IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли намаляване на цените на имотите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
    Да това наистина е революция в строителството. Разбира се ще мине известно време докато се разпространи.

    Но няма да е много далечно времето в което, човек ще може да си поръча цяла сграда от Китай в стандартни контейнери и после да му я сглобят за няколко дни.

    Всичко друго се строи в заводи, за сега само жилищата се строят по остарели методи от 18-ти и 19-ти век.

    Както днес на практика всеки може да си закупи автомобил с лекота, така ще стане за в бъдеще и с жилищата. Вече няма да има нужда работещите хора да спестяват/изплащат десетки години за едно жилище.

    Все още строителството е вид занаят, време му е да се превърне в отживелица, както се случи с останалите занаяти.

    Аз лично си представям дори самото сглобяване да бъде извършвано от машини и буквално за няколко дни да се строят 30 - 40 етажни сгради.
    Taя ширпореба е за голтаци.Аз не бих живял в бунгало или подобна сграда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
      Говоря ти за нови технологии, а ти ми говориш като.... брокерка. Виж тук за какво става въпрос:
      http://vbox7.com/play:f7537dbb
      Да това наистина е революция в строителството. Разбира се ще мине известно време докато се разпространи.

      Но няма да е много далечно времето в което, човек ще може да си поръча цяла сграда от Китай в стандартни контейнери и после да му я сглобят за няколко дни.

      Всичко друго се строи в заводи, за сега само жилищата се строят по остарели методи от 18-ти и 19-ти век.

      Както днес на практика всеки може да си закупи автомобил с лекота, така ще стане за в бъдеще и с жилищата. Вече няма да има нужда работещите хора да спестяват/изплащат десетки години за едно жилище.

      Все още строителството е вид занаят, време му е да се превърне в отживелица, както се случи с останалите занаяти.

      Аз лично си представям дори самото сглобяване да бъде извършвано от машини и буквално за няколко дни да се строят 30 - 40 етажни сгради.
      Last edited by Xman1; 29.08.2013, 00:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
        Пич, аз говоря за качествено строителство, а не за сглобяема къщурка. При едно нормално строителсто не можеш да наливаш плоча всеки ден. Има си едни поне 20 дена, в които бетонът трябва да хване и няма как за 10 дена да вдигнеш каквато и да е сграда.

        Освен това ти говорех за затворен комплекс, за изисквания към живущите, за организирано, комуникативно и спокойно място. Естествено, че такъв район ще държи цени стига инвеститорите да го направят качествено и да си държат на условията.

        Друг е въпросът, че българинът дава мило и драго, за да си купи собствен имот и е способен да набива пари в него, които после не може да си избие никога. Това си е характерен манталитет за нас. Ако ще да е в най-пробитата панелка, ама да си е моя.
        Говоря ти за нови технологии, а ти ми говориш като.... брокерка. Виж тук за какво става въпрос:
        http://vbox7.com/play:f7537dbb

        Коментар


        • Абе, ще има - затваряйте я тази тема.
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
            Пич, а сега си представи този нов квартал за който говориш, ако бъде построен по новите технологии, където една сграда я строят за 10 дена. Накъде ли ще се запътят цените на всички останали, особено на панелните коптори????? Хихихихихихи!

            Пич, аз говоря за качествено строителство, а не за сглобяема къщурка. При едно нормално строителсто не можеш да наливаш плоча всеки ден. Има си едни поне 20 дена, в които бетонът трябва да хване и няма как за 10 дена да вдигнеш каквато и да е сграда.

            Освен това ти говорех за затворен комплекс, за изисквания към живущите, за организирано, комуникативно и спокойно място. Естествено, че такъв район ще държи цени стига инвеститорите да го направят качествено и да си държат на условията.

            Друг е въпросът, че българинът дава мило и драго, за да си купи собствен имот и е способен да набива пари в него, които после не може да си избие никога. Това си е характерен манталитет за нас. Ако ще да е в най-пробитата панелка, ама да си е моя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
              Могат и по най-най-най-новит нанотехнологии да я построят за 1 ден и цената и пка да е много-много-висока. Справка -> катронените къщи в US.
              Пич къде са щатите, къде е България......................?! И цени на жилища?!? То и сега има скъпи бол в бг, ама....!....Хехе!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sisiko Разгледай мнение
                Пич, а сега си представи този нов квартал за който говориш, ако бъде построен по новите технологии, където една сграда я строят за 10 дена. Накъде ли ще се запътят цените на всички останали, особено на панелните коптори????? Хихихихихихи!
                Могат и по най-най-най-новит нанотехнологии да я построят за 1 ден и цената и пка да е много-много-висока. Справка -> катронените къщи в US.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                  Много е общ въпросът. Според мен ще падат цени – не драстично, но леко, на кофти квартали и строителство. Нови луксозни сгради в добри квартали с инфраструтура ще се качват и ще държат цени.
                  В София няма един баровски квартал – Драгалевци премерно, дето живеят баровци е пълно с разбити улици, няма канализация и овце, и кучета се разхождат по улиците.
                  Ако се направи един затворен тип квартал с подземни гаражи, близо да метро и главен път, с магазини и алеи и стриктни изисквания към живущите, според мен ще има търсене над средните нива на пазара.
                  Нашият пазар на имоти е недоразвит, което е предпоставка за растеж.
                  Пич, а сега си представи този нов квартал за който говориш, ако бъде построен по новите технологии, където една сграда я строят за 10 дена. Накъде ли ще се запътят цените на всички останали, особено на панелните коптори????? Хихихихихихи!

