IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Една от малкото сериозни компании. които доста изостанаха от общия тренд.
    rasovski

    Коментар


    • Тук поизостанахме,

      ама и на тази позиция ще и дойде времето скоро!!!

      Коментар


      • Абе ,

        некой каза , че земеделската земя,

        щяла да поскъпва!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Не го казах заядливо, ако така е прозвучало.. просто съм се нагледал на такива..

          иначе към 30.09. са начислени 1.991 млн. ако не се лъжа, отделно имат при продажба % от печалбата , пльс 10% от приходите от аренда..
          така че ще са близо 3 млн. в края на годината.. ето файла:

          http://x3news.com/dogetblobfromdocum...30.09.2010.pdf
          По малко ще е. Намалиха си възнаграждението от средата на годината. Доходноста расте, разходите намаляват, дивидента си плащат - какво му е лошото? А и частично тези % се компенсират от по-ниската данъчна тежест...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
            Туй пък как го сметна, при условие, че годишната им такса е 1,5% от активите преди преоценка. Много ли ти се вижда? Посочи компания с по-ниски разходи за управление...
            Не го казах заядливо, ако така е прозвучало.. просто съм се нагледал на такива..

            иначе към 30.09. са начислени 1.991 млн. ако не се лъжа, отделно имат при продажба % от печалбата , пльс 10% от приходите от аренда..
            така че ще са близо 3 млн. в края на годината.. ето файла:

            http://x3news.com/dogetblobfromdocum...30.09.2010.pdf
            Last edited by dex; 16.12.2010, 21:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Не знам какво се радваш, 4-5 млн. за акционерите, близо 3 млн. за обслужващото дружество... че вашите пари работят за тях
              Туй пък как го сметна, при условие, че годишната им такса е 1,5% от активите преди преоценка. Много ли ти се вижда? Посочи компания с по-ниски разходи за управление...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                Изобщо не ми харесва, като продават земя.
                Не им е това работата. И при това не се знае , не може да се провери лесно, какво продават, ако продават парцели подходящи за ВЕИ , цената става друга.
                Виж, това е бизнеса ни в крайна сметка. Ние миноритарите никога няма да знаем какво точно се е продало и дали не е имало някой които да им е предложил 5 лева отгоре или отдолу. Важно е да оправдават идеята за АДСИЦ като цяло.
                Преди около 7-8 месеца бяха почнали да ми купуват някви концентрирани земи с по 200 лв/дка премия, което аз принципно не искам да се случва. Искам да се възползваме от кризата (да се купува евтино и навсякъде) и едновременно от бума на пшеницата (да се продават на дебело концентрирани земи на успелите арендатори). Утре ако се срине пшеницата през 2011 мислиш ли ще ще свърши предлагането на земя по 200-300 лв./дка ?
                и тоз коментар е без препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                  На мен пък ми харесва като продават с добра печалба. По мои сметки още поне около 300к отгоре... ...като нищо ще направят 5 милиона печалба за годината
                  Не знам какво се радваш, 4-5 млн. за акционерите, близо 3 млн. за обслужващото дружество... че вашите пари работят за тях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                    Изобщо не ми харесва, като продават земя.
                    Не им е това работата. И при това не се знае , не може да се провери лесно, какво продават, ако продават парцели подходящи за ВЕИ , цената става друга.
                    На мен пък ми харесва като продават с добра печалба. По мои сметки още поне около 300к отгоре... ...като нищо ще направят 5 милиона печалба за годината
                    Last edited by SEBULBA; 16.12.2010, 10:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от M-yMaker Разгледай мнение
                      "Адванс Терафонд продаде 1 411 дка през ноември при цена от 567 лв./дка"
                      браво, добре отигран ръст на пшеницата!
                      Изобщо не ми харесва, като продават земя.
                      Не им е това работата. И при това не се знае , не може да се провери лесно, какво продават, ако продават парцели подходящи за ВЕИ , цената става друга.

                      Коментар


                      • "Адванс Терафонд продаде 1 411 дка през ноември при цена от 567 лв./дка"
                        браво, добре отигран ръст на пшеницата!
                        и тоз коментар е без препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                          Май на продавача му свърши паура. За некласиралите се остават огризките под 1.10
                          Както казах:

                          http://www.investor.bg/news/article/107937/361.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Интересно с атерите дали не приключиха още вчера. Как мислите? Макар че като гледам пазара явно се чакат още де

                            кой се включил, включил - останаха 10к огризки

                            Коментар


                            • Интересно с атерите дали не приключиха още вчера. Как мислите? Макар че като гледам пазара явно се чакат още де

                              Коментар


                              • Атера - земеделска земя

                                Не знам защо се косите, тази акция е дългосрочна и е съдено да расте. Тя е източник на дивидент, каза го вече някой ...
                                Спокойно ....
                                Препоръка е да да чакаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X