IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потребителски/ипотечен кредит в евро или лева? Как мислите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ипотечен кредит в чужда от еврото валута – благословия и проклятие http://newsline.bg/read_more.php?post=10701
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DoMarinov Разгледай мнение
      Приятелю, не знам за теб, но в България заплатите се плащат предимно в лева... Задал съм въпроса, защото банките дават кредитите в евро с по-ниски лихви.. питам за уловката в това условие..
      Спокойно, в договорите има условие че ако стане нещо с лева,договора автоматично се преформатира от левов в евров. Така че тегли евро, аз гризнах дървото с доста от левов ипотечен кредит. Когато теглих еврото излиза ше с около 50лв по малко, аз обаче курназ, лева ще се срине, борда ще падне и други такива така че евро за мен е по добре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
        Мисля, че съгласно промените в Закона за потребителския кредит вече не може да се използва БЛП, освен при заварено положение. Оттам следва, че който има потр.кредит е по-добре да го предоговори, но всичко е въпрос на сметки и дали има наказателни условия в договора или не. Все пак не съм експерт и исках да чуя и други мнения.
        Вече година и два месеца съм на ОЛП + надбавка, но чист късмет е, ч е хамериканосите и ЕЦБ още не могат да вдигнат лихвата.

        Коментар


        • който оскъпява цената им. Това е практика, след няколкото случая в които т.н. "валутна клауза" сдаде багажа при правилен адвокат от страна на клиент.


          Fifa 15 coins

          Коментар


          • Мисля, че съгласно промените в Закона за потребителския кредит вече не може да се използва БЛП, освен при заварено положение. Оттам следва, че който има потр.кредит е по-добре да го предоговори, но всичко е въпрос на сметки и дали има наказателни условия в договора или не. Все пак не съм експерт и исках да чуя и други мнения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Ами, БЛП е на баба ти лихвения процент. Ти как мислиш?

              Коментар


              • Ами, БЛП е на баба ти лихвения процент. Ти как мислиш?

                Коментар


                • въпрос

                  А какво мислите , кое е по-изгодно - БЛП+надбавка или Sofibor+надбавка?

                  Коментар


                  • P.S.
                    У нас "лева" няма. Лева беше аба ми, лека и пръст, лев беше дедо ми, ама валутата ни се казва "ЛЕВ", мн.ч. "ЛЕВОВЕ". Странно, как искаш стабилности сигурност, като не знаеш прости работи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DoMarinov Разгледай мнение
                      Здравейте! Какви са според вас предимствата и недостатъците на това, да изтеглиш кредит /ипотечен или потребителски/ в евро и респективно в лева като се има в предвид факта, че заплатата се превежда по банков път в лева. Плащат ли се обмените след това при всяка една вноска ако кредитът е в евро?
                      Споко де. Теглиш кредита в десна и си щасслифф. Или си избираш нещо, дето много ще падне, та да ти обезцени пусти кредит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Елементарно - защото кредитите в лева веднага биват хеджирани с валутен суап, който оскъпява цената им. Това е практика, след няколкото случая в които т.н. "валутна клауза" сдаде багажа при правилен адвокат от страна на клиент.
                        Точно това със суаповете пишех и аз

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DoMarinov Разгледай мнение
                          Приятелю, не знам за теб, но в България заплатите се плащат предимно в лева... Задал съм въпроса, защото банките дават кредитите в евро с по-ниски лихви.. питам за уловката в това условие..
                          Елементарно - защото кредитите в лева веднага биват хеджирани с валутен суап, който оскъпява цената им. Това е практика, след няколкото случая в които т.н. "валутна клауза" сдаде багажа при правилен адвокат от страна на клиент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Правило: ако правиш депозит, туряш си парите във възможно най-стабилната и силна валута. Като дръпаш кредит – избираш най-кекавата и смотана валута. Да обяснявам ли защо? Друг въпрос, че при валутен борд това е теоретически съвет, ама и въпросът ти тоже: теоретически.
                            Императора би ли ни обяснил на нас незнаещите коя е най силната и стабилна валюта

                            Коментар


                            • Правило: ако правиш депозит, туряш си парите във възможно най-стабилната и силна валута. Като дръпаш кредит – избираш най-кекавата и смотана валута. Да обяснявам ли защо? Друг въпрос, че при валутен борд това е теоретически съвет, ама и въпросът ти тоже: теоретически.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                                Плащат се разбира се!
                                Освен ако не поумнееш и не почнеш да заработваш евро вместо лефове!
                                Приятелю, не знам за теб, но в България заплатите се плащат предимно в лева... Задал съм въпроса, защото банките дават кредитите в евро с по-ниски лихви.. питам за уловката в това условие..

                                Коментар

                                Working...
                                X