IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

до Кога и Колко ще поскъпнат имотите ?!

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
    Абе за последно, ако може, моля те....
    Какво е туй чудо "непублична акция", щото досега не съм го чувал
    Брях!!!!!!!!!!!!!! верно ли? То цяла тема в инвестора наборе:

    http://www.investor.bg/forum/showthr...64#p1418896947


    ЗА ПОСЛЕДНО ТЕ ОГРАМОТЯВАМ ДА НЕ СЕ ИЗЛАГАШ ПОВЕЧЕ!


    Моля ти се да не се излагаш повече, щото сме в инвеститорски форум, а ти си част от тези в НИ, не е редно да си толкова неограмотен, все пак участваш в една от най-стабилните инвестиции, а си неограмотен по основни принципи в инвестициите. Преди да пишеш следващия път ще те помоля да преодолееш вагона книги който ни дели като инвеститори, МОЛЯ ТЕ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
      Какво точно да те просветлявам наборе, не ти ли писна да те просветлявам години наред??
      Абе за последно, ако може, моля те....
      Какво е туй чудо "непублична акция", щото досега не съм го чувал

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
        То явно на тази липса се дължи и непознаването на "непубличните акции"....
        Помолих те вече веднъж, ще ме просветлиш ли и по тая тема
        Какво точно да те просветлявам наборе, не ти ли писна да те просветлявам години наред??

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
          Началото на темата не е моя, но както и да е..аз не се състезавам с твоята доходност в Хасково, непостижима е Аз ти обЕсних като на прост, какъвто си се определил сам, каква е приликата между рента и дивидент от дивидентни акции, каквато несъмнено има. Това, че ти е трудно да я схванеш дължа на липсата ти на Висшу
          То явно на тази липса се дължи и непознаването на "непубличните акции"....
          Помолих те вече веднъж, ще ме просветлиш ли и по тая тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
            Никове като теб или ВАН 05 примерно се озлобяват, че не са осребрили даден актив навреме, без да помислят, че са вложили в позиция която не носи дивидент. При теб имоти в Хасково, при ВАН 05 имоти в Плевен. Подобни сте в агресията си заради това, че там няма нужната дивидентност/доходност от наеми.

            Хайде и на това да ти отговоря, наборе....
            Имота в Хасково съм го владял 11 годинки...
            Платих за него 4К долара на предварителен договор, живях в него 1 година, след това го рентвах 10 години.
            После го придобих по давност и го шитнах в рамките на месец за 20К евра...
            В началото на темата си споменал някаква статистика в някакъв имотен сайт, та бегай там да видиш рентата ми за 10 години от този имот и ела пак да си говорим за агресия и дивиденти от имоти
            Началото на темата не е моя, но както и да е..аз не се състезавам с твоята доходност в Хасково, непостижима е Аз ти обЕсних като на прост, какъвто си се определил сам, каква е приликата между рента и дивидент от дивидентни акции, каквато несъмнено има. Това, че ти е трудно да я схванеш дължа на липсата ти на Висшу

            Коментар


            • Никове като теб или ВАН 05 примерно се озлобяват, че не са осребрили даден актив навреме, без да помислят, че са вложили в позиция която не носи дивидент. При теб имоти в Хасково, при ВАН 05 имоти в Плевен. Подобни сте в агресията си заради това, че там няма нужната дивидентност/доходност от наеми.

              Хайде и на това да ти отговоря, наборе....
              Имота в Хасково съм го владял 11 годинки...
              Платих за него 4К долара на предварителен договор, живях в него 1 година, след това го рентвах 10 години.
              После го придобих по давност и го шитнах в рамките на месец за 20К евра...
              В началото на темата си споменал някаква статистика в някакъв имотен сайт, та бегай там да видиш рентата ми за 10 години от този имот и ела пак да си говорим за агресия и дивиденти от имоти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                Все същото е, както и да го назоваваш. Рента си е да, както и дивидента от акции, пак си е вид рента. Каламбур на думи. Като помислиш, доходността от имоти или от дивидентни акции си е едно и също с малка разлика- при акциите получаваш част от чистата печалба, каквото реши мажо /с изключение на АДСИЦ/, но при имотите си носиш сам риска, щото си е изцяло твой и каква рента/дивидент ще получиш месечно или годишно си остава твоя отговорност.
                Доходността от имоти, най-общо казано много се доближава до доходността от АДСИЦ.
                Така е по закон за АДСИЦ. Не случайно половината ми дивидентни акции са от АДСИЦ, много близо до имотите като чисто твоя собственост.
                То и на дохода от З земя столетия са го наричали рента, но дохода от ЗЗ вложен в АДСИЦ , вече си е чист дивидент!
                Абе верно си е едно и също, ама ако си в БГмама....
                Ама в икономически форум си бре наборе, хайде малко по-сериозно, ако може де

