IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Не, нали съм "хейтър", та затова. А и едва ли има някой, който да е на минус в последната година - може би само Хари с фибакасъту
    П.С. Аз в дългосрочните съм на 100% успешен, ма в спекулациите съм алелемайко. Лошото е, че трудно намирам компании на БФБ, които да стават за дългосрочни и да не са мега дирижабли към днешна дата, затова се прехвърлям лека-полека на запад
    Бай Груйоо, проблемът ти е че не си честен със себе си. Ти искаш хем да си дългосрочен, хем да ти станат нещата за 3-6 месеца. Това е спекула. Дългосрочен е да купиш и да си готов да държиш с години. Ама ти не си готов на това. Същото е и с Пенсионните, уж дългосрочни, но без срок гледат да махат позиции, защото имало нещо спекулативно следващия месец. Това не е поведение на дългосрочен, а хазартна спекула, в случая с Пенсионните дори за КФН.

    Коментар


    • База за размисъл;-

      1-През изминалия период Дружеството реализира, както следва: • директни продажби на 12,523 декара земеделски земи (2020 г.: апорт на 10,650 кв.м. урегулиран поземлен имот в специализирано дъщерно дружество и последваща директна продажба на дяловете на дружеството);

      2-6.2 Инвестиционни имоти държани за продажба;
      Класифицирани като имоти държани за продажба (Бележка 6.1) 30,078
      6.2 Инвестиционни имоти държани за продажба (продължение) Към 30 юни 2021 г. Дружеството има сключени предварителни договори за продажба на 25,839 декара(от които 3310дка продадени) земеделски земи и предварителен договор за продажба на 51,526 кв.м. урегулирани поземлени имоти чрез апорт в специализирано дъщерно дружество (към 31 декември 2020 г.: 311 декара).

      и отнесено към общо активи;-

      Общо 06,21г, 175,675 , към 31,12,20г. 213,478

      не мога да преценя къде ще спре цената, но сме близо до резултата от 2014г.!
      А до Коледа ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Аз в дългосрочните съм на 100% успешен, ма в спекулациите съм алелемайко. Лошото е, че трудно намирам компании на БФБ, които да стават за дългосрочни и да не са мега дирижабли към днешна дата, затова се прехвърлям лека-полека на запад
        Ти ако на БФБ искаш да спекулираш с краткосрочни позиции ,на тази ниска ликвидност,при тези високи такси, при този малък избор, и при толкова други и много,много по-добри алтерантиви ,начи си абсолютен шаран !!!

        И после шарана почва да реве ,че космоса бил крив.И що оня бил направил милиони ,а той бил лапал само мухи.И било много лесно да се направят пари,но той не искал.Ми направи и ти ахмак .Ама не можеш,щото нямаш качествата за това ! Ето това е цялата истина !


        Коментар


        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
          Ти за 10 години ще се подготвиш за космонавт ве, братчет, къв трактор, кво ЮМЗ, това да не са космически совалки

          Изпуснал си два компонента : среда/битие и способността да учиш. Ако тези коефициенти са по-малки от 1-ца тези 10 години може хич да не са малко. Дори идеята внуците им да станат пилоти на космически кораби ще изглежда като химера.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Ех Груец, Груец, признаваш успехите на хората, но все с половин уста ! А нима има инвеститор успешен на 100% в инвестициите си ? Това някаква черта на юристите ли е не мога да разбера, хем така, хем иначе да сте !
            Не, нали съм "хейтър", та затова. А и едва ли има някой, който да е на минус в последната година - може би само Хари с фибакасъту
            П.С. Аз в дългосрочните съм на 100% успешен, ма в спекулациите съм алелемайко. Лошото е, че трудно намирам компании на БФБ, които да стават за дългосрочни и да не са мега дирижабли към днешна дата, затова се прехвърлям лека-полека на запад
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Имаш нюх за добри сделки - е, не винаги, но доста често Ма си като чичо Пенчо с младите таланти - хем ги откриваш, хем трудно ти се разбира
              П.С. Мерси за личното съобщение - прав си, но си продължавам по план. Упсехи!
              Ех Груец, Груец, признаваш успехите на хората, но все с половин уста ! А нима има инвеститор успешен на 100% в инвестициите си ? Това някаква черта на юристите ли е не мога да разбера, хем така, хем иначе да сте !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                Удрям и смятам в движение, но дали съм прав не знам!
                Та сметката сочи над 15% доходност и то при вчерашно затваряне!-
                Ти как го изкарваш?
                Софиксов тури един репер да се види!

