IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso
    Не разбирам защо да не си купувам сам земя , да си взимам рента, която САМ да си договоря, да си я продам когато АЗ реша и за кавато цена АЗ реша. В земеделска земя може да инвестираш като 1000 лева, така и 100 000 000 лева.
    Ами давай. Щом с това ти се занимава - няма лошо. Даже е много хубаво, ако имаш нужната квалификация. Има хора, които се занимават с друго и просто нямат достатъчно време САМИ да се договарят и да решават каква да е рентата. Е този АДСИЦ е за тях. Ти какво търсиш тук САМ си знаеш.

    Коментар


    • 99 % oт моите земи, както и тези на фондовете са 3-6 категория. 1 и 2 категория са поливаеми земи, които са много малък процент. Професоре, напълно съм съгласен с теб за цифрите, но смятам че реално стопанство над 50 000 декара, значително намалява разходите си за обработка. Един съвременен комбайн жъне по 800 декара на ден и еновременно жъне, оре и сее следващата култура, така че в случай че обработваш 50 000 декара тези 85 лева падат до около 50-55. Тка че смятам, че ако от един декар земя приходите са оклоло 150 лева / някои години е доста повече, като зависи и от културата, която засяваш/, а освен това се отпускат пари по всякакви програми, за техника и обработване, реално тази печалба от 100 лева за декар би трябвало да се РАЗДЕЛИ между собственика на земята и арендатора. Защо не се организира един явен търг за отдаване под аренда на земите на всички АДСИЦ? И друго се чудя аз ? Как така разни мажоритари си купуват всеки месец нова яхта и ново бентли, при положение, че предприятията им не раздават дивидент. Те тогава ОТКЪДЕ ВЗЕМАТ ПАРИ за тея неща? Въпросите ми са риторични!
      Всеки знае на вълка защо му е дебел врата. Не разбирам защо да не си купувам сам земя , да си взимам рента, която САМ да си договоря, да си я продам когато АЗ реша и за кавато цена АЗ реша. В земеделска земя може да инвестираш като 1000 лева, така и 100 000 000 лева.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от balbuk
        Първоначално изпратено от SEBULBA
        Първоначално изпратено от balbuk
        Тоя смешен адсиц ще падне под 1лв. Връзвам бас. След кризата, която предстои у нас догодина цената на земята ще падне драстично! имайте предвид, че още не са пуснали и новите акции. Когато това стане ще има яко продавачи. Благодарете на мениджмънта на Карол, които ви навиха да се набиете в тая дървена поста. МВФ и е...м ти още кой виждали невероятни преспективи. Как налапахте въдицата. Според мен увеличението не е записано и наполовина дори, ама тука още лапате всичко което лети. Успех атера фенове, аз ще си купувам под 1 лв. скоро
        Гладна кокошка просо сънува. Приемам баса! Какво предлагаш?
        Каквото кажеш, защото не искам да те вкарвам в излишни разходи. БАСА важи, ти предложи какво да бъде
        Каролци ви търкулнаха по нанадолнището като рибенца
        Предлагам ти ако загубиш, (цената не падне под левче до Нова Година) да изчезнеш от форума...

        Коментар


        • СПРАВЕДЛИВАТА РЕНТА В СЕВЕРОИЗТОЧЕН РАЙОН

          По мои пресмятания при тазгодишния добив от пшеница 450 кг./дка, при цена 300 лв./тон, рентата трябва да бъде 40 - 50 лв./декар. Да се има предвид, че себестойността на обработка на 1 дка със зърнени и маслодайни, вкл. пълна амортизация на машини, за семена, торове, горива, труд и т.н. БЕЗ РЕНТА ЗА ПОЛЗВАНАТА ЗЕМЯ е 80 - 85 лв./дка при стопанство с използвана земеделска площ 5000 - 6000 дка. Понастоящем в стопанства в Община Тервел се дава средно 15 лв./дка рента, а от едри арендатори в общини Балчик, Каварна и Генерал Тошево - дори до 40 лв./дка. За справка, преките плащания за 1 дка земя са 21 лв./дка, от които 6-7 лв. са от БГ правителството за сметка на платения от стопанствата акциз на горивата.