                  Коментар


                  • Аз винаги съм смятъл, че центърът ще държи цени – както навсякъде по света. Само, че не съм бил прав. Живея в паметник на архитектурата, строен 1929 година. Не плащаме данък, но питайте колко от спестените пари от данъка се връщат в имота – 0 лв. Естествено цената ще пада – кой ще иска да си купи развалина? Съседите са ми реститути – с 3-4 жилища в такива развалини, нямат пари и не им идва на акъла да продатат едното и да вдигнат цената на другите. Културата ни е много ниска, естествено ще падат цените.

                    Коментар


                    • Много е общ въпросът. Според мен ще падат цени – не драстично, но леко, на кофти квартали и строителство. Нови луксозни сгради в добри квартали с инфраструтура ще се качват и ще държат цени.
                      В София няма един баровски квартал – Драгалевци премерно, дето живеят баровци е пълно с разбити улици, няма канализация и овце, и кучета се разхождат по улиците.
                      Ако се направи един затворен тип квартал с подземни гаражи, близо да метро и главен път, с магазини и алеи и стриктни изисквания към живущите, според мен ще има търсене над средните нива на пазара.
                      Нашият пазар на имоти е недоразвит, което е предпоставка за растеж.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                        Дайте да поговорим по темата. Сериозно, какви очаквния имате? Според мен ще има малък ръст след есента. Интересно ми е и на какво мнение сте относно продажбите. Сега ли им е времето?
                        Мнението ми е, че цените на имотите в София са достигнали някаква равновесна точка (и то я достигнаха преди около 2 години) и в следващите 2-3 години няма да има особена промяна. Тоест, реално имотите леко ще поевтиняват, защото за въпросния период ще се натрупа някаква инфлация. Но който очаква цените да достигнат нивата от 2008-а или пък да се сринат до 100-200 Евро на кв. м, жестоко се е излъгал.
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                          Относно печалбата при продажба не съм съвсем съгласен. Както казвам аз очаквам ръст на цените на имотите в следващите месеци. Не бомбастичен ръст, а минимален, но все пак оживляващ. По тази логика би трябвало продажбите догодина да са на по-високи цени. Естествено много зависи от типа на имота и местоположението му. Но аз лично изчаквам с една продажба заради ключовото място на имота, дали съм прав....Ще видим
                          Винаги и навсякъде има имоти, чиято цена може само да расте. За съжаление, в милата ни татковина я има петдесетина такива я няма. Моят не е такъв, може би твоя и на комшията Лорд да са такива. Това, разбира се, е мое мнение. Все пак Лорда може и да е прав и имотите ни в Слатина действително да струват теглото си в обогатен уран. Знам само какво бих направил аз- ако се налагаше да продавам през следващите 10 г., щях да продам веднага.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                            И даже знам какво може да продава компанията - висококачествен сапун!
                            Абе, сигурно ти се вижда смешно ама и аз съм се чудил. Държавата примерно поема ангажимент да осигури 25% енергия от възобновяеми източници и да плаща каквато и да е цена. Не можа ли с тоз милиард да си ги построи сама и да ползва социално слаби да леят бетона и да разчистват терени, а не да се точат фондове и затриват земеделски земи?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              В България трябва да се създаде една голяма публична компания, голяма силна и ползваща се с много високо доверие от страна на публиката ! Това може да обърне всички тенденции - демографската тенденция е следвие на икономическата такава на спад. Няма проблем с демографията, има проблем с икономиката и той е водещ.
                              Компанията трябва да е по могъща от всеки български монополист, и в същото време да е честна и да печели много но не от това че прави живота на хората в страната по труден или дори невъзможен бих казал, а точно обратното - тя трябва да улеснява живота на хората, да понижава ежедневните им разходи, да създава работни места и да е високотехнологична !!!! За целта са необходими поне 30 милиарда евро инвестиционен капитал.
                              И даже знам какво може да продава компанията - висококачествен сапун!

                              Коментар


                              • Лорда

                                В България трябва да се създаде една голяма публична компания, голяма силна и ползваща се с много високо доверие от страна на публиката ! Това може да обърне всички тенденции - демографската тенденция е следвие на икономическата такава на спад. Няма проблем с демографията, има проблем с икономиката и той е водещ.
                                Компанията трябва да е по могъща от всеки български монополист, и в същото време да е честна и да печели много но не от това че прави живота на хората в страната по труден или дори невъзможен бих казал, а точно обратното - тя трябва да улеснява живота на хората, да понижава ежедневните им разходи, да създава работни места и да е високотехнологична !!!! За целта са необходими поне 30 милиарда евро инвестиционен капитал.
                                Last edited by supertrader; 23.08.2013, 21:11.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X