IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Белите не могат да смятат

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря ти за коментара, Oldy.

    Респект от мен.
    Мнението ми за теб се повиши на квадрат
    Last edited by Kildirim_Bei; 09.05.2016, 08:28.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Oldy,

      понижи ми се мнението за теб, приятелю.
      Червената точка, дето я спечели с коментара за грешката ми, беше безвъзвратно изтрита от последния ти такъв.

      Толкова ли не можеш да видиш, че C.A.G.R. се променя в зависимост от доходността от инвестицията за даден период? Ако тя се промени, променя се веднага и C.A.G.R.-то.

      Аз като сгреша, си признавам веднага, на момента.
      Ти, като си толкова умен, дай да видим твоята сметка
      Еееее, ама ти нямаш спирка бе, момче
      Ето:
      Начални условия, на които се базираш: 19451/128591/14
      Твои решения:
      Първи опит: 661.1% (грешно) / 14.44% (вярно)
      Втори опит: 561.1% (вярно) / 13.11% (грешно)

      Верен отговор: 561.1% / 14.44%

      Съжалявам за намесата си. Твърде много писах тази година. Чао, даскале!

      Коментар


      • В сметките не съм взел предвид данъците и други някои разходи по студиата, като например освежаване на всеки 4-5 год. примерно, смяна на техниките в тях на всеки 6-7 год. да кажем, и други подобни дреболии.

        Ако ми ги дадеш и тях, сметката ще бъде идеално точна и присъщата възвръщаемост от инвестицията ще падне още.

        Тва е. Дай всички данни и ще получиш веднага сметката
        Last edited by Kildirim_Bei; 09.05.2016, 03:13.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Ако ги построиш с 10-годишен кредит от 15 000 лв., на равни месечни вноски при ГПР 7% примерно,

          тогава, при месечна вноска по кредита в размер на -174.16 лв., и изваждане на един месечен наем всяка година за сигурност на сметката,

          присъщата ти норма на възвръщаемост за 20-годишния период би била 29% годишно.
          Last edited by Kildirim_Bei; 09.05.2016, 03:51.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Лорде,

            ако можеш да построиш двете студиа за 15 000 лв. в рамките на една година, и след това ги отдаваш под наем за €380/мес. в рамките на 20 год., то присъщата ти норма на възвръщаемост от инвестицията би била 42% на година.

            Такава доходност трудно можеш да изкараш някъде другаде, братко
            Ако можеш да го направиш - направо няма кво да се чудиш

            Забележка: Това не е препоръка за правене на каквото и да било - решавайте си сами с ортака ти.

            Ако намалим малко приходите от наеми, демек случва се, когато някой напусне, да търсиш месец-два друг наемател, тогава ще махнем наема за един месец от всяка година - за всеки случай.

            Тогава присъщата ти норма на възвръщаемост на инвестицията за 20-годишен период би била 39%.

            Това показват сметките и с Ексела, и с калкулатора.

            Не трябваше. Ся няма да го фане сън

            На теория трябва да има 40%, на практика един гол...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              Правилно си сметнал, половината, но интересното е, че единствената къща която се продава и е със същата квадратура в същия квартал се продава на двойна цена от тази на калкулатора на този известен сайт!
              Мислим да надстроим и две гарсониери на по-горен етаж с обща квадратура 60м2. Всяка от тях ще отдаваме на равностойна цена -€190. Това хубаво и евтино число привлича много кандидат наематели, които прииждат в София като скакалци и не мислят, че наемат малка дупка. Те се кефят просто, че са в самостоятелно студио на тази цена, при това ново.2х190, равно на €380. При първоначално вложение на инвестиция не повече от 15000лв. Добре ли е по формулите на кълдъръмъ и сите други математици дето се изредиха?
              Лорде,

              ако можеш да построиш двете студиа за 15 000 лв. в рамките на една година, и след това ги отдаваш под наем за €380/мес. в рамките на 20 год., то присъщата ти норма на възвръщаемост от инвестицията би била 42% на година.

              Такава доходност трудно можеш да изкараш някъде другаде, братко
              Ако можеш да го направиш - направо няма кво да се чудиш

              Забележка: Това не е препоръка за правене на каквото и да било - решавайте си сами с ортака ти.

              Ако намалим малко приходите от наеми, демек случва се, когато някой напусне, да търсиш месец-два друг наемател, тогава ще махнем наема за един месец от всяка година - за всеки случай.

              Тогава присъщата ти норма на възвръщаемост от инвестицията за 20-годишен период би била 39%.

              Това показват сметките и с Ексела, и с калкулатора.
              Last edited by Kildirim_Bei; 09.05.2016, 03:12.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                Мммммм, грешно Твърде много неща поправи Срещу пари дали ще е по-различно! Аз, например, в момента го правя без пари
                Oldy,

                понижи ми се мнението за теб, приятелю.
                Червената точка, дето я спечели с коментара за грешката ми, беше безвъзвратно изтрита от последния ти такъв.

