IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение


    Обикновено е повече от 90 на сто решението на ОСА , така че по -вероятно към 22 ст
    Така де, затова написах 20-22ст. според процента на разпределение ! Дано е 100

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Този дивидент е "акробатичен" така да се каже от договорените продажби от 22г., за мен даже и е намалял;-
      "Към 31 декември 2023 г. Дружеството е начислило провизия за дивидент в размер на 17,064 хил.лв.
      (0,20 лева на акция), който се очаква да бъде изплатен през 2024 г., след решение на Общото събрание на
      акционерите."
      Така е Инта, сплитнаха на две продажбата на земята и дивидента стана почти еднакъв за 22 и 23г. Да видим от тук нататък как ще е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
        Сума за разпределяне на дивидент;
        18 960 082,71 лв.
        Годишен дивидент - не по-малко от 90 на сто от печалбата за финансовата година, определена по реда на ал. 3 и при спазване на изискванията на чл. 247а от Търговския закон.
        17 064 074,44 лв.
        Горе долу познахме дивидента 20-22ст.

        Обикновено е повече от 90 на сто решението на ОСА , така че по -вероятно към 22 ст

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
          Сума за разпределяне на дивидент;
          18 960 082,71 лв.
          Годишен дивидент - не по-малко от 90 на сто от печалбата за финансовата година, определена по реда на ал. 3 и при спазване на изискванията на чл. 247а от Търговския закон.
          17 064 074,44 лв.
          Горе долу познахме дивидента 20-22ст.

          Този дивидент е "акробатичен" така да се каже от договорените продажби от 22г., за мен даже и е намалял;-
          "Към 31 декември 2023 г. Дружеството е начислило провизия за дивидент в размер на 17,064 хил.лв.
          (0,20 лева на акция), който се очаква да бъде изплатен през 2024 г., след решение на Общото събрание на
          акционерите."

          Коментар


          • Сума за разпределяне на дивидент;
            18 960 082,71 лв.
            Годишен дивидент - не по-малко от 90 на сто от печалбата за финансовата година, определена по реда на ал. 3 и при спазване на изискванията на чл. 247а от Търговския закон.
            17 064 074,44 лв.

            Горе долу познахме дивидента 20-22ст.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

              "Блаженни са вярващите". Само за 2023 г. ще е добър. хубавите и изгодно купени земи свършиха!
              разбира се никой не очаква винаги да продават на 4500лв/дка, но дори и на 1600лв/дка да продават (моментна оценка на пазара на декар за сегашния портфейл) ще генерират около 900лв/дка печалба, срещу 680лв/дка средна цена на придобиване. Всеки си преценя дали това е добре или зле.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

                Според мен ще са още поне пет добри дивидента със сегашния портфейл от земи.
                "Блаженни са вярващите". Само за 2023 г. ще е добър. хубавите и изгодно купени земи свършиха!
                Last edited by penman; 22.02.2024, 19:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  не ме разбра - рискове винаги има, просто тук при сегашната реалност е балон (според мен), като единствените 2 причини за припомпването са:
                  - простият бг народ (оно земътъ не гъ правят веке, баце) - обаче на БФБ не са чак толкова много
                  - дивидентите - но те са функция само и еиднствено на канабилизирането на последните остатъци от купени евтино земи

                  Това си е моето мнение, а че сривове могат да се случат навсякъде - факт, абсолютно безспорен факт. Дълговете в Бг не са никакъв проблем, просто системата е свръх ликвидна и ще остане такава поне до приемане на евро. А Адванса няма дългове, но има такса управление към една яхта, кяото реално изяжда наема тук (т.е. рентата) и остават само врътките с евтините земи от преди години - те рано или късно ще свършат. Но всеки си е сметнал рисковете и си е преценил възможностите. Успех

                  Спомних си - беше от Варна.
                  Last edited by RUBLA; 22.02.2024, 21:11. Причина: Не е по темата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Прамод Миттал Разгледай мнение