          ПРОФЕСОРЪТ

          Коментар


          • Алонсо, ти може би притежаваш само земя с високи качества (1ва 2ра 3та кат.) при фондовете не е точна така и затова средната им цена е толкова ниска, за едно землище взимт 35 за друго 8 и така.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sstu
              Извинявай, но мисля че не питаш кудето трябва, Алонсо и идея си няма, като го чета.
              Алонсо притежава доста декари, дава ги под аренда и заради това смята, че има някаква идея за какво става на въпрос.
              Проблема на тая държава е в народа и. Народа не ходи да гласува, а после се оплаква от упавлението на държавата. Съветвам всеки акционер да присъства на общите събрания и като присъства да задава въпроси.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Всеки който има земя и получава рента в момента получава между 20 и 40 лв за декар / става дума за севроизточна българия / Това при положение че имаш стотина декара. В случай че събереш повече / например 500 - 1000 декара / можеш да се договаряш с арендатора. Мисля че около 10-тина лева бяха само дотациите. Това което имам като информация е че Адванс си подбират много добре земите, които купуват / купуват само високи категории, качествена земя/ , тоест аз смятам, че рентата, която са договорили е прекалено ниска. Цените на пазара ги налагат фондовете - в момента за североизточна българия плащат около 400 - 450 лева.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Извинявай, но мисля че не питаш кудето трябва, Алонсо и идея си няма, като го чета.

                  Коментар


                  • Алонсо, не съм специалист в областта, но се интересувам. Обясни относно тези ренти - 14 лв. на декар до колкото разбирам е рентата, която казват че взимат от ATERA, а това според теб е малко, така ли? А каква е реалнта рента на земята, какви са цените на пазара, дай малко повече подробности. Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • Просто се чудя на никой ли не му е ясно, че 14 лв. на декар е смешна рента. Аз бих я наел тяхната земя на 30 минимум ама никой няма да ми я даде на мен. Защо ли? Ако искате земеделска земя инвестирайте и си получавайте РЕАЛНИ РЕНТИ!
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SEBULBA
                        Първоначално изпратено от balbuk
                        Тоя смешен адсиц ще падне под 1лв. Връзвам бас. След кризата, която предстои у нас догодина цената на земята ще падне драстично! имайте предвид, че още не са пуснали и новите акции. Когато това стане ще има яко продавачи. Благодарете на мениджмънта на Карол, които ви навиха да се набиете в тая дървена поста. МВФ и е...м ти още кой виждали невероятни преспективи. Как налапахте въдицата. Според мен увеличението не е записано и наполовина дори, ама тука още лапате всичко което лети. Успех атера фенове, аз ще си купувам под 1 лв. скоро
                        Гладна кокошка просо сънува. Приемам баса! Какво предлагаш?
                        Каквото кажеш, защото не искам да те вкарвам в излишни разходи. БАСА важи, ти предложи какво да бъде
                        Каролци ви търкулнаха по нанадолнището като рибенца

                        Коментар


                        • Освен земятя да е паднала към 150 лв за декар, друга логика няма

                          Коментар


                          • Изненадан съм от нивата, които достигат цените тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balbuk
                              Тоя смешен адсиц ще падне под 1лв. Връзвам бас. След кризата, която предстои у нас догодина цената на земята ще падне драстично! имайте предвид, че още не са пуснали и новите акции. Когато това стане ще има яко продавачи. Благодарете на мениджмънта на Карол, които ви навиха да се набиете в тая дървена поста. МВФ и е...м ти още кой виждали невероятни преспективи. Как налапахте въдицата. Според мен увеличението не е записано и наполовина дори, ама тука още лапате всичко което лети. Успех атера фенове, аз ще си купувам под 1 лв. скоро
                              Гладна кокошка просо сънува. Приемам баса! Какво предлагаш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ОК
                                Тука е яко. 102 млн капитализация при 60 млн нетен кеш. Отделно земята.
                                +1
                                Дружеството няма никакви кредити, а при драстичния спад на горивата едва ли маржовете в земеделието ще намалеят. Притеснения нямам никакви, освен ако цената на земята не падне под нивата от Жанвиденово време... (около 100 лв./д-ка)

                                Коментар

                                Working...
                                X