IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате да се спука балона на пазара на недвижими имоти в България?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Още 100% да се качат цените на жилищата е най - добре май, за да няма съмнения, 30 %, ми звучи скромно доста...
    Накавръче ми те се качват бе.Днеска научих че апартамент с гараж който през 2012 се продаваше за 92000 евро са пак се продава но за 180000 евро като вътре не е правено нищо само са пуснати наематели които предполагам са досъсипали соц обзавеждането.Много ми е интересно дали ще го купи някой за тия пари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Сакън,недей,че в Родината ни е пълно с хора,които не могат да мислят ! Референдумите не сме ги дорасли още !
      Забрави ли,какво беше преди да има партийни субсидии ?! Рекетираха като луди бизнеса и малкия и големия ! Това не вярвам да го искаме отново.
      Съдебна реформа,задължително иначе оправия няма.
      Дури дорасли сме и още как,Са това че решенията от референдумите не уйдисват на теб или на мен е друг въпрос но за дорасли сме дорасли.Аз мисля че моите съселяни ще вземат по добро решение от кмета примерно по въпроса да направя ли пътека в парка или не.Партийни субсидии не трябва да има а рекетира ли някой бизнеса смъртна присъда бесене меджу МС и Президентството.Като искаш да си в политиката ще се научиш да даваш а не да взимаш.Който идва за да взема режеш му крадливите ръчички...А ако под съдебна реформа се разбира някой друг да овладее съдебната власт аз съм против.Мен живота ме е научил че съда не може да оправи отношенията ми с други хора мога аз съдът най много да ги влоши.Природата така ни е създала че имаме власт да оправяме само себе си никой друг.Кога всеки оправи сам себе си къщата си дворът си семейството си тогава всичко ще се оправи от самосебе си целият свят ще се оправи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
        Кавръков за да има надут балон някой от следните показатели трябва да е избил много айде да разсъждаваме кой?

        - Възвръщаемостта от наеми в момента е около 18-20 години което ти дава доходност около 5% + Капиталова печалба - Тук проблеми имаш ли?

        - Вноската по кредитите на повечето хора е под 50% от дохода тоест ако е семейство 25% - Тук проблеми имаш ли?

        - Вноската по кредита е приблизително равна на наема който би плащал за същото жилище - Тук проблем имаш ли ?

        Сега ако приемем че някои от тия показатели не е наред и е ибил на някъде, кажи ми според теб кое е?

        - Мислиш че възвръщаемостта от наеми трябва да е 10-15% и имот да се изплаща за 6-10 години?
        или
        - Мислиш че семейство не трябва да отделя повече от 10% от дохидите си за ипотека?
        - Мислиш че вноската за кредит трабвя да е 50% от наема ?

        И на финала това дето тебе те мъчи - Ще си загубят ли много хора домовете си при криза - Да ще си ги загубят но не защото са купили в балон а защото са останали безработни и не могат да си плащат вноските
        Точката останали разходи, за живот къде е ?? Само цените на жилищата ли се качиха, а пък всичко останало като стоки, услуги си е на нива от преди 6 години???
        Удобно се пропуска винаги това перо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          +1

          мисля, че след още 30% покачване на цените ще може да се говори за балон (без покачване на доходите)

          иначе цените на НИ може да спаднат ако икномиките навлязат в рецесии, гръмне някоя сериозна финанска, война, търговска война и тн.
          Още 100% да се качат цените на жилищата е най - добре май, за да няма съмнения, 30 %, ми звучи скромно доста...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
            Кавръков за да има надут балон някой от следните показатели трябва да е избил много айде да разсъждаваме кой?

            - Възвръщаемостта от наеми в момента е около 18-20 години което ти дава доходност около 5% + Капиталова печалба - Тук проблеми имаш ли?

            - Вноската по кредитите на повечето хора е под 50% от дохода тоест ако е семейство 25% - Тук проблеми имаш ли?

            - Вноската по кредита е приблизително равна на наема който би плащал за същото жилище - Тук проблем имаш ли ?

            Сега ако приемем че някои от тия показатели не е наред и е ибил на някъде, кажи ми според теб кое е?

