IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

    За много неща си прав, наистина за много. Просто стилът ни на мърморене като 6 годишно момче е мега противен. Напомняш ми на тоя юнак Божилов от Спаси София дето по цял ден мрънка във Фейсбук и реално е ПРАВ за почти всичко, просто маниерът на мрънкане е отблъскващ, дразнещ, нямам повече епитети.

    TL;DR Дръж се като мъж и спри да мрънкаш/мърмориш.
    Турих ти плюсче - може и да си прав, от доста хора съм го чувал. Ма правотата ми почесто надделява над мрънкането ми (пък според мен си говоря като пич, ма знам ли - всяко мнение, различно от моето, ако не е с обиди и едносрично, ми е интересно), та затова и ме търпят близките ми Упсехи на теб и на акцията - тук трите лева биха ѝ отивали, но не се знае знае ли се
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Много съм спокоен - как е инвестицията на 1,30 в еваната агро - и тя ли е от читавите? Ма наистина не ив разбирам някои хора (ако не си многоников и ти де, в което много се съмнявам) - зададох конкретен въпрос, ако някой е ходил на ОСА, да осветли нас, тези, дето не сме ходили там, а пък "прозрачното" дружество не прави уебинари като Брефчето, на които и Груювците да си зададат въпросите и да им се отгвоори наистина компетентно и с аргументи. като резултат Груювците са спомогнали за закупуване на 30 000+ акции в Бреф, ама и това са пари за семки, та може още толкова да се вземат, щото хората са наистина прозрачни и с ясни цели. Тук - тишина и общи лафчета, а въпросите тежат като дамоклиев меч. Иначе за самият бизнес на Атера - никога лоша дума не съм казал!

      П.С. Кои са 5-те читави акции, интересно ми е? А Спиди не беше ли балон?
      За много неща си прав, наистина за много. Просто стилът ни на мърморене като 6 годишно момче е мега противен. Напомняш ми на тоя юнак Божилов от Спаси София дето по цял ден мрънка във Фейсбук и реално е ПРАВ за почти всичко, просто маниерът на мрънкане е отблъскващ, дразнещ, нямам повече епитети.

      TL;DR Дръж се като мъж и спри да мрънкаш/мърмориш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

        Приятел, 5 читави акции има на БФБ и ти уцели само Спиди. Споко, нема се нервиш.
        Много съм спокоен - как е инвестицията на 1,30 в еваната агро - и тя ли е от читавите? Ма наистина не ив разбирам някои хора (ако не си многоников и ти де, в което много се съмнявам) - зададох конкретен въпрос, ако някой е ходил на ОСА, да осветли нас, тези, дето не сме ходили там, а пък "прозрачното" дружество не прави уебинари като Брефчето, на които и Груювците да си зададат въпросите и да им се отгвоори наистина компетентно и с аргументи. като резултат Груювците са спомогнали за закупуване на 30 000+ акции в Бреф, ама и това са пари за семки, та може още толкова да се вземат, щото хората са наистина прозрачни и с ясни цели. Тук - тишина и общи лафчета, а въпросите тежат като дамоклиев меч. Иначе за самият бизнес на Атера - никога лоша дума не съм казал!

        П.С. Кои са 5-те читави акции, интересно ми е? А Спиди не беше ли балон?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          На ОСА е казано до края на юли. Това включва и юни, разбира се
          • 15 юни 2021 | Публикуване на месечен бюлетин за май 2021 година;
          • * 2021 | Дата на плащане на дивидент
          • 15 юли 2021 | Публикуване на месечен бюлетин за юни 2021 година;

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ти ходи ли на ОСА? Че са ми интересни разговорите в края, за които хората от яхтата, както винаги, ни осведомяват честно и почтено, а още повече изчерпателно с лафче тип - на всички въпроси относно финансовото състояние и т.н., членовете на СД отговориха подробно и изчерпателно. Може и на лично, благодаря, ако е някаква велика тайна
            Приятел, 5 читави акции има на БФБ и ти уцели само Спиди. Споко, нема се нервиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение

