IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Когато няма доводи и факти типично за БГ се прибягва към доноси/клевети/неистини. Тъжна БГ картинка.

    Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
    Обикновено пише в теми, където е имало покачване на цената и често след това идва или спад или застой на акцията, а някъде и срив (както беше при Патките, където той беше един от върлите привърженици - ествествено продаде навреме)
    Както става обикновено примерът е много на място, можеш да видиш кой е открил темата за ХДПАТ на времето, когато ХДПАТ беше на цена 350 лева за акция и две години по-късно достигна 45000 лв за акция. "където е имало покачване на цената и често след това идва или спад или застой на акцията, а някъде и срив ..." ДАМ
    веселяци сте ей
    Иначе с този пример ми се връщат едни носталгични чувства, че такава позиция не знам ще видя ли пак някога

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Не знам за какви 1000 дка говориш, аз казах че продават над 900 защото за първите 3 месеца за продали 12 хил дка на средна 914 лв/дка.
      Времето ще покаже кой крив и кой прав!
      Поздрави и успех в твоите инвестиции!
      Прав си, говорил съм на изуст. Не са 1000 дка по-зле е положението, 1627 са.
      Справка : http://www.investor.bg/novini-i-anal...-lvdka,131699/

      Мисля, че няма нужда да коментирам. Цифрите са прозрачно ясни. Ясно е къде и какво е продавано.

      Не ме разбирайте погрешно. Не съм настроен песимистично и не целя да ви навивам да продавате, за да купувам. Просто осветлявам някои факти, с цел да няма изненадани после. Съжалявам, че развалям идилията, която царува в темата и розовите сънища. Просто е време да се доближим малко повече до реалността и смятам, че моментната цена на книгата си е справедлива.

      @ Gekko: Мерси за инфото, ще си запиша в тефтерчето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Е хайде моля ти се, спести ни го! Не всички ги ядем доматите с колците. Всички знаят онези 1000 дка продадени на 1000 лв/дка къде са се намирали и коя категория са били. Както е ясно, че купените на 600 лв не са нито същата категория, нито се намират близо до същото място. Няма нужда да се заблуждаваме едни други. Викаш да разпродададем най-доходоносните земи сега, а после ще го мислим. Голяма печалба ще падне няма що! Все пак си прав, както обикновено някои ще спечелят, други не
        Всеки си има глава на раменете, да я ползва по предназначение.
        Не спори с БСЕ трейдъра

        Стара форумна хиена е. Обикновено пише в теми, където е имало покачване на цената и често след това идва или спад или застой на акцията, а някъде и срив (както беше при Патките, където той беше един от върлите привърженици - ествествено продаде навреме)
        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Е хайде моля ти се, спести ни го! Не всички ги ядем доматите с колците. Всички знаят онези 1000 дка продадени на 1000 лв/дка къде са се намирали и коя категория са били.
          Не знам за какви 1000 дка говориш, аз казах че продават над 900 защото за първите 3 месеца за продали 12 хил дка на средна 914 лв/дка.
          Времето ще покаже кой крив и кой прав!
          Поздрави и успех в твоите инвестиции!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            3) Да купуват земя на 600, след като преди това са продали над 900 лв за декар ... не, не мисля че е глупаво, мисля че е супер добър ход на мениджмънта от който печелим всички

            Успех!
            Е хайде моля ти се, спести ни го! Не всички ги ядем доматите с колците. Всички знаят онези 1000 дка продадени на 1000 лв/дка къде са се намирали и коя категория са били. Както е ясно, че купените на 600 лв не са нито същата категория, нито се намират близо до същото място. Няма нужда да се заблуждаваме едни други. Викаш да разпродададем най-доходоносните земи сега, а после ще го мислим. Голяма печалба ще падне няма що! Все пак си прав, както обикновено някои ще спечелят, други не
            Всеки си има глава на раменете, да я ползва по предназначение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение

              Два варианта ми идват на ум:
              - Чрез уедряване на парцелите им повишават стойността - по-добрия вариант, но ме съмнява чак 1,5 пъти да качва това стойността
              - Продават хубава земя, а купуват не чак толкова хубава - по-лошия вариант.
              На този въпрос според мен отговорът му се крие в % на отдадените под аренда земи. Започне ли да пада драстично отиваме на вариант 2.

              Коментар


              • Продадени 12.5 и додоворени 12.2. Печалбата за разпределяне като дивидент за следващи години по цена на придобиване ли се смята ?

                Коментар


                • Аз по принцип съм много ЗА Атерата, много ме кефят, имам и техни акции (или акций както е модерно да се пише). Обаче едно нещо леко ме човърка отвъре - как аджеба купуват на 500-600, а продават на 900?