            - Мислиш че възвръщаемостта от наеми трябва да е 10-15% и имот да се изплаща за 6-10 години?
            или
            - Мислиш че семейство не трябва да отделя повече от 10% от дохидите си за ипотека?
            - Мислиш че вноската за кредит трабвя да е 50% от наема ?

            И на финала това дето тебе те мъчи - Ще си загубят ли много хора домовете си при криза - Да ще си ги загубят но не защото са купили в балон а защото са останали безработни и не могат да си плащат вноските
            Вноската за 3стаен е повече от наема на същия апартамент в същото състояние. Добре обзаведен 3 ст. се предлага за 240-280 000 лева в София, но наемът на същия е 800-1000 лв. Вноската при 85% финансиране (+ спестено самоучастие и разходи по прехвърляне) е 1100-1300 лв. при 3% ГПР. Отделно 1100-1300 лв. са 25% от дохода на семейство с 4400-5200лв. чисти доходи. Който се разпознава в тези числа вероятно ще се съгласи с теб. Останалите 99% едва ли.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
              Кавръков за да има надут балон някой от следните показатели трябва да е избил много айде да разсъждаваме кой?



              - Възвръщаемостта от наеми в момента е около 18-20 години което ти дава доходност около 5% + Капиталова печалба - Тук проблеми имаш ли?

              - Вноската по кредитите на повечето хора е под 50% от дохода тоест ако е семейство 25% - Тук проблеми имаш ли?

              - Вноската по кредита е приблизително равна на наема който би плащал за същото жилище - Тук проблем имаш ли ?

              Сега ако приемем че някои от тия показатели не е наред и е ибил на някъде, кажи ми според теб кое е?

              - Мислиш че възвръщаемостта от наеми трябва да е 10-15% и имот да се изплаща за 6-10 години?
              или
              - Мислиш че семейство не трябва да отделя повече от 10% от дохидите си за ипотека?
              - Мислиш че вноската за кредит трабвя да е 50% от наема ?

              И на финала това дето тебе те мъчи - Ще си загубят ли много хора домовете си при криза - Да ще си ги загубят но не защото са купили в балон а защото са останали безработни и не могат да си плащат вноските
              +1

              мисля, че след още 30% покачване на цените ще може да се говори за балон (без покачване на доходите)

              иначе цените на НИ може да спаднат ако икномиките навлязат в рецесии, гръмне някоя сериозна финанска, война, търговска война и тн.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Кавръков за да има надут балон някой от следните показатели трябва да е избил много айде да разсъждаваме кой?

                - Възвръщаемостта от наеми в момента е около 18-20 години което ти дава доходност около 5% + Капиталова печалба - Тук проблеми имаш ли?

                - Вноската по кредитите на повечето хора е под 50% от дохода тоест ако е семейство 25% - Тук проблеми имаш ли?

                - Вноската по кредита е приблизително равна на наема който би плащал за същото жилище - Тук проблем имаш ли ?

                Сега ако приемем че някои от тия показатели не е наред и е ибил на някъде, кажи ми според теб кое е?

                - Мислиш че възвръщаемостта от наеми трябва да е 10-15% и имот да се изплаща за 6-10 години?
                или
                - Мислиш че семейство не трябва да отделя повече от 10% от дохидите си за ипотека?
                - Мислиш че вноската за кредит трабвя да е 50% от наема ?

                И на финала това дето тебе те мъчи - Ще си загубят ли много хора домовете си при криза - Да ще си ги загубят но не защото са купили в балон а защото са останали безработни и не могат да си плащат вноските

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  .Референдуми за всичко включително и да направя ли кенеф до кръчмата на Миро у село?Никакви партийни субсидии макс две партии избор на съдии прокурори началници на полицията.
                  Сакън,недей,че в Родината ни е пълно с хора,които не могат да мислят ! Референдумите не сме ги дорасли още !
                  Забрави ли,какво беше преди да има партийни субсидии ?! Рекетираха като луди бизнеса и малкия и големия ! Това не вярвам да го искаме отново.
                  Съдебна реформа,задължително иначе оправия няма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Спокойно можеш да му викаш пукане на балон - Самият факт че за същото време останалите неща не са се сринали в пъти го доказва.