                Толкова ли не можеш да видиш, че C.A.G.R. се променя в зависимост от доходността от инвестицията за даден период? Ако тя се промени, променя се веднага и C.A.G.R.-то.

                Аз като сгреша, си признавам веднага, на момента.
                Ти, като си толкова умен, дай да видим твоята сметка
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                  Нищо интересно, човек от провинцията с голяма глава и добри компютърни умения.
                  Беше ми наемател в продължение на година. Имам няколко приятели , които са банкери. Един от тях е юрист консулт на голяма банка. Получава около 3600лв. заплатка, ама пак се оплаква. Моите доходи са съизмерими, но с много пот и излишна мизерна работа по канализации, редене на плочки, мазане , шпакловане, изолации, абе гадна работа, не ти я препоръчвам....
                  Тогава коригирай подписа: „имотът е мазане, шпакловане, плочки, имотът е камък на шията“ Честит празник Лорде!
                  https://www.youtube.com/watch?v=XWm4AzVE0Rw
                  Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    не мога да преценя така на ангро
                    чакам да махнат банана на бпст и той да сподели какво му говори ексела

                    оная къща е сложена там да ъпва цените...не е само тя даже.
                    както някои от понижителите отбелязаха, цените по офертите са малко, малко над реалните

                    я ракзажи пак оная приказка за банкера масон, дето ти бил наемател и с него си поркахте домашнярка, докато обсъждахте финансиИте
                    Нищо интересно, човек от провинцията с голяма глава и добри компютърни умения.
                    Беше ми наемател в продължение на година. Имам няколко приятели , които са банкери. Един от тях е юрист консулт на голяма банка. Получава около 3600лв. заплатка, ама пак се оплаква. Моите доходи са съизмерими, но с много пот и излишна мизерна работа по канализации, редене на плочки, мазане , шпакловане, изолации, абе гадна работа, не ти я препоръчвам....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                      Правилно си сметнал, половината, но интересното е, че единствената къща която се продава и е със същата квадратура в същия квартал се продава на двойна цена от тази на калкулатора на този известен сайт!
                      Мислим да надстроим и две гарсониери на по-горен етаж с обща квадратура 60м2. Всяка от тях ще отдаваме на равностойна цена -€190. Това хубаво и евтино число привлича много кандидат наематели, които прииждат в София като скакалци и не мислят, че наемат малка дупка. Те се кефят просто, че са в самостоятелно студио на тази цена, при това ново.2х190, равно на €380. При първоначално вложение на инвестиция не повече от 15000лв. Добре ли е по формулите на кълдъръмъ и сите други математици дето се изредиха?:D
                      не мога да преценя така на ангро
                      чакам да махнат банана на бпст и той да сподели какво му говори ексела

                      оная къща е сложена там да ъпва цените...не е само тя даже.
                      както някои от понижителите отбелязаха, цените по офертите са малко, малко над реалните

                      я ракзажи пак оная приказка за банкера масон, дето ти бил наемател и с него си поркахте домашнярка, докато обсъждахте финансиИте
                      Last edited by ratten; 09.05.2016, 00:07.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        тия 120к евро дето си ги писал, това половината къща ли е?
                        Правилно си сметнал, половината, но интересното е, че единствената къща която се продава и е със същата квадратура в същия квартал се продава на двойна цена от тази на калкулатора на този известен сайт!
                        Мислим да надстроим и две гарсониери на по-горен етаж с обща квадратура 60м2. Всяка от тях ще отдаваме на равностойна цена -€190. Това хубаво и евтино число привлича много кандидат наематели, които прииждат в София като скакалци и не мислят, че наемат малка дупка. Те се кефят просто, че са в самостоятелно студио на тази цена, при това ново.2х190, равно на €380. При първоначално вложение на инвестиция не повече от 15000лв. Добре ли е по формулите на кълдъръмъ и сите други математици дето се изредиха?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                          Нима казваш, че бея се учи да смята ? Аз това си го мисля за всички понижители, че късно откриват мат като наука, но ти недвусмислено им го написа
                          тия 120к евро дето си ги писал, това половината къща ли е?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                            Мммммм, грешно Твърде много неща поправи Срещу пари дали ще е по-различно! Аз, например, в момента го правя без пари
                            Нима казваш, че бея се учи да смята ? Аз това си го мисля за всички понижители, че късно откриват мат като наука, но ти недвусмислено им го написа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              ))) и с пари и без пари - кой колко си може
                              хахаха
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                                Мммммм, грешно Твърде много неща поправи Срещу пари дали ще е по-различно! Аз, например, в момента го правя без пари
                                ))) и с пари и без пари - кой колко си може
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X