              Така започваше последното ми мнение във форума, от 19.06.2020г. е. Много се радвам, че очакванията ми тук не само се сбъднаха, ами надхвърлиха и собствените ми очаквания. Продължавам много да харесвам Адванс Терафонд и да смятам, че има страхотен фундамент, както го харесвах и през годините, които съм на БФБ, само че сега имам акции на дружеството, докато предишни години все така му симпатизирах, но се оглеждах за още по-бързи кончета да си влагам средствата. Притежавам акции на БФБ, включително и Адванс Терафонд и вероятно съм пристрастен. Не твърдя, че собствените ми стратегии и очаквания са правилни. Минали движения на цената не са гаранция за бъдещи такива. Не знам в каква посока ще са движенията на цената занапред, нито каква ще е стратегията ми в бъдеще, дали ще държа, купувам или продавам. Препоръки нямам никакви.
              Татко Шърк, като гледам портфейлите ни са почти еднакви. Евала.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                На ОСА е казано до края на юли. Това включва и юни, разбира се
                Ти ходи ли на ОСА? Че са ми интересни разговорите в края, за които хората от яхтата, както винаги, ни осведомяват честно и почтено, а още повече изчерпателно с лафче тип - на всички въпроси относно финансовото състояние и т.н., членовете на СД отговориха подробно и изчерпателно. Може и на лично, благодаря, ако е някаква велика тайна
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                  Може би края на юни
                  https://advanceterrafund.bg/bg/dividenti
                  На ОСА е казано до края на юли. Това включва и юни, разбира се

                  Коментар


                  • Може би края на юни
                    https://advanceterrafund.bg/bg/dividenti

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      EX - датата е 11 Юни, а за дивидента няма нищо/
                      Дивидента- до края на юли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                        Това дружество следите ли го... Преди няколко месеца го бяха натиснали доста и него покрай шоковото пропадане на индексите, пък аз реших, че има стойност зад него, а и с тази налагаща се напоследък европейска тенденция да се мисли вече за снабдяване не от другия край на света само, а да се мисли за повече диверсификация и за локално производство в много сфери, т.е. нашите масиви с жито да се окажат още по-важни, както и земите под тях, реших да му обърна повече внимание. Всъщност Атера винаги ми е било в топ 3 откъм коректни компании, бих се радвал да има повече такива компании, но винаги ми е било твърде консервативно откъм възможна доходност, затова не ми е било фаворит за покупка на акции. Както съм писал неведнъж, мен дивидентите не са ми най-важни, а се стремя да търся добра капиталова доходност. Стремя се да гоня компании, които в рамките на 1-2 г биха ми донесли поне 20-30%, а тайно се надявам на 50-60%, понякога ми се получава, дори повече (такова е най-тежкото ми дружество в момента, но няма да отварям въпрос за него сега, а и съм го споменавал неведнъж при редките си иначе включвания)......
                        Така започваше последното ми мнение във форума, от 19.06.2020г. е. Много се радвам, че очакванията ми тук не само се сбъднаха, ами надхвърлиха и собствените ми очаквания. Продължавам много да харесвам Адванс Терафонд и да смятам, че има страхотен фундамент, както го харесвах и през годините, които съм на БФБ, само че сега имам акции на дружеството, докато предишни години все така му симпатизирах, но се оглеждах за още по-бързи кончета да си влагам средствата. Притежавам акции на БФБ, включително и Адванс Терафонд и вероятно съм пристрастен. Не твърдя, че собствените ми стратегии и очаквания са правилни. Минали движения на цената не са гаранция за бъдещи такива. Не знам в каква посока ще са движенията на цената занапред, нито каква ще е стратегията ми в бъдеще, дали ще държа, купувам или продавам. Препоръки нямам никакви.
                        Last edited by Татко Щърк; 10.06.2021, 09:05.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • EX - датата е 11 Юни, а за дивидента няма нищо/

                          Коментар


                          • Някой добър колега ще светне ли кога е Ex-датата и Pay-датата на дивидента тук, че не ми се рови напред-назад по документи?

                            Коментар


                            • Гледай в Чикаго

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Аз ще се радвам да слезе още защото няма да ми се налага да мисля къде да набия парите от дивиденти
                                И аз я чакам да падне, че да натоваря още обаче като гледам графиката губя надежда.

                                Коментар

                                Working...
                                X