                    Никакъв те нямаше на БФБ през 1998 - 2002г. Тогава бяхме 10 колеги активно търгуващи и имах шанса да ги познавам.
                    Правилно сте забелязали, Прамод!
                    И Не само до 2002, Ами и следващите няколко години (2-3) не съществуваше във форума

                    (Което оставяме без препоръка, Въпреки гръмката заявка, че е едва ли не най-древният практикуващ инвеститор. Има вероятност да не е писал, но само да е чел)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

                      Ако си заглобил пари за 150К акции тук, направил си грешка. Но, "всеки сам си преценя". Аз имах 100К още от IPO-то 2005 г., но наскоро излязох изцяло. Това беше най-печалившата ми позиция, която съм имал, но времената бяха други! "Просто свърши хубавото време и навън вали" както пееше едно време Мими Иванова. Е, ще има още един добър дивидент и дотам. Вярно, свободни падания, като при разни модерни напоследък измишльотини, също няма да има.
                      Според мен ще са още поне пет добри дивидента със сегашния портфейл от земи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cba Разгледай мнение
                        "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" - Йордан Йовков


                        Някои хора не могат да се примирят с това,
                        че заложиха на най-куция кон и най -големия балон БРЕФ, та громят напосоки всичко читаво останало..
                        Разбираемо, не им е лесно...

                        П.п със 150К това е най-,тежката позиция в портфейла, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                        Ако си заглобил пари за 150К акции тук, направил си грешка. Но, "всеки сам си преценя". Аз имах 100К още от IPO-то 2005 г., но наскоро излязох изцяло. Това беше най-печалившата ми позиция, която съм имал, но времената бяха други! "Просто свърши хубавото време и навън вали" както пееше едно време Мими Иванова. Е, ще има още един добър дивидент и дотам. Вярно, свободни падания, като при разни модерни напоследък измишльотини, също няма да има.

                        Коментар


                        • "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" - Йордан Йовков


                          Някои хора не могат да се примирят с това,
                          че заложиха на най-куция кон и най -големия балон БРЕФ, та громят напосоки всичко читаво останало..
                          Разбираемо, не им е лесно...

                          П.п със 150К това е най-,тежката позиция в портфейла, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                          Last edited by cba; 22.02.2024, 13:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                            Ами като има човек такива страхове просто не купува или си продава акциите и това е ! Същия, ако не и по голям риск го има навсякъде, включително и в Брефчето !

                            п.п. И нещо също много важно Адванса няма никакви, ама никакви дългове !
                            не ме разбра - рискове винаги има, просто тук при сегашната реалност е балон (според мен), като единствените 2 причини за припомпването са:
                            - простият бг народ (оно земътъ не гъ правят веке, баце) - обаче на БФБ не са чак толкова много
                            - дивидентите - но те са функция само и еиднствено на канабилизирането на последните остатъци от купени евтино земи

                            Това си е моето мнение, а че сривове могат да се случат навсякъде - факт, абсолютно безспорен факт. Дълговете в Бг не са никакъв проблем, просто системата е свръх ликвидна и ще остане такава поне до приемане на евро. А Адванса няма дългове, но има такса управление към една яхта, кяото реално изяжда наема тук (т.е. рентата) и остават само врътките с евтините земи от преди години - те рано или късно ще свършат. Но всеки си е сметнал рисковете и си е преценил възможностите. Успех
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Нищо, само земята, с която търгува, респективно нейната цена и оттам цената на акцията При масов фалит на зърнари (хипотетично), нали се сещаш къде ще отиде акцията
                              Ами като има човек такива страхове просто не купува или си продава акциите и това е ! Същия, ако не и по голям риск го има навсякъде, включително и в Брефчето !

                              п.п. И нещо също много важно Адванса няма никакви, ама никакви дългове !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                                Разбирам те напълно, но пък и не виждам какво общо има Адванса с цитираните от теб проблеми !
                                Нищо, само земята, с която търгува, респективно нейната цена и оттам цената на акцията При масов фалит на зърнари (хипотетично), нали се сещаш къде ще отиде акцията
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X