IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на имот в България, собственост на руснаци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не мисля че има подводни камъни. руснаци - българи - все си в джаза

    Коментар


    • клео ти май си се поддал на паниката всявана от нашата скептична "разбирателка" стефи.
      хем ще спасяваш кеша, хем те е шубе да го спасяваш...не знам.
      универсално решение няма, винаги има и малко риск и малко късмет.
      май вече ти го писаха, но хвани читав адвокат и го остави да ти помага.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
        Благодаря за отговорите. В общи линии и аз разсъждавам като razbiratel. Единствено би ме успокоило да знам, че има закони, които предпазват купувачите в такива случаи. Затова и пуснах темата.

        А, какво ще кажете за покупка на имот в България от собственик, който е гражданин на ЕС? Тогава може ли оттук да се направят необходимите проверки за права на трети страни? Мисля да искам при всяко положение предпазна клауза, която прави договора за покупко-продажба нищожен, ако се установят каквито и да било тежести или права на трети лица, като парите стават изискуеми незабавно, ведно с някаква глоба.

        аиде сега и глоби почна да налагаш.хората ти обясниха че собственика е без значение.ти изследваш имота а не собственика.а дали е нищожен договора само съда може да каже. то като те изпържат никви договори не мой да те спасят.изгорел си независимо от къде е собственика. а проверки независимо кой е собствени се правят "тука" тоест в агенцията по вписванията. ако си тръгнал да купуваш с нагласата че можеш да бъдеш измамен,по-добре се откажи

        Коментар


        • Благодаря за отговорите. В общи линии и аз разсъждавам като razbiratel. Единствено би ме успокоило да знам, че има закони, които предпазват купувачите в такива случаи. Затова и пуснах темата.

          А, какво ще кажете за покупка на имот в България от собственик, който е гражданин на ЕС? Тогава може ли оттук да се направят необходимите проверки за права на трети страни? Мисля да искам при всяко положение предпазна клауза, която прави договора за покупко-продажба нищожен, ако се установят каквито и да било тежести или права на трети лица, като парите стават изискуеми незабавно, ведно с някаква глоба.
          Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

          Коментар


          • остави го тоя слатинския герой. нема никаква разлика.просто трябва да се направят проверки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Той брокер, има да продава и за ЧСИ така говори
              Попитах за алтернативи (локация /качество /цена)... Питам си, може зайче да изскочи.. ..знае ли човек...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                Що да бяга,...какъв е мотива ти да плашиш човека.. Имаш алтернативи да му предложиш, може би..?! Питам от любопитство, не друго?!
                Той брокер, има да продава и за ЧСИ така говори

                Коментар


                • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
                  ако има проблем със Тукашните закони - ипотека , особени залози и пр..спр в агенцията по вписванията....

                  но ако има собственикът Дела в Русия за съсобствености , други ипотеки , делби...

                  и не може да удовлетвори по Друг начин кредиторите си , а те Знаят за този имот.....с чиста свест ще предявят претенции
                  към Този имот и може да имаш главоболия...

                  руснаците не обичат дългите процедури и могат да търсят решение по "късата пътека"

                  дори да го Препродадеш....новият собственик ще търси Теб- от Теб го е купил ..тогава става още по-лесно за него..ти си тук и ще отговаряш

                  Евтиното понякога излиза Скъпо

                  Евикцията не се лекува по друг начин.............освен с Пари

                  объркана работа....Бягай !!http://www.lawsbg.com/lectures/75-ob...3-evikcia.html
                  Що да бяга,...какъв е мотива ти да плашиш човека.. Имаш алтернативи да му предложиш, може би..?! Питам от любопитство, не друго?!

                  Коментар


                  • правилно разсъждаваш

                    Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                    Здравейте, обмислям покупка на ваканционен имот в страната. Както знаете, много такива имоти са придобити от чужденци, които сега ги препродават.

                    Въпросът ми е, при положение че конкретният имот е собственост на руснаци, какви подводни камъни може да има? Те не от държава-членка на ЕС, могат да си заминат. Ако изникнат някакви тежести, права на трети страни, ще са далече, и да има защитни клаузи в договора няма кой да ги хване да върнат парите, предполагам?

                    Ако някой е запознат ще оценя всяка помощ. Благодаря предварително!
                    ако има проблем със Тукашните закони - ипотека , особени залози и пр..спр в агенцията по вписванията....

                    но ако има собственикът Дела в Русия за съсобствености , други ипотеки , делби...

                    и не може да удовлетвори по Друг начин кредиторите си , а те Знаят за този имот.....с чиста свест ще предявят претенции
                    към Този имот и може да имаш главоболия...

                    руснаците не обичат дългите процедури и могат да търсят решение по "късата пътека"

                    дори да го Препродадеш....новият собственик ще търси Теб- от Теб го е купил ..тогава става още по-лесно за него..ти си тук и ще отговаряш

                    Евтиното понякога излиза Скъпо

                    Евикцията не се лекува по друг начин.............освен с Пари

                    объркана работа....Бягай !!http://www.lawsbg.com/lectures/75-ob...3-evikcia.html
                    Last edited by skeptika; 07.06.2016, 17:48.
                    .
                    .
                    .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                      дали от руснак или от българин, дали от гошко или от иван все тая
                      Не е все тая, блядът е на зор - и е много хубаво че се маха хахахаха!

                      Коментар


                      • дали от руснак или от българин, дали от гошко или от иван все тая

                        Коментар


                        • Няма съществени разлики

                          Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                          Здравейте, обмислям покупка на ваканционен имот в страната. Както знаете, много такива имоти са придобити от чужденци, които сега ги препродават.

                          Въпросът ми е, при положение че конкретният имот е собственост на руснаци, какви подводни камъни може да има? Те не от държава-членка на ЕС, могат да си заминат. Ако изникнат някакви тежести, права на трети страни, ще са далече, и да има защитни клаузи в договора няма кой да ги хване да върнат парите, предполагам?

                          Ако някой е запознат ще оценя всяка помощ. Благодаря предварително!
                          Няма съществени разлики, проверява се по същия начин както и при НЕ руски продавачи..... вземи си адвокат за да ти проучи предисторията за всеки случай ( обикновено не е дълга - в имотния регистър всичко си пише, има и данните на предходните собственици ) ... и провери дали руснака не го е придобил в едно с ипотеката (изобщо не е изключено още да си е валидна ) ... Но без адвокат, не те съветвам да работиш ... В случай, че си решил твърдо за такъв имот ...то момента е подходящ да наведеш някой дори под себестойност ( щото болшинството от тях са цървули и са склонни да смятат в рубли - а те са двойно (Евро/Рубла) в сравнение с момента когато са купували, тоест склонни са да мислят, че въпреки срива пак са в играта нищо, че в рубли ) ...

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Закупуване на имот в България, собственост на руснаци

                            Здравейте, обмислям покупка на ваканционен имот в страната. Както знаете, много такива имоти са придобити от чужденци, които сега ги препродават.

                            Въпросът ми е, при положение че конкретният имот е собственост на руснаци, какви подводни камъни може да има? Те не от държава-членка на ЕС, могат да си заминат. Ако изникнат някакви тежести, права на трети страни, ще са далече, и да има защитни клаузи в договора няма кой да ги хване да върнат парите, предполагам?

                            Ако някой е запознат ще оценя всяка помощ. Благодаря предварително!
                            Мнението е лично - не препоръчвам нищо.
                          Working...
                          X