IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В зависимост от материалите, можеш да го докараш и до 2000-3000 Евро на квадрат, че и повече....

    Медни покриви, стени облицовани с естествен камък от Бразилия, Глиц от естествен камък, бани от мрамор с имрегнации, махагонови или тикови дървени обшивки и т.н.....

    Или с други думи задаваш грешния въпрос....

    Правилното е... Имам Х пари... Какво бих могъл да построя с тях...

    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Според зависи от самия проект - от 150е до 500е. За двуетажна къща, може би ще е в диапазона 250е-500е.
      Има едни справочници, на КИИП с цени на СМР - ако имаш проект, хващаш и смяташ. Навремето и BuildingManager имаше, но сега не знам какво е положението с него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Credit Card Разгледай мнение

        Предварително благодаря за отговорите.
        Купи си справочник СЕК - там пише!
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

        Коментар


        • Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

          Здравейте,
          Интересувам се каква е цената на квадратен метър за строителство в момента на средно-голяма еднофамилна къща в София.
          Средноголяма - двуетажна, разгърната площ 300-350кв.м, обикновено, не луксозно строителство до акт 16. Без да използваш фирма за построяване до ключ. Сам закупуваш материали, ангажират се отделни бригади за съответните дейности - сам управляваш проекта с помощта на хора, които разбират.
          Колко излиза построяването в момента на такава къща, без в тази цена да е включен парцела?

          Моля за отговори колеги, които са в бизнеса и имат реални знания в областта.

          Предварително благодаря за отговорите.
        Working...
        X