IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С колко мога да очаквам да ми смъкнат от офертната цена при покупка на апартамент?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
    Скептиче, линка, които си дал за 2015 всъщност се отнася за 2014 /малко манипулираш аудиторията/ и има доста АКО-та за евентуално качване на цените. И пак брокерите предвиждат "качване", но на тях това им е работата.
    Та така, началото на всяка година брокерите казват "цените тръгнаха на горе", а констатацията в края на годината е че няма увеличение, а леко намаление на цените, а на места и голямо намаление......
    Подкрепям.

    За мен, повече от брокерите са просто "брокери".

    Препоръчвам на "брокерите" да не висят пред компютрите, а да походят час - всеки ден в произволно избран квартал. Какво биха регистрирали, ако са способни да ВИЖДАТ истината? Празни апартаменти, празни блокове и цели празни комплекси от затворен тип /комплексите - с охрана, разбира се/.

    Разбира се - празните блокове и комплекси - не са /за "брокерите"/ - критерии, които са в основата на предвиждането на цените на жилищата. Вероятно те ползват други критерии? Вероятно, това са доходите на масовият българин?

    Добре, де, АМА в тая "индустрия" пазарува само НЕмасовият /българин/. За какви тенденции тогава говорят "брокерите", че не схващам нюансите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
      сигурно си прочел някой стар вестник , от 2012 год -
      тогава поевтиняваха имотите!

      актуалната информация е ,че Поскъпват...
      така че не очаквай отстъпка а Настъпка
      ---------
      разгледай Анкетите , там пише какво става с имотите!
      -----------------------------------
      2013 год - http://www.investor.bg/polls/view/542/
      2014 год - http://www.investor.bg/polls/view/606/
      2015 год - http://novanews.bg/news/view/2014/01...5%D1%86%D0%B0/
      --------------------------------------------------------

      Това което очакваш да чуеш замина ,
      Заложи на информацията в Инвестор...

      http://www.investor.bg/analizi/113/a...rizata-188165/
      Скептиче, линка, който си дал за 2015 всъщност се отнася за 2014 /малко манипулираш аудиторията/ и има доста АКО-та за евентуално качване на цените. И пак брокерите предвиждат "качване", но на тях това им е работата.
      Та така, началото на всяка година брокерите казват "цените тръгнаха на горе", а констатацията в края на годината е че няма увеличение, а леко намаление на цените, а на места и голямо намаление......
      Last edited by polax; 08.02.2015, 15:14.

      Коментар


      • Не си харчи парите в Булгаристан.

        Коментар


        • къде прочете , че имотите ще поевтиняват??

          Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
          Темата ми е съвсем не е за това дали цената на имотите ще се качва или пада.
          Опитвам се да добия представа колко е разумно да поиска човек отбив от офертната цена. Мерси на всички дали конструктивни отговори.
          сигурно си прочел някой стар вестник , от 2012 год -
          тогава поевтиняваха имотите!

          актуалната информация е ,че Поскъпват...
          така че не очаквай отстъпка а Настъпка
          ---------
          разгледай Анкетите , там пише какво става с имотите!
          -----------------------------------
          2013 год - http://www.investor.bg/polls/view/542/
          2014 год - http://www.investor.bg/polls/view/606/
          2015 год - http://novanews.bg/news/view/2014/01...5%D1%86%D0%B0/
          --------------------------------------------------------

          Това което очакваш да чуеш замина ,
          Заложи на информацията в Инвестор...