                -пп.- щях да забравя, а срещу 1,50 средна ;- не мога я сметна с алгоритмията!
                Имаш нюх за добри сделки - е, не винаги, но доста често Ма си като чичо Пенчо с младите таланти - хем ги откриваш, хем трудно ти се разбира
                П.С. Мерси за личното съобщение - прав си, но си продължавам по план. Упсехи!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                  Удри!
                  Удрям и смятам в движение, но дали съм прав не знам!
                  Та сметката сочи над 15% доходност и то при вчерашно затваряне!-
                  Ти как го изкарваш?
                  Софиксов тури един репер да се види!

                  -пп.- щях да забравя, а срещу 1,50 средна ;- не мога я сметна с алгоритмията!
                  Last edited by inta53; 30.07.2021, 12:39.

                  Коментар


                  • Мачкай Атерке

                    Коментар


                    • Удри!
                      Last edited by X_Y; 30.07.2021, 12:10.

                      Коментар



                      • "Успехи тук, неизбежни са, но "хейтърът" в мен е длъжен да каже, че можеше да са много повече"

                        Грую,
                        Знам че си македонче, и силно любиш и мразиш На това го отдавам твоя хъс да 'оспорваш' всичко!
                        А иначе - досега женската ми интуиция не ме е подвела, дано е така и в бъдеще!
                        Успех! С най-добри чувства

                        (Не е препоръка!)
                        Last edited by male4ko; 30.07.2021, 21:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                          Добре Грую, приемам всякакви мнения.. Точно с теб не искам да споря, уважавам те прекалено много, за да го правя Поста ми не беше насочен към теб..
                          (Просто има един нюанс, едно усещане, една магия, която явно само хората в Североизточния край носят/усещат..)
                          С най-добри чувства!
                          За магията си права - така е. Аз нямам връзка с Добруджа, но съм ходил и съм видял, а и имам доста близки приятели от Добрич - това, което го има в Добруджа като масиви, го няма никъде другаде - особено онези перфектни блокчета, оградени с лесозащитен пояс. Но Търговище не е Добруджа, а страстта към земята я има и в Дунавската равнина, и в Тракия (хайде, в Тракия е малко по-различно). Не се занимавам със земя, но съм обикалял почти навсякъде и съм видял. А и не само съм видял, а съм питал и съм се интересувал. Все тая де, да не изпадам в лирични отклонения - много си я обичам Добруджа (страхотни спомени от Добрич), но и Македония ми е мила, пък и Тракия, и Мизия

                          Успехи тук, неизбежни са, но "хейтърът" в мен е длъжен да каже, че можеше да са много повече
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Добре Грую, приемам всякакви мнения.. Точно с теб не искам да споря, уважавам те прекалено много, за да го правя Поста ми не беше насочен към теб..
                            (Просто има един нюанс, едно усещане, една магия, която явно само хората в Североизточния край носят/усещат..)
                            С най-добри чувства!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                              Оффф.. нЕкои бели якички като почнат да се изказват.. :/ Fortiss е абсолютно прав, ама то от офисчето в София как да се разбере..
                              Фортис изобщо не е прав, но е заслепен от аФторитета - сори, сега ще кажа нещо ад хоминем. При него е много силно изразен ефекта от т.нар. експеримент на Милграм - пълно подчинение на авторитета и отричане до дупка на всичко, което не съвпада с мнението на авторитета. Това е много типично за хората, които, хм, как да го кажа по-меко, нямат особени знания и умения. Видяхме го при Софармите и Доверие напоследък, където един комуноиден мутроолигарх е издигнат в култ, виждаме го и тук. Толкоз!

                              Иначе, да не се повтарям за хиляден път - бизнесът със земя в последните 20 години е повече от елементарен - бай енд холд, като лапкаш рентите, Няма какво да му объркаш, дори и да си пълен имбелцил. Е, хората от яхтата могат - продаваме добрите земи, купуваме по-скапани, като вдигаме средната, за да лапкаме повече комисиони. За последно - ако само си бяха сържали купените 330 000+ декара земя (много от нея в Добруджа), сега цената на акцията щеше да е между 5 и 6 лева, а дивидентът между 25 и 30 стотинки. И това без да си мръднат пръста и за секунда - колко е цената на акцията сега и колко се получава от ренти, всеки сам може да си види.

                              П.С. А акцията ще стигне 3 лева - в това съм убеден, но аз ще продам преди това. Успех на всички тук
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Само човек, който е близо до Земята може да го разбере.. (Fortiss), на УмнокрасивитЕта оставяме алтерко..
                                (не е препоръка, де..)
                                С пълното съзнание какво ще последва сега по мен, си позволих да го напиша..
                                Никой не е по-голям от Хляба! (добруджанци ще ме разберат..)
                                Last edited by male4ko; 30.07.2021, 21:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X