IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предлагане на гори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Предлагане на гори

    -DR, да ти урегулирам ли една гора? :-)

    Коментар


    • Предлагане на гори

      И все пак в какви граници варират цените .?? Нали това са земи извън регулация ??
      Например цени по ченоморието ??

      Коментар


      • Предлагане на гори

        Да, но друг е въпроса, че по закон си длъжен да се грижиш за нея. Извършване на санитарна сеч, борба с вредители /в повечето случаи авиационна/ и в момента, когато решиш че искаш да сечеш ти казват "добив на едра строителна дървесина?" - забрави. Следва разрешение за "санитарни сечи" от които почти не се печели. А след това си длъжен и да залесиш. Да не говорим че си длъжен и да си платиш за изработване на проекти, къде в гората можеш да сечеш и колко. Това също са средства.

        Коментар


        • Предлагане на гори

          Защо бе, някои хора се кефят на горите. Ако си изкарал парички, защо не да не си купиш гора? А след време (и след съгласуване с лесничейството) може да изкараш и някой друг лев (или по-скоро евро).

          Коментар


          • Предлагане на гори

            Предполагам, че темата е провокирана по-скоро от икономически интерес, отколкото от предстощото честване на "Седмица на гората". Не зная, какво би накарало човек да инвестира в закупуването на гора. Още повече, че по действащия Закон за горите, всяко ползване от горите в т.ч. добив на едра, средна строителна дървесина, дърва за огрев, билки, горски плодове, отстрел на едър или дребен дивеч, се съгласува предварително с държавните лесничейства и държавни дивечовъдни станции, независимо от правото на собственост.

            Коментар


            • Предлагане на гори

              И още едно питане ...
              Мой близък непременно иска да има гора като собственност ...Въпросът ми е малко от психологично естество ..А именно: какво може да накара един човек да желае толкова много да има собственна гора ??? Нещо ми се губи логиката на нещата, а може би и самата мотивация !!???
              Бъдете здрави и успех на всички !

              Коментар


              • Предлагане на гори

                Някой може ли да ми отговори на следният въпрос : В какви граници се движат цените на горите по Черноморието .Имам предвид съчетание на гора с изглед към морето .Гората може да е и от смесен характер т.е. иглолистна и широколистна .???

                Коментар


                • Предлагане на гори

                  Jejak, drasni mi molja te na maila, kakvo imash predvid za gorite?

                  Коментар


                  • Предлагане на гори

                    сега не е изгодно да се купува гора
                    няма да получите нищо повече от това,което сте дали
                    ако закупите терен на цена 50-80 лева и засеете топола с разходи на декар 30-40 лв-не повече
                    след 20 год ще получите 6000 лв-приблизително
                    което прави 22-23% годишно

                    Коментар


                    • Предлагане на гори

                      в момента е добре да се закупуват неизползваеми терени и да се засява гора
                      например покрай реки и ниски места - топола
                      или по каменисти терени - бор
                      след 20 години ще се продадат и си осигурявате значителни приходи за пенсия

                      Коментар


                      • Предлагане на гори

                        Ima li njakoj drug kojto ima gora ot restituziata i po drugi putista i ne mu trjabva?

                        Коментар


                        • Предлагане на гори

                          Thepretorian, za kolko dka. stava vupros i na kakva zena? Naistina imam interes. Moje da mi pishesh na der_hammer27@gmx.de
                          V Buchino bjah nameril edna oferta za 402 dka. Tova ti li si? Na edna internet straniza go bjah nameril. Daj ako obichash povech einfo na maila. Kato se pribera prez april ste finalizirame.

                          Коментар


                          • Предлагане на гори

                            Аз имам гора (по точно на жена ми е) намирасе в бучино. Дори не знам колко е но може да се продава.
                            Сега де си заслужава защото цената е много ниска, а и не можеш да правиш нищо с нея. Има и някакъм закон че всеки собсвеник на гора е длъжен да се грижи за нея, но никой не го спазва.
                            Това знам за горите.

                            Коментар


                            • Предлагане на гори

                              Gorite sa na dargavata i sa pod neina zakrila. A da se kupi ot dargavata e trudno, nali?
                              Mogesh da zakupish vsqkakav vid zemq, koqto da e v blizost do gora, no silno se samnqvam da namerish to4no tova koeto tarsish. Interesno mi e zashto to4no ti e cqla gora? Kakvo si zamislil?

                              Коментар


                              • Предлагане на гори

                                Abe pich, orientiral si e. Kato gledam za gorski si goden.

                                Коментар

                                Working...
                                X