          http://www.investor.bg/analizi/113/a...rizata-188165/
          Last edited by skeptika; 06.02.2015, 22:32.
          .
          .
          .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
            Темата ми е съвсем не е за това дали цената на имотите ще се качва или пада.
            Опитвам се да добия представа колко е разумно да поиска човек отбив от офертната цена. Мерси на всички дали конструктивни отговори.
            Събери поне 10 мнения по темата , аз вече ти отговорих. След това може да се заключи, щото психарите, които атакуват имотите като инвестиция са много, та трябваше прецаканото да ги сръфа още в началото, прав е.
            Темата ти не е такава да, ама тук не знаеш какви гьонове има , та Прецаканото трябваше да им налее малко акъл в главите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Лорд, не си разбрал грубия сарказъм към темата, - ама прочети пак заглавието бе човек !!!. За мен е достатъчно за да получи централен бан (седесарски шут или подобно) и затова реших да прибегна до фибоначи борсовата терминология.
              Какъв спад чакат, какви 5 лв, кризата отдавна подмина, кандидат собствениците - гледаха умно, когато съдия изпъклнителите продаваха 2009-2010-2011 нови жилища на изнемогващи строители, цъкаха с език, блещеха се, - викаха "още ще пада - хак им е на алчните капиталисти" - е да ама до време - появиха се разни лоши чичковци които ги биеха парите, често свързани и с банки и т.н, изкупиха на безценица проблемния актив, (като окончателно затвърдиха народната приказка "пари при пари ходят")... сега ония дето се блещиха и цъкаха с език се чудят как да рутят цената с 200-300 лв.... Късно е вече да падат цените, особено след ктб.
              Идеята ми беше - модератора да слага бана на темата - ще се избегнат следващите небивалици. Целта оправдава средствата
              Пък си имаше и някакъв раздел за имотите, доколкото помня.

              Темата ми е съвсем не е за това дали цената на имотите ще се качва или пада.
              Опитвам се да добия представа колко е разумно да поиска човек отбив от офертната цена. Мерси на всички дали конструктивни отговори.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                Прецакано, мислех по твоя въпрос, но инвестициите според мен не са само борса, особено само нашата.
                Ако модераторите се почувстват прецакани като теб, значи аз изобщо отлитам оттук с повече от 80% инвестиции в имоти , повече от 10% в кешови позиции включая застраховки и частни вложения в КЕШ.
                Спират ме няколко неща- темите:
                Софарма
                Атера
                Енерго про
                Златото балон или не
                Коментари на непублични акции
                Геополитика
                Украйна
                История
                Россия
                Къде да набутам КЕШ-а
                Плоският данък е в ущърб ...
                Прочее вече не съм в имоти, в инвестора съм за съжаление и не искам да се отървавам от този хубав форум......
                Лорд, не си разбрал грубия сарказъм към темата, - ама прочети пак заглавието бе човек !!!. За мен е достатъчно за да получи централен бан (седесарски шут или подобно) и затова реших да прибегна до фибоначи борсовата терминология.
                Какъв спад чакат, какви 5 лв, кризата отдавна подмина, кандидат собствениците - гледаха умно, когато съдия изпъклнителите продаваха 2009-2010-2011 нови жилища на изнемогващи строители, цъкаха с език, блещеха се, - викаха "още ще пада - хак им е на алчните капиталисти" - е да ама до време - появиха се разни лоши чичковци които ги биеха парите, често свързани и с банки и т.н, изкупиха на безценица проблемния актив, (като окончателно затвърдиха народната приказка "пари при пари ходят")... сега ония дето се блещиха и цъкаха с език се чудят как да рутят цената с 200-300 лв.... Късно е вече да падат цените, особено след ктб.
                Идеята ми беше - модератора да слага бана на темата - ще се избегнат следващите небивалици. Целта оправдава средствата
                Пък си имаше и някакъв раздел за имотите, доколкото помня.
                Last edited by precakanoto; 06.02.2015, 12:45.
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • -10% е абсолютно резонно за най-масовия тип жилища на пазара. За по-луксозни или грамадни жилища, спокойно може и на 20-30% да отидеш, тъй като търсенето е лимтирано от това, че не са толкова много купувачите готови да извадят 200-300 хиляди евро. Иначе, ако гледаш цените по сайтовете, ехее... Ако си приготвил парите и не те устройва отстъпката, просто продължаваш нататък - имоти за продан бол, кешът е цар.
                  Last edited by Дебнем на замаушка; 06.02.2015, 10:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение

