IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Тоя карък Грую продаде и акцията тръгна надолу. Дейва и каръка, дейва.
    Ти самият написа ,че си излезнал след дивидент на малка загуба. След дивидент датата, цената бе около 2.40 !

    Как така хем акцията "тръгна надолу" ,но същевременно пък и направи рали от +15% след грешното ти излизане ??? е това не мога да разбера

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Съвсем нормална игра със съвсем прилични обеми.
      Някой решава да преструктурира портфейл и излиза, доста други са очаквали тази корекция и влизат.
      Фундаменът си остава..
      факт, фундаментът си е бетон. И кинтите, дето цоца яхтата всяка година (половината от реалната печалба), също са бетон Хубав уикенд от мен - зачезвам да отделя малко време и на семейството си
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар



      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Тук обаче се чака дивидент (огромен), земята си расте яко, инфлация на суровините, яхтата крепи и пада - странно?
        Кое по-точно пада,че не се вижда ???

        От началото на годината цената е +44% + 0.10ст дивидент

        Кое по-точно пада? и къде ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Тоя карък Грую продаде и акцията тръгна надолу. Дейва и каръка, дейва. Но наистина интересно защо акцията тръгна надолу - фундаментът го има, яхтата подкрепя, доколкото може, не е някаква супер голяма сделка (или пък е, знам ли), земята си е земя, чака си огоромен дивидент (или пък вече не се чака). Интересно ми е? А може и да е просто флуктуация - някой си решил да излиза ламерската?
          Съвсем нормална игра със съвсем прилични обеми.
          Някой решава да преструктурира портфейл и излиза, доста други са очаквали тази корекция и влизат.
          Фундаменът си остава..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Ма то и брефчето пада
            мани го брефчето, там е ясно - няма никакви сделки, огромен спред, зорлиите пускат евтинко, а останалите стискаме. Отделно пазарът на недвижии офис имот е в застой, а те не са обявявали сделка за наем от безкрайно много време, нямат си яхта, която да регулира цената - кво искаш да се случи? Тук обаче се чака дивидент (огромен), земята си расте яко, инфлация на суровините, яхтата крепи и пада - странно?
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Ма то и брефчето пада

              Коментар


              • Тоя карък Грую продаде и акцията тръгна надолу. Дейва и каръка, дейва. Но наистина интересно защо акцията тръгна надолу - фундаментът го има, яхтата подкрепя, доколкото може, не е някаква супер голяма сделка (или пък е, знам ли), земята си е земя, чака си огоромен дивидент (или пък вече не се чака). Интересно ми е? А може и да е просто флуктуация - някой си решил да излиза ламерската?
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  Ако смяташ само отдадените,
                  Умножението е по 2000
                  Не е ли много по 2000?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

                    Така съм смятал и аз, но съм сложил и голям дисконт за неотдадените земи за момента.
                    Друг е въпросът дали скоро земите ще поскъпнат заради инфлация.
                    Ако смяташ само отдадените,
                    Умножението е по 2000

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                      С тези цени на храните се очаква и сериозно вдигане цената на земята
                      Разбира се!
                      Това е към днешна дата.
                      Застрахавката срещу идващата инфлация не е отразена

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                        207 000 дка х1500 лв=310 млн лв
                        +37 млн лв кеш
                        =347 млн лв
                        ÷ 85млн акции
                        = 4.08 лв/акция

                        По груби сметки, разбира се
                        Така съм смятал и аз, но съм сложил и голям дисконт за неотдадените земи за момента.
                        Друг е въпросът дали скоро земите ще поскъпнат заради инфлация.
                        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          207 000 дка х1500 лв=310 млн лв
                          +37 млн лв кеш
                          =347 млн лв
                          ÷ 85млн акции
                          = 4.08 лв/акция

                          По груби сметки, разбира се
                          С тези цени на храните се очаква и сериозно вдигане цената на земята

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

                            Може ли да покажеш с изчисления, как получаваш 4?
                            Не се заяждам. Интересувам се, защото не съм анализирал подробно, само бегло погледнах и не получих такъв резултат и може да съм сгрешил.
                            207 000 дка х1500 лв=310 млн лв
                            +37 млн лв кеш
                            =347 млн лв
                            ÷ 85млн акции
                            = 4.08 лв/акция

                            По груби сметки, разбира се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              ...., защото ликвидационната тук е над 4 и рано или късно / с дивиденти или не/ ще я постигне.
                              ...
                              Може ли да покажеш с изчисления, как получаваш 4?
                              Не се заяждам. Интересувам се, защото не съм анализирал подробно, само бегло погледнах и не получих такъв резултат и може да съм сгрешил.
                              Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Упорит продавач бре
                                Tи нали си продал, кво "хейтиш" - нали така се отговаря в такива случаи Упс, то и аз нямам акции тук вече, ерго и аз съм "хейтър", ама аз съм си такъв по дифолт де
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X