IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: .

    Първоначално изпратено от Bobi75
    looser, ама това е безкрайно ясно. ако всеки си вземе 16-те нови акции по 1 лев, които му се падат за една стара, то цената на акциите не би трябвало да стане не повече от 1.06. посмятай малко.
    акциите тепърва трябва да растат от 1.06 лева нагоре. а сега са 2 и нещо заради предстоящото увеличение.
    За някоя ясно, за други не толкова ясно Идеята е да се опитаме да прогнозираме кога и на каква цена е най-удачно да се влезе. Ясно е вече, се ако човек влезе сега влиза на 1,06 за акция. Аз мисля, че ще има и по-добри нива но не мога да бъда сигурен защото не познавам намеренията на всички играчи. Ако до 05.10.2005 не видя нива около 1,50 (1,03 лв акция) предпочитам да не влизам считайки, че при търгуването на правата ще намеря по-добра цена. Цена от 1,01 до 1,03 лв за акция ми се струва реална. Въпросът е как пазара ще я оцени. Сега е ясно на колко я оценява. Интересно ми е ти как виждаш нещата
    Keep walking ...

    Коментар


    • .

      looser, ама това е безкрайно ясно. ако всеки си вземе 16-те нови акции по 1 лев, които му се падат за една стара, то цената на акциите не би трябвало да стане не повече от 1.06. посмятай малко.
      акциите тепърва трябва да растат от 1.06 лева нагоре. а сега са 2 и нещо заради предстоящото увеличение.

      Коментар


      • Според мен няма смисъл да се купуват акции сега на тази цена. По-добре да се купят права и срещу всяко право да запишеш по 16 акции.Някой знае ли как се изчислява началната цена на правата?

        Коментар


        • Я да видим тук какво става Акциите даващи права се търгуват до 5.10.2005 включително. Днес беше първият ден и цената се задържа на предишните нива. Няма по-голямо предлагане. Ако и утре останат така нещата то след 5.10.2005 акциите вече се обезценяват значително. Сегашната цена според мен се поддържа само от факта, че който купи сега ще има правото за всяка купена акция да получи 16 нови по 1 лв. Интересни ще са събитията близките дни около тези ценни книги.
          Keep walking ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear
            Надали цената ще падне процентно колкото при Елана защото при тях имаше 2 милиона нови акции докато тук са само 150 хиляди.
            Прав си BigBear Аз обаче ще изчакам. Много изкуствена ми се вижда цялата работа а ако дори после не мога да се класирам то тогава нека им заседнат на тия дето стискат така
            Keep walking ...

            Коментар


            • Надали цената ще падне процентно колкото при Елана защото при тях имаше 2 милиона нови акции докато тук са само 150 хиляди.
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Зависи кога ще излезе съобщението в Държавен вестник. В него ще си пише.

                Коментар


                • Какъв е срока да влезеш, за да имаш право на 16 бр. допълнително?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Гари
                    Естествено, че влизат всичките 650 000 акции. Ще вземем сега по 16 нови по номинал за всяка. И мисля, че голяма част от правата ще се пуснат за търговия на борсата от 10 октомври.
                    А от 1 октомври ще могат да се търгуват и акциите от първото увеличение (150 000). Мисля да изчакам и тогава да си взема. За справка вижте какво стана с Елана като от 19 пуснаха и акциите от първото увеличение да се търгуват
                    Keep walking ...

                    Коментар


                    • Естествено, че влизат всичките 650 000 акции. Ще вземем сега по 16 нови по номинал за всяка. И мисля, че голяма част от правата ще се пуснат за търговия на борсата от 10 октомври.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LuckyStrike
                        looser,

                        Цената по номинал е за акционерите на ATERA - основно Адванс Инвест и ограничен брой късметлии, които си купиха от пуснатите 150 хил акции при първото увеличение. Срещу всяка акция ще могат да се купят 16 бр. нови по номинал. Ако има незаписани акции (което е почти изключено), обикновено се пущат на аукцион и цената няма да е 1 лев.
                        Съгласен съм обаче, че Карол организираха фонда си много по-добре за своите акционери от Елана. Не е и за учудване - основният акционер са си те
                        Значи не е само за тези 150 000 а влизат и онези 500 000 от първото увеличение. Защото 650 000 х 16=10 400 000.
                        Keep walking ...

                        Коментар


                        • В БФБ-София АД е постъпило уведомление относно Решение на Съвета на директорите на Адванс Терафонд АДСИЦ-София /ATERA/, за увеличаване на капитала на дружеството, както следва:
                          - броят акции преди увеличението: 650 000 бр.;
                          - броят акции, предложени за записване: 10 400 000;
                          - номинална стойност: 1.00;
                          - емисионна стойност: 1.00;
                          - присвоеният борсов код на издадените права: R3ATERA;
                          - броят на издадените права: 650 000;
                          - съотношение между броя на издадените права и нови акции: 1 право/16 акции;
                          Допълнителна информация относно регистрацията на правата за търговия на Борсата, ще бъде оповестена след публикация на съобщинието за увеличение на капитала в Държавен вестник.

                          Коментар


                          • )))
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • looser,

                              Цената по номинал е за акционерите на ATERA - основно Адванс Инвест и ограничен брой късметлии, които си купиха от пуснатите 150 хил акции при първото увеличение. Срещу всяка акция ще могат да се купят 16 бр. нови по номинал. Ако има незаписани акции (което е почти изключено), обикновено се пущат на аукцион и цената няма да е 1 лев.
                              Съгласен съм обаче, че Карол организираха фонда си много по-добре за своите акционери от Елана. Не е и за учудване - основният акционер са си те

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee
                                Cenata na akciite pri novoto uvelichenie shte e po nominal, i men taka me uveriha.
                                Т.е. по 1 лев? Тия от Елана ще издухат супата тогава ми се струва. Кой нормален човек ще си купи акции по 1,20 като може да си вземе от Карол по 1 лв. ГОЛЯМ МАЙТАП !!! Елана правят впечатление на големи обирджии
                                Keep walking ...

                                Коментар

                                Working...
                                X