IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търг с начална цена и един кандидат

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    При наличие на голям интерес, може да приемеш че това е стъпката за наддаване.
    В случая, общината или който и да е, не са оценили правилно ... Цената.
    Ако си ти участника, бих посъветвал да не бързаш, ами както казва плъха, изчакай втори търг.
    Може и да се изгавриш с тях, като им пуснеш един лоу бол, например с 25% по-ниска оферта от това което ти смяташ за правилната цена.
    Наистина не бързам и съм само аз, но говорих с човека от общината който движи продажбите и каза че ако няма кандидати сега, втори търг може да се образува догодина и за цената пак ще се използва оценител като най-вероятно щяла да бъде символично по-ниска защото и в момента членовете на общинския съвет им се струвало евтино и много не им се продавало.
    А всъщност не е евтина на база на това как вървят земи от същата категория на други места в областта, даже е с около 30% по-скъпа.

    Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    къде земятя и колко е
    На този въпрос какво очакваш да отговоря? Ако кажа къде е и колко струва и цената наистина е евтина ще отидеш и ще я купиш ти или някой друг. А ако цената е висока ще ми се смееш че е висока. Не мисля че има вариант в който да има полза да споделя.
    Last edited by Shadow1; 30.11.2017, 01:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
      Община организира търг за продажба на земя и правилата били, че цената на която е обявена земята не може да се приеме като оферта, а трябва да е поне с 10% над нея офертата на купувача без значение дали е първи или дали изобщо има други.
      Защо е направено така да наддавам срещу себе си, така началната цена става неизползваема. То тогава по-добре да сложат цената +10% и това да е началната.
      къде земятя и колко е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
        Аз даже не разбрах че говориш сериозно. Извинявай, не съм пекан в този занаят с обществените търгове за да разбирам с две думи за какво иде реч. Сега навлизам в нещата. Пък и наистина исках да разбера логиката зад това първоначално наддаване.
        Логиката е, че това е търг с наддаване и за да се счита процедурата за проведена, трябва да има поне едно наддаване. Ако купувача е един, той потвърждава началната цена и дава още една стъпка. Така процедурата е задействана. Когато са няколко участника, всички потвърждават началната цена и започват да наддават. Ако никой не наддадете след потвърждението, търгът се закрива и гаранциите на участниците се освобождават. При потвърждени стъпка от няколко участника и спиране на наддаването се тегли жребий между тях и така се определя печелившия.
        Редът и условията за провеждане на търг за продажба на общинско имущество е разписани в наредби, които са индивидуални за всяка община.
        Last edited by tnm; 11.10.2017, 18:20.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
          Аз даже не разбрах че говориш сериозно. Извинявай, не съм пекан в този занаят с обществените търгове за да разбирам с две думи за какво иде реч. Сега навлизам в нещата. Пък и наистина исках да разбера логиката зад това първоначално наддаване.
          При наличие на голям интерес, може да приемеш че това е стъпката за наддаване.
          В случая, общината или който и да е, не са оценили правилно ... Цената.
          Ако си ти участника, бих посъветвал да не бързаш, ами както казва плъха, изчакай втори търг.
          Може и да се изгавриш с тях, като им пуснеш един лоу бол, например с 25% по-ниска оферта от това което ти смяташ за правилната цена.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
            Аз даже не разбрах че говориш сериозно. Извинявай, не съм пекан в този занаят с обществените търгове за да разбирам с две думи за какво иде реч. Сега навлизам в нещата. Пък и наистина исках да разбера логиката зад това първоначално наддаване.
            приеми, че така са го организирали.
            ако на първи търг няма наддаване обикновено се организира нов със 75% по-ниска цена.
            ако си сигурен, може да чакаш и трети тур.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              извинявай брат, мислех, че искаш конкретен отговор.
              а ти изглежда предпочиташ да се бъбрят общи приказки около темата.
              аз се изнасям с 200, успех.
              Аз даже не разбрах че говориш сериозно. Извинявай, не съм пекан в този занаят с обществените търгове за да разбирам с две думи за какво иде реч. Сега навлизам в нещата. Пък и наистина исках да разбера логиката зад това първоначално наддаване.

              Коментар


              • На втория търг може да свалят цената, поради липса на интерес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Въпроса беше принципен, говорих за себе си защото е по кратко и ясно, отколкото да пиша в трето лице, а даже и така да бях направил може би пак щяхте да приемете че говоря за себе си.

                  А и какво е разликата между първия и втория търг, аз не съм питал в началния въпрос нещо което да изисква такъв отговор но така и така си го казал, поне може ли да обясниш разликите между двата ?
                  извинявай брат, мислех, че искаш конкретен отговор.
                  а ти изглежда предпочиташ да се бъбрят общи приказки около темата.
                  аз се изнасям с 200, успех.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Въпроса беше принципен, говорих за себе си защото е по кратко и ясно, отколкото да пиша в трето лице, а даже и така да бях направил може би пак щяхте да приемете че говоря за себе си.

                    А и какво е разликата между първия и втория търг, аз не съм питал в началния въпрос нещо което да изисква такъв отговор но така и така си го казал, поне може ли да обясниш разликите между двата ?
                    Last edited by Shadow1; 11.10.2017, 12:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                      Община организира търг за продажба на земя и правилата били, че цената на която е обявена земята не може да се приеме като оферта, а трябва да е поне с 10% над нея офертата на купувача без значение дали е първи или дали изобщо има други.
                      Защо е направено така да наддавам срещу себе си, така началната цена става неизползваема. То тогава по-добре да сложат цената +10% и това да е началната.
                      тогава изчакай втори търг.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Търг с начална цена и един кандидат

                        Община организира търг за продажба на земя и правилата били, че цената на която е обявена земята не може да се приеме като оферта, а трябва да е поне с 10% над нея офертата на купувача без значение дали е първи или дали изобщо има други.
                        Защо е направено така да наддавам срещу себе си, така началната цена става неизползваема. То тогава по-добре да сложат цената +10% и това да е началната.
                      Working...
                      X