                  Два варианта ми идват на ум:
                  - Чрез уедряване на парцелите им повишават стойността - по-добрия вариант, но ме съмнява чак 1,5 пъти да качва това стойността
                  - Продават хубава земя, а купуват не чак толкова хубава - по-лошия вариант.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Ще ме извиняваш, ама декарите са 283 976 към 31.03.2012. Иначе за другото е вярно, че преувеличавам, ама го правя нарочно, за да подчертая факта, че очакваните дивиденти се дължат на разпродажбите, нещо което всеки знае. А е очевадно, че резкия скок в цената на акцията се дължи точно на същите тези дивиденти, които имат еднократен характер. С това няма как да не се съгласиш. Просто питам когато се поразпродадат земите и натрупаме кеш, какво ще правим. Ще раздадем кеша и ще се срути акцията или ще почнем да купуваме отново земя, ама този път на 600 лв/дка? Глупаво не мислиш ли?
                    1) декарите са 290хил, освен табличката която гледаш прочети и текста отгоре в месечния бюлетин където казват че има покупки но не са отчетени в таблицата. Но най-добре погледни в отчета за Q1.
                    2) покачването на цената се дължи донякъде на дивидента, но не само, по-скоро хората чак сега при продажбите на цени над 900 лв на дка, осъзнават колко са поскъпнали активите на фонда. И именно щото бавно разбират инвеститорите колко са им далеко оценките от истината лека-полека катерим (и още доста ще катерим според мен).
                    3) Да купуват земя на 600, след като преди това са продали над 900 лв за декар ... не, не мисля че е глупаво, мисля че е супер добър ход на мениджмънта от който печелим всички

                    Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Добре убеди ме Ако сметнем че 54 млн лева кеш ги няма, ако сметнем че 15 млн лева под формата на имоти в регулация всъщност струват 0 лева и от 8 млн вземания не съберат нищо - тогава си прав. А и това че земята им е 290 хил дка, а не 283 хил.

                      Поздрави!
                      Ще ме извиняваш, ама декарите са 283 976 към 31.03.2012. Иначе за другото е вярно, че преувеличавам, ама го правя нарочно, за да подчертая факта, че очакваните дивиденти се дължат на разпродажбите, нещо което всеки знае. А е очевадно, че резкия скок в цената на акцията се дължи точно на същите тези дивиденти, които имат еднократен характер. С това няма как да не се съгласиш. Просто питам когато се поразпродадат земите и натрупаме кеш, какво ще правим. Ще раздадем кеша и ще се срути акцията или ще почнем да купуваме отново земя, ама този път на 600 лв/дка? Глупаво не мислиш ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Добре убеди ме Ако сметнем че 54 млн лева кеш ги няма, ако сметнем че 15 млн лева под формата на имоти в регулация всъщност струват 0 лева и от 8 млн вземания не съберат нищо - тогава си прав. А и това че земята им е 290 хил дка, а не 283 хил.

                        Поздрави!
                        Много готино казано

                        + 1,5

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Е като ми е първото мнение значи не важи Няма как да знаеш кой, какъв съм, нито какви са ми позициите така, че викам да го броим. Сметката ми е проста. Кеш и други такива ликвидни активи не вземам под внимание, понеже и без това ще бъдат разпределени като дивиденти и ще изчезнат в небетието. Сега очаквам лавина от възражения и обяснения колко съм тъп и как не знам да смятам. Аз обаче си гледам какво има в портфейла на фонда. А там виждаме 283 хиляди дка към края на март месец. Може и да не е точна сметката, ама за мене е вярната. За инфо не вземам под внимание земите в землищата на градовете.
                          Добре убеди ме Ако сметнем че 54 млн лева кеш ги няма, ако сметнем че 15 млн лева под формата на имоти в регулация всъщност струват 0 лева и от 8 млн вземания не съберат нищо - тогава си прав. А и това че земята им е 290 хил дка, а не 283 хил.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Е като ми е първото мнение значи не важи Няма как да знаеш кой, какъв съм, нито какви са ми позициите така, че викам да го броим. Сметката ми е проста. Кеш и други такива ликвидни активи не вземам под внимание, понеже и без това ще бъдат разпределени като дивиденти и ще изчезнат в небетието. Сега очаквам лавина от възражения и обяснения колко съм тъп и как не знам да смятам. Аз обаче си гледам какво има в портфейла на фонда. А там виждаме 283 хиляди дка към края на март месец. Може и да не е точна сметката, ама за мене е вярната. За инфо не вземам под внимание земите в землищата на градовете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Малко имам едно на ум като видя човек с първо мнение, ама айде. С доста от нещата съм съгласен, но не и с най-важното - е как го получи това 530 лв/дка ще ми кажеш ли? Щото простите сметки доста по-различни числа показват. Дори и да не броя въобще другите активи освен кеша (което е абсурдно ама карай), повече от 350 на дка при текущата цена не мога да получа
                              Maй Човекът говори за някакъв приход, а не за чист профит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                С моментната цена на акциите придобивате на около 530 лв/дка, което е може би и средната пазарна цена в момента. Сметнете си го. Така че, тези които виждат 3 лв тук, не е зле да си поохладят страстите.
                                Малко имам едно на ум като видя човек с първо мнение, ама айде. С доста от нещата съм съгласен, но не и с най-важното - е как го получи това 530 лв/дка ще ми кажеш ли? Щото простите сметки доста по-различни числа показват. Дори и да не броя въобще другите активи освен кеша (което е абсурдно ама карай), повече от 350 на дка при текущата цена не мога да получа

                                Коментар

                                Working...
                                X