                    Имотите между пика 2008 и дъното 2012 са паднали с около 40% - Ама сега ако му кажа на Кавръков че всъщност и миналият път даже реално не е имало хубаво надут балон ще подрипне във въздуха.
                    Какво е хубаво надут балон за теб ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      А падането на борсата в пъти от 2009 до 2011 как да му викаме?
                      Спокойно можеш да му викаш пукане на балон - Самият факт че за същото време останалите неща не са се сринали в пъти го доказва.

                      Имотите между пика 2008 и дъното 2012 са паднали с около 40% - Ама сега ако му кажа на Кавръков че всъщност и миналият път даже реално не е имало хубаво надут балон ще подрипне във въздуха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Накавръче ако знаеш английски пусни си Раша тудей и слушай гледай не казвам да вярваш само слушай гледай и се замисли какво говорят хората от улицата?На обикновените хора им писна да им вдигат парното тока бензина водата и да ги залъгват с близалки докато тарикати като бабоебеца краднат.Големият въпрос е кога ние българите ще потрошим София и ще кажем минимална заплата 1000 лева максимална 5000 примерно.Сериозни данъци за богатите и поне 80% данъци за наследство над примерно половин милион.Кога ще поискаме Костов и целата клика в затвора.Референдуми за всичко включително и да направя ли кенеф до кръчмата на Миро у село?Никакви партийни субсидии макс две партии избор на съдии прокурори началници на полицията.
                        И аз го искам това, което си написал. Яд ме е на тоя прост, овчедушен народ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Да, ама сега ще видиш, че жълтите жилетки във Франция, няма да се примирят, със това плакнене на очички от Макарона. Само стой и гледай какво се казва протести и търсене на права и свободи !!
                          Накавръче ако знаеш английски пусни си Раша тудей и слушай гледай не казвам да вярваш само слушай гледай и се замисли какво говорят хората от улицата?На обикновените хора им писна да им вдигат парното тока бензина водата и да ги залъгват с близалки докато тарикати като бабоебеца краднат.Големият въпрос е кога ние българите ще потрошим София и ще кажем минимална заплата 1000 лева максимална 5000 примерно.Сериозни данъци за богатите и поне 80% данъци за наследство над примерно половин милион.Кога ще поискаме Костов и целата клика в затвора.Референдуми за всичко включително и да направя ли кенеф до кръчмата на Миро у село?Никакви партийни субсидии макс две партии избор на съдии прокурори началници на полицията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            набедени експерти в БГ бол. то ако питаш всеки ще ти каже че е експерт макроикономист. статията разглежда период от 10 години и стига до некви изводи. от 2008 до 2018. обаче ако се погледне за 15-20 години ситуацията е друга. сравнението на цените през 2008 и 2018 позва че са еднакви а имало ръст на БВП от 45-50%.до тук добре ама ако сравним ръста на имотите от 2000 до 2018 е над 4 пъти. дали някой вярва че за тоя период 2000 до 2018 БВП е скочил над 4 пъти.
                            2000 г. е бил 27,928 млрд лева ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Огромни дългове и печатане на пари от една страна и изнасяне на производството в Китай.Китай взема най добрите инженери и таланти в ай ти сектора и не само там.Това от едната страна.От друга страна глупави войни и репчене на Русия и Китай.Западът който ти така хвалиш и превъзнасяш е в предсмъртна агония...Казал съм 2022 но Перчемко стремглаво ше ги докара 2020 ако я кара така...А това с ареста на китайката от уявей е отчаяна проява....Учи китайски и си припомни Капиталът и Марсизма Ленинизма щото тама са върли куманяги.И никакви жълти жилетки не пеят в хора
                              Да, ама сега ще видиш, че жълтите жилетки във Франция, няма да се примирят, със това плакнене на очички от Макарона. Само стой и гледай какво се казва протести и търсене на права и свободи !!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                А падането на борсата в пъти от 2009 до 2011 как да му викаме?
                                Как бе я питай равновестко он пИчели и га пада и га се дига винаги ПИЧЕли

                                Коментар

                                Working...
                                X