда форума на бгмама
                          Кой си?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                            + Хартийките по-лесно и бързо се купуват
                            + не плащаш данък. Ако купиш зема - плащаш
                            - да приемем, че няма рента и продажбите почти спрат. Тогава меринджеите, управляващото дружество сигурно пак ще иска да папат? Какво им се полага по устав, ако някой може да каже? Т.е. хартийките може да губят стойност за разлика от земята.
                            Това е така, има и най - различни лоши практики, които могат бъдат в ущърб на акционерите и в същото време да са напълно законни, малките няма особено голям контрол, както един собственик би решил кога и за колко да продаде парче земя. Доверието тук и в марката "Карол" е високо, лошо не съм видял, но човек винаги трябва да има едно на ум и съм приел, че всяка една инвестиция утре може да струва 0 по една или друга причина.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                              Спора беше за съвсем друго.Световно (НЕ)известния и всепризнат финансов експерт,а и познавач в дълбочина на земеделието в БГ, никнеймът "К.0. " с регистрация от 20 години в некъв бг форум (това е много важно и веднага вдига нивото му до небесата на секундата) твърди че нямало смисъл да се инвестира в Атера,ако нямало голям дивидент.А аз му казах че акцията е подценена в момента с 35% и нагоре на база нетните си активи

                              Той изобщо обаче едва ли има някакво понятие какво му говоря.На него му дай 10 ст дивидент,иначе предлага некви глупости Атерата да почнели да търгуват с торове и то по време -20,-30% и нагоре спад на БВП на Европа и УСА и по време на продължаваща пандемия.

                              Въпиюща финансова неграмотност така бих го определил (да не казвам и по-големи думи да не ме трият
                              Като има криза, значи земеделците няма да торят....За какви активи пишеш, според активите цената на ZHBG знаеш ли колко трябва да е, също и на десетки други компании на БФБ? Цената на една акция, а тук е акция, не е парче земя, е колкото я оцени цар пазар според редица фактори, които й влияят, но си твърде далеч и елементарни разлики не може да направиш, след години може да е и 10 лв или 10 ст. и цената на декар е само една част от формулата.

                              Колкото повече пишеш, толкова повече се излагаш, понеже нивото, което показваш е под 0 и подобни отрицателни електрони не могат да осъзнаят колко ограничени са, като тук си проличава не само липсата на всякаква икономически или финансови познания, а изобщо и липса на образование, единствено желание за спор с доводите на някой ало - измамник.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                                Спора беше за съвсем друго.Световно (НЕ)известния и всепризнат финансов експерт,а и познавач в дълбочина на земеделието в БГ, никнеймът "К.0. " с регистрация от 20 години в некъв бг форум (това е много важно и веднага вдига нивото му до небесата на секундата) твърди че нямало смисъл да се инвестира в Атера,ако нямало голям дивидент.А аз му казах че акцията е подценена в момента с 35% и нагоре на база нетните си активи

                                Той изобщо обаче едва ли има някакво понятие какво му говоря.На него му дай 10 ст дивидент,иначе предлага некви глупости Атерата да почнели да търгуват с торове и то по време -20,-30% и нагоре спад на БВП на Европа и УСА и по време на продължаваща пандемия.

                                Въпиюща финансова неграмотност така бих го определил (да не казвам и по-големи думи да не ме трият

                                Зановоизлюпен по регистрация в този форум, си много компетентен и претенциозен!
                                Вземи първо се поогледай с "критерия" си поне в "набора" от дружества в БГ40 и тогава селектирай с оценките си!

                                Коментар

                                Working...
                                X