IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Допълва се портфейл, днес тук утре и по другите позиции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      То е ясно че все някога ще дойде и техния час. Въпроса обаче е колко ще чакат това да стане
      Скъпо е да. Днес е скъпо - утре по- скъпо ми викат майстори които ги каня за да направят ремонт. Чаках, чаках и накрая пак ги викнах на цена х2. Остави ги да се ослушват, на цена от 3+ вероятно повечето ще купят, а издуе ли се като балонаците на БФБ - нищо чудно и 5 - цар да удари.
      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

        Ще дойде и техния час, след мощното плондиране, мисля си аз.
        Ще се наиграят бичетата като при неохима, - бавно ще се разбалончват после като при хима.
        Браво тоя път на Груйката, че вижда боза в алтернативата. И не се лъже за "перспективата".
        Аре, още един "хейтър" - ти не си ли разбрал, че в дадена позиция, ако решиш да пишеш по нея, следва само да славославиш? Иначе си хектър, луд, малоумник и т.н. А, да, и завиждаш - затова и ги оставям лудите да си лудуват напоследък и не се бъркам по определени теми, дето яхтсмените са много чувствителни, нищо че летят в облаците. Понеже сутринта случайно ми попадна бюлетинът на Атера и видях цената от 40 кинта на декар рента, реших да поровя и намерих данните на НСИ за 2019 (следващият месец ще излязат и за 2020). Там пише разни интересни неща:

        - Например, че рентата (средната за страната) е 49 лева за 2019 и 50 за 2018. За Атера обаче явно важат други правила и средната рента е 40 кинта?
        - Още по-веселото е, че ако се разбие по региони, то средната рента на Атера следва да е (според земите, които имат, посочени в годишния им отчет) - 50х0,5 (Северозапада) + 60х0,1 (северен централен) + 70х0,2 (Севеоизточен) + 35х0,2 (земите в Южна България на Атера) или иначе казано - 52 лева рябва да е рентата на Атера, ако се ползват данните на НСИ, а, както знаем, те винаги са занижени (щото иначе и земята следва да се смята по 1050 лева декара )
        - а най-веселото е, че въпреки че само 5% от земята на АТера е 7-10 категория, а всичко друго е 1-6 категория, те успяват да отдадат едва 84% от земята си
        - и за финал - гърбят дружеството с 4-5 милки на година за "консултации" - велико, просто велико.

        Та сега си сметнете тези 200 000 декара по 52 лева на декар (минимум) - ми то улетя на 11 милки (12 стинки на акция) само от рентите, като тази доходност може да ти докара и идиот, но не, "професионалистите" от Карол ги добутват до едва 40 кинта на декар, при това отдават едва 84% от земите и пак вземат лъвския пай (т.е. почти всичко) от платените (ако ги платят въобще, че и събираемостта е алеле, майко) ренти.

        И въпреки всичките си кусури, акцията си е ок. А ако ги нямаше? Ако имаше наистина добро управление? Те такива въпроси си задавам, щото си хейтър и голтак. Иначе, пак да кажа, акцията си има супер основа, ама тя основата беше същата и на 1,60 преди 1 година Упсехи и все нагоре
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • То е ясно че все някога ще дойде и техния час. Въпроса обаче е колко ще чакат това да стане

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Тук мечките от какво им е душицата толкова бой изядоха горките
            Ще дойде и техния час, след мощното плондиране, мисля си аз.
            Ще се наиграят бичетата като при неохима, - бавно ще се разбалончват после като при хима.
            Браво тоя път на Груйката, че вижда боза в алтернативата. И не се лъже за "перспективата".

            Коментар


            • За Адванса съм на принципа, или хубаво, или нищо, когато става въпрос за приказки! Държа тук от 2014-та и допълвам, когато мога.

              Това е една от малкото доказали се във времето стабилни и перспективни позиции, снасящи и нелош за бг компаниите дивидент!

