Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение
Здравейте, следя от известно време форума и понеже и ние да се чудим дали сме избрали най-лошия момент да купуваме жилище в София или не, бих искал да събера в една тема мненията ви по въпорса. Да уточня, че в нашия случай имаме заделени пари, но разбира се ще трябва да се тегли и кредит. Купуваме с цел живеене, а не инвестиция. Мислите ли, че цените на имотите могат да тръгнат надолу? Предлагане няма никакво, за някакви коптори искат безумни пари. Най-вече ме притесняват лихвите по кредитите, които в момента са супер ниски и да купиш супер скъп имот при ниска лихва и след 1 години лихвите да се скочат, би се получила такава наигравка, че не ми се мисли. Ясно е, че никой не може да предскаже със сигурност какво ще стане, но би ми било полезно да събера мнения. Предварително благодаря!
шАко не ти е за инвестиция, а да живееш в него, прецени в какъв период смяташ, че ще ти е по-изгодно да живееш под наем. Ако прегледаш темата за тренда на имотите, там можеш да изчетеш всички стотици страници и да прецениш на кого да вярваш, на Накавръка или на повишителите, които са мнозинство.