                    Ама ти верваш ли му на Ботокса?
                    Не съм го писал да се хваля, камо ли па да Ви лъжа.
                    Ако искате елате на къщата - близичко е до София, не е съвсем довършена но става да се порка винце пред каминката.
                    НЕ Я ПРОДАВАМ - някой ако даде 100к евра нема проблеми
                    Написах че трябва дълго проучване следене и дебнене на подходящия момент.
                    Дъното на имотите колкото и да не им се вярва на сривлогарите( и аз бях такъв 5 години) отмина. Живота тече и се променя и сега вече е време за нов ръст.
                    Всички са чували за капиталистическите цикли а те са 10-12 годишни
                    Ето петрола трайно ще си е 50$, икономиките ще живнат, напечатани кинти има колкото искате
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Тук сме борса. Първото фибоначи смъква 38%, ... ако това ти е много виж за второто - то отнася цели 62%,,,
                      Оттам нататък няма смисъл да го дъвчим повече.
                      най добре модераторатор(кат)а да терминира темата )))
                      Прецакано, мислех по твоя въпрос, но инвестициите според мен не са само борса, особено само нашата.
                      Ако модераторите се почувстват прецакани като теб, значи аз изобщо отлитам оттук с повече от 80% инвестиции в имоти , повече от 10% в кешови позиции включая застраховки и частни вложения в КЕШ.
                      Спират ме няколко неща- темите:
                      Софарма
                      Атера
                      Енерго про
                      Златото балон или не
                      Коментари на непублични акции
                      Геополитика
                      Украйна
                      История
                      Россия
                      Къде да набутам КЕШ-а
                      Плоският данък е в ущърб ...
                      Прочее вече не съм в имоти, в инвестора съм за съжаление и не искам да се отървавам от този хубав форум......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Тук сме борса.
                        даже нямаш представа къде се намираш

                        това е форум към инвестиционен сайт

                        Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        най добре модераторатор(кат)а да терминира темата )))
                        най добре модераторатор(кат)а да те терминира ..................... и без това не знаеш къде се намираш...

                        Коментар


                        • Тук сме борса. Първото фибоначи смъква 38%, ... ако това ти е много виж за второто - то отнася цели 62%,,,
                          Оттам нататък няма смисъл да го дъвчим повече.
                          най добре модераторатор(кат)а да терминира темата )))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Много си готин кога беше купувач отстъпката 130000 лева сега кат си продавач отстъпка нема.Бравос

                            Ама ти верваш ли му на Ботокса?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              Закъснял си чадо с отстъпките - ако се пребориш и за 5% ще е голям успех.
                              Мина времето на големите отстъпки - беше това време 2012-2013.
                              Ще дам пример с моята последна сделка - къща 350кв.
                              2008г беше 80к евра - взех я 2012 за 30000 лева.
                              Проучих собственика 2010 още ( при оферта 45к евра) и знаех че мога да чакам и ще свали още доста. Уцелих го в труден момент - знаех го и ги счупих от 30к на същото но в лева. Е поех всички разходи по прехвърлянето + комисионната на брокера
                              Много си готин кога беше купувач отстъпката 130000 лева сега кат си продавач отстъпка нема.Бравос

                              Коментар


                              • Закъснял си чадо с отстъпките - ако се пребориш и за 5% ще е голям успех.
                                Мина времето на големите отстъпки - беше това време 2012-2013.
                                Ще дам пример с моята последна сделка - къща 350кв.
                                2008г беше 80к евра - взех я 2012 за 30000 лева.
                                Проучих собственика 2010 още ( при оферта 45к евра) и знаех че мога да чакам и ще свали още доста. Уцелих го в труден момент - знаех го и ги счупих от 30к на същото но в лева. Е поех всички разходи по прехвърлянето + комисионната на брокера
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X