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                  Наборе, мен ми е ясно, че на дохода от акции или дялово участие му се вика дивидент....
                  Ама на дохода от недвижимости не му ли викаха рента бря, или викаш, то т'ва няма значение как ще му казваш
                  Все същото е, както и да го назоваваш. Рента си е да, както и дивидента от акции, пак си е вид рента. Каламбур на думи. Като помислиш, доходността от имоти или от дивидентни акции си е едно и също с малка разлика- при акциите получаваш част от чистата печалба, каквото реши мажо /с изключение на АДСИЦ/, но при имотите си носиш сам риска, щото си е изцяло твой и каква рента/дивидент ще получиш месечно или годишно си остава твоя отговорност.
                  Доходността от имоти, най-общо казано много се доближава до доходността от АДСИЦ.
                  Така е по закон за АДСИЦ. Не случайно половината ми дивидентни акции са от АДСИЦ, много близо до имотите като чисто твоя собственост.
                  То и на дохода от З земя столетия са го наричали рента, но дохода от ЗЗ вложен в АДСИЦ , вече си е чист дивидент!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                    Ще ти обясня, аз съм прост и ти си прост, ще се разберем!
                    Няма ли нищо за много години или тем подобни? Аз ти пожелавама спорна 2015-та!
                    Имотите ги приравнявам с акциите ми с дивидентна доходност. В момента притежавам такива само в СОДИ Девня-непублични и АТЕРА.
                    Та част от печалбата мажоритаря в случая с акциите ги разпределя като дивидентна доходност, без притежателя на акциите да губят тяхната стойност, чрез продажба.
                    Същото е с имотите. Отдаването под наем, ти носи чиста печалба, без да ги продаваш, един вид месечен или годишен дивидент или както и да си го смяташ. Имотът/акцията остава твоя собственост , печелиш само дивидента /част от печалбата/, наема.
                    Никове като теб или ВАН 05 примерно се озлобяват, че не са осребрили даден актив навреме, без да помислят, че са вложили в позиция която не носи дивидент. При теб имоти в Хасково, при ВАН 05 имоти в Плевен. Подобни сте в агресията си заради това, че там няма нужната дивидентност/доходност от наеми.
                    АМА АЗ КАКВО СЪМ ВИ ВИНОВЕН НА ТЕБ И НА ВАН 05 извинявай!
                    Наборе, мен ми е ясно, че на дохода от акции или дялово участие му се вика дивидент....
                    Ама на дохода от недвижимости не му ли викаха рента бря, или викаш, то т'ва няма значение как ще му казваш
                    р.р. Ако може и да ме светнеш що е то "непублична акция", ако може де
                    Last edited by mirandi; 05.01.2015, 21:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                      Ще ти обясня, аз съм прост и ти си прост, ще се разберем!................
                      /B]

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                        Извинявай наборе, ама може ли да обясниш на мен, простия брокер, що е това чудо "дивидентен доход" от недвижим имот
                        Ще ти обясня, аз съм прост и ти си прост, ще се разберем!
                        Няма ли нищо за много години или тем подобни? Аз ти пожелавама спорна 2015-та!
                        Имотите ги приравнявам с акциите ми с дивидентна доходност. В момента притежавам такива само в СОДИ Девня-непублични и АТЕРА.
                        Та част от печалбата мажоритаря в случая с акциите ги разпределя като дивидентна доходност, без притежателя на акциите да губят тяхната стойност, чрез продажба.
                        Същото е с имотите. Отдаването под наем, ти носи чиста печалба, без да ги продаваш, един вид месечен или годишен дивидент или както и да си го смяташ. Имотът/акцията остава твоя собственост , печелиш само дивидента /част от печалбата/, наема.
                        Никове като теб или ВАН 05 примерно се озлобяват, че не са осребрили даден актив навреме, без да помислят, че са вложили в позиция която не носи дивидент. При теб имоти в Хасково, при ВАН 05 имоти в Плевен. Подобни сте в агресията си заради това, че там няма нужната дивидентност/доходност от наеми.
                        АМА АЗ КАКВО СЪМ ВИ ВИНОВЕН НА ТЕБ И НА ВАН 05 извинявай!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                          Очаквам в следващите 10г. стабилен дивидентен доход от около 5% и 2-5% капиталова на приличните имоти. Дойде си им пак времето..
                          Извинявай наборе, ама може ли да обясниш на мен, простия брокер, що е това чудо "дивидентен доход" от недвижим имот

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                            От Коледа насам съм в Плевен. Това е град със затихващи функции. Тук стар апартамент просто не бих купил за повече от 5000 (една заплата), нов да не говорим! Пълна трагедия.....зли хора......зло куче....
                            Тук, като им гледам обявите в имот.бг определено не знаят стойността на парите!......
                            Може, една роднина успя да навие купувач да доста голяма по площ панелка в София, само с 5% отбивка от цената. При това не искаха предварителен довогор, а направо да го изплащат.. Това преди 4 месеца...сега пазара може да е още по-нажежен!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                              От Коледа насам съм в Плевен.
                              Това е град със затихващи функции.

                              Тук стар апартамент просто не бих купил за повече от 5000 (една заплата), нов да не говорим! Пълна трагедия.....зли хора......зло куче....
                              Тук, като им гледам обявите в имот.бг определено не знаят стойността на парите!......
                              аз гледах само Статистиката за ПЛЕВЕН в имот.бг....
                              хубаво е ,че я има , за маркетинг..

                              имаше имоти (апартаменти) които имат по 10 - 15 клика на Месец...

                              и на този фон едни брокери като разказват едни притчи за голямо търсене...
                              едни чуждестранни студенти...които плащали здраво...в Плевен

                              а като знам чужденците как ценят парите...


                              не се интересувам от Плевен , просто полюбопитствах...

                              казвам го в контекста на пост на Хайърсъзоff .....прованса е "ориентиран" на ЮГ , здраво

                              имотите в Големите градове обаче..отдавна поскъпват (без гробниците - естествено)
                              .
                              .
                              .

                              Коментар


                              • От Коледа насам съм в Плевен. Това е град със затихващи функции. Тук стар апартамент просто не бих купил за повече от 5000 (една заплата), нов да не говорим! Пълна трагедия.....зли хора......зло куче....
                                Тук, като им гледам обявите в имот.бг определено не знаят стойността на парите!......
                                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                                Коментар

                                Working...
                                X