IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
    В Карол и при мен е дошъл, но в Банка ДСК сутринта казаха, че още няма нищо...
    Който има акции в регистър А от днес вече може да си получи дивидента в банката.

    Коментар


    • В Карол и при мен е дошъл, но в Банка ДСК сутринта казаха, че още няма нищо...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
        ъъъъъъъъъъъъъ, аз нямам ........... ОББ
        В карол е дошъл . В мобилна версия не пише от къде идат пари, но ние знаем

        Коментар


        • ъъъъъъъъъъъъъ, аз нямам ........... ОББ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Тук не почиват, дивидента е по сметката наличен !
            Бравос

            Коментар


            • Тук не почиват, дивидента е по сметката наличен !

              Коментар


              • "Адванс Терафонд" с по-слаби продажби, покупки и събираемост на рентите

                Нищо извън очакванията, позитивното е, че цената се държи на доста добри нива.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Към края на 2016 имат само един имот в регулация- този в Ст Загора - 10 650 м2.
                  През 2017 вкарват в регулация още 51 526 м2 и към края на годината са 62 176 м2.
                  Толкова остават до продажбата на имота в Ст Загора и към момента са 51 526 м2. като отделно имат и имоти в урбанизирани територии, но извън регулация, с балансова стойност 2 906 хил. лв.
                  Това е добре. Сега въпроса е ще има ли последващо развитие и работи ли се по тези регулирани имоти за някаква реализация, защото предполагам те са спящи и не носят доход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Мен цитираното ме подсеща за друг един въпрос. От много време държат тази градска и крайградска земя, та въпроса ми е каква е била целта на тези покупки и дали се прави нещо с тази земя ? Прави ли се опит да се вкара в регулация или пък препродажба, гледам, че от години я държат.
                    Към края на 2016 имат само един имот в регулация- този в Ст Загора - 10 650 м2.
                    През 2017 вкарват в регулация още 51 526 м2 и към края на годината са 62 176 м2.
                    Толкова остават до продажбата на имота в Ст Загора и към момента са 51 526 м2. като отделно имат и имоти в урбанизирани територии, но извън регулация, с балансова стойност 2 906 хил. лв.
                    Last edited by abc; 19.09.2020, 19:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      А нима няма риск във всяка една сделка и бизнес ! Нека се консултират и проучат какви проекти биха се развили и тогава да сменят предназначението. Аз бездействието по отношение на тази крайградска земя си го обяснявам първо, че сигурно е купувана на много високи цени и второ, че и не е подходяща за регулация след като толкова години нищо не се прави с нея.
                      И си вземат такса за "управление " на активите (

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        Регулацията струва пари. И регулацията доколкото знам е за различни видове. Жилищно, лоигистичен парк, промишлена сграда, офис сграда. Като кихнеш Х или ХХ евро на квадрат за регулация, после какво правиш, ако модата се смени и вместо логистичен парк, е нужно за промишлена сграда? Пак кихаш Х или ХХ евро на квадрат. Не разбрирам от регулация, но си мисля че има риск в регулирането. Не е ли по-добре купувача да се оправя? Той ще знае какво иска да строи.
                        А нима няма риск във всяка една сделка и бизнес ! Нека се консултират и проучат какви проекти биха се развили и тогава да сменят предназначението. Аз бездействието по отношение на тази крайградска земя си го обяснявам първо, че сигурно е купувана на много високи цени и второ, че и не е подходяща за регулация след като толкова години нищо не се прави с нея.

                        Коментар


                        • Имат 10 дка до Герман, до околовръстното, закупена по 70 евро 2006г, Враца е 36 дка, общо за под 1 млн. лв., ако не греша
                          https://www.investor.bg/novini/122/a...odinata-53859/

                          Събираемостта за текущата година изостава спрямо август 2019: 48.6% vs 52.7%
                          Интересен ще е бюлетинът за октомври.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Благодаря за информацията Марияне ! Може би голяма част от тази земя е купувана на високи цени с влизането в ЕС през 2007г. През всичките тези години до сега трябваше да се направи опит най малкото да се вкара в регулация за последващо развитие и препродажба. Това са само размисли и идеи, но може би земята не е подходяща за регулация.
                            Регулацията струва пари. И регулацията доколкото знам е за различни видове. Жилищно, лоигистичен парк, промишлена сграда, офис сграда. Като кихнеш Х или ХХ евро на квадрат за регулация, после какво правиш, ако модата се смени и вместо логистичен парк, е нужно за промишлена сграда? Пак кихаш Х или ХХ евро на квадрат. Не разбрирам от регулация, но си мисля че има риск в регулирането. Не е ли по-добре купувача да се оправя? Той ще знае какво иска да строи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              Част от земята е до София, а другата до Видин.
                              Софийската е до околовръстното до Ботевградско шосе
                              https://www.investor.bg/novini/122/a...-sofiia-52598/

                              Скоро "И Ар Джи 3" продаде имот на Околовръстното с качествена загуба от около 30%
                              https://www.investor.bg/bylgariia/45...n-evro-311800/

                              Атера си продаде градската земя в Стара Загора на печалба.
                              Ако продават в София на загуба, дивидента ще пострада, което явно не искат, защото разваля дивидентната традиция
                              Благодаря за информацията Марияне ! Може би голяма част от тази земя е купувана на високи цени с влизането в ЕС през 2007г. През всичките тези години до сега трябваше да се направи опит най малкото да се вкара в регулация за последващо развитие и препродажба. Това са само размисли и идеи, но може би земята не е подходяща за регулация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Мен цитираното ме подсеща за друг един въпрос. От много време държат тази градска и крайградска земя, та въпроса ми е каква е била целта на тези покупки и дали се прави нещо с тази земя ? Прави ли се опит да се вкара в регулация или пък препродажба, гледам, че от години я държат.
                                Част от земята е до София, а другата до Видин.
                                Софийската е до околовръстното до Ботевградско шосе
                                https://www.investor.bg/novini/122/a...-sofiia-52598/

                                Скоро "И Ар Джи 3" продаде имот на Околовръстното с качествена загуба от около 30%
                                https://www.investor.bg/bylgariia/45...n-evro-311800/

                                Атера си продаде градската земя в Стара Загора на печалба.
                                Ако продават в София на загуба, дивидента ще пострада, което явно не искат, защото разваля дивидентната традиция

                                Коментар

                                Working...
                                X