              Не вярвам да има разочаровани от фонда, освен тия, които го нямат в портфейла си!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Сутринта случайно попаднах на бюлетина на тази акция - да подчертая, че акцията е хубава, цената ѝ все още не е балон, а аз нямам акции тук само заради яхтата, дето уж ѝ се водя мажо, и прибира цялата рента - въпрос на принципи. Та нали оставяме настрана колко трябва да е реланта цена на акцията (отново подчертавам, че дори и със сегшаната цена не изглежда като балон), но ми направи впечатление че:
                - отдават само 84% от земята, която имат, което е безумно малко -това ме замисля за качеството ѝ
                - от отдадената земя вземат едва 40 кинта на декар средна рента - това пак ме замисля за качеството ѝ
                - дори и тази мижава рента не могат да си съберат, като за земеделската 2019-2020 са събрали едва 80% от нея - това ме замисля и за качеството, и за мениджмънта тук!

                Успех на акцията и държащите - една от многото акции на БФБ с огромни активи на хартия, много добри перспективи и стараещ се да обере каймака от нея мениджмънт. Е, не са достигнала нивото на комунетата от Хика, които са топа на топа по лапане, но го доближават. Още веднъж - успех и дано видите скоро и тройка с гарнитура

                Ye, ще, очаквам голямата изненада да се случи след екс дивидента,- ще рече да се не види спад от 0,10-0,14 както обикновено, а запълване на всички "дупки" по позицията

                Коментар


                • Тук мечките от какво им е душицата толкова бой изядоха горките

                  Коментар


                  • Сутринта случайно попаднах на бюлетина на тази акция - да подчертая, че акцията е хубава, цената ѝ все още не е балон, а аз нямам акции тук само заради яхтата, дето уж ѝ се водя мажо, и прибира цялата рента - въпрос на принципи. Та нали оставяме настрана колко трябва да е реланта цена на акцията (отново подчертавам, че дори и със сегшаната цена не изглежда като балон), но ми направи впечатление че:
                    - отдават само 84% от земята, която имат, което е безумно малко -това ме замисля за качеството ѝ
                    - от отдадената земя вземат едва 40 кинта на декар средна рента - това пак ме замисля за качеството ѝ
                    - дори и тази мижава рента не могат да си съберат, като за земеделската 2019-2020 са събрали едва 80% от нея - това ме замисля и за качеството, и за мениджмънта тук!

                    Успех на акцията и държащите - една от многото акции на БФБ с огромни активи на хартия, много добри перспективи и стараещ се да обере каймака от нея мениджмънт. Е, не са достигнала нивото на комунетата от Хика, които са топа на топа по лапане, но го доближават. Още веднъж - успех и дано видите скоро и тройка с гарнитура
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                      Как реши кое е високо и кое не, нали има докуметни за съответните покупки, Атера с какво е по-добра, с трънаци и шубраци в активите ли
                      Атера е най-надутия плондер в момента, за мен. Въпрос на време да се разбалончи. Може би след дивидента

                      Време е да се поогледаш и поръсиш главата с пепел!
                      -Има няма две недели време, а гълъбката отлитЕ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Разбира се ,че имам акции тук,но това нали мотане не го разбирам..Замислям се да продам и после да купя..

                        Kakво има за мислене, хората вече са го измислили:


                        Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Удри уйно

                        Коментар


                        • Разбира се ,че имам акции тук,но това нали мотане не го разбирам..Замислям се да продам и после да купя..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Тц - ще падне. Тука не е като у САЩ.

                            Тука всичко под земята е държавна собственост. Държавата дава на концесия някой да добива залежите. Съответно отчуждава имотите по някакви близки до пазарните цени. Само че всички наоколо почват да скачат и протестират, че не искат да се копа и да се замърсява около тях. Щото е ясно, че те нищо не прибират, а всичко отива в държавния бюджет. А за месните остава само мръсотията, плюс евентуално някое работно място. Справка като искаха да правят сондажи само за проба за шистов газ из Добруджа - имаше сериозни протести и държавата даде на заден.


                            п.п. Включително водата под земята е държавна собственост. Ако искаш да копаш кладенец и да черпиш вода за поливане, която се връща обратно там откъде си я изкарал, трябва да си сложиш водомер и да плащаш на ВИК-ато.
                            Наясно съм с това, беше просто шега !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                              Удри уйно
                              Скоро не съм те виждал да ползваш този твой хитов израз, ама тук си е баш на място....

                              Коментар


                              • Удри уйно

                                Коментар

                                Working...
                                X